Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) STU117 válasza Binya70 (#150) üzenetére


STU117
csendes tag

Hello!
Én elsősorban megpróbálnám a helyedben elindítani recovery módban a telefont, és sd kártyáról telepíteni újból a minimal editiont!

(#152) kovabor


kovabor
tag

Sziasztok!

Először is.

a ROM nagyon jól működik, így ezt is használom.

A problémám:

Egyes számú telenor one touchra felment rendesen.

Vettem egy másikat, sajnos arra nem kar felmenni. Hiba ez a e: can't mount cache, meg hasonlók.

A CWD 4. verzió fent van, mit rontok el?

Az elsőn kétszer megcsináltamn, működik rendesen:) ezen sajnos nem:(

előre is köszönöm

(#153) kovabor válasza kovabor (#152) üzenetére


kovabor
tag

Kicsit bővebben:
- kikapcsolt telefon
- hangerő le + bekapcsolás
- gép pittyeg.
- install.bat - települ
- telefon újraindul
- majd a telenor hang után gép pittyeg, majd a töltésjelző felvillan a telefonon.

Hát mondom, akkor gyerünk, ugyenz megcsinál, de amit a telefon kikapcs, kihúztam az usb-t újraindul, de nem, mert ugyanúgy kikapcsol a logo után.

Bekapcsolom, telefon elindul.
Kikapcsolom, és
- hangerő fel + bekapcs, megjön a logo
- bekapcs elenged + home gomb megnyom
- bejön a recovery, hiba hiba hátán (can't mount, error, not found, stb)
- telepítem, hátha, de abort....
bróbálam innen telepíteni a recovery-t de az is ugyenezzel kilép.

hát akkor előre is köszönöm.
(mert láttam már másnak is volt hasonló hibája, de nem találtram meg rá a választ.)

(#154) STU117 válasza kovabor (#153) üzenetére


STU117
csendes tag

Lehet, h butaság, de sztem egy próbát megér, h esetleg másik sd kártyát próbálsz. Pl. azét a telóét, amit sikerült megcsinálni 2-szer.

(#155) kovabor válasza STU117 (#154) üzenetére


kovabor
tag

Nem, nem butaság, de sajnos() már próbáltam:P

azért köszönöm

(#156) STU117 válasza kovabor (#155) üzenetére


STU117
csendes tag

Akkor meg kellene talán próbálni a Qme 1.0át feltenni. Olvastam másnál is, h az 1.9 meg a 2.0 nem ment fel, az 1.0 meg igen... Nem tudni, hogy miért.
http://forum.androidhungary.com/threads/1167-Alcatel-One-Touch-990-%E2%80%93-m%C3%A1sn%C3%A9ven-%E2%80%93-OT-990-vagy-Telenor-OneTouch/page29?highlight=can%27t+mount

(#157) kovabor válasza STU117 (#156) üzenetére


kovabor
tag

Hát azt sikerült feltenni,
de az nem az igazi, persze jobb, mint a gyári, de...
ugyanazt játsza el.
na majd próbálkozom még.

Fő az, hogy fent van egy kiméletesebb kiadás:)

(#158) borshow


borshow
csendes tag

Nagyon jó ez a rom kb. 3 hónapja használom hiba nélkül tök pöpec. De egyik napról a másikra előjött az a gond hogy a telefonak elmegy a hangja, pedig hangerő fullon van és csak újraindítás után áll helyre a hang. Az lenne a kérdésem hogy ez egyéni probléma? és hogy valami megoldást tudok-e rá?
Előre is Kösz

(#159) STU117 válasza borshow (#158) üzenetére


STU117
csendes tag

Mármint a csengőhang "felejtődik" el? Mert olyat nekem is csinált.

(#160) borshow válasza STU117 (#159) üzenetére


borshow
csendes tag

Nem felejti el a csengőhangot, hanem egyszerűen semmi hangot nem ad a telefon se zenénél se csengőhangnál. Ilynekor teljesen megnémul és csak ujraindításal áll vissza

(#161) csorby11


csorby11
újonc

Heló!

Segítségre szorulnék. Új vagyok a root-os,rom-os dologban. Azt szeretném kérdezni, ha rootolom és fel teszem ezt a rom ot,de ha valamilyen oknál fogva vissza kéne tennem a gyári 2.3.4 et(úgy értesültem ha szervizbe akarom vinni akkor eredeti rom nak kell rajta lennie) azt hogy tehetném meg? és hogy tudom meg nézni, hogy minden driver megfelelően van feltelepítve?

Előre köszönöm a segítséget!

(#162) bpipiri


bpipiri
újonc

Üdv, szóval felraktam gond nélkül ezt a minimal romot ami tökéletes csak az a gondom, hogy a teló magától újra indul (a gyári rommal is ezt csinálta) tudnátok valami ötlettel segíteni köszi

(#163) vigyori78 válasza qltsar (#138) üzenetére


vigyori78
őstag

Üdv mester.

Kérdezném,hogy a minimal 2.0-án ez működik rendesen: ICS Theme v1 for QME ROM.

Illetve erről kérhetnék egy kis infót,minden működik benne és melyik rom az alapja : ICS_QME_Lite

Köszi.

(#164) lion84


lion84
újonc

Hali! nem tudjátok miért fagy le a telo ha elinditom a kamera alkalmazást? Az eredeti rommal müködött a kamera. :(

(#165) balu9515


balu9515
csendes tag

Hello. Valaki tudna nekem segíteni az Android rom cserében? Tetszik ez a ROM,igazán jó munka,de én nagyon nem értek ehhez,hiába olvasok el 1000 Google oldalt,meg 6000x ezt a leírást. A recovery-t sem tudtam feltelepíteni.

(#166) STU117 válasza lion84 (#164) üzenetére


STU117
csendes tag

Hello! Kezdőképernyőről vagy menüből próbálod indítani? Kezdőképernyőn nekem is kifagyott, de aztán töröltem az ikont, kitettem újra, és jó lett.

(#167) STU117 válasza balu9515 (#165) üzenetére


STU117
csendes tag

Mi volna a kérdés?

(#168) pripus


pripus
csendes tag

Sziasztok,

ez nem jó Telenor One Touch C-re (Alcatel 985) ugye?

köszi! :R

(#170) lion84 válasza STU117 (#166) üzenetére


lion84
újonc

menübe van az ikonja, rákattintok és lefagy a teló

(#171) STU117 válasza lion84 (#170) üzenetére


STU117
csendes tag

Ilyet nem tapasztaltam. Vmi alternatív programot meg lehetne próbálni esetleg a play-ről. Mondjuk lgcamera.

(#172) lion84 válasza STU117 (#171) üzenetére


lion84
újonc

Tegnap felraktam az eredeti rendszert azon működik kamera. A másik hiba az volt hogy feltelepítettem a skypeot, bejelentkeztem működött. Legközelebbi használatkor nem akart bejelentkezni csak ha újratelepítettem. Ez is megjavult a rendszerváltásra.

(#173) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Hali ez Telenor One Touch C is működik ?

(#174) hpal


hpal
újonc

Szia!

Szintén a Te leírásod alapján root-oltam a one touch (OT-985) készülékemet. Nagyon köszönöm azt a leírást! Most arra lennék kíváncsi, hogy ezt a Minimal Edition room-ot fel tudom tenni erre a készülékre? Régebben próbáltam, még root-olás előtt, de már a clockwork telepítése megakasztott. Felvillant a telefon és lekapcsolt, aztán csak aksi kivesz-betesz akció után lehetett elindítani, de a telepítés nem zajlott le.
Kérlek adj valami infót!

Köszönettel:
Haris Pál

(#175) kalika1991


kalika1991
csendes tag

sziasztok nekem is ot 985 van és incs a készülékünkön ClockworkMod Recovery: ebben az esetben készülékünket kikapcsoljuk, majd a hangerő le gomb nyomvatartása mellett bekapcsoljuk a telefont. Mindaddig nyomva tartjuk a hangerő le billentyűt amíg a készülék kijelző -és háttérvilágítása el nem alszik

én is be kapcsolom és közben nyomva tartom a gombot és nem csinál semmit be jön az android és egy kis idö múlva túl lép azon és bekapcsol valaki help pls

(#176) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

ot 985 tud valaki függetleníteni ? A nck kódot tudtam szerezni de hova kell be írni ?
Esetleg a cwm telepítés és rootolás menetet is elfogadnám :)

[ Szerkesztve ]

(#177) Tabaqui


Tabaqui
csendes tag

Köszönöm a ROM-ot, jól működik, szép munka!
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem-e lehetne ezt kártyafüggetlen verzióban is megcsinálni, vagy valahogy függetleníteni a telefont? Mikor Cyanogenomoddal próbáltam a készüléket, akkor kártyafüggetlenné vált, így meg Telenoros a lelkem...

(#178) papaja-xbox válasza Tabaqui (#177) üzenetére


papaja-xbox
tag

Milyen telefonra tetted fel ? Telenor one touch c re?

(#179) shovelend


shovelend
újonc

Páran már feltették előttem ezt a kérdést, de eddig nem érkezett rá válasz. Sikeres telepítés után első indításnál az android és az újonnan feltelepített ROM kezdőképernyője váltakozik, de többet nem csinál. Valaki leírja, hogy mit kell csinálni? :)

(#180) Laca120 válasza shovelend (#179) üzenetére


Laca120
csendes tag

1 hónap keresés után megtaláltam, hogyan lehet cwm et rakni ot 985 re... köszönöm szépen a munkát

http://mobilarena.hu/tema/re_alcatel_ot-985_olcso_alternativa/keres.php?stext=Na+sr%C3%A1cok+meg+van+a+cwm-based+Recovery+v5.0.2.8+Alcatel+ot+985+re&submit=

(#181) BruTaLG


BruTaLG
csendes tag

Köszi szépen, kipróbáltam nagyon jó!

(#182) dgairbrush


dgairbrush
csendes tag

sziasztok
tudja-e valaki hogy hol lehet azt beállítani ,hogy egy befejezett hívás után ne a hívás infóba menjen a telefon hanem screenhost-ra {kezdő képernyőre}?
köszönöm

(#183) kalika1991


kalika1991
csendes tag

Sziasztok alcatel ot 985 van és most nem értem hogy vannak ezek a romok akkor menyivel lenne gyorsabb a telefonom?

(#184) Laca120 válasza kalika1991 (#183) üzenetére


Laca120
csendes tag

felne rakd, ez nem ot 985 re való.

(#185) kalika1991 válasza Laca120 (#184) üzenetére


kalika1991
csendes tag

aha köszi a válasz fel rakni még nek akartam elsőre kíváncsi voltam a véleményetekre.
De köszi a a válasz

(#186) norbyb


norbyb
újonc

Üdv! Többször is átolvastam az összes hozzászólást, de az én problémámra nem találtam megoldást. Az OTU-val sikeresen frissítettem 2.3.4-re, de a következő lépésnél elakadok. Mindent értek, de nekem a telefonom kikapcsolt állapotban töltő nélkül nem hajlandó elindulni! Semmilyen kombinációt nem fogad el sajna. (természetesen simán sem tudom bekapcsolni) A probléma fent állt frissítés előtt is, azt gondoltam majd megoldja. Ha töltőre dugom kikapcsolt állapotban a telefont akkor sem mindig jön be a töltőképernyő. Szóval ki találkozott ilyennel, vagy tud-e rá valaki megoldást?

(#187) STU117 válasza norbyb (#186) üzenetére


STU117
csendes tag

Hello! Jól értem, hogy ott akadsz el, amikor a clockworkmod-ot akarod feltenni, de nem kezd el világítani a kombinációra? Csak mert nekem is ezt csinálta, ettől függetlenül az install.bat feltette a cwm-et, aztán fel tudtam telepíteni a qme-t.

(#188) norbyb


norbyb
újonc

Nem! Az én telóm egyszerűen nem kapcsol be, nem indul semmilyen üzemmódban. Vigyáznom is kell nehogy lemerüljön, mert kész rémálom életet lehelni bele. Már próbáltam aksit ki-be, különböző több gombos kapcsolást stb. Csak ha felrakom töltőre akkor tudom bekapcsolni, azt is csak kb minden 30 próbálkozásra érzékeli. Ha érzékeli is csak simán bekapcsolni tudom, máshogy nem indul.

(#189) STU117 válasza norbyb (#188) üzenetére


STU117
csendes tag

"Az OTU-val sikeresen frissítettem 2.3.4-re, de a következő lépésnél elakadok." erre írtam, hogy látszólag az enyém sem reagált a gombnyomásra, és mégis sikerült feltennem a qme-t. Szóval attól, hogy nem jelez semmit, mikor megnyomod hangerő le+bekapcs gombot, még lehet, h a telefon recovery módban lesz.
Értem, amit írsz, és a te helyedben én visszavinném a boltba, ahol vettem, ha még garanciális, mivel ugye neked már a gyári 2.3.4-es frissítés előtt is fennállt a hiba, tehát eléggé gyanús, hogy ez hardveres probléma, akkor meg teljesen felesleges próbálkozni szoftverekkel.

(#190) norbyb


norbyb
újonc

Próbáltam rádugni a gépre de a cwm nem látja mert, nincs bekapcsolva (wait for devices). Köszönöm a tanácsot! Gyanítottam, hogy szervizes dolog lesz belőle.

(#191) Laca120 válasza Smylei30 (#50) üzenetére


Laca120
csendes tag

szia, nekem ot 985 van, de velem is ugyan ez történt nemrég. A megoldás meglett a "pou" nevű alkalmazás/játék volt a hibás, töröltem is. Remélem neked is az van fent és jobban teszed ha törlöd, vagy nem engeded, hogy a memóriában maradjon.

Ja látom régen volt sorry elnéztem

[ Szerkesztve ]

(#192) whiskeys


whiskeys
őstag

rátettem a telóra ezt a rom-ot. azóta el sem indul... mi lehet a gond?

vagy lett egy tégla telóm? :(

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#193) STU117 válasza whiskeys (#192) üzenetére


STU117
csendes tag

Milyen telefonra tetted? Csak láttam, hogy te már kérdeztél a one touch c-vel kapcsolatban.

(#194) whiskeys válasza STU117 (#193) üzenetére


whiskeys
őstag

one touch c. de tégla lett...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#195) STU117 válasza whiskeys (#194) üzenetére


STU117
csendes tag

Ezen ne csodálkozz! Ez egy ot-990 rom. Viszont hogyan tetted fel? Cwm-et feltetted előtte?
Csak mert, ha igen, akkor nincs nagy gond, ugyanis keresni kell egy one touch c romot, feltenni memóriakártyára, belépni cwm-be, és feltelepíteni azt!

[ Szerkesztve ]

(#196) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Az lenne a kérdésem a libdroid panelt miként lehetne eltávolítani , vagy kicserélni a testreszabható beállítható változatra ? Jelenleg Qme 1.9 verziót használom.

(#197) Mond


Mond
senior tag

Sziasztok!

Ez rom rootolva van, ha nem, akkor mi a menete? És kell előbb a 2.3.4.-et rootolni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#198) Ringeriel válasza kovabor (#153) üzenetére


Ringeriel
újonc

Nos!!! Meg van a a megoldás!!
A probléma az hogy a zipben amiben a fastbootvan nem jó a recovery.img file. RÉGI!!!
Találtam egy másikat! Amijó bele ez frissebb. Ez gulyuk cm7 fejlesztésénél volt én ezzel megtudtam csinálni.
Én most ezt a recovery.img megosztom. Inen tudjátok tölteni.
http://data.hu/get/6417047/recovery5.0.2.8.zip
Ezt bemásolod a fastbootba felülirod a régi recovery fájlt.
És már mehet is fastboot telepítése.
:C :C :C :C :C

(#199) báró999


báró999
újonc

Hali mindenki segítene nekem valaki ? Azt szeretném megkérdezni hogy akkor most hogyan kell meg csinálni a rootolást? Mert nekem 2.3.4 van ugye Androidból , és az 1.-es ponttal kezdeném de én is az androidos felkiáltójelet kapom :( és akkor mondom elkezdem a 0-ás ponttal és ki flashelem, de amikor próbálom a le+bekapcsoló gombot és világít a képernyő meg alul a gombok és elengedem a bekapcsoló gombot és várok perceket d nemalszik ki a fény :( most akkor mit csináljak ?

(#200) StJose


StJose
újonc

Catlakozom báró999 hozzászólásához egy kicsit bővebben:

>adb reboot recovery //működik, de újraindulás után a droid és egy nagy kérdőjel jön elő..
Ok ez elvetve. Marad a "Nincs a készülékünkön ClockworkMod Recovery".
(a leírásból nem derül ki mikor kell csatlakoztatni az usb-t, mondjuk ha a kikapcsolt telefonra rádugom a töltés miatt félig elindul a teló azonnal).
Próbáltam USB-nélkül: csak a gombok világítanak. USB rádug:
>adb devices //semmi
Kikacsolt állapotban usb bedug hangerő le.. Elindul a töltés. Hangerő le bekapcs gomb.. Elindul a teló.
Bedugott usb mellett kikapcsol.. Utána hangerő le és bekapcs-> a telefon mélyen hallgat..

Valakinek valamilyen 5let? Tuti az én készülékembe van a hiba..

Készülékről: ha beírom *#06# akkor SVN:010 11
FW: 2.3.4
Alapsáv:6180

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.