Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

@rudi

a másik topikban - thermalright arrow - le-noname-zted a gelidet (nem nevesítve, csak ez jött le nekem)

a gelid-et túlzás noname-nek nevezni (csak nem ismert), tekintve, hogy kik csinálják:

" To be honest, while the name “Gelid” may not be as well known a name as “Arctic Cooling” probably is, Gebhard Scherrer (co-founder of Arctic Cooling) and his business associate VC Tran are for all intents and purposes the driving force behind this young Hong Kong-based company. "

idézet innen

válasz oda is mehet, vagy itt is maradhat :)

szerk:
gelidnek levehető a műanyag kupakja?
hátha úgy belefér egy 185mm-es házba. - ha 155-156 mm magas lenne

[ Szerkesztve ]

(#2) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Érdekese Ninja 3 eredményei, sok oldalon nagyon jól szerepelt

(#3) misx válasza Ringman (#1) üzenetére


misx
senior tag

Engem aztán nem érdekelne, hogy milyen név, lényeg, hogy teszi a dolgát. Ha még el is veri a nagy neveket (pl. CoolerMaster), az külön jó pont. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teszt gratula :C

A Gelid ennyiért tényleg különösen ajánlott (sőt!).
Nekem még mindig egy Cooler Master V8-am van (már második procin) és még mindig nagyon jól bírja.

(#5) Youri válasza Ringman (#1) üzenetére


Youri
veterán

Azért nonamezte le, mert nem ismert a neve :) noname = névtelen, nem pedig selejt

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#6) Ribi válasza Ringman (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemazért, de az idézetedben benne is van miért noname: "young Hong Kong-based company". Vagyis hiába csinálja valaki híres, maga a márka és a cég még nem egy befutott dolog.

Teszthez hozzátenném, hogy a ninja megérdemelt volna egy második hűtőt.
Hátrányának mondanám, hogy mivel ekkora kocka, 1 venti nem szellőzteti át rendesen.
Gelid előnye, hogy úgy van kialakítva, hogy az oldala zárt, vagyis 1 venti légárama nem tud az oldalán elszökni, hanem kénytelen teljesen támenni az egész hűtőn. Ninjánál viszont elvész az a légáram. Legjobb annak is az lenne ha a 2 oldalát leragasztanák és 2 ventit rápakolnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) CyDoN


CyDoN
senior tag

Jó kis teszt, köszi!
Kíváncsi lettem volna, hogy egy Corsair H70-es mit tud!

(_._)

(#8) Ringman válasza misx (#3) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem tranquillo rev 2 van ettől a cégtől, a hyper 212+ teljesítményét hozza, csak ez belefér a
házamba. 8k volt boltból - 5év gar.

(#9) rudi válasza Ringman (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell felhúzni az orrot, rosszul jött le neked! Egyrészt a "lényegében noname" és a noname között bőven van különbség, másrészt a Scythe, Cooler Master, Thermalright és társai mellett a Gelid igencsek ismeretlen, és ugyanezt írja az általad beidészett angol szöveg is.

Ugyan nem próbáltam, de 99% hogy levehető a GX-7 műanyag teteje (max letöröd, mert funkciója nincs), de nem lehet vele többet nyerni 1-2 milliméternél, mert szinte biztos, hogy éppen hozzáér az alatta lévő hőcső végekhez. Ha nem felejtem el, azért holnap megnézem, leszedhető-e.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Silentfrog válasza likeaRAINBOW (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én azt gondoltam,hogy jobbacsak helyzést ér el. Ránézésre is a Ninja 3-at gondoltam volna a legjobbnak.
Tévedtem! :)

(#11) rudi válasza CyDoN (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolkodtam már egy kompakt vízhűtéssel összevetésen, lehet valamikor meglépéjük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) CyDoN válasza rudi (#11) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szuper lenne :)

(_._)

(#13) rudi válasza Silentfrog (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ezzel én is így vagyok. Hogy max fordulaton nem remekelt, az még OK, de a ritka lamella és nagy fémtömeg azért illene, hogy dolgozzon kis légszállításnál. Lehet, a Scythe felfogató izélt már megint, bár itt eléggé nem volt esély elbánázni vele az LGA2011 foglalat kialakítása miatt, de az is lehet, hogy egyszerűen ez a 4+4 hőcsöves megoldás már nem elég erős, illetve még az merült fel bennem, hogy az átlagosnál valamivel vastagabb lamellákon nem terül olyan hatékonyan a hő, esetleg még a lamellák teljes területén szétszórt csövek is az áramlat útjába állhatnak. Az tény, hogy a Ninja előről->hátra szellőzési felállásnál a VGA és a táp felé is jelentősen tolja a levegőt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Számomra, ha léghűtés, akkor Ninja 3! :R

(#15) wwhy


wwhy
veterán

a kisebb tömeg/méret stb, miatt talán jó lett volna bevenni az AC i30-as hűtőjét is :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16) banhammer


banhammer
veterán

Heton reggel hardvertesztre ebredni mindig felemelo erzes!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) rudi válasza CyDoN (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ehh, azt hittem, hogy a H70 a nagyobbik vizes, de most megnéztem az oldalukat. Azt ugye nem kell mondani, hogy a Corsair egy "brand" márka házak és hűtés terén, vásárol valamit OEM gyártóktól, arra ráteszi a logóját, és eladja. A H70 szakasztott mása a cikkben szereplő, Asetektől származó, Intel vízhűtésnek, szóval olyasmi teljesítmény várható tőle - tehát a nagy léghűtőkkel nem veszi fel a harcot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az én házamban van vagy 5darab 12 centis venti alacsony fordulaton járatva. A minap szétbarkácsoltam a tx 2 hűtésem levettem rola a műanyag boritást igy mindegyik oldala,és a tetején lévő alu is szabaddá került bármerről járhatja a levegő.
Fogtam egy szivart és a füstjével mgnéztem a házba befujva a füstöt a levegő áramlását.
Érdekes modon igy nem csak előröl hátrafele hanem oldalrol is átmegy a levegő a hűtésen.
Jopár fokkal hidegebb is lett a processzor.
Ebből azt szűrtem le,hogy nem csak a processzor nagysága kialakitása a lényeg,hanem az,hogy a gépházban merre és hogy mozog a levegő.
A kizárolagos ház elején és hátulján lévő ventillátorok nem hozzák a megfelelő eredményt,még akkor is ha hurrikán van a gép belsejében.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ringman válasza rudi (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem orrfelhúzás miatt mondtam. mindegy nekem a márka, tegye a dolgát és kész. csak nekem a noname kicsit mást jelent (nem szinonímája az ismeretlennek), valami random kínai márkára számítottam, nem egy kevésbé ismert, fiatal, de jól építkező brand-re.
---
2. bekezdésre:
köszi :R

(#20) rudi válasza wwhy (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg még vagy 5-10 másikat, csak sajnos ez nem fér bele a PH erőforrásaiba...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) rudi válasza Ringman (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor sajnos nem jól értelmezed a noname fogalmát. Annak ugyanis rendes értelmezés szeirnt semmi köze a teljesítményhez, vagy minőséghez, csak a márkanév ismertségére utal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) zsigus


zsigus
őstag

Ha jól látom a Gelid ventije is PWM-es, ez kimaradt.

Egyébként a hasonló tesztekben zajszintmérést nem terveztek?

(#23) rudi válasza zsigus (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az, beleírtam a táblázatába.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A Ninja3 felső szellőzésű házban sokkal jobban szerepelt volna. Nálam is felfelé fúj, és 800-as fordulaton bőven elég. A Phenom X4-et 55 fok alatt tartja teljes terheléssel. Elmegy teljesen passzívan is, akkor a max hőfok 80 fok körül áll meg, idle 60 körül, így ebben a hidegben legalább fűt egy kicsit. Volt egy Tranquillom is, de a Ninja3-hoz képest nem volt ellenfél.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) T_Stark


T_Stark
őstag

Jók ezek a Gelid hűtések, a Tranquillo is nagyon korrekt az árához képest.
A végén a címkék alatt elírtátok, Gelid VX7 lett a GX7 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#26) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó részletes lett a teszt! Szép nagy darabok ezek a hűtők.... :K

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A tré polírozás ellenére igen szépen szerepelt a győztes, ennyit érne a tükör? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) raper


raper
senior tag

Már értem miért ilyen nagyok az asztali gépek házai. De ezeken is nagyobbítani kellene, hogy a cikkben szereplő hűtőberendezések beférjenek. :)

(#29) Locutus válasza rudi (#17) üzenetére


Locutus
veterán

Ez az elmélet része. Csak a gyakorlat, meg más tesztek mást mutatnak. Eléggé vegyes a kép, van ahol bőven felveszik a versenyt a batár léghűtőkkel.
Ezért kellene végre egy teszt, ahol egy antec vagy corsair szett száll szembe hasonló árú!! léghűtőkkel alapon, és tuningolva is. És nem kifelejteni a hang/teljesítmény arányt sem, illetve hogy mi van akkor, ha a gyári szarok helyett jobb ventik kerülnek rájuk (víz és léghűtőkre egyaránt).

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#30) rudi válasza Locutus (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Konkrétan a cikkben szereplő, Asetek által OEM-be gyártott Intel vizest a Corsair H70 néven árulja a Noctua NH-D14 szintjén 24 000 forint körül. Asszem, további kommentár nem is kell a hasonló méretű és árő vizes rendszerek elemzéséhez. Szerintem a H80 is kevés lenne ellenük, a H100 viszont már érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) CyDoN válasza rudi (#30) üzenetére


CyDoN
senior tag

H100 lehet, hogy elég lenne, de ezt meg nem kapod meg 30k alatt :)

(_._)

(#32) rudi válasza CyDoN (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az már egy drágább jószág, de ahogy elnéztem, tesztekben a nagy Noctua szintjén mozog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) lujó55


lujó55
őstag

Ezek a hűtők mind feltételezik a függőleges síkú alaplap elrendezést..

(#34) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nagyon kellett már egy ilyen átfogóbb teszt. Szuper lett :)

(#35) Locutus válasza rudi (#30) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, a magyar árak érdekesek, de pl be lehet hozni olyan szempontokat is, hogy ami befér mATX-be, vagyis 120-140mm magasság alatt van. Máris máshogy fest a mezőny, és legalább olyan léghűtők is tesztelve lennének, amikről itt eddig nem volt szó annyira.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#36) Tidus


Tidus
addikt

rudi :C

Nálam ismételten a Ninja a legbejövösebb és a vizesblokk, de ez utobbi egy más kategória.
Viszont egyelőre látom hogy a régi Ninjámat nem kell lecserélnem, nem is nagyon van mire.

[ Szerkesztve ]

(#37) Amacs


Amacs
aktív tag

Köszönet a tesztért, ismét kellemes olvasmány lett.

(#38) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sose fogom megérteni, miért jó ez, hogy ekkora fémszörnyetegeket kell ráapplikálni a procikra, ráadásul ilyen árakon... Ezen a téren történhetne már valami változás, mert iszonyatos, ahogy ezek kinéznek. Az én Zalmanom se kis darab, de azért nem takarja ki a fél alaplapot. :Y

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#39) Ribi válasza Agyzuzo (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk, mert kisebb vas nem képes elvezetni ennyi hőt halkan?

(#40) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elsőre valahogy nem erre az eredményre számítottam. De nagyon jó kis hűtők vannak itt.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) almos94


almos94
aktív tag

Jó teszt!
Rájöttem,hogy sürgősen eladom a Hyper 212-t és veszek egy Gelid GX7-et :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#42) datatomm


datatomm
tag

Jók ezek és szépek, de mitsem ér ha a ház nem szellőzik jól.

Igazából egy összevont teszt kellene, amiben kiderül, hogy házak és hűtők milyen kombinációban mit nyújtanak.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#43) Agyzuzo válasza Ribi (#39) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem egy régi E6600-am van, amit ráadásul tuningolok, arra se kell ekkora vas, pedig többet zabál mint a mostani procik. :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#44) kpal


kpal
veterán

jó teszt :R

(#45) Ribi válasza Agyzuzo (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen és az a proci kb 250Wot eszik, mint a tesztben lévő? Nem hiszem. Nem azt mondtam, hogy minden 65-95Wos procihoz ilyen kell, hanem a tuning 6 magosokhoz pl.
Te procid is "rendesen" meg lenne tuningolva, akkor oda is jól jönne egy hasonló hűtés.
Én meg nem értem, hogy miért nem képesek emberek a saját rendszerükön kívül gondolkozni... 2 magos procira jóhogy nem kell ilyen szörny.

[ Szerkesztve ]

(#46) opeter87 válasza Ribi (#45) üzenetére


opeter87
senior tag

+1

Agyzuzo
Nekem is volt E6600 (tuning is) és hozzá a Cooler Master V8 (hál istennek jó a régi 775-ös és az új 1156-os procimhoz is) és nagyon is kell, most i3 540 van (szintén húzva) és bizony itt is érződik a V8 jótékony hatása.

(#47) Taranti


Taranti
senior tag

Érdekes cikk, gratula. Látszik, hogy a név nem minden.
Valamit viszont felvetnék: nem akarnátok AMD platformon is tesztelni ezeket a hűtőket? Elsősorban a szerelhetőségük érdekelne, mert mostanában többször belefutottam abba a jelenségbe, hogy az AM3/AM3+ rögzítőcsavarjai teljesen vagy legalábbis 80%-ban a lamellák alatt vannak. Ezáltal a szerelhetőség vetekszik a középkori inkvizíció módszereivel. :(((
(Ezt persze talán az AMD-nek lehetne felróni.) A 90fok elforgatás meg nem működik, mert vagy a VGA-ra, vagy a tápra fújná a proci hőjét...

Szerk: ahogy elnéztem a hátlapi merevítőket, ez itt is esélyes.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#48) Tidus válasza Taranti (#47) üzenetére


Tidus
addikt

Nem biztos hogy az AMD-nek kellene felróni, a gyártók találhatnának ki valami kezelhetőbb megoldást.
Agyrém egy ekkora hűtőt feltenni rőgzíteni az alaplapra, egy AM3 felfogatással.

(#49) FireKeeper válasza Taranti (#47) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

alsótápos házban nem gond a függőleges irányba való rögzítés, sőt, még előnyös is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50) Taranti válasza FireKeeper (#49) üzenetére


Taranti
senior tag

Logikusan hangzik, de még nem volt dolgom ilyen házzal.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.