Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Béééla válasza dabadab (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Az SD kártya, mint fő adathordozó, a védelem nélküli IO, vagy hogy szó szerint kódolással ismerkedő fiataloknak készül tán a PLC kategóriába emeli?
Nem. Ez játék. Pont annyira, mint a többi átlag konzumer SBC mint az összes Pi, legyen az Orange vagy Banana. A compute module-t esetleg elviselném komolyabb rendszerben (van is rá ipari példa, nem véletlen született ez a formátum, egész jópofa), de ott is csak rendes védelemmel körülbástyázva és nem egy gyári raspbiannal, mint ahogy sokan elképzelik. Ezek arra vannak, hogy otthon szórakozz vele. Lehet belőle "szervert" csinálni meg "médiacentert", és lehet úgy is tenni, mintha leváltaná a PC-t. (oké, a négyest nem próbáltam még, a 3-as nekem nagyon lassú volt)
Van a szekrényemben 3 generációnyi Raspberry (a negyedikből már dafke megvárom a rev2-t), pár Beagle, egy Orange Pi, és a szakdolgozatom is Raspberrys kiegészítő volt. Talán tudom, miről beszélek.

@--Tomee--
Egy Raspira épülő "PLC" is maximum egy mém lehet. Olyanoknak, akik bekajálják, hogy ha Raspberry van benne, akkor biztos jó! Nem, attól nem fog jól működni vagy nem lesz stabilabb! Olyan, mint egy rendes RAID vezérlős, redundáns tápos, ECC ramos szerver helyett bemenni a sarki PC boltba és rábökni az első gépre hogy "hö, ebben is egy tera vinyó van meg négy mag, jó lesz ez".
Ha megbízható, stabil, ipari körülményeket bíró keretet kanyarint valaki egy raspi köré, akkor már árban ott tart, ahol egy rendes gép van. Az meg nem rendes megoldás, hogy szalagkábelen lóg valami vaskloriddal maratott, filccel rajzolt nyák... Az megint visszakanyarodik az otthoni játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.