Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DS39


DS39
nagyúr

Nice.

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ebből is látszik hogy mára a GPSZ egy hatalmas "szörny" lett.

(#3) #16820480 válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, és ez csak Huawei telefonokon jelent problémát :P

(#4) aprokaroka87 válasza #16820480 (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen
De amúgy ez a legfrissebb épp stabil GPSZ verziót érinti vagy az egyel korábbiat is?

(#5) #16820480 válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annyit tudok erről a dologról, amit a hírben olvastam, nincs HW telefonom, hogy tapasztalatból beszéljek.

Amit régebben tapasztaltam, csak és kizárólag Honor telefonon, hogy a GPS jelet nagyon furán kezelte, kb egy óra utána egyszerűen lekapcsolta a telefon, hiába futott olyan app, ami használta. Például elindultam bringázni, és úgy egy óra utána a Strava elvesztette a jelet, újra kellett indítani a követést. Több másik telefonon is próbáltam, csak az Honor csinálta ezt.

(#6) cimbi66


cimbi66
csendes tag

Nekem pár napja a Honor 4c akuja riasztó sebességgel merülni kezdett.
Aztán kikapcsoltam benne a wifi-t meg leállítottam minden nagy fogyasztású alkalmazást. Így már újra jó.
Valami frissítés jöhetett, mert eddig semmi baja sem volt és nem telepítettem új alkalmazás.

(#7) <Lacy85> válasza #16820480 (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez igazából bármelyik telefonnál előfordulhat. Nekem S8+-on a messengert kellett törölni pár hónapja, mert valamilyen frissítés után úgy merült tőle a telefon, mint a Titanic.
Még akkor is, ha nem egyáltalán nem használtam. Letöröltem, utána minden a régi lett.

(#8) <Adamsky> válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem egy P10-em van, és mivel érint a dolog, ezért (jobban) utána olvastam ...
Van már bug report a témában, és más fórumokon is szépen gyűlnek a (negatív) tapasztalatok.
A cikkben is említett megoldás ("Google Play services"-nél a cache ás data törlés) az első újraindításig jelent megoldást.
Egyébként őszintén megmondva, nem értem a dolgot. Egyfelől ugye csak Huawei készülékeket (bár mintha egy helyen olvastam volna Moto telefonról is) érint a dolog, másfelől "Google services" bug-ról szólnak a hírek.
Na már most. Minden Google certified device-on egyformán kéne működnie a Google services-nek, nem? Én úgy gondolnám. Ha tényleg Google hibázott, akkor minden Android-os eszközt (vagy legalábbis azonos Android főverzión lévőt) érinteni kellene a hibának. De, nem, itt csak a Huawei telefonokkal van gond. Mégis úgy tűnik, hogy a Google dolgozik a megoldáson (egyes helyeken persze azt írják, hogy a Huawei-el karöltve). Vagyis a megoldás - nagy valószínűséggel - a Google-től fog jönni, nem pedig a Huawei-től (egy OTA update keretében). Szóval ez nekem így nem kerek :F Aki érti, magyarázza már el nekem legyen szíves! :)

(#9) fornettisuti válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


fornettisuti
veterán

Maga az alap rendszer és a frissítések a Googletől származnak, ezek egyetemlegesek, na már most ha ezekhez hozzányúlnak az OEMek (márpedig hozzányúlnak, értsd nem stock rendszert adják az usernek) és X OEMnél a rendszerrel nincs gond, de Y-nál van, na az már nem a Google sara.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Igen, tapasztaltuk, feleségem P10-én jelentkezett a dolog.

(#11) dolphy17


dolphy17
tag

Ja, tök jók meg szépek ezek a Huawei/Honor telefonok csak nagy hibájuk a kotvany EMUI ami rajtuk van. Adjanak ki egy Android One-t inkább mint a Xiaomi és minden csodás lesz.

(#12) #81733120


#81733120
törölt tag

Érdekes, nálam nem jelent meg ez a hiba, de azért megcsináltam azt, amit javasoltak.

(#11) dolphy17: "Ja, tök jók meg szépek ezek a Huawei/Honor telefonok csak nagy hibájuk a kotvany EMUI ami rajtuk van." Az EMUI-t én is rühellem, ebben a 3.1-ben van bug, bőven. Sajnos az nem oldja meg, ha ráteszek egy másik launchert. :(

(#13) l4cz


l4cz
csendes tag

Nekem honor gyalázatos lett töltő nélkül már el se merek indulni plusz a térképek sem működnek :(

[ Szerkesztve ]

(#14) Braddock


Braddock
őstag

Nem az első gond. Lehet többet nem veszek tőlük semmit...

(#15) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem mate 10 pro van, én nem tapasztalom eddig...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Nekem csak a Chrome-mal van bajom, nem tudok bejelentkezni, a fiók használatban van szöveget kapok folyton, más hiba nem jelentkezett egyelőre.

(#17) DS39 válasza pauliboy23 (#16) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem is ez van egy hete egy Huawei tableten, nem tudtam hogy ez összefügg.
De remélem hamar javítják. Egyéb problémám nincs.

(#23) brickm válasza dolphy17 (#11) üzenetére


brickm
őstag

Ezért takarítottam le róla a francb.a resurrection os van fent helyette. 7.1.2 álomjó.

(#25) azbest


azbest
félisten

nem az első huawei specifikus baj. A gyári 5-ről 6-ra frissült készülékeken is volt fejlesztőként olyan misztikus fájlrenszer kezeléssel kapcsolatos hibánk, ami sehol máshol nem volt. Aztán a gyári 6-ról 7-re frissültek közt is volt hiba.[link].

De persze akár a google oldalán is lehet hiba. Van egy olcsó inteles tabletem 4.1-es androiddal. Újabban a play store az armos chrome böngészőt telepíti rá az inteles natív helyett. Az meg valamiért kressel az arm emulátor rétegen, kézzel kell felülinstallálnom ugyanannak a verziónak az inteles változatával minden frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#26) Juliuska


Juliuska
senior tag

Nem gyengén lepődtem most meg e hír olvasatán. Az ok pedig az, hogy én mindebből az ég világon semmit sem érzékeltem a Huawei Mate 10 Pro telefonomon. Köszöni szépen tökéletesen működik. Kop Kop. Maradjon is így. :)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#27) Pano


Pano
addikt

Pont a szoftver miatt váltottam Huaweiről.
Jó-jó, finom, de mindig beleszáll valami rohadt légy a levesbe.

(#28) #81733120 válasza Pano (#27) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nagy +1

(#29) KTTech


KTTech
veterán

Az új beta verziós play szolgáltatás megoldja a gondot (Honor Note 8).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#30) picsirti válasza DS39 (#17) üzenetére


picsirti
tag

Nekem Honor 8-on csinálja ezt.

(#31) aprokaroka87 válasza KTTech (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát béta verziós GPSZ sem egy életbiztositás.:D

(#32) Traugutt


Traugutt
csendes tag

Nekem pl. a Simple nem működik miatta.
Sajnos pont egy parkolás indításakor vettem észre.

(#33) Braddock válasza Traugutt (#32) üzenetére


Braddock
őstag

Működik, csak a fenti hiba miatt nem mutatja a térképet. Jól írja a zónát és jól pozicionál. Pont ma próbáltam, de ez így valóban nem 100-as. Azért így könnyű büntetésbe belefutni.

(#34) RRamstein válasza l4cz (#13) üzenetére


RRamstein
tag

Nálam is a mate 9 mióta android 8 fut rajta borzalmasan merül :(

(#35) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az is megérne egy misét hogy a Google Play Services és Google Play Store alkalmazások esetében miért erőlteti a google a háttérben történő automatikus lefrissitést.
Értem én hogy fontos mindkettő, de vajon az átlag userek mennyi százaléka tudja hogy pl a Google Play Services épp mikor és melyik verzióra frissül le?
Nekem fent van pl az addons detector nevű progi ami ilyen esetben küld egy notification, hogy "új" app telepűlt.

+ Jó lenne ha lenne mód pár verzióig visszatelepitésre is.
Mert pl lehet hogy egy korábbi GPSZ verzió esetében nem áll fent a probléma.

Amúgy nem lepődnék meg ha adott esetben más problémák is lehetnek a GPSZ kapcsán.
Csak ezeket sokszor nem kezdik el így vizsgálni.

(#36) Jeanne d'Arc

Hányszor fordult már elő ilyen, akar az Apple haza táján is, semmi meglepő.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#37) joey04


joey04
titán

Újabb problémák a gyártóval...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) aprokaroka87 válasza joey04 (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez miben 100% bizonyiték hogy a Huawei hibája?

(#39) retroid válasza aprokaroka87 (#38) üzenetére


retroid
senior tag

A fikázókat és károgókat véletlenül se zavarja, hogy ez a Google hibája és nem a Huawei hibázott.... Gondolom ha Samsung vagy Apple lenne és nem Huawei nem is a gyártó lenne a hibás....
:W :((( :((

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#40) aprokaroka87 válasza retroid (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt így nehéz konkrétan megmondani hogy kinek a hibája.
Mert tudomásom szerint a gyártók kapnak egy aktuális verziót hogy kitudják tesztelni azt.

Ilyenkor jön elő hogy pl a Huawei tudott-e problémáról és felvette-e a kapcsolatot Google-vel.
A Google pedig foglalkozott-e vele, vagy pedig kiadta a stable GPSZ verziót.

(#41) retroid válasza aprokaroka87 (#40) üzenetére


retroid
senior tag

Van egy olyan érzésem hogy a Google kicsit lesz@rja ezeket aztán úgy van vele hogy jó lesz az úgy hátha nem lesz baj.... Vagy annyi bejelentést kapnak h el vannak úszva és így késve jutott el a Huawei bejelentése a megfelelő részleghez.... De simán kinézem a Google ból mivel akkora "ászok" így nem a legprecízebb hozzáállással megy mindig a munka ott....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#42) doki13 válasza retroid (#41) üzenetére


doki13
aktív tag

Ez eddig nálam sem volt probléma. Mate 10pro.

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#43) kattamaki


kattamaki
csendes tag

Nálam Huawei Mate 9-nél először a BKK Futárnál jelentkezett (térképek nem jelentek meg) majd a Geocaching official appja omlott össze (térképek itt sem jelentek meg).
Google Services uninstall és utána update orvosolta IDEIGLENESEN a problémát. Harmadszori reinstall után egyenlőre stabilan működnek a térkép használó appok.
Érdekes, hogy a Google Maps és a g:hu appoknál nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#44) #16820480 válasza aprokaroka87 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert csak az ő telefonjaikon jön elő? Valószínűleg átírtak valamit a rendszerben, amit nem biztos, hogy kellett volna, és ez kompatibilitási problémát okoz. Minél inkább belenyúl egy gyártó az AOSP-be, annál több hibalehetőséget csinál. Többek között ezért nem veszek olyan gyártótól telefont, aki szerint az "írjunk át mindent, mert mi jobban tudjuk" mentalitás a példás.

(#45) aprokaroka87 válasza #16820480 (#44) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a kérdés hogy ha pl a huawei átir valamit azt mikor tette meg?
Meg az nem jelenti azt hogy arról a Huawei nem tájékoztatja a Google-t.

(#46) #16820480 válasza aprokaroka87 (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bármikor, lehet, hogy valami olyat írtak át, amit eddig nem használt a GP szolgáltatás, de most igen. Azért, mert nagy cég a HW, ne gondoljuk, hogy ott csak programozó zsenik dolgoznak :N

(#47) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Na az ilyenek miatt számít egy gyártó "kínainak", nem az összeszerelés helye alapján.
Olcsóbb a termékük a "minőségi" gyártók készülékéhez képest, csak számolni kell a használata során kellemetlenségekkel. Akinek ez belefér, az olcsón kap erős telefont, csak néha nem tudja majd használni.

(#48) aprokaroka87 válasza Alogonomus (#47) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek mi köze van a kinai dolognak?

Mint irtam nem tudjuk konkrétan hogy a Google nem vett figyelembe valamit programozás során ami huawei/honor specifikus dolog, és esetleg tudtak is róla.
Vagy pedig a Huawei nem tesztelte ki és esetlegesen nem tájékoztatta a Google-t a hibákról, vagy lett tájékoztatva csak nem foglalkoztak vele.

Amúgy nem gondolnám hogy olyan nagy lehet a gond.
Simán lehet programozás során lemaradt egy if (ha) változó ami pl huawei/honor tipusoknál nem vált át pl 0-ról 1-re.

Azért az talán jó hír hogy nem egymásra mutogatnak, ebből nekem közvettet módon inkább az jön le hogy mind a ketten hibáztak valahol.
A problémát nyilván a Google tudja megoldani, mivel az ő fejlesztése a GPSZ.
De kellhet a Huawei seggitsége is.

Amúgy a GPSZ-el bármikor felmerűlhet probléma akár AOSP esetén is.

(#49) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Maradjunk annyiban, hogy a google play services az elmúlt nagyon sok évben rengeteg fejtörést okozott minden gyártó készülékén. Nekem nem volt olyan telefonom, amin ne baszakadott volna valamit a háttérben és nem szívta volna az akksit. Ez pár éve hatványozottan igaz volt a Samsung telefonokra, én S3-s6-ig csak szívtam ezzel. Rühellem az egészet ahogy van. Lekopogom, hogy pont most a Huawei készülékemen a háttérben kussol.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) janeszgol válasza #16820480 (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet itt az egyedi SoC játszik szerepet és bármelyik vagy mindkét fél lehet hibás (mivel szoftveres a gond nagy valószínűséggel). Ha igen, akkor ez válasz a nyolcasnak is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.