Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) slmSIG


slmSIG
tag

Prohardver egy héttel ez előtt:
"Az új Xbox konzolok a leggyorsabban fogyó generációvá léptek elő"
'...az xbox jó!'
Prohardver most:
'...az xbox sz.r!'

Olvasók akik úgy gondolták, kiváltják a gamer pc-jüket az xbox -al: :U

Kíváncsi volnék, hogy a jelenlegi Bluray DRM probléma egyik következménye ez is, avagy sem...?

[ Szerkesztve ]

(#2) AuraSync válasza slmSIG (#1) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Tudod én úgy vagyok ezzel SIG hogy a játék konzol az játék konzol a bluréj lejátszó meg bluréj lejátszó.

Akinek volt pénze 189k-s konzolra az megteheti hogy megvesz külön egy minőségi bluréj lejátszót is filmezéshez.

A GoPro-t sem használom autós Dashcam-nak mert nem arra való és telefonnal sem próbálok meg profi esküvői képeket lőni.

Aki nem tudja mi mire való azt nem tudom sajnálni.

Ui.: A w.rez / t.rrent korszakában van aki még bluréjen néz filmeket? Vicces. :U

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3) kilua válasza AuraSync (#2) üzenetére


kilua
senior tag

"Akinek volt pénze 189k-s konzolra"

Az megteheti hogy megveszi a filmeket és nem torrentezik.

Különben szerintem sokan vannak akik különben nem vettek volna blu-ray lejátszót de ha már az Xbox lejátssza akkor már megveszik a kedvenc filmjeiket blu-rayen.

Ha az Xbox lejátssza akkor miért nem arra való? Sokan a mobiljukon hallgatnak zenét és nem valami MP3 lejátszón...

[ Szerkesztve ]

(#4) gzoll válasza AuraSync (#2) üzenetére


gzoll
tag

Bocsi de ez hülyeség. Ha ott van egy Xbox, ami lejátssza a Blu-ray lemezeket, akkor mi a fészkes nokedlinek vegyek mellé még egy külön lejátszót is? Azért mert van rá pénzem még nem vagyok hülye, ez olyan, mintha vennék egy mikrohullámú sütőt amiben van grill funkció, és vennék mellé még egyet, amiben nincs, hogy akkor ebben grillezek a másikban mikrózok. És eleve a Microsoft is bátorít minket, hogy az Xbox nem csak egy játékkonzol, hanem médiaközpont is, bátran tessék rajta tartalmat fogyasztani. :))

(#5) #16820480 válasza AuraSync (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk lehet, hogy nem fér el külön BR lejátszó, vagy csak feleslegesen növelné a kábelrengeteget, vagy egyszerűen csak az időnkénti 1-1 film megnézéshez nem akar kidobni az ember még eg yrakás pénzt céleszközre.
Nálad otthon mindennek egy funkciója van csak, amit használsz?

(#6) section9 válasza AuraSync (#2) üzenetére


section9
őstag

Mivel tud tobbet a "minosegi bluray lejatszo" mint egy Xbox Series X?

(#7) ceia


ceia
őstag

Nem lepne meg, ha az derülne ki, hogy valami másolásvédelmi hókusz-pókusz miatt van, ami igazából nem is kéne a lejátszó működéséhez.

        it's more fun to compute

(#8) AuraSync válasza section9 (#6) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Pont azzal amivel a cikk címe:
"Az Xbox Series X nem hajlandó lejátszani egyes Blu-ray lemezeket, emellett hajlamos zajosodni is."
Lehet hogy az említett hibák nem fognak előjönni rajta?

Látom mindenkinek meg vannak a saját érvei egyik a hellyel jön másik azzal hogy médialejátszó is. Egy 15 éves Suzuki Swift-el is lehet a Hungaroring-en menni még sem lesz belőle versenyautó.

Ennyi erővel venni kell egy PC-t 1 milláért és AlInOne meg van oldva minden. :DDD

Igen képzeld nekem minden eszköznek meg van a maga szerepe, TV-n nem fogok YT App-ozni mert én nem fogok fizetni a hirdetés mentességért de gondolom akkor ti fizettetek érte mert hát akinek ilyen konzolja van gondolom van mellette egy okos TV is amin YT-ozni is lehet. (vagy nézitek a hirdetéseket de azt pont a magyar ember nem fogja)
A telót sem használom játékra és nem is akarok profin fotózni vele. Játékra PC vagy játék konzol való.
Volt külön fényképezőgépem régen amit CSAK fényképekre használtam és kézi videókamerám amit csak videóra használtam. Mind2 tudja amit a másik de mégsem ugyan úgy vagy nem olyan minőségben.
A telómat otthon nem is használom max telefonálásra.

Nálam mindennek meg van a maga szerepe. A TV-m a beépített médialejátszó használata esetén az Indáról letöltött 720p videókat tökéletesen felskálázza éles képet eredményezve. Próbáld meg ugyan ezt PC-n egy VLC-vel, az eredmény horribilis lesz.

De persze ettől ti még használhattok mindent mindenre de utána ne sírjatok a fórumjaitokon hogy ez sz@r meg az sz@r vagy mert nem játssza le vagy mert zajos vagy mert rossz a képminősége.

Mint aki Holdat akar fotózni telefonnal. :))
Miért nem szóltok be a Názának hogy nektek a telótok is tudja a Hold fotózást minek oda több millió dolláros távcső? :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#9) slmSIG válasza AuraSync (#8) üzenetére


slmSIG
tag

Engem nem nagyon érdekel, hogy te épp mit mivel csinálsz.
Eszembe sem jutna okoskodni, hogy mit mivel csinálj!
Erre jössz te és meg akarod szabni, hogy mi, mire való...
-hiába magyarázzák el rajtam kívül IS a lényeget, hogy tulképp nincs igazad, hiszen még a Microsoft is ajánlja ... GY.K. Lásd: #4gzoll
Mindez mit sem számít, hiszen te 'jólmegmondod' ,hogy a sima Blu-ray lejátszó, többet tud, mint a Xbox Series X ...
OK! :U

Te vagy az a típus, akinek mindenre IS van válasza, mindenre külön app, program, sőt eszköz!
Aki a windows 10 -en is telepíti a Daemon Tools -t .
Mosógéppel mos és centrifugával centrizik.
Otthon még biztos van egy Pioneer deck, erősítővel, amire azt hajtogatod, hogy 'ez ám a technika, ebben még van anyag' !
Inkább hallgass, leginkább felém! ;)

...csak az tudnám miért találnak meg folyton az agyhaloványok...

(#10) #16820480 válasza AuraSync (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem egy indokolt limitáció, le kellene tudja játszani, csak valamit elrontottak. A többi meg már csak sznobság, hogy valaki a drága dedikált céleszközökre hegyezi a cerkáját.

(#11) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Egyébként a cikkhez a banner választás előzetes kikacsintás volt a mai felvásárlási hírre vagy csupán a véletlen műve? :C

(#12) section9 válasza AuraSync (#8) üzenetére


section9
őstag

Ez egy hiba, nyilvan erkezik majd bugfix ami megoldja vagy ha hardveres akkor majd visszakuldheti az ember a gepet es kuldenek helyette masikat.

Ettol a hibatol eltekintve az Xbox Series X hardvere ezerszer erosebb mint barmelyik Blu-ray lejatszo, alapbol tamogatja kb az osszes sztenderdet (4k Ultra HD, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Atmos) es nem utolso sorban egy tamogatott aktivan fejlesztett termek. Siman van ra esely, hogy megveszed a csilivili Blu-ray celeszkozt, elojon valami hasonlo hiba es a gyarto szetterja a kezet aztan sose ad ki szoftverfrissitest, mert lejart a termek eletciklusa.

Ez a celeszkoz mentalitas addig mukodott tok jol, ameddig nem pakoltak bele mindenbe SoC-okat.

(#13) Calogero válasza section9 (#12) üzenetére


Calogero
addikt

A Dolby Vision nem érhető el a Blu-ray lemezen keresztüli médialejátszáshoz.
[link]

(#14) honeypot válasza AuraSync (#8) üzenetére


honeypot
tag

"az Indáról letöltött 720p videókat" te a TV-n nézed? Ne csinálj ilyen szentségtörést! Az indanál nem fejlesztettek TV appet. Nézd böngészőből PC-n, az a céleszköz.

(#15) kilua válasza Calogero (#13) üzenetére


kilua
senior tag

Ez csak Xbox onera vonatkozik nem a series Xre.

(#16) kilua válasza honeypot (#14) üzenetére


kilua
senior tag

Én LG tv cast appal szoktam átküldeni

(#17) Nonameboi


Nonameboi
kezdő

Blu ray nézése közben még nem jött elő ilyen hiba, ellenben ha pendriveról nézek filmet az első 10 másodperc után kifagy. Mintha valami frissítés okozná, mert régebben a one s nem csinálta, de hogy előkotortam és updateteltem már ott is megvan ez a jelenség. :( Kár érte mert én használom filmezésre is, de ezt így a megszokott minőségben már nem tudom. Remélem javítják hamarosan.

(#18) Calogero válasza kilua (#15) üzenetére


Calogero
addikt

One-ról tudtam, ezért is cseréltem le. Aztán jött karácsonykor a nem vár meglepi.....
Akkor garanciába visszaküldöm, mert az én X-em gyári DV-s filmet nem játsza le. :(

(#19) #72042496 válasza Calogero (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg a többieké se, mert a linkedből teljesen egyértelmű, hogy XSX-en lemezről nincs DV. Az első pontban leírják, hogy mikor van:
"Az Xbox Series X|S konzolon a Dolby Vision technológia média- alkalmazás és játéklejátszáshoz érhető el."

Az utolsó pont pedig nemcsak a One-ra vonatkozik, hanem az eddigi összes XBOX-ra, amelyeket az előző pontokban vesznek sorra.

Ez az infó táblázatos formában sokkal áttekinthetőbb lenne. A fordítást pedig remélem, hogy nem ember adta ki így a kezéből; média- alkalmazás és játéklejátszáshoz, sweet baby Jesus. (Az eredetiben for streaming media apps and playing games.)

[ Szerkesztve ]

(#20) ricsip válasza section9 (#6) üzenetére


ricsip
addikt

Például lejátssza a dolby vision uhd filmeket butítás nélkül, amit az xbox (se az eredeti One, se a One S, se a Series X) nem hajlandó. Az xbox tudja a dolby vision-t kitolni a tv-re, HA sztrímről kapja, vagy HA játékot kell dolby vision-ben kitolni a tv-re. Ha viszont uhd bluray-en van dolby vision mód, akkor mutat 1 nagy fakkju-t. Mert hát nem mindegy honnan jön az a dolby vision, szopassuk meg a vásárlót ha külön uhd player helyett az xbox-át akarta volna erre használni. :(((

[ Szerkesztve ]

-

(#21) strike19 válasza section9 (#6) üzenetére


strike19
csendes tag

Minőségibb video feldolgozó egység van benne. Némelyikbe még DAC chip is van.
Nekem otthon van PS3 FAT és PS4 FAT -om is.
PS3-on sokkal szebb képe van a blu-ray filmeknek mint a PS4-en. (Valószínűleg még van benne anyag.Több chip és minőségibb alkatrészekből áll.)
Gondold el mekkora minőségbeli különbség lehet egy dedikál lejátszó (Nem 30.000 Ft olcsó BD lejátszókra gondolok.) és egy konzol között.(Ha nem lenne köztük különbség akkor nem gyártanák.)

#2 kommenetelővel egyet értek azzal hogy akinek van pénz több száz ezres házi mozi erősítőre és tv-re az ne egy ilyen kompakt eszközzel akarjon blu-ray filmet lejátszani. De akinek nincsenek drága eszközei az nyugodtan használja a konzolt. (Én jobban szeretem a fizikai adathordozókat mint fos streaminget,)

(#22) section9 válasza strike19 (#21) üzenetére


section9
őstag

Meg az Xbox kontrollereben is van DAC, ne dolj be a hifis arcoknak, ez nem valami nagy ordongosseg. :)

Videofeldolgozo alatt mit ertesz? Az Xbox Series X HDMI chipje tamogatja a 2.1-es szabvanyt, tehat 8k 120hz-et is vihetne ha tamogatna a szoftver. Az APU kepes real time 4K-ban 60 fps mellett real-time renderelni a legujabb jatekokat. Ez nem egy zsebtetris, hanem egy iszonyatosan eros altalanos celu szamitogep, ami nevetve megbirkozik egy video lejatszasaval.

Az egesz jelut digitalis a lemez beolvasasatol kezdve odaig, hogy a TV-d feldolgozza a szinten digitalis jelet, tehat a kulonbseg amit latsz a PS3 es PS4 kozott az vagy placebo vagy szoftveres kulonbseg.

(#23) Zanik válasza section9 (#22) üzenetére


Zanik
addikt

DAC és DAC között azért óriási különbségek vannak!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) section9 válasza Zanik (#23) üzenetére


section9
őstag

Persze, tok jo a minosegi DAC, muszerekkel merheto is a kulonbseg, de gyakorlatban ezt vakteszten az "audiofil" arcok sem halljak ki. Konkretan a legalja integralt audiochipek is hozzak azt a szintet amivel teszem azt a kilencvenes evekben felvettek a dalokat. Iszonyatosan nagyokat cringelek amikor 0.0001% THD+N mellett valaki azt mondja, hogy az egyik audio interface szebben szol mint a masik.

(#25) Petyka3 válasza AuraSync (#8) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Itt arról van szó, hogy papíron tudja, de mégse. Tehát amit papíron tud, akkor az arra is való. Más kérdés, hogy a többrétegű lemezek lejátszása már a DVD korszakban is kihívás volt, a nem megfelelő memória kezelés, de általában a nem megfelelően beállított optikák/mechanikák miatt.
Gyártási szórás, egyik működik, a másik meg nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.