Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) belashx


belashx
senior tag

Felmerült bennem egy kérdés:
Ha Premium vagyok (épp igen), és nem Youtube-on nézem a videókat, hanem egy reklámblokkolós/átugrós alkalmazásban, akkor megkárosítok valakit, vagy sem?

(Jobban szeretem ezt az alkalmazást, mivel több dolgot be lehet állítani, van kadenciahelyes lejátszás, stb...)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#52) FattyDove válasza belashx (#51) üzenetére


FattyDove
őstag

Elvileg nem, mert prémium felhasználó vagy, így alapból megkapják utánad a pénzt. Maximum akkor, ha van sponsorblock-od, de ez ugye youtube bevételtől független

[ Szerkesztve ]

(#53) <Adamsky> válasza belashx (#51) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A kérdés jó, és logikusan gondolkozva szerintem: nem. Reklámot így se, úgy se látnál.

#33 nozs23
" ... egy kis lebego ablak fixen megjelenik a videon, majd bejon meg egy-ket reklam a video kozben ... "
Erről a - ma már kijelenthető, hogy - doku. filmnek beillő Idiocracy-ben látható TV képernyő ugrik be.

(#54) belashx válasza FattyDove (#52) üzenetére


belashx
senior tag

Remélem így van. Nem a YT miatt, hanem a tartalomgyártók miatt lenne kellemetlen. Én sem szeretnék ingyen dolgozni.

Ebben az appban azt is ki lehet választani, mi legyen a sponsorblockkal, a csatorna főcímekkel, stb... - egész jó kis cucc.

Adamsky:
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#55) nozs23 válasza FattyDove (#50) üzenetére


nozs23
addikt

(#56) FattyDove válasza nozs23 (#55) üzenetére


FattyDove
őstag

Nincs mit hagynunk, mert hülyeségeket beszélsz.

A linkelt cikkedben amúgy ez van:

"without first notifying parents and getting their consent. YouTube earned millions of dollars by using the identifiers, commonly known as cookies, to deliver targeted ads to viewers of these channels, according to the complaint"

Itt egyedül ez volt a probléma,. Nem szóltak a szülőknek külön, hogy a megtekintett videók alapján fognak videókat kiajánlani a pujának.

[ Szerkesztve ]

(#57) Ipse89


Ipse89
tag

Még szerencse hogy nincs min kihasználnom a 4K-t :U :DDD minden másra ott az adblock :D

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#58) guriga1234 válasza Bog (#48) üzenetére


guriga1234
addikt

Megnyugtatlak: bár nálam egy darab reklám sem jelenik meg, nem ér téged kár, mert még egy általad készített videót sem néztem meg a youtube-on.

(#59) guriga1234 válasza #95462144 (#43) üzenetére


guriga1234
addikt

Egyik sem. Nem fizetek elő és nem nézek reklámokat. Vagyis hibás a logikád.

(#60) FattyDove válasza guriga1234 (#58) üzenetére


FattyDove
őstag

Ellenben másokat megkárosítasz, miközben elvárod a tartalmat.

(#61) Bog válasza guriga1234 (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Iszonyú nehéz lehet számodra leírni, hogy valamit rosszul gondolsz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) guriga1234 válasza FattyDove (#60) üzenetére


guriga1234
addikt

Senkit nem károsítok meg.

(#63) FattyDove válasza guriga1234 (#62) üzenetére


FattyDove
őstag

Kivéve azokat, akiknek a videóit nézed. Nehéz beismerni önmagadnak ugye?
Kíváncsi lennék, hogy mekkora hisztit levágnál, ha nem fizetnének ki hó végén a munkádért.

[ Szerkesztve ]

(#64) guriga1234 válasza Bog (#61) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem jól gondolom, és semmi nehézséget nem jelent leírnom.
PS: soha nem töltöttem fel videót youtube-ra, és képeket sem és egyebeket sem "felhőbe".

(#65) hogabesz válasza guriga1234 (#64) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ez lassan kezd átmenni egy “alufólia sisakos” beszélgetésbe. :)

(#66) Dr. Romano válasza FattyDove (#63) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Google-t aki a reklámbevételek 45%-át teszi zsebre. Mekkora hiszt vágnál ha a munkáltatód a fizetésed 45%-át megtartaná csak azért mert nála dolgozhatsz?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#67) guriga1234 válasza FattyDove (#63) üzenetére


guriga1234
addikt

Ácsi! Akik videókat feltöltenek ingyen (és nem fizet a tárhelyért, a járulékos szolgáltatásért), az ne várja el, hogy még én fizessek is neki.
"mekkora hisztit levágnál, ha nem fizetnének ki hó végén a munkádért" - munkáról írtál. A youtube-os videókat nem tekintem munkának (nagyon kevés kivételtől eltekintve).

(#68) FattyDove válasza Dr. Romano (#66) üzenetére


FattyDove
őstag

A google adja a platformot. Amúgy a példádat tovább gondolva...
Az állam adja az utakat, közműveket, gazdaságot satöbbit (tehát a platformot), ami kell ahhoz, hogy te dolgozhass. A fizetésed jelentős része emiatt adóba megy. Szóval miről is beszélünk, akkor?

#67guriga1234: "Ácsi! Akik videókat feltöltenek ingyen (és nem fizet a tárhelyért, a járulékos szolgáltatásért), az ne várja el, hogy még én fizessek is neki."

Te miről is hadoválsz? 10-ből 9 ember nem ingyen tölti fel, mivel ezzel foglalkozik, ebből van bevétele.

"A youtube-os videókat nem tekintem munkának (nagyon kevés kivételtől eltekintve)."

Senkit sem érdekel, hogy te mit tekintesz munkának és mit nem, mivel ennyi erővel én sem tekintem munkának azt, amiért te fizetést kapsz. Egyébiránt a nagyon kevés kivételedet is meglopod.

[ Szerkesztve ]

(#69) #95462144 válasza guriga1234 (#59) üzenetére


#95462144
törölt tag

Milyen hibás logika? Egyszerűen nem érted a folyamatot, vagy így vagy úgy, de fizetsz. Vagy használsz blokkolót és nem fizetsz. A Youtube egy fizetős szolgáltatás vagy így vagy úgy tessék felfogni.

#67guriga1234:

"Akik videókat feltöltenek ingyen (és nem fizet a tárhelyért, a járulékos szolgáltatásért), az ne várja el, hogy még én fizessek is neki."

Azért ez is megér egy misét. Mielőtt ilyeneket leírsz olvasd már el a Youtube fizetési szabályzatát, mert ez már nevetséges, amiket írsz.

"youtube-os videókat nem tekintem munkának"

Ez kb. akkora felütés, amikor a fórumtárs megrendelte az I14PM-et, de a pár száz ft-os Artistjust díjat sokkalta, azzal a mantrával, hogy a zenélés nem munka és ha fizetni kell érte, akkor Ő már életében soha nem is hallgatott zenét sehol semmikor. Ezt szánalmasnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#70) Dr. Romano válasza FattyDove (#68) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem az államról beszéltem hanem a munkáltatódról. Nyiván kell neki is egy összeg, de az 50%-os cut az szerintem már felér egy megkárosítással, pláne figyelembe véve az anyacég méretét.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#71) guriga1234 válasza FattyDove (#68) üzenetére


guriga1234
addikt

Egyáltalán nem érdekel, hogy te mit minek tekintesz.
Nem ártana tisztában lenned azzal, hogy mi a lopás. Ha valamit elveszel, és ahonnan elvetted az hiányozni fog, az lopás. Elmaradt haszonról meg ne is kezdj el hadoválni, mert az sem érdekel.

(#72) guriga1234 válasza #95462144 (#69) üzenetére


guriga1234
addikt

Miért zavar téged az én álláspontom? Foglalkozz a sajátoddal. Fizess, mint a katonatiszt. A logikát meg ne hozd szóba, mert azzal hadilábon állsz.

(#73) FattyDove válasza Dr. Romano (#70) üzenetére


FattyDove
őstag

A munkáltatód azért létezhet, mert az állam biztosítja a platformot a létezéséhez. A fizetésed legalább 40%-a adó. Tehát idióta példát hoztál fel.

#71guriga1234: Már én érzem magam kínosan helyetted.

[ Szerkesztve ]

(#74) #95462144 válasza guriga1234 (#72) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azt nem tartom álláspontnak, ha valaki ellentmond a tényeknek. Logikailag nem sikerült értelmezned a youtube szabályzatát, ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni tiszta kabaré. :DD

Ha valakinek a szolgáltatását használod, akkor bizony a szolgáltató határozza meg a feltételeket nem pedig egy random fórumozó, aki el sem olvassa. ;)

(#75) Dr. Romano válasza guriga1234 (#71) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Lopás" a digitális térben = elmaradt bevétel

Szal ha nem veszel meg DLC-t vagy egy Lootboxot és egyéb digitális tartalmat lényegében az is az, elmaradt bevétel. ;]
(de nem kell őket sajnálni mert 0 day DLC-k, time saverek, lootboxok stb... mind lehetnének a játék alapvető tartalmai, de jobb a fogyasztóról minden bőrt lehúzni és a játék egyes tartalmait kiszedni és külön árulni)

FattyDove
Mint mondtam csak a munkáltatóról beszéltem nem az államról. Nagyon államosítani akarsz, mi van ma veled? ;]
Ne érezd magad kínosan, menj ki a gép elől a levegőre és egyél egy hamburgert.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#76) guriga1234 válasza #95462144 (#74) üzenetére


guriga1234
addikt

Az a kabaré, ahogy próbálod menteni a menthetetlent.

(#77) guriga1234 válasza FattyDove (#73) üzenetére


guriga1234
addikt

"A munkáltatód azért létezhet, mert az állam biztosítja a platformot a létezéséhez." - ez maximum az állami vállalatokra igaz. Magáncégekre nem.
Érezd is magad kínosan, ne miattam, hanem magad miatt.

(#78) FattyDove válasza Dr. Romano (#75) üzenetére


FattyDove
őstag

"Szal ha nem veszel meg DLC-t vagy egy Lootboxot és egyéb digitális tartalmat lényegében az is az, elmaradt bevétel."

Ha azért nem veszed meg, mert letorrentezed, akkor igen.

Annyi nevetséges, hogy próbálod eljátszani azt, hogy nem érted, hogy az állam adja a platformot a munkádhoz, míg youtube esetében a google csinálja ugyanezt. Persze értem én, hogy azért teszed mindezt, mert rájöttél, hogy hülyeséget mondtál, csak beismerni ugye ezt ciki.

#77guriga1234: Tényleg? A magáncégek nem állami utakat és közműveket használnak? Nem állami rendőrség látja el a védelmüket? Nem állami tűzoltóság oltja őket? Nem állami hálózaton kapja az áramot? Istenem..
Én itt be is fejeztem, mert ez nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#79) Dr. Romano válasza FattyDove (#78) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Már megint ez az államosítás. Egy dolgot jegyezz meg, soha nem mondok hülyeséget és beismerni se szoktam senkinek semmit. Szal ha a rendőrségen tanúskodnom kell melletted -illegállis államosítás, vagy elmaradó bevételek után- hidd el rám számíthatsz ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#85) Winner_hun


Winner_hun
félisten

hogy a 2016p-s felbontás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#86) janeszgol válasza guriga1234 (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Én sem nevezném lopásnak, bár szellemi terméknél, pláne digitális terméknél nehezen meghatározható a lopás fogalma.
Nevezzük megkárosításnak. Megkárosítod a tartalomgyártót.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) GoldhandRent válasza Dr. Romano (#70) üzenetére


GoldhandRent
őstag

azért a munkáltatód sem annyit fizet ki hó végén, mint amennyit valójában termeltél neki.. különben hogy maradhatna életben ? :D
van az is bőven 50% cut.

-

(#88) szupermacs válasza Bog (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

A tartalomgyártó aki a reklámbevételek elesésétől fél, nagyon rossz irányba halad.
Patreon, Paypal és akinek értéket jelent a content, az majd szórja bele a pénzt.

(#89) zorzy4 válasza guriga1234 (#3) üzenetére


zorzy4
őstag

És akkor, hogy?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#90) Bog válasza szupermacs (#88) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyrészt igen, másrészt nem.
Igen, mert valóban sarkallhatja a tartalomgyártót minőségi, egyedi és érdeklődést kiváltó kontent előállítására, amiért a fogyasztók hajlandók fizetni. Így kéne történjen egy ideális világban.
Másrészt nem, mert amint paywall mögé teszed a kontentet, morzsányi júzered marad, mert sokaknak az az alapvetés, hogy ha nincs ingyen, akkor nem kell, majd fogyasztok olyat, ami free, még ha abban reklámok is vannak. Ez pedig a tartalomgyártókat is arrafelé löki, hogy inkább legyen mindenkinek elérhető a tartalom és majd a hirdetésekből bejön a della.
Ez van.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#91) szupermacs válasza Bog (#90) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem paywallra gondoltam, hanem amit sok videós csinál, megadni lehetőségeket az adományozásra. A paywall durvább taszító erő, mint adblocker nélkül böngészni.

(#92) Bog válasza szupermacs (#91) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Két hete kapcsoltam be ;)
De van ám elég sokatmondó statisztikám a csatorna bevételeinek megoszlásáról, hát nem a "tagság" vezet. Egyelőre legalábbis, aztán tökre lehet, hogy egy év múlva már nem így lesz.

Egyébként "megadni a lehetőséget" ÉS közben továbbra is publikusra rakni a videókat sem az igazi, mert a júzer azt érezheti, hogy minek fizetgessek én itt, ha amúgy is ott figyel az anyag ingyen... ez egy elég összetett játék, ami nyilván azoknak okoz fejtörést (mint amilyen én vagyok), akik abban a képzetben élnek, hogy szaktudást, tapasztalatot és effortot tesznek bele edukatív és/vagy szórakoztató anyagok készítésébe. Mert a beauty-influencernek ez biztos nem okoz álmatlan éjszakákat :D

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#93) BusinessGuy válasza FattyDove (#42) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem rinyálás. Az a baj hogy a magadfajták sosem fogják fel a probléma fő gyökerét ami nem a reklám. Hanem az hogy undorító módon kényszerítenek rá hogy fizess miközben ők maguk egyre pitiánerebb megoldásokat használnak lásd dislike elüntetések vagy nevetséges egyoldalú cenzúra. Senki még csak le se sz*rná hogy van 1-2 reklám....És ez a helyzet mivel az ilyenek mint te fizettek ez a jövőben nem javulni fog hanem romlani miközben szépen azon kapod magad hogy egyre többet és többet fizethess hogy egyáltalán rendes contentet nézz rajta mert a pofátlanságuk egyre határtalababb lesz.
Szóval be lehet fejezni ez a nagyképű dumát. Pláne vpn-ezős trükközgetéssel nehogy pár százassal többet fizess,, a pitiáner adócsaló trükközés mellett igen magas lórol osztod a népet... Senki nem kért semmit ingyen, fogd fel a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#94) janeszgol válasza BusinessGuy (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Felnőtt emberek vagyunk, nem gyerekek. Majd én pontosan eldöntöm, mi mennyit ér nekem. Nekem havi 2.690 forintot megér a reklámmentesség, mivel sokat youtube-ozok. Ha 10 ezer lenne havonta vagy alig használnám (mondjuk csak a heti MA videót nézném meg), akkor nem fizetnék elő.
Nem bonyolult. Senki nem nyomott le semmit a torkomon, mivel senki nem kényszerített rá. Aminek örülök:

1, nincs reklám
2, kikapcsolt kijelző mellett is megy
3, PiP

Ezek miatt talán még a havi 6-8k is beleférne nálam, de több már nem. De szerencsére csak 2.690 a családi (amit nem osztok szét), illetve 1790ft a personal. Ennyiért már egy doboz cigit sem kapsz. (Sosem dohányoztam, csak gondoltam így érthető.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95) FattyDove válasza BusinessGuy (#93) üzenetére


FattyDove
őstag

"Hanem az hogy undorító módon kényszerítenek rá hogy fizess miközben ők maguk egyre pitiánerebb megoldásokat használnak lásd dislike elüntetések vagy nevetséges egyoldalú cenzúra."

Hahó, 1 cég 1 adott termékét használod, amit a cég úgy alakít, ahogy akar (max valamit egyszer nagyon benéznek és akkor buknak, de jelenleg nem ez a helyzet). Rinyálhatsz te itt heteket, hónapokat, attól még nem lesz beleszólásod a cég alakulásába.

Láthatóan még mindig nem sikerült megérteni, hogy a reklámokat bizony a kontent kreáló pakolja oda és nem a csúnya, gonosz google tesz egy videóba 10 megszakítást.

"Pláne vpn-ezős trükközgetéssel nehogy pár százassal többet fizess,, a pitiáner adócsaló trükközés mellett "

Mitől adócsalás ez? :DDD :DDD Mesélj már nekem erről, érdekelne a téma :DDD

"Senki nem kért semmit ingyen, fogd fel a problémát."

De, ti pontosan azért rinyáltok, hogy mindent ingyen kapjatok, mert ez jáááááááááááááááár

Csak azt érteném meg a sok rinyálón, hogyha ennyi effortot fektetnek a rinyálásba, akkor miért használják az adott szolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

(#96) Curtain válasza NemMo (#27) üzenetére


Curtain
senior tag

Szintén!

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#97) mrThomi válasza arn (#35) üzenetére


mrThomi
addikt

Melyikre gondolsz ? Smart tube ? Kb 2 kattintás az egész

Nothing Phone (2a)

(#98) #72042496 válasza janeszgol (#94) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ditto, csak nálam valamivel lejjebb van a limit. Érzésre úgy 4000 forintig mennék el, kb. annyit érhet nekem a YT.

[ Szerkesztve ]

(#99) Freiherr


Freiherr
őstag

Sz@rom le, 2k monitoron nézem Adblocker- rel .
Mindenki másnál kikapcsolni, ha nem akar fizetni!!
Uff, én szóltam.

XXX

(#100) #12732928 válasza Fred23 (#26) üzenetére


#12732928
törölt tag

Brave alapbol tudja ezeket es az akksit se eszi annyira, mint a roka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.