Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DonMuscle


DonMuscle
csendes tag

Ez egy borzalmas tragédia. Feketenap! :C :K

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#104) ricsi99


ricsi99
addikt

Nem kell ehhez Facebook.... ,tegnap hivott egy ismi hogy van már vagy 15 alfiókja win7 alatt (informatikus mérnök ur :D amugy) s hogy mit csináljon....,s nekem is eszembe jutott hogy msn-en keresztül (pedig nem vettem fel ,bejelentkezett egy ismeretlen pics@ ,jó kis sex linkel.... ,élböl blokkoltam ,de ma a cikk hatására belelestem a fiokok közé és találtam én is egy plussz nem törölhetö fiokot... ebben az a finom hogy nincs és nem is lessz Facebook regisztráciom.... szal délután format c:

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#107) goodboy007


goodboy007
senior tag

"A futtatható kód elhelyezésére valószínűleg a szokásos trükköt alkalmazhatták a támadók: egy csábító ajánlat keretében ingyenes vagy olcsón elérhető terméket, szolgáltatást ajánlhattak, az erre kattintó felhasználó pedig elindítja a folyamatot."

Nincs több kérdésem. Persze mindenki hülye, csak az nem, aki nem tudja kezelni azt az eszközt, amit használ (jelen esetben PC).

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#112) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Linux flame törölve. A cikk nem erről szól!

(#113) nuke7 válasza ricsi99 (#104) üzenetére


nuke7
veterán

milyen alfiókról beszélsz..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#114) _ak_ válasza ricsi99 (#104) üzenetére


_ak_
addikt

az MSN-es jó példa. Hiába vagyok körültekintő, ha az egyik felvett ismerős nem az. Jó pár éve nem is tartom a kapcsolatot azzal az ismerőssel, de a nevében a mai napig kapok néha meghívót ilyen-olyan oldalra. Jön a spam automatikusan és nem is tudok mit csinálni ellene. MSN esetében legalább eljutottunk oda, h állandóan figyelmeztet külső link megnyitásakor, de hát ez sem egy biztosítás. És ugyan ez a bajom a FB-al is. Célzott támadással és némi szakértelemmel, szerintem lehetne borítani a dolgokat vagy legalábbis csak idő kérdése és bár sok múlik a useren, nem tartom elfogadhatónak, h csak rá mutogassanak, h Ő, igen ez az Ő hülyesége, mi tök jók vagyunk. (jó h jelen esetben nem erről beszélünk, csak az általános felfogás ilyen, ahogy olvasom)

Let's begin, de gozaimasu!

(#115) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Lényeg a lényeg, még mindig nem az fb a hibás attól függetlenül hogy sokan ezt halucinálják megint be.

A hülye user ellen semmi sem véd.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#116) bambano válasza ErosenZold (#115) üzenetére


bambano
titán

tehát ha valaki mindent megtesz azért, hogy elkerülje az fb-t, de mégis bedarálja, akkor az user hülye, nem az fb?

ahha...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#117) ErosenZold válasza bambano (#116) üzenetére


ErosenZold
senior tag

te miről beszélsz ? :W

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#118) mukibuci válasza bambano (#116) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tehát ha valaki gondosan beállítja az adatvédelmi beállításait Pistikének, hogy semmi ne legyen nyilvános róla, majd pedig Pistike két kattintással engedélyezi az iphone4et nyertél alkalmazásnak, hogy mégis lásson róla mindent, akkor ki a hülye :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#119) bambano válasza ErosenZold (#117) üzenetére


bambano
titán

azt akarod bemagyarázni, hogy ez a mocsok szemét adathörcsög cég nem hibás semmiben, miközben ellenpéldák sorozatát lehetne felhozni ellene.

erről beszélek. a leghumánusabb megoldást, amit el tudok velük kapcsolatban képzelni, Karthago keresőszóval találják meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#120) bambano válasza mukibuci (#118) üzenetére


bambano
titán

nem.
én pontosan "beállítom" az fb-s "beállításaimat", ami alatt azt kell érteni, hogy nagy ívben elkerülöm őket. Erre jön pár okostojás vérpistike, aki miatt bekerülnek az adataim az fb-be. Tehát én fb user lettem, annak ellenére, hogy nem akartam az lenni és mindent megtettem ezért.

Emellett engem (is) folyamatosan nyomkövet az fb a sok lájkoló gombon keresztül, akár akarom, akár nem.

Tehát a valós helyzet az, hogy minden kapálózásom ellenére én fb user vagyok, akárhogy is próbálom "beállítani" a biztonsági beállításaimat. Ne mondd, hogy ez az én hibám és nem az fb-é.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) mukibuci válasza bambano (#120) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor az állandó fb utálat után vissza is térhetnél a hírre.. és gondold újra :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#122) ErosenZold válasza bambano (#120) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ki mondta hogy valódi adataid add emg?

Aha biztosan nyomon követ úgy hogy sosem kattintasz rá ill. még egy általános adblock is fenn van.

Te neked ÜLDÖZÉSI MÁNIÁD VAN.

De remélem neked nincs telefonod, mert pár méteres pontosággal akármikor be tudják mérni, hogy éppen hol vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#123) bambano válasza ErosenZold (#122) üzenetére


bambano
titán

"Ki mondta hogy valódi adataid add emg?": eltekintve attól, hogy ezzel megszeged az fb felhasználói engedélyét, éppen most terjesztik be a törvényt, amely ezt bűncselekménnyé nyilvánítja.

"Aha biztosan nyomon követ": igen, ha olvastál volna itteni cikkeket, te is tudnád.

"Te neked ÜLDÖZÉSI MÁNIÁD VAN": igaz. a kérdés: neked miért nincs? mert okod volna rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) ErosenZold válasza bambano (#123) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Igen igen, egy polgári céget biztosan fel fognak ruházni ilyen jogi erővel, hogy bárkit le tudjanak követni, hogy az valós ember-e.
El vagy borulva.

Olvastam képzeld, és nincs bebizonyítva.

Miért lenne rá okom? Mert te paranoiás vagy és akkor már mindenkinek annak kell lennie?

Értem én... csak le....

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#125) bambano válasza ErosenZold (#124) üzenetére


bambano
titán

A probléma magja az, hogy nem kértek rá jogi felhatalmazást. Nem akarják lekövetni, hogy valós ember-e, egyébként meg miért ne lenne az? A guglin meg a bingen kívül nemigen mászkálnak robotok a neten.

Nekik pont elég, hogy a tevékenységedet össze tudják kötni, kevésbé érdekes hogy azt Gipsz Jakab névre vagy Veér Pista névre keresztelt ember követte el. Ha mégis kell a név, ip cím alapján megtalálnak, ha akarnak.

Miért lenne okod aggódni egy olyan cég/több olyan cég működése miatt, akiket sorozatosan pofánvernek a bíróságon? Hát nem is tudom, de tudod mit, ne foglalkozz vele. Majd jól megélnek belőled.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) hcl válasza bambano (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre azt szoktam mondani, hogy aki az én életemre kíváncsi, annak elég unalmas lehet... :D Meg mondjuk leszarom. A szupersop kártya sokkal több infót ad rólad :S
Viszont nekem sem tetszik maga a dolog, mert már így is a fülemen jön ki a sok reklám. És rohadtul idegesítő. Viszont ez fb nélkül is lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) ErosenZold válasza bambano (#125) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Le tudnak követni? :)

Eljutnak legjobb esetben is a szolgáltatómig, vagy ha proxyzom addig sem.
Ha meg mint írtad nem akarják lekövetni, akkor hogyan ellenőrzik hogy valósak-e az adataid? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Van pontgyűjtő kártyád? Van. Na az a tökéletes megfigyelés, a vásárlási szokásaidé és a célzott reklámoké.

Értem én hogy divat fikázni mindent főleg ha magyar vagy, de ti már a vicc kategóriába estek.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#128) BlackPriest válasza ErosenZold (#127) üzenetére


BlackPriest
őstag

"Van pontgyűjtő kártyád? Van. Na az a tökéletes megfigyelés, a vásárlási szokásaidé és a célzott reklámoké."

ez az ára az ingyenes szolgáltatásnak. lsd android, vagy bármi más népszerű, ingyenes dolog. ebből élnek. lehetne fizetős is, valószínű hozná is az elvárt lét, de nem ezt az utat járják

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#129) bambano válasza hcl (#126) üzenetére


bambano
titán

nem feltétlenül a hcl nevű nick életére kíváncsiak konkrétan. őket az érdekli, hogy a saját kis szempontjaik szerint felosztották az embereket halmazokra, és tudni akarják, hogy téged melyikbe kell besorolni. Utána a halmazokkal bűvészkednek, piackutatnak, szórják rá a reklámot, stb. stb.

Ezt a fajta adatgyűjtést se szeretem, de ez még elviselhető. Az még nem gond, hogy pl. egy áruházban kitalálják, hogy sokan vannak, akik egy adott termék mellé mindig vesznek egy bizonyos másikat, akkor ennek megfelelően rakják egymás mellé vagy jó távol a két terméket. A gond ott kezdődik, amikor ezek az infók kijutnak, esetleg személyes adatokkal is (pl. választási jegyzékek, stb.) és elkezdenek rád gazdaságilag is ható következtetéseket levonni a nyomkövetési adataidból. Pl. nem kapsz meg egy állást, mert egyik párthoz köthető weblapokra jársz...

(#127) ErosenZold: a like gombokon keresztül le.
"Van pontgyűjtő kártyád?": természetesen nincs pontgyűjtő kártyám, nem vagyok ennyire amatőr.

Én nem bánom, ha röhögsz rajtam, csak azt kellene elfogadnod, hogy amikor titkosszolgálati főnök mondja röhögve az arcodba, hogy milyen jó már nekik, hogy a népek elvégzik helyettük a meló nagy részét vagy amikor bírósági határozat kell a törvények érvényesítéséhez (ms passport) vagy amikor tömegesen lopják az infót és az adatvédelmi biztosnak kell lépni, hogy kuss legyen már (google streetview), akkor azért nem annyira indokolt a vidámkodás.

Szerintem az a gond, hogy nem vagy elég tájékozott. De ez a te gondod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) hcl válasza bambano (#129) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A pontgyűjtő kártyák között is van, hogy bekérik az adataid... :S Erről egyébként én is tanultam, adatbányászat címén, szóval tudom, hogy működik :S ;)
Amúgy a legtöbb embert elég egyszerű megfigyelni, ha tényleg meg akarja valaki. Főleg egy titkosszolgálatnak.
(Egyébként is. A vásárlási szokásaim kb. annyira általánosak, hogy semennyire, szóval általában a statisztikából kieső részben lehetek.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) ErosenZold válasza bambano (#129) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Te tényleg paranoiás vagy, pedig reménykedtem hogy csak értetlen.

USA-ban a helyed!

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#132) vanhalen válasza ErosenZold (#131) üzenetére


vanhalen
senior tag

Szerintem neki a TENDENCIÁVAL van gondja. Ma még nem "annyira" gáz, de mi lesz 10 év múlva? Addigra felnő egy olyan generáció, amit hozzászoktattak a "mézes madzaggal" a totális kontroll mindennapos voltához és természetesnek veszi? 10 éve az emberek letolt gatyával a seggüket mutatták volna tömegesen olyanokért, amik ma teljesen "megszokottak".

Nekem az ilyen "beszélgetéseket" látva mindig a Chaplin féle "Diktátor" jut eszembe. Az egyszerű emberek/szereplők eleinte csak legyintettek, aztán megint legyintettek, végül amikor már késő volt, rá kellett jönniük, hogy belemásztak a privát szférájukba és nincs elválasztóvonal a "magán" életük és a "politika" ("közélet") között, mert akárhogyis úgy érezték, hogy "áá engem nem érdekel, nem foglalkozom vele, nincs rám hatással" azt már megérezték, amikor kívülről valaki belemászott az életükbe tökmindegy miért.

Persze lehet paranoia szintre fejlődni, meg teljesen figyelmen kívül hagyni és bagatellizálni a helyzetet, de a történelemben még egy olyan eset sem fordult elő, amikor a magánéletbe/magánszférába való tömeges bepofátlankodásból jó sült voltna ki. Mindegy milyen indokkal és stílusban teszik/tették és hogy magyarázzák ki, a végeredmény sokszor tragikus lett. A módszerek változhatnak, az emberek nem.

(Ott vannak pl. az "intelligens autópályák" vagy a bolondoknak adott azonosító chipek a tarkójukba, a készpénz megszüntetésére törekvés stb. )

[ Szerkesztve ]

(#133) ErosenZold válasza vanhalen (#132) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ugyan ezek a körök lettek lefutva a bankkártánál is. és mégis mostmár mindenkinek van és használja is.
És senkinek sem tudnak a seggébe belenézni vele, pedig sokan akkor is ezt haluzták már.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#134) bambano válasza ErosenZold (#133) üzenetére


bambano
titán

Majd ha elég nagy leszel ahhoz, hogy rendesen leírd a szavakat, arra is fogsz emlékezni, hogy belenéznek, csak már megint azt írtad le a hsz-edben, hogy baromira tájékozatlan vagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#135) mukibuci válasza bambano (#134) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azt nem értem, miért nem költözöl egy betonfallal körülvett tanyára tökéletesen elszigetelve a külvilágtól. Szépen megtermelnél magadnak mindent, nem kéne bankkártyával fizetni, nem hallgatnák le a telefonod, stb... :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#136) bambano válasza vanhalen (#132) üzenetére


bambano
titán

Egyrészt az is igaz, amit írtál, másrészt meg az a nagy különbség azok között, akik leparanoiásoztak engem, meg közöttem, hogy én a héten is kaptam rendőrségi megkeresést, amiben csalás miatti nyomozáshoz szükséges adatszolgáltatásra köteleztek.

Neki max. felriadós álmai vannak bizonyos témakörökben, nekem meg munkaköri kötelesség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) ErosenZold válasza bambano (#136) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Elképzeltelek.

15 méterrel a föld alatt élsz egy atombiztos bunkerben. Egy 2000 bites VPN hálózaton át irogatsz, illetve 36 különböző tűzfal + DNS szerver + proxyn át írsz.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#138) bambano válasza mukibuci (#135) üzenetére


bambano
titán

ha azt hiszed, hogy a traktorod nem jelent le mindent, amit csinálsz, óóóóriáááásit tévedsz.

egyébként dolgozunk a témán, igaz, más okból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#139) Dany007 válasza ErosenZold (#133) üzenetére


Dany007
veterán

A bankkártya meg a banki rendszerek egy kicsit más kategória, mint mondjuk egy Facebook.
Jelenleg még csak kellemetlen, hogy mindenkiről szinte mindent meglehet tudni egy egyszerű netkapcsolat segítségével. Később majd probléma is lesz belőle.
Egyébként már eddig is történtek bűncselekmények, amiként pontosan azt használta ki az elkövető, hogy az illető áldozat a "szarási szokásait" is kiteszi a FB-ra. Csak érdekes módon ezek nem kaptak akkora visszhangot.

Egyet kell csak észrevenni. A világon mindenhol irtózatosan kényesen kezelik a személyes adatokat. Nagy botrányok voltak már abból, amikor 1-1 cég véletlenül kiszivárogtatott valamit ezen adatok közül.
Ezzel szemben a FB-on ezt mindenki önként megteszi :) De ez nem csak a FB-ra vontakozik. Az egész "online élet" alapelv ezzel a problémával küzd. Lásd Steam legutóbbi feltörése. Minek következtében párszázezer - ha nem millió ember most azért fosik nehogy lehúzzák a bankszámláját.

Egyébként csak önmagában is ijesztő tud lenni, hogy ülök a buszon nézelődök... és látom, hogy nézd azt a tagot is 'ismerem'. Meg azt a másikat is! Az a csaj meg pont nemrég szakított a pasijával. Hoppá az a másik meg épp tegnap vette egy iPhone 4-est! Ilyen már tényleg előfordult nem egyszer. Én tudok róluk minden ilyesmit, hiszen - valamilyen okból kifolyólag - már láttam őket iwiw-en, facebookon. Tudom mik a szokásaik, mikor éppen hova mennek, hol vannak, kik ők és így tovább. És ez félelmetes, hiszen ők nem ismernek engem, de én tudok róluk szinte mindent. (mert mondjuk ismerős ismerősén keresztül néztem őket a FB-on, iwiwen meg szinte semmi nem kell hozzá, hogy lássam és kamuprofillal is tudok kutakodni).
De eddig ezzel nincs is semmi gond. Na de mivan ha egy bűnöző hajlamú egyén csinálja mindezt? Észreveszi a buszon, hogy őt tegnap látta facebookon, miközben épp az új iPhone 4-esével vagizik valamelyik képen és már meg is van a következő áldozata!

A másik pedig, hogy egy évtizedek óta működő és bevált bűnözői taktika, hogy kifigyelik az áldozatok szokásait. Mikor merre járnak, mit visznek magukkal, mikor hagyják üresen a házat és mikor mennek nyaralni.
Ugye azt senkinek nem kell bizonygatni, hogy a nyári nyaralás alkalmával milyen gyakori az ilyen kifigyelős bűncselekmények száma.
Ezek után már erre se lesz szükség, hiszen a sok majom mindent kiposztol facebookon. Becsekkol 4squerren és így tovább. Minden info fent van róluk a neten. Így nagyban megkönnyíti az ilyen területre szakosodott bűnözői csoportok dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#140) vanhalen válasza ErosenZold (#133) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nem is a seggedbe akarnak benézni :D Ha már bankkártya és HA már "körök": Elég szembetűnő a különbség aközt, hogy van x mennyiségű készpénz a zsebemben, ami végülis egy értékpapírnak fogható fel, aminek a fedezete (elvileg) az államnál van, de amúgy nincs "megjelölve", oda jövök-megyek vele és költöm el, ahová és amire akarom és aközött, hogy van egy bankkártyám, amiről lépten-nyomon fizetek, számszerűsíthető (kifelé, számomra tökidegen emberek felé) mennyivel rendelkezem/mim van, mikor és hol költöm, mire költöm a pénzem és egyáltalán x perccel/órával ezelőtt hol voltam, hová járok gyakran stb. Mondhatod, hogy paranoia, de ehhez nem kell paranoiásnak sem lenni, ezek tények. Az, hogy nem veszik komolyan túlságosan azért van, mert a bankkártyák még nem váltották le teljesen a készpénzt, így "felhígult" tálalásban kapod. Nem véletlen hoztam fel az "intelligens autópálya" tervezetet. Természetesen USA találmány a drága és arról szól, hogy az úton elhelyezett érzékelők és a jövőbeni (fejlettebb) hitelkártyád kommunikáljanak, ha arra jársz és a te közreműködésed nélkül, automatikusan vonják le az autópályadíjat meg stb-t a számládról. Természetesen azért, hogy neked megkönnyítsék és kényelmesebbé tegyék az életedet.
Az bolondokat sem véletlen hoztam fel, az ő nyakszirtjükön tesztelgetik már vagy 14 éve azt a helymeghatározó chipet, ami alapján műholdról követni tudják a mozgásukat. Persze csak a hozzátartozók miatt, nehogy baja essen szegény elkóborolt elmeháborodott rokonuk. Számtalan ilyen van, még felsorolni is elég terjedelmes lenne, de mi van akkor, ha ezeket úgy kompletten egybegyúrják? Érzékelős "intelligens" bankkártya/helymeghatározó chip/személyi igazolvány? Teszemazt azzal indokolva, hogy csökkentsék a bűnözést, a terrorizmus veszélyt, a rablásokat (pénz nélkül elég nehéz) és így tovább, magyarul: A TE érdekedben és mosolyogva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#141) ErosenZold válasza Dany007 (#139) üzenetére


ErosenZold
senior tag

És ez miért az FB hibája, hogy valaki mindent leír ott a szaros életéről?

Az sem a láncfűrész hibája, hogy levágod vele a lábad mert nem tudod kezelni... Ez pontosan ugyan ez az eset

vanhalen: ha van telefonod már nem kell chip mivel 2 méteres pontosággal a világon akárhol be tudnak lőni. De az ilyeneken miért nem háborodtok fel?!

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#142) philoxenia válasza Dany007 (#139) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ellenben, ha nem írsz ki magadról semmit, nem posztolgatsz feleslegesen, akkor szinte alig növekszik a kockázat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#143) Dany007 válasza ErosenZold (#141) üzenetére


Dany007
veterán

Nem közvetlen az FB hibája, de az FB ad rá lehetőséget, valamint az FB csinált trendet abból, hogy mindenki mindent "megosszon". Ajánlom figyelmedbe az ehhez kapcsolódó South Park epizódot :D
A mezei júzer meg birka módjára követi a trendeket. Így hiába minden, a 15-18 éves gyerekeknek csak menőzés az ha kipostolhatja mind a 300-600 "ismerősének", hogy épp most kapott egy iPhone 4-et. Tehát arra próbálom célozni, hogy a legtöbb júzer le se szarja mindezt, amit esetleg mi már igen.

(#144) ErosenZold válasza Dany007 (#143) üzenetére


ErosenZold
senior tag

De teljesen mind1, hogy van-e fb vagy nincs. Mindig lesz egy oldal amit a sok fogyatékos megtalál magának. Ez ellen nem lehet mit tenni. Mindig a többségnek van igaza, ha tetszik ha nem (lsd. 9/11).

De ettől független még mindig NEM az fb hibája, hogy ő kitalált egy marha jó rendszert csak a sok hülye nem tudja használni

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#145) bambano válasza ErosenZold (#141) üzenetére


bambano
titán

ne tegyünk úgy, mintha az lenne az egyetlen baj az fb-vel, hogy lehetővé teszik, hogy kiposztolj minden marhaságot a kis életedről. ez a legkisebb probléma az fb-vel kapcsolatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#146) ErosenZold válasza bambano (#145) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Akkor kérlek sorold mik a gondjaid.

Meg van adva a nevem, korom, születési helyem és hogy hol lakom. (csupa csupa publikus adat).

Ezen kívül postolom ha megyek koncertre ill. pár buli kép van benn (30-40).

Kérem az ellenérveidet miért ne használjam ezt a mocskos szemét aljas rendszert.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#147) vanhalen válasza ErosenZold (#141) üzenetére


vanhalen
senior tag

"vanhalen: ha van telefonod már nem kell chip mivel 2 méteres pontosággal a világon akárhol be tudnak lőni. De az ilyeneken miért nem háborodtok fel?!"

"Számtalan ilyen van, még felsorolni is elég" Erre írtam.. Egyébként szó szerint "be tudnak lőni": Anno a csecsen elnök mobiltelójának a jelére állítottak az oroszok rakátát és azt várták, mikor kapcsolja be, mert elrejtőzött valahol a hátországban. Mikor belőtte a telót, ők kilőtték. Ha akarod, nézz utána :) De ha az összes ilyen sz**rságot felsorolnám egy fórum hozzászólásban, asszem könyv lenne :D

Egyébként nem vagyok paranoiás, tudom, hogy könnyen azzá válhat az ember (vagy teljesen nemtörődömmé és kifigurázza az egészet) én momentán letojom valamilyen szinten és próbálok ésszel élni, de azért ez a "kontroll" tendencia elég erősen kialakulóban van, ezt nyilván te sem vitatod (vagy tudja a franc :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#148) ErosenZold válasza vanhalen (#147) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én ezt a sztorit ismertem meg még vagy 5 ilyet tudok is, de ezért írom hogy egyesek vicc amit leművelnek, mert már most is azt tudnak meg rólad amit akarnak és akkor amikor akarják (mobilt kikapcsolva is be tudják lőni ha benn van az aksi..).

De mindig könyebb a hülyeségen csámcsogni, mint tudomásul venni hogy ezzel semmi sem változik már meg.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#149) vanhalen válasza ErosenZold (#148) üzenetére


vanhalen
senior tag

Én értem mit mondasz, szerintem te nem érted ők min vannak kiakadva: Azon, hogy egyre pofátlanabbul és bevallottan teszik, mintha mi sem lenne természetesebb és ezek nem "nemzetbiztonsági" hivatalok, akiknek eddig is "szívük joga" volt figyelni, lehallgatni, maileket nézegetni stb. hanem "polgári" cégek melyek üzletszerűen kereskednek (kélyelegnek ;]) az adataiddal (na jó, "felhasználói szokásaiddal") és még be is vallják, ha felröppen a médiában, hogy szemrebbenés nélkül teszik a megkérdezésed/beleegyezésed nélkül. Annyi van, hogy ezek ingyenesek. Én még nem láttam sem iwiw-et sem facebookot, sem myspace-t stb. hogy valaha is pénzt kértek volna a tagságért, meg a szolgáltatásokért. Úgyhogy, akinek nem tetszik, ne használja. Azt a "nem vagyok tag, de mégis követ a face" dolgot nem teljesen értettem amúgy, már nem emlékszem ki írta be. De egyébként ehhez nem kell face sem, már vagy 5 éve is az origo csoport lapjain 1 pixeles követőbitek voltak elhelyezve a háttérbe meg még sok sok oldalon és lesz**rták, hogy ki háborog, szerintem most is ott vannak ugyanúgy és elég, ha az oldalukra tévedsz, tagnak sem kell lenned. Ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#150) mukibuci válasza ErosenZold (#146) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én is így vagyok vele, ráadásul nem csak, hogy nem publikus egyetlen adatom sem, de még az üzenőfalam sem látja az összes ismerősöm sem :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.