Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Khelben válasza vanhalen (#147) üzenetére


Khelben
nagyúr

Anno a csecsen elnök mobiltelójának a jelére állítottak az oroszok rakátát és azt várták, mikor kapcsolja be, mert elrejtőzött valahol a hátországban. Mikor belőtte a telót, ők kilőtték.

:D
Azért ez nem egészen így ment. A mobiljának a helyét meghatározták a lehallgatás során, majd odalőttek egy lézerirányítású rakétát. De az nem a mobil jelére ment, hanem a helyre, amit bemértek.

(#152) bambano válasza ErosenZold (#146) üzenetére


bambano
titán

te komolyan azt hiszed, hogy ennyit tárol rólad a facebook?

például tárolja rólad az összes weboldalt, ahol jártál. ami alapján profilozható vagy. Ezen kívül kiadhatják a rólad tárolt adatokat úgy, hogy még csak nem is értesítenek róla, ami pedig törvényellenes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) bambano válasza ErosenZold (#141) üzenetére


bambano
titán

Láncfűrész helyett autós példa:
ha én gyorsan megyek a kocsimmal és ezért beszállok az erdőbe, majd közelről átvillan az agyamon néhány nagyobb fa, az az én hibám.

ha a kocsi gyártója a tájékoztatásom nélkül direkt úgy csinálja meg a szoftvert, hogy távolról ki lehessen kapcsolni a féket meg félre lehessen rántani a kormányt, és ezért leszek freskó a kavicsos kamaz hátulján, az a gyártó szemétsége.

Az fb ez utóbbi kategória.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) Khelben válasza bambano (#153) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondj egy példát légyszi, amikor belehalsz a facebookba :)

(#155) Dany007 válasza ErosenZold (#144) üzenetére


Dany007
veterán

Egy a lényeg, az információ hatalom. :)

(#156) bambano válasza Khelben (#154) üzenetére


bambano
titán

az elővigyázatosság nem csak azokkal az esetekkel szemben fontos, amikor belehalsz, hanem minden mással is, például amikor anyagi kár ér.

láttunk már olyat, hogy emberrablók internetes közéleti tevékenység alapján választottak célpontot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#157) vanhalen válasza Khelben (#151) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Azért ez nem egészen így ment. A mobiljának a helyét meghatározták a lehallgatás során, majd odalőttek egy lézerirányítású rakétát"

Én konkrétan így tudtam/tudom. Anno, mikor hírt adtak róla, külön kiemelték, hogy a mobilja azonosító-jelére volt ráállítva pár rakéta, amik folyamatosan fent csáléztak várva mikor kapcsolja be, hogy a legrövidebb időn belül lecsaphassanak. Ha jól emlékszem, azért csinálták így, mert maga a csecsen elnök is a te verziódra (ami inkább "bevett") számított és ezért üzemelte be csak nagy ritkán, végszükség esetére a telóját, de mire bemérték volna, meg kilövik a rakétákat stb, addigra ő is "kilövi" a telóját és odébbáll, meg pontatlanabb eleve az egész. Ráadásuk a rakéta nem "cellainformációkra" várt, hanem magát a mobil jelét követte le. Szerintem bravúros kivitelezés, főleg az akkori szinten bár kissé véres...

[ Szerkesztve ]

(#158) Khelben válasza vanhalen (#157) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez marhaság. Egyrészt nincs olyan rakéta, ami ott fenn cirkálna, mert pár másodperc után elfogy az üzemanyaga. Másrészt minek kifejleszteni egy új nyomkövető rendszert, ami egy bizonyos mobilra vadászik, mikor a hely bemérése után hagyományos rakétával is kilőhető a célszemély.

(#159) Dany007 válasza Dany007 (#155) üzenetére


Dany007
veterán

Na, egy kis érdekesség: [link]

(#160) vanhalen válasza Khelben (#158) üzenetére


vanhalen
senior tag

"nincs olyan rakéta, ami ott fenn cirkálna, mert pár másodperc után elfogy az üzemanyaga"

Te miről beszélsz?? Az a tomahawk is pár másodperc alatt égette el az üzemanyagát, amit 10en X éve lőttek ki az amerikaiak olaszországból és véletlen bulgáriában csapódott be szerbia helyett? Az öbölháborús elavult ruszki scud rakétákról nem is beszélve, amiket irak lőtt ki izraelre. Végülis nem távolság, igazad van :D

[ Szerkesztve ]

(#161) Khelben válasza vanhalen (#160) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az robotrepülőgép. Attól, hogy az rtl híradóban rakétának nevezik, nem lesz rakéta. A csecsen elnököt viszont lézerirányítású rakétával ölték meg.
Az orosz SCUD meg ballisztikus fegyver, teljesen más a működése, mint egy rakétának. De a lényeg, hogy egyik sem cirkál meg várakozik a levegőben.

[ Szerkesztve ]

(#162) ErosenZold válasza bambano (#152) üzenetére


ErosenZold
senior tag

:W :W :W :W

Itt hagytam abba mert nincs értelme. Mintha egy kaviccsal vitatkoznék. Költözz barlangba.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#163) atike válasza bambano (#152) üzenetére


atike
nagyúr

Ezt ajánlom figyelmedbe. (Nem tudom linkelte-e be már valaki, ha igen akkor sorry a duplázásért).

Ez mindenféle facebook nélkül a kereséseid és meglátogatott weboldalak alapján a rólad "felállított" kép...

(#164) mukibuci válasza atike (#163) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem használ google-t se, fejből tudja mit hol talál :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#165) philoxenia válasza mukibuci (#164) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem jó a poénkodás, jobban olvassatok utána ki is ő.....
Nyilván már akkor használta a Google-t, mikor megjelent anno..... ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#166) Dany007 válasza atike (#163) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, nálam aszondja, hogy a kukik le vannak tiltva... Most akkor mivan? :)
Más mit lát amúgy?

(#167) atike válasza Dany007 (#166) üzenetére


atike
nagyúr

Nem látja a kukidat, védve vagy... :DDD :DDD :DDD :DD

Az átlag user gépen nincs tiltva se kuki :) , se az előzmény, sőt... Ott elég meglepő (jó) hatékonysággal működik.

Kilistázza, hogy a google kinek / minek gondol téged amúgy.

(#168) Dany007 válasza atike (#167) üzenetére


Dany007
veterán

Dobhatnál egy screent, vagy valaki mert kíváncsi vagyok :D

(#169) Khelben válasza atike (#167) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én a hirdetési beállításokat látom meg ki tudom kapcsolni az egészet.

(#170) atike válasza Dany007 (#168) üzenetére


atike
nagyúr

Céges hálón vagyok céges géppel... Nem tudom neked megmutatni sajna... Nálam sem ad eredményt... :)

Szerk:
#169: igen, és ott elvileg a személyre szabott paraméterek látszanak... Aminek gondol a google olyan hirdetést kapsz...

[ Szerkesztve ]

(#171) Khelben válasza atike (#170) üzenetére


Khelben
nagyúr

én nem látok semmilyen paramétert, van egy pár link faq-ra, infóra, meg ki lehet kapcsolni az egészet. Semmi infó nincs arról, hogy "mit gondol a google rólam".

(#172) atike válasza atike (#170) üzenetére


atike
nagyúr

Az egyik munkatársnak van egy laptopja, céges hálótól független. Azzal megcsináltattam vele... Szóval íme:

Szerk:
#171: ezt így találod meg neten... mármint így "nevezték el" ezt a funkciót... ha beírod a keresőbe, hogy "What google thinks of you" vagy "What google thinks of me" akkor ide fognak irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#173) Dany007 válasza atike (#172) üzenetére


Dany007
veterán

Aaahm érdekes. Köszi! :)

(#174) Khelben válasza atike (#172) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na nekem az első oldal teteje látszik, odáig, hogy "Nézzen meg egy videót...". És ennyi.

(#175) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ennyi: 1. 2.

Nagyon régen van már gmailes címem, van webhelyem, amit használok, Picasa-t is, androidos készülékem van kettő, amiket szintén aktívan használok, az egyiket naponta sokszor.... Azért a beállításokon is sok múlik.... ;) szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#176) Khelben válasza philoxenia (#175) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na ez van nekem is, minden üres.

(#177) bambano válasza atike (#163) üzenetére


bambano
titán

miért az én figyelmembe ajánlod?
én tisztában vagyok az ilyen dolgokkal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#178) atike válasza bambano (#177) üzenetére


atike
nagyúr

A facebookos "követés", adat-nemkezelés miatt gondoltam... A vita végét láttam, mondom mutatok rá egy példát, hogy a google mit művel... És a facebook ettől csak durvább... Valami ilyesmi volt a fejemben. :)

(#179) philoxenia válasza atike (#178) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fácsénál az a baj, hogy nem is látod át, mikor hová kattingatsz.... A beállítások fele angolul jön, a fele magyarul stb....

Más.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#180) atike válasza philoxenia (#179) üzenetére


atike
nagyúr

Huh... :Y

Nincs cenzúra. :D :D :D Á, dehogy. Csak jólét. :DDD

Szegények. :U

(#181) vanhalen


vanhalen
senior tag

Nem teljesen ide tartozik, viszont: pénteken vettem új mosógépet, csütörtök délután rászántam pár órát, hogy utána nézzek a neten, melyik a legjobb vétel stb.
ERRE?: Szombat hajnalban nem tudtam alvadni, belépek Quake Live-ba és mi virít oldalt-felül? :D Hát az, hogy VEGYÉL ILYENOLYAN MOSÓGÉPET ECSÉM! képek meg reklámok minden :Y egy kicsit vicces volt ilyen tájképekkel tarkítva az ziher :DDD

[ Szerkesztve ]

(#182) atike


atike
nagyúr

Egy másik szakmai híroldalon így volt összefoglalva a "követés" lényege:

A Facebook első látogatásakor vagy egy cookie-t helyeznek el gépünkön, vagy ha regisztrálunk is, akkor kettőt. Ezek pedig innentől dolgoznak: minden olyan lépésünket rögzítik, amelyiket valamilyen facebookos elemet (pl. lájkolós gombot) tartalmazó weblapon teszünk. Aki be van jelentkezve, arról ilyen esetben természetesen minden személyes adatot is tudhat a Facebook. Bármelyik esetről is legyen szó, az információkat 90 napig őrzik meg.

(#183) bambano


bambano
titán

most esett le nekem, hogy az objektíven elfogadható indokok mellett milyen szubjektív okok miatt van bennem zsigeri utálat az ilyen bandákkal szemben...

ezt a szintű nyomkövetést a komcsik csinálták a kádár rendszerben.

további magyarázat nem szükséges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#184) vanhalen válasza bambano (#183) üzenetére


vanhalen
senior tag

"ezt a szintű nyomkövetést a komcsik csinálták a kádár rendszerben"

Jó de az már SP1-es volt, 1.0-ban még falhoz állítottak és lelőttek :O

(Anno Paul Verhoeven-től olvastam egy interjút, azt mondta a Starship Troopers forgatásának idején, hogy a főszereplő srácnak hiába is próbálta elmagyarázni az ilyen "követ-nem követ, meg totalitárius irányvonalakat, kezdeményeket" mert hogy túl fatal és ráadásul nem is európai, hiába magyarázná :D Aki most 20xx-onéves, annak is ugyanígy magyarázhatod ezeket a dolgokat, max röhögni tudnak rajta, hogy paranoid vagy, mert számukra olyan, mintha valami scifi film nézése után álmodtad volna az éjjel)

[ Szerkesztve ]

(#185) #56230144 válasza #19708160 (#12) üzenetére


#56230144
törölt tag

+1 :DDD ;]

(#186) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Direkt rákattintok hátha lesz a cikkben valami kép, de semmi :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.