Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na reméljük kilábal a galibából a Nokia

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) vanye


vanye
senior tag

Azért az valahol fájdalmasan szánalmas, hogy bár az Apple gazdaságilag szárnyal, részvényeinek árfolyama a közelmúltban mégis esett, amikor nem olyan számok láttak napvilágot, mint amire egyes elemzők számítottak. Ugyanakkor pedig ott a Nokia, aki bár pénzügyileg erősen köhécsel, gyárakat zárat be, projekteket meszel el, részvényeinek értéke néhány pletykának köszönhetően mégis jelentősen megnőtt.
Hey World! What the f**k is wrong with you?!... :(

(#4) Oppenheimer:

Efelől szemernyi kétségem sincs. Mégis baromi érdekes, hogy bizonyos helyzetekben minden fordítva működik, mint ahogy azt az elemi logika diktálná.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#3) prolad


prolad
őstag

Nem is rossz.Ha kijön a wp8 akkor majd pletykálunk a wp9-ről és a nokia megmenekül. :D

(#4) Oppenheimer válasza vanye (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A tőzsde bonyolultabban működik ennél.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5) saiyajin


saiyajin
senior tag

Ez várható volt. Talán van fény az alagút végén jelenleg, a többi pedig kiderül az első wp8-as telójuk megjelenése után.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#6) Finnugor válasza vanye (#2) üzenetére


Finnugor
tag

Egy Apple részvény jelenleg 550-570 dollárba kerül, miközben a Nokia részvények árfolyama a "pletykáknak" köszönhetően most 2,60-ra szökött fel. :R :W

(#7) RaveForce


RaveForce
veterán

az a hír lényege, h a lószar kategórából a kurvaszar kategóriába kúszott fel a nokia részvények tőzsdei értéke...asszem bontok egy pezsgőt..ja nem. :U

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#8) vanye válasza Finnugor (#6) üzenetére


vanye
senior tag

Én a jelenségre reflektáltam, s a részvények mozgásának irányára. Hogy ennek mi köze a részvények aktuális árfolyamához, azt valószínűleg csak Te tudod. Olvasd újra a kommentemet, s fuss neki még egyszer. ;)

Stern des Südens!

(#9) afk22 válasza vanye (#2) üzenetére


afk22
tag

Miert is mukodik forditva, mint az elemi logika diktalna?

Az apple araban benne volt/van az, hogy adott utemben novekszik tovabb, ha nem igy novekszik, akkor nem er annyit, tehat esik az ara.

Nokianal meg ugy nez ki, hogy beindulhat az uzlet, erre egyelore van esely, es ezt kezdik bearazni a tozsden.

Szerintem ez a tok logikus.... :)

(#10) Sofian válasza vanye (#2) üzenetére


Sofian
őstag

Ezek azok az "elemzők" akik a tőzsdére vitték a FB-t és elhitették (azzal akivel tudták) hogy ez az évtized befektetése... (Morgan Stanley lol ) :C

(#11) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Ilyenkor sajnálatos, hogy nem sikerült lefölözni egy 100%-os értéknövekedést apró gondok miatt (a 2. negyedévi bejelentés előtt akartam venni részvényeket).

(#12) afk22 válasza Finnugor (#6) üzenetére


afk22
tag

Nem ertem a hozzaszolasod, de gyanitom arra akartal utalni, hogy az apple milyen jol megy mert sok szaz dollar egy reszveny. Csak az a bibi, hogy tok mindegy mennyi egy reszveny, az csak annyit jelent, hogy hany darab reszvenyt tudsz venni egy adott osszegbol, azon tul semmi (attol meg hogy 1000 dollarod 100 dollarosokban van vagy 1 centesekben, attol meg az 1000 dollar). Nyugodtan kimehet egy ceg a tozsdere 10000000 dollaros reszvenyekkel, attol meg nem fog neki jol menni... Az szamit, hogy egy adott idoszak alatt mit produkalt.

(#13) zooole


zooole
senior tag

Ha az lesz, hogy a droid bedől. Mégpedig nálam ez a helyzet, akkor jó, ha lesz valamire támaszkodni. iOS-nek sem jósolok sokat, bár a következő mobilom lehet, egy szifon lesz. Ez csak akkor valószínű, ha tényleg elegem lesz a droid-ból. Most még messze állok tőle, de ki tudja. Szerintem 4.2-ig kihúzza, de ha addig sikerül, egyből megyek WP-re. Persze kérdéses, addigra mi lesz a platformmal, de én elég szép jövőt látok. Nokia telefonjaim voltak, és egy SE. Nagyon szeretem, WP telefonom biztos az lenne.

(#14) vicze válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Majd nézd meg azt a görbét a köv. negyedéves jelentés után. :P
Ilyen 30-50c környékén azért már meg lehet kilóra venni a Nokiát nem? :D
Már csak az a kérdés, hogy ki a fenének kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#15) vanye válasza afk22 (#12) üzenetére


vanye
senior tag

"Az számit, hogy egy adott időszak alatt mit produkált."
Na ez az. Hogy az Apple sokkal jobb számadatokat produkált, mint korábban valaha! De az "elemzők" még ennél is jobbra számítottak (tipikus vérkapitalista hozzáállás btw...), s ennek a sajtóban hangot adván már zuhant is a fránya részvényárfolyam.
Ez az, ami szerintem nonszensz.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#16) Ptech válasza vanye (#15) üzenetére


Ptech
őstag

Ez mindig is így ment mondjuk.
A képzeletbeli lufik is tudnak nagyokat pukkanni.

(#17) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Most kéne részvényeket vásárolni, tutira biztos vagyok benne hogy nemsokára felkúszik 10 dollárig is :))

(#12) afk22: Egy nehéz helyzetben lévő cég esetében mint a Nokia esetében sokkal fontosabb, hogy a jövőre nézve milyen jelek vannak, ezért van az, hogy minden pozitív irányba elmozduló hír és történés jelentősen emelheti az árfolyamot.

Az Apple-vel összehasonlítani a Nokiát abszolút felesleges, mert a két cég helyzete kb annyira különbözik mint a tűz és a víz.

[ Szerkesztve ]

(#18) szp1


szp1
addikt

Más oka is van az árfolyammozgásnak.

"A CNBC tudósítása szerint a kínai technológiai óriás, a Lenovo érdeklődik a finn mobilgyártó iránt. "

=Mentor=: a 10$ az majdnem négyszeres árfolyam....az tényleg jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19) FRENK1988 válasza vicze (#14) üzenetére


FRENK1988
veterán

reméljük nem. Sok minden kötődik a nevéhez

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) afk22 válasza vanye (#15) üzenetére


afk22
tag

Na nem sikerult akkor megerteni amit mondtam :). Az a mondat a tozsden szereplesre vonatkozik.

Ez csak annyi, hogy tul volt ertekelve az Apple reszveny, ez tok normalis. Latom nem teljesen erted a tozsde lenyeget :).

Amugy szerited, ha valaki kitalal valami nagyon jo tuti dolgot, a cege tozsden van, akkor mikor kellene felmennie a reszvenyeinek? Akkor mikor mar tud ebbol profitalni, vagy mar akkor amikor latszik, hogy ebbol gigaszi uzlet lesz? Tehat a tozsde az onszabalyozasa miatt elorevetit dolgokat, ez alapjan araz, ha nem jon be akkor szabalyoz. Ennyi....

Apple-nal tul optimistan araztak, magyarul nem ert annyit a reszveny, ezert visszaallt a neki megfelelojere.

(#21) Rolly válasza vanye (#2) üzenetére


Rolly
veterán

azt azért ne felejtsük el, hogy az Apple részvény 622 dollár körüli míg egy Nokia részvény jelenleg 2-3 dollár között van ... szerintem ez sajnos elég jól tükrözi a két cég értékét ... - mondjuk azért az durva, hogy a nokia által bírtokolt szabadalmak többet érnek mint maga a cég lassan :( ... ha sok-sok pénzem lenne bevásárolnék nokia részvényből (50% + 1 részvény) és élnék a szabadalmakból :D :) ja meg évente kiadnék 2-3 windows phonet :)

[ Szerkesztve ]

(#22) vanye válasza szp1 (#18) üzenetére


vanye
senior tag

A Lenovo anno azzal, hogy megszerezte az IBM PC-s üzletágát, s hogy továbbvitte a ThinkPad-vonalat, elég nagy ismertségre tett szert. Lehet, hogy ugyanezt akarják elérni a mobilpiacon is a Nokia akvizíciójával. Csak épp amire a TP-logó és technológia alkalmas volt, arra lehet, hogy a Nokia-logó önmagában már kevés lesz.

(#20) afk22:

Megeshet, hogy csak nekem visszás az, ha egy olyan cég, aki gyakorlatilag folyamatosan növeli mind a bevételeit, mind a profitját, annak a részvényárfolyama pusztán attól képes esni, hogy egyes nyakkendős huszonéves yuppie-k két csík kokó között milyen vad prekoncepciókat állítottak fel anno.
De ha már jövőbelátás: az Apple-ben még bőven akad potenciál. Elég csak a Retinával szerelt MacBook Pro-ra gondolni. Ez egy olyan technológiai újítás, ami nem csak az Apple nevére és az azt körüllengő hype-ra épít, hanem valós, kézzelfogható és szemmel is látható mérnöki teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#23) Songoman


Songoman
aktív tag

Mar masok is leirtak, de megegyszer leirom, az hogy ket reszveny arfolyama egymashoz hogy viszonyul, az a cegertek szempontjabol tok mindegy.

Ugyanez van a devizak eseteben is. Attol, hogy 1 japan jen 3 forintot er, egy USA dollar meg 240 forintot, nem kovetkezik belole, hogy az USA dollar jobb. Mas a penzlab.

(#24) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez talán a fény az alagút végén de szerintem nem fog tudni a nokia kilábalni belőle....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#25) vicze válasza szp1 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Ne ez már érthetőbb magyarázat, nekik meg is érné, a gyárak már amúgy is ott vannak, csak a HQ-t kell átrakni, és kirakni a falovat. :P

[ Szerkesztve ]

(#26) afk22 válasza vanye (#22) üzenetére


afk22
tag

Bocsi, de ez igy hulyeseg.

Az esest maga a Apple okozta. Van egy novekedesi uteme, amit mindenki ugy gondol, hogy tartani tud, koztuk az Apple is, nem tudott. Akkor egyertelmuen esik a reszveny. Ennek semmi koze a huszoneves brokerekhez... Szeritnem erdemes lenne utanaolvasgatni es megerteni ezeket a penzugyi dolgokat...

Bocsi, de a retinas MacBook proba semmi ujitas sincsen... Legfokeppen nem az Apple reszerol...

(#27) compa válasza afk22 (#26) üzenetére


compa
csendes tag

Steve Jobs nélkül az Apple hosszú távon csak egy átlagos tech. cég lesz. Amikor kitették a saját cégéből majdnem tönkrement anno az egész kóceráj. Ekkor csinálta a Pixar-t. Nem lesz benne az az ikonikus tulajdonos-vezető. Az Apple részvények árába már ezt is beépítették. Várja a piac, hogy nélküle is tudják-e produkálni ezeket a nagyívű dolgokat.
Amerikában nem véletlenül imádják a termékeiket. Jobs hajléktalan szállón kajáló srácból lett a legértékesebb cég tulaja. Ez az amerikai álom mintája. A Nokia egy eltunyult menedzser gárdával rendelkező hardver gyártó. Egy telefonjuk nincs amiben minden benne lenne, ami vezető készülék lehetne. + A háttértámogatás szörnyen nyamvadt. Nincs Apple termékem nem vagyok fan, csak érdekes az életútja érdemes utána olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#28) vanye válasza afk22 (#26) üzenetére


vanye
senior tag

Szóval ha jól folyamatosan jó teljesítek, sőt mindig egyre jobban, akkor ha nem produkálok akkora teljesítménynövekedést, mint amennyit a "szakértők" elvárnak tőlem, annak én magam vagyok az oka. Ez olyan, mint 8-as pool biliárdban, amikor a lökőjátékosnak meg kell mondania, hova is szánja a golyót? ;]
Erős kijelentés, hogy a retinás MacBook Pro-ban semminemű újítás nincsen. Meg is indokolnád, miért is?
Amúgy nekem nem kell bizonygatnod, hogy az Apple csak a know-howt adja. Ha nem így lenne, tán még saját gyártósorral is rendelkeznének. Ettől függetlenül ha a szakma csak pislog az egy notebook kijelzője láttán, akkor ott csak van valami innováció.

Stern des Südens!

(#29) Pikkolo^^ válasza compa (#27) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A részvényesek a tulajdonosok.....

[ Szerkesztve ]

(#30) butyek


butyek
senior tag

Csak nehogy árnyékra vetődjenek.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#31) FRENK1988 válasza compa (#27) üzenetére


FRENK1988
veterán

"A háttértámogatás szörnyen nyamvadt" Na ez nagy butaság. Nézz meg egy egy nokiás ma-s cikket a lap alján hogy hány hír van még hogy fw frissítés érkezett:) Legalább 3 de inkább 5-6 szokott lenni az.
"Egy telefonjuk nincs amiben minden benne lenne, ami vezető készülék lehetne." N9, Lumia 900 (800) anno az N95 vagy N82 (xenon vaku).
Nem kell így leírni. Régen mikor ment a szekér a Nokiának akkor istencsászár nokia, most meg úgy látom, hogy divat lett az eppöl helyett a Nokiát b@szogatni.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32) DaveHutt válasza compa (#27) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nokia egy eltunyult menedzser gárdával rendelkező hardver gyártó. Egy telefonjuk nincs amiben minden benne lenne, ami vezető készülék lehetne. + A háttértámogatás szörnyen nyamvadt.

Komolyan megszámoljam neked mennyi firmware frissítés érkezett egy Lumia 800-ra kiadása óta? Emellett 2-3 hónapon belül megismerjük az új wp8-as készülékeket, ugyanúgy mint az iPhone 5-öt. Mindkettő csúcsgép lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33) falijja


falijja
őstag

Nem szeretma wp-t sőt....de a nokiának drukkolok hátha sikerül megint olyam jó telókat csinálnia mint régen....(n95-n73-stb..párjuk nem volt...)

(#34) afk22 válasza vanye (#28) üzenetére


afk22
tag

Szerintem nezz utana jobban a piaci dolgoknak mielott ervelsz.

Szerintem te nem nagyon beszeltel szakmabelivel, mert kulonben nem ezt mondanad :). Ja es az ujsagirokat nem tekintem szakmabelieknek.

(#35) vanye válasza afk22 (#34) üzenetére


vanye
senior tag

Csak pislogok.
Tehát egyrészt az árfolyammozgásnak köze nincs egy cég teljesítményéhez, másrészt pedig ha nem hangzik el minimum valami MIT-s prof. részéről, hogy az új MacBook Pro kijelzője innovatív, akkor nem is lehet az.
Understood. ;)

Stern des Südens!

(#36) compa válasza FRENK1988 (#31) üzenetére


compa
csendes tag

Van n8-asom van n500. Mégis az Apple köré épült szisztéma életképesebb ezek szerint. Pl. Nem ismerték fel a Nokiánál, hogy támogatni kéne a szoftverfejlesztőket hogy legyen több program a store-ban. Az Apple dollárban milliókkal
támogatja őket. A háttértámogatásba ez is beletartozik. Ez örök vita hogy akkor Nokia ugyanazt tudja mint mások... Amikor a Nokia nagy volt nem volt más gyártó értelmes telefonnal. A vevők nem akarnak bonyolult menükben bolyongani ezek szerint. Az Apple termékek egy gombosak. Ezek szerint lehet olyan rendszert építeni amiben egy fizikai gombbal mindent meg lehet oldani, aminek használatával több millió ember ugyanúgy elboldogul. Tudom az N8-on is van EGY gomb de annak a kezelése azért nem ugyanaz. Nem minden ember ír annyit hogy a PH! addikt legyen ők nem akarnak bonyolult kütyüket használni. A vevők letették a voksukat, és nem a jelenlegi Nokia modellek mellett. A számok és az eladások ezt mutatják. Ezt lehet látni a részvényárakban is. Ilyen kegyetlen a kapitalista világ a vevők többsége dönt él vagy hal egy cég.

[ Szerkesztve ]

(#37) compa válasza Pikkolo^^ (#29) üzenetére


compa
csendes tag

Tulajdonosok persze csak annyi a tulajdonrészük, hogy szinte semmibe sem szólhatnak bele. Ülnek egy szekéren amit az irányít akinek (vagy akiknek együtt) megvan az az 1+ szavazata az 50% fölött. Erre figyelnek akik beviszik a tőzsdére a cégüket (lsd. Facebook lényegében Zuckerberg azt csinál a céggel amit akar hiába van a tőzsdén, plázacica részvény nem véletlenül esik mint a kő). Tehát a tulajdonos aki megmondja mi történjen a céggel a többek csak utasok. Ezért nem tud fejlődni néhány cég (pl. Nokia) mert a valódi tulajdonosok nem engedik a változtatásokat a menedzsereknek. Ezért volt érdekes az Apple mert Jobs-t nem volt aki visszahúzza, hogy 'nincs rá pénz' vagy 'azt nem lehet megcsinálni'.

[ Szerkesztve ]

(#38) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ha-Ha-Ha!!!!!!

A Komáromi Nokiából kirúgott ismerősöm vett egy halom részvényt anno. Az esés ellenére megtartotta.

Most kaszálni fog! /Nagyot! Mert továbbra is megtartja őket./

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39) margithid válasza Polarstar (#38) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem még szeptemberig lesz lejtmenet, ezek a pletykák a lenovo-s felvásárlásnak szóltak.
Egyes hírek szerint ha lesz felvásárlás, akkor 4-5-6 $ körül lehet az ár.
De szvsz jobb lenne ha nokiát nem venné meg senki, jővő ilyenkorra ha bejön a wp8 simán lehet 10$.
De ha bukik a wp, akkor nokiának annyi, megy le a centes részvények közé!

(#40) DroppaB válasza compa (#36) üzenetére


DroppaB
csendes tag

"Az Apple termékek egy gombosak. Ezek szerint lehet olyan rendszert építeni amiben egy fizikai gombbal mindent meg lehet oldani, aminek használatával több millió ember ugyanúgy elboldogul."
Már bocsi, de az N9-en egy gomb sincsen, és (véleményem szerint) tök logikus a rendszer. :K Ha azt a vonalat folytatta volna a Nokia, akkor ők is több millió embert szolgáltak volna ki a MeeGo-val.

tsaabeka.com, Xperia S

(#41) emvy válasza vanye (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Tenyleg fogalmad sincs, ne csinalj hulyet magadbol.

(Probaljuk meg megegyszer: a tozsdei ertekeket nezd, ne a reszvenyarfolyamot. Az Apple most kb. 600 milliard dollarra van ertekelve. Ha az I4 eladasok kicsit lassulnak, akkor lehet, hogy az emberek ugy gondoljak, hogy megsem 600-at er, csak 550-et, ezert esik a reszvenyarfolyam. Most a Nokia kb. 9 milliardra van ertekelve, holott csak a szabadalmi portfolioja er kb. 5-7 milliardot. Tehat ha kiderul, hogy esetleg, talan, lehet sikeres nehany modellje, akkor a befektetok gondolhatjak, hogy akar 10-12 milliardot is er, tehat felfele fog menni a reszvenyarfolyam.

Az arfolyamvaltozas mindig azt mutatja, hogy az _elozo_ helyzethez kepest hogy ertekelik a reszvenyt.

Ha a te ceged folyamatosan nyereseges, de a nyereseg nem novekszik, akkor a reszvenyarfolyamod kb. konstans lesz. Ha novekszik, de a novekedes tempoja konstans, akkor magasabbra fog beallni az arfolyam, de nem fog novekedni. Akkor valtozik az arfolyam, ha valtozik a ceg megitelese.)

while (!sleep) sheep++;

(#42) vanye válasza emvy (#41) üzenetére


vanye
senior tag

Az egészben az a legszebb, hogy a 2008-as pénzügyi válság alatt a legnagyobb amerikai befektetési bankok vezetőiről derült ki: fogalmuk sincs arról, hogy mit csinálnak, holott elvileg mind "remek" szakember. Szóval vállalom, hogy hülye vagyok, amiért nem tetszik, hogy egy cég papírjainak értékét a túlzott elemzői elvárás (!) simán visszavághatja - holott az adott cég még mindig felszálló ágban van, nem kis növekedési potenciállal.
De te vagy a szakértő, így bizonyára igazad van.

Stern des Südens!

(#43) szp1 válasza vanye (#42) üzenetére


szp1
addikt

Hát igen....egy tudományos tőzsdei igazság :

vegyél a pletykára, adj el a hírre. ( "Buy the rumor, sell the news!" )

Ennyit a közgazdasági összefüggésekről, szakemberekről, innovációról stb.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.