Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem speciel nem fityeg semmi. Biztos zavarna is.

(#2) danih


danih
addikt

A kocsit általában ugyanúgy belakod, mint a lakásod/házad, sokan így próbálják meg kicsit egyénibbé tenni... Főleg a kamionosok, akik sokat vannak távol otthonuktól, és gondolom ily módon szeretnék magukat közelebb érezni ahhoz.

(#3) Pitterix válasza danih (#2) üzenetére


Pitterix
őstag

Sokan ezért tesznek ki meztelen nőt ábrázoló törölközőt. :K
Mondjuk sok kis plüssállattal közelebb érezni az otthont :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#4) danih válasza Pitterix (#3) üzenetére


danih
addikt

Mindenknek más az ízlése :)

(#5) Pitterix válasza danih (#4) üzenetére


Pitterix
őstag

És neked mi fityeg?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6) danih válasza Pitterix (#5) üzenetére


danih
addikt

Semmi, csak zavarna.
Már ha az autóról beszélünk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Pitterix válasza danih (#6) üzenetére


Pitterix
őstag

Há' mi másról?! :DD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nekem pl. egy sárga kis plüsskacsa, mert a közeli barátaim a Kacsa becenévvel illetnek :B .

(#9) lapa


lapa
veterán

tekintve, hogy az autó egy relatíve veszélyes gép, elég kontraproduktív bármivel is eltakarni a látószöget. ha nagyon nyers vagyok, akkor arrogáns. pláne ha fityeg, mert az főleg elvonja a figyelmet, még ha nem is tetszik bevallani.

ugyanez vonatkozik az autópálya-matricára. tükör mögé, és jóvan. senkit se bünetnek meg, ha nem a bal alsó sarokba rakja, az csak humán ellenőrzéskor kell amúgy is.

de ugyanez a kategória az áramvolanasított csodaautók, amikhez kamera kell, hogy kiláss. nevetséges.

(#10) Pitterix válasza Nordic (#8) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez tetszik! :C

(#9) lapa: hm, ez érdekes, erre még nem gondoltam. De eddig még nem igazán vonta el a figyelmem. Viszont ilyen téren a középső visszapillantó is belelóg a kilátásba, sőt, ha abba nézel, már nem is előre figyelsz, tehát az is elvonja a figyelmet.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#11) DeFranco válasza lapa (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most már értem, miért van rajtad bukósisak :D

(#12) Samus


Samus
addikt

Nekem egy világoszöld, kb 5x5x5 plüss dobókocka. Igaz, most épp nem, mert már kétszer leesett (elszakadt a jóminőségű madzagja). Hogy miért jó? Fogalmam sincs. Igaz, hogy mozog mindenfelé, de valamiért egy biztos pontnak tűnik. És mellesleg nyugtató hatású (lehet csak a színe miatt).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) lapa válasza Pitterix (#10) üzenetére


lapa
veterán

"De eddig még nem igazán vonta el a figyelmem."

kíváncsi voltam hány poszt alatt jön el a nyilvánvalónak a tagadása.

@Franco: bevallom, tőlem szokatlan imperfekcionizmussal ezt a minifig képet találtam elsőre a neten. majd upgradeltetem rendes kultra. akkor már pláne nem kell egy levegőt szívni minden jöttment élőlénnyel. még odafenn a tankban se.

(#14) Nordic válasza lapa (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"kíváncsi voltam hány poszt alatt jön el a nyilvánvalónak a tagadása" - és ezt te honnan tudod, hogy mindenkinek elvonja a figyelmét? :U Csak mert a tiédet elvonná, és ezért nem lóg neked semmi a tükörről?

Képzeld, nekem sem vonja el a figyelmem, annyi ideje benn van már a kocsiba(tulajdonképpen, amióta megvette 4 éve), hogy nem is foglalkozok vele. Vezetéskor az ember a vezetésre koncentrál(kivéve, ha egy "csirke" ül az anyósülésen ;] ), nem a tükörről lógó akármire...

(#15) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Nekem egy ehhez hasonló szellemfigurám van (Finnországból kaptam), és persze az elmaradhatatlan wunderbaum :)

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) Pitterix válasza Samus (#12) üzenetére


Pitterix
őstag

Ilyenből régen sokat láttam, de az nagy fekete-fehér szokott lenni.

(#13) lapa:
nem tagadok semmit sem.Ha középre nézek nem a fityegőt figyelem, ahogy Nordic írta az utat, no és a feleségem, ha mellettem ül.
Mondtam is neki, hogy rázós úton, hepehupán nem lehet nem rá nézni... :))

DeltaPower: jópofa kis szellem.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#17) lapa válasza Nordic (#14) üzenetére


lapa
veterán

az agynak fel kell dolgoznia mindent, amit lát. azaz a figyelmed egy részét mindenképp leköti. hogy ez mennyire jelentős, az nyilván mérettől, lifegéstől, személyes faktoroktól is függ.

ezen túl szintén nyilvánvaló, hogy valamit eltakar. a kacsa keveset, a radarcédé + wunderbaum + dupla plüssdobó + ledes villogó feszületes rózsafüzér összeállítás többet.

most jöhetnek a te érveid.

attól, hogy nem arra nézel még periférikusan látsz.

[ Szerkesztve ]

(#18) Vladi válasza lapa (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Á ez azért túlzás. Nem nagy dolgot szoktak oda rakni, csak egy kicsi kabalát.

Ami tényleg otthonosabbá, barátságosabbá teszi. Ha meg mindig ott van, akkor nem zavar. Miért a középső tükör zavar? Dehogy, mert már megszoktad, hogy ott van.

nekem egyébként a kicsi plüss patkányom van, ami az utat nézi velem együtt. Azt szoktam mondani, hogy Patkány nézi a csajokat helyettem, amíg én vezetek. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Pitterix válasza Vladi (#18) üzenetére


Pitterix
őstag

Ari lehet a patkány.
A szemébe nincs mini kamera beszerelve ugye, hogy otthon meg tudd nézni, mit mulasztottál el a vezetés miatt.... :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20) lapa válasza Vladi (#18) üzenetére


lapa
veterán

a középső, külső tükör, a oszlop, b oszlop stb. elég fontos a gép biztonságos működtetéséhez.

én nem azt mondtam, hogy mindenki meghal emiatt, csak megemlítettem, hogy alapvetően kockázat.

hogy ki mennyire értékeli lényegesnek a veszélyt biztos összefügg azzal mennyit vezetett már, mennyit tört már, látott-e már hullát karambolos kocsiból kifeszegetni, mennyi gyerek utazik a kocsiban, hány gyalogosgázolásba tudja belehaluzni, hogy a babakocsis nő a lógó flikkflakk mögötti holttérben volt.

ez mind szubjektív. a valószínűség meg nem. ennyi. tudom, nem-vulkániként ezt elég nehéz feldolgozni. ami nem is baj, mert aki úgy gondolja ignorálja. csak azt nem értem miért kell próbálkozni cáfolni. pontosabban értem, a kognitív disszonancia.

amúgy tök mindegy, mostantól a bogár ott van az agyatokban, mától akaratlanul is eszetekbe jut majd amikor a lifegés miatt ráirányul a figyelmetek egy-két tizedmásodpercre. resistance is futile.

[ Szerkesztve ]

(#21) Nordic válasza lapa (#17) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom, neked mikben volt részed, hány balesetet láttál, stb., de ezt elég túlzásnak érzem a részedről. Volt már balesetközeli élményem, pont ilyen holtteres eset, de ott maga az A-oszlop mögül bukkant ki az odanemkívánt setétbőrű egyén(szerencsére az autómnak nem lett baja ;] ). Azóta jobban figyelek a holtterekre. De egy olyan apróság, sosem vonta el a figyelmem a vezetésről, sőt az első szélvédőt se takarta el. Akinek leköti a figyelme egy részét, és emiatt balesetet okoz, annak ilyen szempontból mindegy, hogy mi van a közelében.

A legjobb, hogy sosem foglak meggyőzni, ahogy te sem engem.

Ja és gyanúsan ezentúl sem fog érdekelni, hogy ott van(hiába említetted meg). Persze, rá fogok pillantani, amint az autóba beszállok, de amint a jármű gurulni kezd, letojom magasról. Tudom, mert ismerem magam. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) vans?


vans?
őstag

Semmi. Ezeknel mar csak az ilyen "apamtol a kettes atlagert", meg "Vazze!", meg "az Isten hata mogott vagy" stilusu rendszamtabla-matricakat ruhellem jobban...

hábm bábm

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Semmi, rettenetesen utálom az ilyet.
Ha valaki más autóját kell vezetni, az ilyenek rövidtávon bekerülnek a kesztyűtartóba.

(#24) Pitterix válasza vans? (#22) üzenetére


Pitterix
őstag

Na ez nekem sem jön be. Sok ökörséget ki bírnak írni az biztos.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25) D1Rect válasza Nordic (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehetséges hosszútávon hozzászokni, de a szem "rögtön ugrik" a mozgásra.
Van valamennyi holttér mögötte, de méretétől függően ez akár elhanyagolható is lehet.

Lehet vitatkozni arról, hogy mennyire veszélyes, de azt nem lehet letagadni, hogy "rosszabb" mintha nem lenne.

(#26) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én se kultiválom ezeket a dolgokat a kocsiba, de szerintem nincs vele baj. Én édesanyámnak vettem pár éve egy kis plüss leopárdot, amit nagyon szeret, a műszerfal tetején van a kis helye. Felül már sokkal sötétebb, mint alul, a pár évnyi napocska megtette a magáét, de jól érzi magát nagyon. Viszont ha én használom a kocsit, akkor sokszor le szokott kerülni valamelyik rekeszbe, mert sűrűn gyakorolja a "halálugrásokat" :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) Pitterix válasza hoffman_ (#26) üzenetére


Pitterix
őstag

Mert biztos vadállat módon vezetsz.... :P

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28) hoffman_ válasza Pitterix (#27) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Exem szerint sportosan vezetek, szerintem ez nem igaz, inkább lendületesen csak. Sportosan a versenyző haver vezet, aki egy régi Fiat Scudo-val kenterbe verne bármilyen távon(és bármilyen kocsival kb) :DDD Sebességhatárt tartva is előszeretettel bucskázik le a helyéről a kis rakoncátlan :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Semmi, még a Wunderbaum is oldalt volt hátul, az ajtó feletti kapaszkodón. :)

Rip and tear

(#30) Magnum_ válasza lapa (#9) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyetértek, én a parkolási matricámat csak azért ragasztom be a szélvédő sarkán lévő rendszám matricához, hogy kevésbé legyen feltűnő a tükörnél, de nem szeretek semmi ilyet. bólogató kutyám sincs, semmi. sőt, minden szépen elpakolva rekeszekbe (nem a lopás veszély miatt).

I humbly and respectfully decline™

(#31) Pitterix válasza Magnum_ (#30) üzenetére


Pitterix
őstag

Rend a lelke.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32) Vladi válasza lapa (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyobb jelentőséget tulajdonítasz neki, mint amekkora van.
Jó hát zavar. Kb annyira, mint az orrod a látásban. :D Ne egy fél négyzetméteres poszterre gondolj, hanem egy ilyne 5 cm-es izére.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) Pitterix válasza hoffman_ (#28) üzenetére


Pitterix
őstag

Nálunk Puszedlin a pillanatragasztó segített. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.