Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benedekco


benedekco
addikt

Két kérdés.
Vajon mikor kapja meg az első firmware updatet?
Vajon mikor bukkan fel az első nem hivatalos, feketepiaci firmware update?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2) FoxiestFox válasza benedekco (#1) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És a valóban érdekes kérdés:
Mikor szedik miszkilre a kínaiak, hogy töredék áron legyártsanak egy majdnem ugyanilyen jó cuccot, csak open source szoftverrel? ;]

(#3) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Pár egészen extrém helyzettől eltekintve nem igazán tudom mire lehet jó / mi mindenre alkalmas szegény Robotvau :F
Marha jó cucc ez tény, és irdatlan fejlesztés van benne, csak nem jut eszembe semmi, amire egy átlagember használhatná.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon a csontot el tudná rágcsálni?
Esetleg miáút letudja kergetni a fáról?
( megj: nem vagyok macska rasszista )

:)

Vagy azt csak a firmware update után tudja majd?

(#5) 19ati93 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


19ati93
senior tag

Adj nekik 2 évet. :DDD

(#6) MageRG válasza benedekco (#1) üzenetére


MageRG
addikt

+1
Mikor jelenik meg hozzá az első 3rd party "seggbeharapó" modul? :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#7) KillHates válasza 19ati93 (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell. Már árulják, olyan 14-17 ezer $. De nem a mechanika a lényeg, hanem a szoftver!
A DJI drónokat, a SEGWAY-t sem a megépítés teszi nagyyá, hanem a kifinomult szoftveres háttér

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) Tetsuo válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már biztos, hogy szétszedték. ;)

#7 Azért van liszensz a mechanikát illetően is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tetsuo válasza Tsebacsi (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyelőre nagyobb a marketing, mint a hasznosság.

(#10) atus72


atus72
senior tag

Nem kell várni, már van, 10000$
Ha engem kérdezel még jobban is néz ki, és elég érdekes dolgokat tud :D
[link]

(#11) akaido


akaido
addikt

Le ne pisild, rossz "kuty"...fene a spotodat...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#12) FoxiestFox válasza atus72 (#10) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nahát. :Y

(#13) Balu77 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


Balu77
őstag

Már két éve másolják! A Zheijang egyetem akkor prezentálta a "saját" fejlesztését. Persze a hasonlóság "véletlenül sem" égbekiáltó. Itt a bizonyíték: [link]
Itt meg már forgalmazzák is talán: [link] Itt is a termékpaletta véletlenül sem hasonlít a Boston termékeire, áá dehogy!

[ Szerkesztve ]

izé

(#14) tdream válasza Tsebacsi (#3) üzenetére


tdream
csendes tag

Sztem kicsi a fantáziád. Egy módosított sw-vel sztm sok szarra lehet alkalmas. Szép új világ....De reménykedjünk a másik végletben, hogy értelmes dolgokra fogják használni.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#15) atus72 válasza Balu77 (#13) üzenetére


atus72
senior tag

Egy kereskedelemben nem kapható terméket hogy lehet lemásolni?
Úgye azt nem hiszed hog kínai hackerek ellopták a BD tervrajzait :)
A kutyának négy lába van, mit lehetne másképp csinálni? Egyébként meg a BD-t mi tartja
vissza hogy az alkatrészekeet árulja? Nagyon nem vagyok Kína fan de most szerintem nagyon durván jól csinálták.

(#16) Giovan! válasza Tsebacsi (#3) üzenetére


Giovan!
addikt

Én ezt a robotkutyát inkább csak a birodalmi lépegetők felé vezető hosszú út első lépéseként fogom fel :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#17) FoxiestFox válasza Giovan! (#16) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig csomó mókás felhasználása lehet, ha majd elég kiforrott lesz.
Pl fogunk látni utcán robotkutyákat, amik igazi kutyákat sétáltatnak. Szemétszedő drónokat, egyszerű mobil biztonsági kamerákat, járőröket, mamit aki mellett egy ilyesmi üget és viszi a bevásárlás cuccait, ilyesmik.

(#18) Ereshkigal válasza FoxiestFox (#17) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Vagy rossz vége lesz: [link] :DDD

(#19) KillHates válasza Ereshkigal (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) Tsebacsi válasza tdream (#14) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem írtál konkrétumot, így a sok szar is egy nagy semmi :D
Én is azt szeretném, ha értelmes dolgokra használnák, nem holmi háborús hülyeségekre.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21) Balu77 válasza atus72 (#15) üzenetére


Balu77
őstag

Nos a BD nem ma kezdte ezeknek a termékeknek a kifejlesztését. Nem csak programot írtak és robotot építettek, hanem élő állatok mozgásmintáit elemezték, majd programozták le. Anno 10 éve már láttam a fejlesztéseikről videót és nem az informatikai, vagy robotikai rész vett igénybe csak sok időt, hanem a mozgásminták rögzítése, videófelvétele és implementálása. A kutyától a lovakig szinte minden négylábút kielemeztek. Ez pedig amit most letettek az asztalra, annak az eredménye. Csak arra akarok rávilágítani hogy ennek a kifejlesztése még sok pénzzel is és erőltetett menetben is minimum 5-10 év ha alapos munkát végeznek. A BD ebben pedig nagyon alapos volt, minthogy hadi fejlesztésnek indult és pár éve léptek ki a polgári piacra. Biztos ügyesek a kínaiak is, de azokat a mozgásmintákat csak úgy ilyen gyorsan előhúzni kissé kétségesnek tűnik számomra. Nyilván nem feltétlen csak a mozgásmintát/szoftvert lopták, inkább a fejlesztési metódusokat, módszertanokat. Amúgy találtam egy 3. kínai gyártót is kb. 1,5 éve: Na az mondhatni majdhogynem az utolsó csavarig a BD akkori eszközének a koppintása volt ránézésre.

izé

(#22) Ezekiell válasza Ereshkigal (#18) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekem is ez jut róla mindig eszembe :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#23) kikikirly válasza Balu77 (#21) üzenetére


kikikirly
senior tag

Rendszeres Aranysas-Regiment olvasó vagyok. Kinai fejlesztésekről tudni kell hogy jelentős részben nem olyan nyilvánosak mint mint a nyugati magántársaságok fejlesztései,pláne ha állambácsi is tett pénzt a projektbe.
Magán Cégnek marketing okokból érdekében áll egy határig információkat nyilvánosságra hozni a fejlesztés menetéről,amiket felsoroltál, teljesen beleillenek ebbe.Elképzelhető hogy a Kínaiak is elkezdtek foglalkozni a témával 10-15 +- néhány évvel ezelőtt.Forma meg hogy állatok mozgását elemzik abszolút kézenfekvő.

(#24) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én tudnám mire használni ezt a kutyát. Eljöhetne velem futni. Hozhatná a lakáskulcsot a kulcsot esetleg pzs-t. Közben szólhatna belőle a zene meg ilyenek. Bevásárlásnál tolhatná a kocsit. Levihetné a szemetet. Takaríthatna, ha még főzni is tudna... :DDD :DDD

(#25) FoxiestFox válasza INGJOKE (#24) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha pedig még luk is lenne rajta... :DDD

(#26) vaakuum válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


vaakuum
addikt

[körkivágók]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#27) consono


consono
nagyúr

Nekem mindig a Black Mirror jut eszembe erről a robotról...

"In God we trust. All others must bring data"

(#28) benedekco válasza consono (#27) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem a terminátor :D :(
Black Mirrorban voltak robotok(a méheken kívül)? Ott inkább az emberek kaptak beültetéseket nem?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Jó nekem a több éve meglevő AIBOm is.
Az sem kakál mindenhová...

(#30) consono válasza benedekco (#28) üzenetére


consono
nagyúr

A Metalhead részben voltak :) pl: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31) sxxorp válasza Balu77 (#21) üzenetére


sxxorp
őstag

Több ezer éve tanulmányozzák az állati mozgásmintákat: [link] ;]

(#32) Tetsuo válasza FoxiestFox (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Amit írsz, meg általában a többi fantazmagória mind ott csúszik el, hogy 20 millió forint egy ilyen eszköz, meg hozzá fenntartási költség, infrastruktúra.
Egy embert alkalmazni jóval olcsóbb bevásárlásra, kutyasétáltatásra, mint ezt a vackot, ami lássuk be, messze nem is annyira hatékony, mint egy ember.
Jópofa, meg nagyon spéci helyekre valóban hasznos, gazdagoknak baromkodni, cégeknek reklámfogás... de hétköznapi használatra esélytelen.

(#33) Tetsuo válasza Balu77 (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jajaja. A BD egy katonai fejlesztőcég, a DARPA ernyője alatt, állami pénzekből (számolatlan milliárdok) valóban komoly fejlesztéseketet, no meg összelopkodott technót egybegyúró vállalat. Etikai szempontból úgy a sci-fi Alien film "Weyland-Yutani Corporation" szintjén mozoghat. Bármely kínai cég morálisan magasabb kategória alapból. :))
"Ránézésre" LoL. Ránézésre minden tablet egyforma.

(#34) FoxiestFox válasza Tetsuo (#32) üzenetére


FoxiestFox
félisten

inb4 elkezded látni ezeket fancy lakónegyedekben, ahol nem 20mft, hanem 100mft sem akadály, csak mert fun.
Kicsit a balkáni nézőpontot ejtsd, vadonatúj termékkategória megítélésénél nem épp a költséghatékonyság szokott a húzóérv lenni, ha technológiáról van szó. :DDD

(#35) Ezekiell válasza FoxiestFox (#34) üzenetére


Ezekiell
veterán

Halo product, úttörő eleve, az ár nagyon másodlagos sztem is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36) vaakuum válasza Tetsuo (#32) üzenetére


vaakuum
addikt

Enegem az érdekelne, ha már ennyire nekimentek az arcfelismerésnek, hogy egy ilyen kütyübe akkor hogyan lesz arcfelismerő szoftver rakva? Vagy nem lehet benne, mert lefotózza/felismeri a szomszédot, meg a postást, meg a .. és felvételt is készít róluk, amikor azok éppen a látómezejében mozognak? Akkor hogy használható pl. biztonsági megoldásként? Vagy a húsvér Bobikutyát is át kell képezni, hogy nem ismerhet fel senkit, és mindenkire ugasson, harapjon? NEm érzem, merre megy ez az egész történet.
Mondjuk a hatékonysága relatív. Ha az a feladat, hogy a kerítésnek azt a 3 méteres szakaszát kell nézni egy óráig mozdulatlanul, feltűnés nélkül, álcázva, utána meg egy 20 méterrel odébb lévő 2 méteres szakaszt rendületlenül, hogy mászik-e be/ki rajta valaki, akkor azért az embernél lehet mégis hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#37) Tetsuo válasza FoxiestFox (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Pontosan leírtam azt, amit te is, de írtam mást is - egy nagyobb látószöget bemutatva. :U

(#38) Tetsuo válasza vaakuum (#36) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak a GDPR-nak (és egyéb követelményeknek) megfelelő cégek használhatják az online arc-adatbázisokat - gondolom.
Otthoni használat esetén te magad olyat csinálhatsz, mint most telefonnal.
De ennél SOKKAL hatékonyabb beléptető rendszerek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#39) vaakuum válasza Tetsuo (#38) üzenetére


vaakuum
addikt

az ok, de ha pl. az utcán sétál egy magánember tulajdonaként, akkor az melyik kategóriába tartozik? Merthogy kamerázni tuti kamerázik, de pl menti-e az adatokat, képeket, arcokat...
Egyébként a kérdés nem a beléptető rendszer, ahol egyértelmű, hogy hol, mit kell figyelni.
De pl. hogyan védesz egy több hektárnyi, utakkal cakkozott erdős, bokros, tavas területet, hogy oda ne rakjanak szemetet, ne orrvadásszanak, ne orvhalásszanak, ne lopják a fákat, stb. Elvileg ez a kütyü oda is szuper lehetne. vagy ebből néhány darab. Mert legtöbbször pont az ember az, akinek akadnak ismerősei, akikkel kivételt szoktak tenni, és elnézni ezt-azt.
Embert körbeállnak, megfenyegetik, a családját is, és máris viszik, amit nem szégyellnek. A robotnak meg mondhatják, hogy megölöm a következő sorszámú példányodat is, már régen feltöltötte a netre a teljes törvénysértést dokumentáló videót.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#40) Eastman


Eastman
őstag

Egyenlő jogokat minden organikus és nem organikus alapanyagú kutya számára! Genis jogai vannak szegény párának, nem élhet parancs(sor) uralmi keretek között!

M'ér sárgára festették le az ázsiaiakra utalva?! :U

Free Spot, de azonnal!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) benedekco válasza consono (#30) üzenetére


benedekco
addikt

No, ezek az újabbak már kimaradtak. De amint a példa is mutatja marha egyszerűen le lehet szerelni őket. ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42) consono válasza benedekco (#41) üzenetére


consono
nagyúr

:) Ez még csak a béta verzió volt, biztos. Később azért volt velük baj elég...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Szép meg jó, de maradnék az AIBO mellett, ha még lehetne kapni :((

(#2) FoxiestFox Azért kiváncsi lennék arra, hogy az a "majdnem" mekkora minőségbeli szakadékot jelent majd a BD és az "olcsó" kínai másolat között. És nem annyira a hardver, sokkal inkább a software oldala lesz érdekes, pláne a feltörhetőség szempontjából.

(#19) KillHates Wolfenstein?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#44) moleculez válasza consono (#27) üzenetére


moleculez
veterán

MetalHead :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.