Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mpierre


mpierre
veterán

"a forrásban lévő vízből folyékony nitrogénbe helyezést is túléli".....

Megnyugodtam. Majd mindennap előfordul ilyesmi...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2) tuser


tuser
aktív tag

Szuper tartós, szuper jó, szuper ... csak ... vagy 10 évet késett. :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#3) Cadal


Cadal
őstag

A "széthasadt" alatt nem jó a alink. Egy g betű hiányzik a végéről.

Az ötlet amúgy nem rossz, csak valóban késett jópár évet.

[ Szerkesztve ]

(#4) DeFranco válasza tuser (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudsz mondani egy módot arra, hogy pár GB adat garantáltan megmaradjon úgy 20-50 évig?

A taktikai atomtámadást, mint kockázati tényezőt, és a backup backupjának backupját, mint módszert felejtsük el.

Két példány, városi felhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#5) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ha lesz 50GB változat amit Blu Ray Íróval lehet vésni és nem lesz drága nem egy eldobandó dolog, de valóban megkésett kicsit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) tuser válasza DeFranco (#4) üzenetére


tuser
aktív tag

Pár ezer éve volt egy Mózes nevű gyerek ... na, annak a két kőtáblája meg Hammurappi törvényoszlopa egész jól bírta. :D

Ezektől eltekintve : Fajlagosan amennyibe ez a cumó kerül, veszel óccóé' két különböző gyártású winyót, mellé 1-1 USB -s racket, berakod a kis széfecskébe és ~15-20 évig biztosan nyugodtan alhatsz.

Lehet hogy tovább is, de ~15 évig még csak lesz vagy USB vagy SATA. :))

Ezzel ellentétben az OD már kezd kihalni, tehát amellett hogy méregdrágán veszel egy raklapnyi lemezt, egy hónap alatt megírogatod, még nem ártana tárolni mellé egy olvasót is, különben lehet hogy 15 éven belül "olvashatatlan" lesz ( nincs mivel ). :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#7) DeFranco válasza tuser (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Épp most járom körbe a témát, és a legprofibb HDD-s emberek is azt ajánlják, hogy legyen a merevlemez mellett 2 optikai másolat is.

Ez a lemez (ha igaz a specifikáció) akkor olvasható lesz 20 év múlva, max besz*rik az olvasód, de az cserélhető.

Ha a merevlemez távozik el az élők sorából, viszi a rajta levő adatokat is... azt meg tudjuk, mennyire ki vannak manapság centizve élettartalomra az IT eszközök.

(#8) Male válasza Cadal (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem a forró vizes - nitrogénes videót sem engedi megnézni, azt írja, hogy privát... :F

(#9) tuser válasza DeFranco (#7) üzenetére


tuser
aktív tag

Félreértettél ... inkább újra fogalmazom. ;)

Szóval ... lehet hogy ez az OD tökéletesen visszaolvasható lesz akár 3011 -ben is, csak kérdés hogy mi a búbánat olvassa vissza ?

A SATA winyók mellé sem poénból írtam hogy tárolnék még egy USB -s racket is, hisz valamelyik technológia csak elérhető/aktuális lesz a tervezett 20 év után is.

Ellenben az OD ( CD/DVD/BD ) - mint technológia - már egyre inkább kikopni látszik.

Merevlemez érzékenyebb az ütésekre, elektrosztatikus kisülésekre, ... viszont ha antisztat zacsiban szivacsba gyógyítva tárolod egy széfben .. és megvan a másolat egy hasonló körülmények között tárolt másik márkájú&típusú winyón is ... :)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#10) DeFranco válasza tuser (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem értelek félre, csak nem értek veled egyet. ;)

Ha a sata vinyó meghal, megy vele az adat.

Ha az ODD meghal, az adat marad. ODD mellé ugyan úgy vehetsz racket, vagy akármilyen sata/usb fordítót, és máris előnyösebb helyzetben vagy, mint a HDD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#11) atti_2010 válasza tuser (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szóval ... lehet hogy ez az OD tökéletesen visszaolvasható lesz akár 3011 -ben is, csak kérdés hogy mi a búbánat olvassa vissza ? Mondjuk a dédunokád meg akarja nézni hogyan játszottál a fiaddal, vagy milyen ótvar filmeket néztünk 2011-ben, ez egyáltalán nem rossz ötlet az adatok hosszútávú tarolása olcsón mindig is problémás volt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) tuser válasza DeFranco (#10) üzenetére


tuser
aktív tag

OD -re 2 TB felírása 2 példányban + visszaellenőrizgetés majd' 1 hónap ( feltéve hogy nem 24/7 és nem 10+ meghajtóval vacakolsz ), mellé számold a lemezek +5% ( áramszünet/hibás lemez/... miatti ) rontás és a legalább két író + USB -s rack árát. ;)

Ok, még hozhatnád érvnek hogy ha belevágod a baltád egy raklapnyi lemezbe, akkor is az adatok max 20% vész el, a többi sértetlen, de mint írtad extrém körülmények kizárva. :))

#11 : 3011 -ben hol veszel majd OD ( CD/DVD/BD ) olvasót ? A mostani vajon kibírja addig ? :U

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#13) DeFranco válasza tuser (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:W

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Gondolom a 3 dolcsis árban nincs benne a magyar jogdij. Ami ugye 4.7gb méretű dvd lemeznél több mit egy százas.
Ráadásul a magyar mentalitást ismerve nem lehetetlen az,hogy több lesz rá a dij,hisz ha valami örökké tart akkor sokkal tovább tudja az ember" illegálisan" felrakot családi képeit nézegetni. :DDD
/semmi gond,majd jön ez is Szlovákból úgy mint a mostani lemezek,számlával,hivatalosan/

[ Szerkesztve ]

(#15) #70616832 válasza tuser (#12) üzenetére


#70616832
törölt tag

Kop-kop! Ez szerintem nem arról szól, hogy a torrentről összeszedett fullhd mkv-kat vagy steamről letöltött játékokat kiírd az utókornak. Tudod digitális fotók/videók, egyéb ilyen családi biszbasz, amit nem terában mérünk perpill. Sőt nem is egyszerre fogod megírni őket.

(#16) julius666


julius666
addikt

Egy valódi archiválásra szánt (tehát ténylegesen 20+ évet kibíró), otthonokban is (ugyanis céges szinten van ilyen, a szalagos adattárolók tudják ezt) elterjedt adattároló eszköz nagyon jó lenne.

Azonban ez kétlem hogy el fog terjedni akkor amikor az emberek tömegesen dobálják ki a DVD-olvasókat mert feleslegesnek tartják, illetve nekem ez az 1000+ év is bűzlik. Ilyen hihetetlen marketingszövegeknél nem tudom, de nekem mindig kapásból gyanús lesz hogy az egész csak kamu amivel pár naiv embert be akarnak etetni.

Szép hogy mechanikusan is belegravírozzák az adatot, azonban mibe? Mert az a réteg is korrodálódhat, árkok simán kialakulhatnak akár maguktól is, ugyanúgy mint a fotóérzékeny rétegben a foltok. Vagy maga a lemez anyagában is simán lejátszódhat olyan kémiai folyamat amitől csökken az anyag átlátszósága és ugyanúgy nem lehet kiolvasni. 1000 év kurva nagy szó ám, nem kéne csak így dobálózni vele.

(#17) tuser válasza #70616832 (#15) üzenetére


tuser
aktív tag

Koppancs ;] ... és a családi videókkal, -képekkel, régebbi munkáiddal, ... mi a helyzet ? :U

Ha neked csak és kizárólag filmekből van 1+ TB, akkor megértem hogy inkább vennél áltimééét ezeréééves - rossz esetben lesz belőle alig 8 ( védőréteg kopása, mattá válása, ... ) - lemezt, de nem mindenkinek csak 4,4 GB -nyi fontos adat lapul a gépén. ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#18) Male válasza julius666 (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Olyan mint az MTBF... az se jelenti azt, hogy addig bírni fogja, mert csak egy ideig (tervezett élettartam) követi ezt...

Szóval itt is simán lehet, hogy átlag 1000 évente romlik el egy.. .csak ha ez egy 10 éves időszakra igaz, akkor máris semmit nem mond arról, hogy 11 év múlva látsz-e bármiféle adatot rajta.

(#19) julius666 válasza Male (#18) üzenetére


julius666
addikt

Ja, már értem mire gondolsz.
Nincsen valahol kisbetűs rész? Mert ennek ott kéne lennie akkor.

[ Szerkesztve ]

(#20) #70616832 válasza tuser (#17) üzenetére


#70616832
törölt tag

Az előbb 2TB arhiválandó anyagról beszéltél. Megnézném, hogy hányan tartanak 2TB családi fotótt/videót vagy munkát. Egyszerű felhasználórol beszélek, nem cégekről, nekik van jobb/biztonságosabb módszer. Lehet egy idő után összegyűlik rengeteg adat, de nem egyszerre írod ki őket. Nagyaralás utáni napokban eltöltesz fél órát írással. Odavág.

Hasadra ütöttél és mondtál egy random kicsi számot. Vannak 8-9 éves, írott, sima CD-im. Köszönik szépen jól vannak, mindegyiket visszatudom olvasni, pedig nem is valami márkás cuccok.

(#21) atti_2010 válasza julius666 (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sebaj majd 1000 év múlva bepereljük őket ha 900 év múlva megmegy az adat, mekkora dohányt húzunk le róluk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) julius666 válasza #70616832 (#20) üzenetére


julius666
addikt

Az előbb 2TB arhiválandó anyagról beszéltél. Megnézném, hogy hányan tartanak 2TB családi fotótt/videót vagy munkát.

Munka simán lehet, szakmafüggő.
Családi anyagot most nem, de mondjuk 5 év múlva már lehet. Nem volt 10 éve még amikor a 40 giga bőven elég volt mindenkinek. Ma már azért az átlagembernek is kell olyan 200 minimum.

Vannak 8-9 éves, írott, sima CD-im. Köszönik szépen jól vannak, mindegyiket visszatudom olvasni, pedig nem is valami márkás cuccok.

És meddig lesznek még jók? 10 évenként mindent újra kiírni még mindig sok.
Egyébként annyira nem a CD-vel van a baj, azzal inkább méretben. DVD-vel már inkább, abból már ment tönkre nekem nem is egy (bár olyan 8 évesem is van ami még működik).

(#23) DeFranco válasza julius666 (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A gond ott van, hogy a kolléga hajthatatlanul nyomatja a saját igazát, és ha épp nincs más megoldás, akkor görbít egyet a tényeken.

Tény, hogy nem vaskos kapacitás az 1 DVD méret manapság, de sok dologra bőven elég lenne pár ilyen lemez, főleg hogy nem is horror az ára. Ezekre jó. Akinek nagyságrendekkel nagyobb tárhely kell, ugyanilyen (elméleti) megbízhatósággal, annak nem felel meg, más megoldást kell keresni. Szvsz a SOHO szektor 90%-át azért ez a kapacitás jelenleg lefedi.

De hogy az otthoni felhasználók túlnyomó többségének nagyon-nagyon jól jönne egy ilyen megoldás, az tény (tudom, pont ebben a helyzetben vagyok). Ezzel a kapacitással ezen az áron akár.

Kijelenteni, hogy a technológia halott, bezzeg a két satás HDD-t páncélba zárni mennyivel jobb megoldás - khm... egzotikus elgondolás

[ Szerkesztve ]

(#24) Entryy válasza tuser (#17) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ez csak egy lehetőség, egy alternatíva. De nyílván nem neked, nem te vagy a célközönség.
Számomra viszont megfontolandó, csak úgy mint ez.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#25) tuser válasza Entryy (#24) üzenetére


tuser
aktív tag

"100 ÉVRE TESZTELVE!"

Wow :Y Honnan szerváltak időgépet ? :U

#23 : Kijelenteni, hogy a technológia halott, bezzeg a két satás HDD-t páncélba zárni mennyivel jobb megoldás - khm... egzotikus elgondolás

Nem egzotikusabb mint forróvízből instant folyékony nitrogénbe rakni, illetve felhozni a merevlemezek unalomig ismert hátrányait ( ütődés, mágnesesség, ... ) ennyi erővel mi a helyzet az OD -el, miszerint "fénytől védett, hűvös helyen tárolandó" ? :U Ilyen körülmények között a winyó is elvan. ;)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#26) julius666 válasza tuser (#25) üzenetére


julius666
addikt

Ilyen körülmények között a winyó is elvan.

Nem, a mágnesességét szépen elveszti.

(#27) tuser válasza julius666 (#26) üzenetére


tuser
aktív tag

És x év alatt egyszer se fog felmerülni az átmentés ( újabb technológia/újabb szabvány/... ) kérdése ?

Mikor jön már a hír hogy egy 1 cm3 kiristályba fel lehet tolni 1 PB adatot, s mindezt alig 5-8 perc alatt, az író ára ~20k, a kockáé meg pár száz forint ? :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#28) julius666 válasza tuser (#27) üzenetére


julius666
addikt

És x év alatt egyszer se fog felmerülni az átmentés ( újabb technológia/újabb szabvány/... ) kérdése ?

Én csak a téves állításodra reagáltam. Egyébként pont az lenne a lényeg, hogy szekrénybe bedugva minél tovább elálljon az adott adathordozó, ne kelljen mondjuk 5 évenként (ennyi a merevlemezek garantált élettartama) átmentéssel szarakodni meg az újabb adathordózók árát mindig megvenni.

(#29) tuser válasza julius666 (#28) üzenetére


tuser
aktív tag

Ok, ebben van valami. :)

Legyen ... ki kell venni 4 évente és átírni ( 1 nap ? ) egy frissebb/fejlettebb adathordozóra, amit a jelenlegi OD -k esetén se árt megcsinálni ... igaz ... 2 évente és nem épp "1 napig otthagyom" jellegű meló. :N

És most nem elsősorban a "fénytől védett száraz hűvös helyen" tűz&víz álló légmentes páncélszekrényre gondolok ... azoknak elég 4 év ... ;]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#30) Boxi88 válasza tuser (#2) üzenetére


Boxi88
őstag

Na ja! 4 éve egy darab cd-hez vagy dvd-hez nem nyúltam... ez meg már pláne nem hoz lázba. :U

(#31) DA3MON


DA3MON
tag

Egy jóideje én sem használtam CD-t, sem DVD-t! Kíváncsi vagyok azért erre a cuccra :))

(#32) banhammer


banhammer
veterán

Anyagilag belerokkanék ha a másfél terányi adatom át kéne írnom ilyen lemezekre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) DeFranco válasza banhammer (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elég csak azt, amit pótolhatatlannak tartasz. A Random.Shooting.Movie.Shit.ReLoAdEd.rar mehet a szokásos TDK-ra is.

(#34) DA3MON válasza banhammer (#32) üzenetére


DA3MON
tag

Hát az elképzelhető :DD

(#35) zetor2000


zetor2000
senior tag

Engadgeten azt írták, hogy kaptak tesztre pár ilyen lemezt, amit odaütögettek az asztalhoz, és simán kettényílt... namost ez is extrém körülmény, de ez sem olyan tartós, mint kéne. Jobb megoldás, de talán drágább, ha bérelünk tárhelyet. 100 évre talán kapunk "mennyiségi" kedvezményt. :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) #72042496 válasza julius666 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

És az SSD? Lehet tudni mennyire tartós, ha nem nyúlnak hozzá?

A cikkhez:

Személy szerint én is inkább átírom pár évente a külső HDD tartalmát, mintsem hogy az optikai meghajtóval és a lemezekkel szerencsétlenkedjek. Ez az egyik fele, a másik meg az, hogy nem hiszem el nekik az 1000 évet, de még az 50-et sem.
Majd meglátjuk mi lesz ebből az egész M-Discből, de van egy sanda gyanúm, hogy ebben a formában semmi.

(#37) Male válasza #72042496 (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, hát 1-2 vinyót könnyebb rendszeresen ellenőrizni, mint egy raklap DVD-t... mert azok különben szépen csendesen pusztulnak meg a szekrényben. ( nekem is van már egy kupac... amikor menteni akartam, nem ment egyik sem... egy komplett sorozat amit egyszerre vettem, mind kuka )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.