Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paljani


paljani
aktív tag

Nem szólt senki az "olimpusziaknak", hogy ennyiért (+5K HUF) Sony rx100-ast adnak? :W

(#2) benedekco válasza paljani (#1) üzenetére


benedekco
addikt

Most ez az új divat? Majleszezolcsóbbis!

Engem inkább ez zavar(na) jobban: "...1/1,7”-os ... , 12,3 MP felbontású CMOS szenzor..."

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3) nord_ válasza benedekco (#2) üzenetére


nord_
veterán

Na látod... pontosan ezért írta a kartács az árat, példának hozva föl a Szotyit. ;)

(#4) benedekco válasza nord_ (#3) üzenetére


benedekco
addikt

"október végétől lesz megvásárolható 179 990 forintos áron"
rx100 192.000
Akkor az már nem +5k hanem 12, igaz addigra a cony is mehet lefelé... de az rx induló ára egy húszassal több volt ennél...
ennek is ugyanúgy le fog menni az ára.
először egy ph tesztet, aztán mehet a fika :P

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) paljani válasza benedekco (#4) üzenetére


paljani
aktív tag

Nézd kolléga, az *rg*p.hu-n írták 183.550-re az eriksz százast, tehát bőven 5K-n belül vagyunk (linket kérsz vagy innen már azért menni fog? ). Szó nincs fikáról, az elődjéhez volt szerencsém, nagyon frankó masina, de az utódja ilyen áron már MILC kategória, és azon belül sem az alja, tehát én versenyképtelennek tartom, ilyen szenzorral olyan 100-120K lenne a max. érte...

(#6) benedekco válasza paljani (#5) üzenetére


benedekco
addikt

Nézd. Pont azt linkeltem én is. De mivel a pixmania tipikusan az a bolt ahol csak megrendelni lehet a terméket, nem megkapni, ezért nem azt veszem alapárnak. Ha esetleg pár hónap után meg is kapod a terméket akkor meg a garival lesznek gondok.
A 100 kezdőárnak nagyon karcsú. Szerintem 150-160 körül lenne jó. De asszem nem én vagyok az árazással foglalkozó manager az Olympusnál. Mellesleg, ha nem hozza a megfelelő eladásokat akkor úgyis leakciózzák.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7) paljani válasza benedekco (#6) üzenetére


paljani
aktív tag

Többször rendeltem tőlük az évek alatt, nem volt eddig problémám velük. Persze megértem a te álláspontodat is, de még 192K-ért is többet ad egy eriksz100, mint az ikszzékettő 180K-ért. Ez egy vélemény, amit meg lehet fogadni vagy akár el is lehet utasítani teljes egészében. A pöcsköszörű érzékelővel ellátott szaroknak - imho - 100-120k körül van a helye, a 180-200-as terüet már inkább 4/3 vagy aps-c milceké. Ennyi, részemről, no offense!

(#8) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ezeknek a 1/1.7"-eseknek is lehet legtöbb szituban jó a képük. Az h fényerős obikat pakolnak a csúcskompaktokba csábító, mert has. fényerő másik rendszerekben nem ennyibe kerülne. Mégis azt érzem, h nem azt kapom a kompakt fényerőstől bokeh-ban gondolkodva, amit pl. aps-c-n a kitobik lényegesen túl lépnek és ahol a hi isonak is kezd értelme lenni. Leegyszerűsítve a kérdésem így hangzik: ez az olcsó tükrösök ellenfele? :F
Különben ez az oly egyszerűen hibátlan a maga nemében. 1" érzékelővel meg megérné az árát is.

[ Szerkesztve ]

(#9) forgonati


forgonati
őstag

Nekem az elődje van, és hát őszintén szólva, nekem az külalakra sokkal jobban tetszik. Pláne, mióta rákerült EZ a grip... Dicséretes, hogy erre már gyárilag rákerült a grip, viszont nekem inkább kell az az utángyártott mint az XZ-2 gyári gripje, ami nem a legszebb.

Viszont a tárcsa paraméterezhetősége és a nagyobb felbontású érintős kijelző az biza kéne. De mivel optika szempontjából nem fejlődött a gép (sőt most látom hogy inkább visszafejlődött mert kisebb szenzort + több MP-t kapott, WTF???) és még kinézetre sem jön annyira be mint az elődje, én tuti nem váltanék erre...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#10) Ijk


Ijk
nagyúr

Legalább lenne valami 24, esetleg 21mm-ről induló obi, vagy nagy érzékelő. Unalmas, mondjuk legalább kihajtható lcd-vel megdobták.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.