Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zanik válasza Bici (#50) üzenetére


Zanik
addikt

Nem, én most épp egy olyan gépről írok amiben K7s8x van. Régi, lassú, de stabil. Tuningolni ugyan nem lehet, de minek?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#52) .:T.H:. válasza Komplikato (#41) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

A cikkben szereplő ex-ULI megoldásnál valóban, de a VIA-s kombó lapokon NEM teljesértékű a PCI-E csati, mert 4x-es ...
Az csak egy dolog hogy négyszeres, de ez olyan mint anno az AGP8X és 4X között volt. Teszt alapján a 4X-es sebesség igaz hogy kárára válik, de az hogy egy P5B-től csak 7-8%-al van lemaradva, dicséretére válik! : [link]

Ugyanúgy nekem is ilyen lapom van és 4X-es csati nem üt vissza, mert nekem is megvan ugyanolyan jó fps-em, 3dMark eredményem(5000pötty 06ban), mint a nálam sokkal jobb lappal rendelkezőknek.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#53) cskamacska válasza Zanik (#51) üzenetére


cskamacska
addikt

"Tuningolni ugyan nem lehet, de minek?" Például ugyan azért amiért Asrock lapot vettél felső kategóriás Asus helyett. :U Kőcséghatékonyság.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#54) Bici válasza Zanik (#51) üzenetére


Bici
félisten

Nekem - mint írtam - kijött az, amit a fesz emelés nélkül tudott a proci. Az igaz, hogy abit lapban a proci előző tulajdonosa 2400-ig hajtotta fesz emeléssel - állítólag... Ezt persze nem tudta az asrock lap, de 1833-ról 2200-re felcsavarni azért nem olyan rossz eredmény, persze, az is igaz, hogy ezek a procik ezt a legtöbb lapban bírták.
Viszont volt egy olyan Asrock lapom - valami P4-es cucc, amiben a telekondis NW tovább bírta, mint a tuning-király albatron i875-ösben. Asszem 3800 vs 3660, vagy ilyesmi. Az Albatronban viszont a Prescott sokkal jobban ment.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55) Dr. Romano válasza Komplikato (#41) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót, ezt nem is tudtam :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56) Dr. Romano válasza Kornel (#49) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én sem értem a vele szembeni ellenségeskedést. Ezek a szériákkal tényleg minden oké. Tény hogy nem lehet tuningolni meg ilyesmi ellenben tényleg stabil cucc és nincs vele semmi problem :R

(Mondjuk nálam tuningban is ott van a cucc, mert az A64 3200+-om simán megy vele 2600-on!)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#57) Kornel válasza Dr. Romano (#56) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt mondom én is... 50%-os tuning nem rossz egy újan 12 ezer ft-os laptol.És stabil..előtte duplájáért volt gigabyte lapom, és stabil se volt, tuningolni se lehetett, azt csereltem le asrock-ra. kövezzetek meg érte :D

(#58) Ste válasza FireGL (#7) üzenetére


Ste
addikt

szép darab az biztos :C

(#59) Ste válasza sTERNI (#1) üzenetére


Ste
addikt

még jó hogy vannak ilyen kitartó cégek
mondjuk ismerek emberkéket akik nem akarnak megszabadulni a matrox dualhead vga-tól vagy hasonlótól
igaz ők procit sem akarnak cserélni

(#60) #65675776 válasza Ste (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor minek alaplapot?

(#61) cskamacska válasza #65675776 (#60) üzenetére


cskamacska
addikt

[OFF]Sem procit, sem lapot. :)

más: délutáni második hsz-emet úgy néz ki megette a zinternetexplórer - úgy kell nekem :( [/OFF]

Szvsz az Asrock és ECS kombó lapjaival nincs semmi gond, nekem tetszenek ezek az öszvér megoldások, és valszeg sokaknak megkönnyítik az átállást az új technológiákra.

Az AGP foglalat viszont gyakorlatilag tényleg halott, közép kat kártya már nem nagyon jelenik meg ilyen csatolóval, ami pedig jelenleg elérhető az is szemérmetlenül túlárazott.(60000 forintért lehet rendelni 256MB-os Radeon X1950XT-t ;] )
mod: nem erőltetem a Parheliás dolgot, jobban belegondolva a 2D sznob aki olyat preferálna nem biztos hogy maga barkácsol Asrock lapból gépet, ill valszeg megteheti hogy új PCI, vagy PCI-E-s változatot vegyen

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#62) cskamacska


cskamacska
addikt

Ha már beteg kombó lapoknál járunk(mert két lapkakészlet egy alaplapon az elég elborult :) ), akkor itt egy kis érdekesség:
ECS PF88 Extreme Hybrid Intel Pentium 4/M LGA 775/Socket 479 - AMD A64 S754/S939 foglalatos alaplap :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#63) munky


munky
őstag

AGP tényleg nagy túlélő lett.

(#64) Dr. Romano válasza munky (#63) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért a PS/2; PCI; ISA; 1,44MB FDD; CD-ROM stb... ezek nem?

Ezek sokkal örgebb cuccok az AGP-nél. Ők az igazi túlélők!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#65) Apretur


Apretur
csendes tag

személy szerint örülök, hogy van ilyen megoldás! nyár elején lett véve egy 7300Gt AGP videókari. most tervezem a barton 2500-ast lecserélni, egy am2-esre.szeretném költséghatékony megoldásal megúszni a dolgot (mint a nótában: lóvéja meg nyista!). ha nem volna ez a Asrock lap, nem bírnám megoldani. Szóval, köszönet a gyártónak!
dobjam el ezt a videókarit, vagy adjam el féláron? ügye ezt nem várja el senki tőlem?
na ezért jó ez az alaplap! mint ahogy olvastam a hozzászólásokat, nem igazán írtak rosszat róla.

(#66) Savage5 válasza Apretur (#65) üzenetére


Savage5
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy van, akinek x1950 Pro-ja, 7800 GS-e (főleg a Gainward Bliss-es) van AGP-sben. Az is dobja ki, vagy adja el olcsóért?... :)

...

(#67) munky válasza Dr. Romano (#64) üzenetére


munky
őstag

ahhoz képest amit "jósoltak" egyesek...

(#68) 286 válasza munky (#67) üzenetére


286
tag

Joo kis AGP

MSI X1950PRO T2D256 vga-m van tökéletesen meg vagyok vele elégedve állja a sarrat rendessen,és jön agp-re a 3850-is :))

AGP-örök :DDD

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#69) meganoname


meganoname
csendes tag

Mondjuk megnéznék egy ilyen ISA vagy AGP 3dmark06 pontszámokat és sztem ott rejlik a számokban az a rejtéj amiért le kell ezeket cserélni...... :P

A túlerő legyen veled!!!!!

(#70) 286 válasza meganoname (#69) üzenetére


286
tag

Hát itt van a gond :(

Sok ember el van szálva csiliobilotrilio ghz-től meg a huszezernégyszázhatvanöt magos procitól :o

Egy joo kis 3-3,4GHZ pentium4 4,250-en hajtva vagy mégtöbben vagy EE még mai napig megálja a helyét és a stabilitásáról ne is bexéljünk :P

3dmark meg nem más mint mindig a legujabb hardverekre írt program 1 éves sincs a géped de hu az csak xxxx pontott kapott dobd ki mert az uj xxxx pontott kap erről szól az egéx........ez egy ördögi kör :W

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#71) meganoname


meganoname
csendes tag

Kivánics lennék én arra.... :) (hogy ugyan olyan-e?) de érdekes ember lehetsz ha nem érdekelnek a számok csak meg kell nézni az ISA meg AGP max adatátviteli sebességet és upsz meg is van hogy melyik jó meg hogy melyik nem ugyanez van a CPU foglalatokkal össze kell hasonlítani pl 1 SOCKET A -t egy SAM2-vel vagy a 478-at az s775-el és csak az FSB-t kell megnézni.....szal számok alapján nincs igazad hogy ugyan olyan jóóó-e...és akkor én nem beszéltem a procikról meg a videókártyákról csak és kizárólag a foglalatokról......

U.I.:nem kötekszem csak számolok (mert a számok sose hazudnak) :)

PEACE ALL!!! :))

[ Szerkesztve ]

A túlerő legyen veled!!!!!

(#72) 286 válasza meganoname (#71) üzenetére


286
tag

Én nem arról beszéltem, hogy nem jobb :DDD
De ma még elég egy 478-as CPU még nincs akkora különbség hogy ne tudjanak a 478-as socket A-s kollégák uj jatékokat futatni perxe nem 1600x1200-on very high-on:D
Van különbség de nem akkora hogy azé most leváltsunk néha több mint 100k-t érő konfigot :K

ISA meg =486 :C

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#73) Nightmare


Nightmare
senior tag

Nagyon is igazat adok az Asrocknak. Csináljnak csak hasonló lapokat. Mit kell itt hőbőrögni? Hmmm? Nincs mindenkinek pénze lecserélni mindent a gépében. 11000 huf volt egy Asrock lap. Alapfeszes tuningot bír csak, nForce 250 Chipsettel. És? 4400 X2-met alapfeszen 2.82-n járatom, ez nekem már bőven megfelel. És egy 64 bites 6200 Geforce van a gépben. És? Volt egy keret, amit gépvásárlásra szántam, ez jött ki belöle. Megérte. És lehet savazni. 4400+ X2. Asrock am2nf3, 2X1 giga kingmax ram, asus 6200 geforce. Nem játszom, így a geforce csak megjelenítésre kell. A proci fele annyi idő alatt végez egy kódolással, mint az előző gépem. És eladva annak alkatrészeit került 20000 forintba az egész móka.
Megérte?...meg!
Stabil?...igen!
Gyors?...igen!
Gyorsabb mint az előző?...igen?
Játszom rajta?...nem!
Bővíthető négymagossal?...igen!
És csak alapfeszen lehet hajtani...?...sokat számít az + 200 mhz, ha egyáltalán megéri.

Akkor meg? Mit kell itt pocskondiázni az Asrockot? Hajrá!!! Nincs mindenkinek pénze platformváltásra. Ez a gép nekem 3 évig gép kell maradjon! 20000 forintot megért a csere.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.