Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Pedig, ha annyi ezrest kapnék, ahányszor temetni láttam szegény AGP-t :) Kemény, túlélő-csótány az. :K

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) AMD!4ever válasza sTERNI (#1) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Bizony :)
Lesz ez még dx 12.3on is :K

[ Szerkesztve ]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#3) Enton


Enton
addikt

Egyetlen egy baja h keves az uj kartya ilyen csatoloval! :((
De amugy jo h meg van!:D

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kár hogy csak az Asrock gyárt ilyen kombó deszkákat.
Nekem is most egy ilyen van (Dual-VSTA) és a legjobb hogy teljes értékű 8xAGP-t és 16xPCI-E-t tesznek ezekre és minden karival futkosnak.
(Nekem a deszkában volt már: AGP-n GF MX440; Radeon 9250; Radeon 9600PRO a PCI-E-ben pedig GF 6600; Radeon X600; GF 7300GT)

Ja és az Asrock nálam bevált. Mindenki szidja, de egy betonstabil alaplap, ami némi tuningot is tud.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Mikro-ATX-ben lenne, már vinném is... :)

(#6) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha más is gyártana ilyen kombó-lapokat, akkor az asrock-nak nehezebb lenne a dolga. ők arra adták a fejüket, hogy olyat csináljanak, amit más nem. monnyuk c2q-t sdrammal ők se hoztak össze, mert annak tényleg igen kevés értelme lett volna, de amire látható piaci igény van, azt megcsinálják.

az agp-t azért nem bírja egyelőre a pcie kiírtani, mert igen sokan fokozatosan szeretik cserélni a gépüket, nem úgy, ahogy a gyártók szeretnék: egyben, évente kétszer, de lehet többször is.

(#7) FireGL


FireGL
aktív tag

De jó hogy lesz agp-s, így nem kell kidobni a quad Radeon9700 1GB kártyát.

:))

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#8) L4mie válasza FireGL (#7) üzenetére


L4mie
veterán

fujj ez elég csúnya egy kari :D mondjuk biztos amilyen csúnya olyan jó ^^

ON: szerintem nagyon jó ötlet, hogy csinálnak ilyen lapokat is, csak legyen rá kereslet is, mert nemsok olyan embert ismerek akinek ez jó lenne.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9) Lacix29


Lacix29
őstag

ASRock a király. :D
Nekem is 939Dual-SATA2 -es lapom van.
Volt már abban minden: A64 3500+, Atholn 64 X2 4200+, Geforce 6800GT AGP, Geforce 7900 GT PCIe. Ha akarnék válthatnék AM2-es procira is, de annak nem látom értelmét.

(#10) L4mie válasza Enton (#3) üzenetére


L4mie
veterán

hát Nvidiából a 8000 es sorozatból nemtudom, hogy jött e ki, de 7300 (nekem is van ilyen) meg 7600 ból biztos van.
Radeon oldalon perdig 2600Xt AGP-set már 25 ért kapsz ^^ :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért az AGP-hez való ragaszkodást már nem lehet ilyen hangzatos kapitalizmus-fikázással védeni, mindkét nagy GPU-gyártónál már a harmadik generáció jön ki PCI-E-szel, már 4 éve piacon van az új szabvány, aki még mindig nem válik meg az AGP-s VGA-jától fejlesztéskor az egyszerűen hülye.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) Pyton


Pyton
aktív tag

Helyes, helyes, már csak egy ISA foglalatot kérünk! :DDD (így is nagy oltás a Phenom+Voodoo4 felállás) Tudtommal létezik LGA775+ISA kombó...

Ahogy elnézem, nem a felhasználók, hanem a gyártók ragaszkodnak az AGP-hez. Nagyon kevesen gondolhatták, hogy kijön Phenom+AGP páros.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Romano válasza Pyton (#12) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért ne?
Ha még sima PCI is van a pc-ket (és van hozzá kapható vga, akár sm3-as is!!!), akkor AGP miért ne lehetne?

Ha így nézzük, akkor a Phenom+Voodoo4 semmi a Phenom+S3 Trio-hoz képest :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) cskamacska válasza Pyton (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

Amíg van PCI foglalat a lapokon addig a 3dfx élni fog. :DDD

Persze, ipari felhasználásra. S478-as lapból volt olyan is, amin csak ISA csatlakozó volt. :)

Hajaj, Wong Chang termékigazgató annyira ragaszkodik az AGP-s vidkarikhoz, hogy ha rajta múlik, még AM3+-os lap is lesz AGP foglalattal. :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) venember83 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Elmondtad vala, amit akartam ;)

AsRock 939Dual-SataII utodja megvan, asszem, jo masfel ev mulva :))

mod: bar fene tudja, mar megdeglett az agp-s karim, igy nincs miert kombos lapot vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr. Romano válasza venember83 (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) Sirpi válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ne is mondd, most rendeltem meg az új gépem: Giga P35-ös lap C2D E6750-nel meg 4 giga rammal, és egy 8800GT-t terveztem még mellé. Na most ha késik a videókártya, akkor tényleg le kell fújnom majd a port a trio64-esemről, ugyanis AGP-s a mostani lapom. Na az lesz csak az élmény :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#18) Dr. Romano válasza Sirpi (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha a Trio lesz a gépedben abban legalább biztos lehetsz, hogy nem lesz a konfig CPU limites :DD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) WD40


WD40
aktív tag

Ez a kétféle még mindig jobb, mint az a PCIe AGP keverék csatoló, ami volt régebben az Asrock alaplapok egy részén úgy emlékszem, na az volt a "csúcs". Ez viszont tetszik, gondolom nem lesz vele annyi probléma...

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20) Pyton válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


Pyton
aktív tag

Az nem olyan biztos! S3 Trioból is van dual "GPU"-s, namost ha olyanokból teletömi a PCI foglalatokat, és crossfire-be köti, akkor még bármi lehet. :DD

(#21) Bici válasza Pyton (#20) üzenetére


Bici
félisten

Azannya, az S3Trio64V+ kari nálam is teljesített szolgálatot évekig. Ritka pocsék kari volt. Emlékeztek rá, ha win95-ből futtattunk vesa 2.0-nál régebbi teljes képernyős dos-os progikat, akkor lefagyott. Volt is rá valami s3fix.exe. :D
amúgy ennek a kártyának semmiylen 3D-s képessége nem volt, és a DirectDraw-t is csak úgy szőrmentén támogatta, valami DX3.0-ig...
Végül egy Voodoo3 2000 váltotta a trónon, amit tavaj cseréltem el egy Voodoo5 5500 AGP-re ráfizetéssel, amit a retro gépembe szántam. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) Dr. Romano válasza Pyton (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Uh... ahhoz már egy komolyabb táp is kéne :DDD
De nem lenne semmi teljesítmény az tuti (mármint ennek a megvalósítása :DD )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) klambi


klambi
addikt

a 2 együt nem fog gondolom menni...
bár nem is baj, de mért nem lehet elfelejteni az AGP-t olyan mintha még lennének socket A-s lapok gyártásban :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#24) Telefunen válasza FireGL (#7) üzenetére


Telefunen
őstag

Atyaúristen.. Jól látom hogy Tt GF4 hűtés van a GPU-kon?:)

(#25) greatchaos


greatchaos
addikt

gusztustalan morbid lap. asta 1-s vezérlővel, ignytelen régi chippel... azért, ha valaki ilyen procira költ, az vegyen magának normális vga-t is, aztán kész... abszoéút nincs ilyen procihoz létjogosultsága már az agp-nek

(#26) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha valaki új procit szeretne, akkor vagy van lapja amibe tenni szeretné, vagy nincs.
Utóbbi esetben ki az aki ilyet vesz?

Szerintem kár ezeket erőltetni, nem hiszem el, hogy ez hozza az istentelen nagy profitot.

Kéne csinálniuk egy AM2+ lapot agp-vel, isa-val, sd-ram foglalattal, az ínyenceknek vegyesen edo-val.

(#27) Bici


Bici
félisten

klambi, greatchaos, antikomcsi: Azért nem mindenki játékra használja a gépét, előfordulhat, hogy valakinek valami régebbi kártyája van, és neki tökéletesen megfelel, vagy speciális darab, pl. valami MATROX, 3DLabs, vagy ilyesmi. Én is pl. proci vásárlásán töröm a fejem 3dsmax miatt, és az egyik fájó pont az egészben, hogy le kell cserélnem a Geforce4 Titaniumot... :O MAX-ra tökéletesen elég nekem, és most szerezhetek valami 7300-ast. Nem nagy összeg, de ha csak az újabb alaplap miatt kell cserélni, akkor nem örül neki az ember.
Az már más kérdés, hogy ez a lapkakészlet mennyire fogja bírni a tempót a phenommal, ez már jogosabb felvetés, de majd kiderül a tesztekből.

ui.: szerintem az ASRock szakemberei jobban tudják, hogy hoz-e profitot, vagy sem. Ha eddig nem hoztak volna eleget a hasonló megoldások, akkor nyilván nem vacakolnának vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) antikomcsi válasza Bici (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Legyen úgy és gazdagodjanak meg belőle, ők tudják. :)

Aki nem játékra használja a gépet és megfelel neki a régebbi vga, mint pl. a Titanium, annak megfelel az is amiben eddig volt ;] , nem fogja lecserélni az nf7-et és bartonját! ;) Bár ez így nem is olyan rossz kis gép.

(#29) LordX válasza antikomcsi (#26) üzenetére


LordX
veterán

Az SD/EDO RAM nehéz lesz, előbb meg kéne győzni az AMD-t, hogy gyártson már olyan Phenomot, aminek az IMC-je támogatja :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Romano válasza antikomcsi (#28) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Aki nem játékra használja a gépet az nem vehet új PC-t? Új PC-be pedig tudtommal mostanába nem tesznek Barton CPU-t és GF 4Ti karikat ;)

(Elég megnézni a PC World konfigajánlásait, irodába olyan gépet ajánlanak, ami számítási teljesítményben megeszi az enyémet ebédre -pedig én ezt játékra is használom- :D )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) #06658560 válasza antikomcsi (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

És egy korábbi proci alatt nem mehet tönkre az alaplap, úgy, hogy a VGA is kimenthető belőle? marha jó ötlet ez a tesztlaborokba, meg egyéb helyekre. Ha van egy foglalaltkompatibilis procid, ami ezért lehet esélye,s megy egy nemolyanrégi VGA-d, amit szintén menet közben upgraeltél egy korábbi rendszerbe, akkor minek akarnál venni most mindent teljesen kompletten, ha tönkrement az alaplap? Annak mi értelme van? pláne, ha nicns is annyi pénze,d örülsz, ha az 1 GB memet meg az alaplapot elő tudod majd teremteni...

marha jó, amikor csak azért, mert az a teend elkezditek kvázi a nemhulladéktársaldalomban élőket szidni, hogy még merészelnek régebbi konfigokba pénzt fektetni...

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Aztán szép és jó ötlet ez a lap, de a mostani óta tudom, hogy ASRockot soha többet. nagyon idegesít a hülye bővíthetetlensége, és amikor megvettem már akkor elég erős limites volt e téren. memóriakezelés terén gáz nagyon, ms dolgokban azért lemegy, de a memgondokat nem tudom megbocsátani.

(#33) antikomcsi válasza LordX (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Talán már dolgoznak az ügyön, az illeteékesek és felvették a kapcsolatot az amd-vel ezügyben. ;]

Vagy van egy mérnök csapatuk aki valami hsi hídhoz hasonlót tervez éppen erre a célra. :DDD

(#34) antikomcsi válasza Dr. Romano (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért ne vehetne új gépet? Viszont akkor mi indokolja az agp-t? Azon kívűl, hogy drágább? ;)
Sőt átlag irodába 3D sem nagyon kell, úgyhogy egy jobb integrált megoldás is elvégzi a kívánt feladatot.

Persze szíved joga, ha új gépet szeretnél, hogy ezzel a lappal vedd. ;]

(#35) antikomcsi válasza #06658560 (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha tönkremegy az alaplap veszek egy másikat, valószínűleg nem olyat fogok keresni amelyiken semelyik foglalat nem egyezik meg a meghibásodottéval.

Nem kell így nekem esni, semmi gond, vegyétek ha ez kell!

(#36) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Tudja az Asrock, hogy kell megelni a piacon!

:))

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#37) Dr. Romano válasza antikomcsi (#34) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem konkrétan erre a deszkára utaltam. :)
Azonban való igaz, hogy ma már picit felesleges talán az AGP. Nekem is ilyen dualos a deszkám és abban jó hogy pótkarinak tudom használni a TNT2-met, de sajna az AGP-s cuccok tényleg drágábbak.
(De legalább ha valaki ilyen karit hoz nekem, nem kell zavarba esnem majd :D )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) klambi válasza Bici (#27) üzenetére


klambi
addikt

jó én meg szerettem a PIII asomat ahhoz mért nem csinálnak akkor továbbfejlesztéseket

nemtudom mért kell az az AGP akkor se...totál felesleges!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39) greatchaos válasza Bici (#27) üzenetére


greatchaos
addikt

erre azt mondanám, hogy egy mai int vga már felülmúlja a ti4200-st...

(#40) Komplikato válasza greatchaos (#39) üzenetére


Komplikato
veterán

Max. DX/OGL tudásban, mert sebesség ügyileg most kezdik utolérni a GF2/GF4MX kártyákat, amik fényévekkel lasabbak a Ti4200-nél.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) Komplikato válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Kár hogy csak az Asrock gyárt ilyen kombó deszkákat.

Ez nem így van, a VIA-s kombó lapokból pl. mi tartottunk Asus-t, és több gyártónak is volt, csak aki ilyet vezs, az árérzékeny, ezért a kutya se tartja.

Nekem is most egy ilyen van (Dual-VSTA) és a legjobb hogy teljes értékű 8xAGP-t és 16xPCI-E-t tesznek ezekre és minden karival futkosnak.

A cikkben szereplő ex-ULI megoldásnál valóban, de a VIA-s kombó lapokon NEM teljesértékű a PCI-E csati, mert 4x-es ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) antikomcsi válasza Komplikato (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem vagyok túl járats integrált vga-kban, de arra emlékszem, hogy GF4 MX, már évekkel ezelőtt volt socket A lapokon is.

Amennyire én tudom jelenlegi dx9-es integrált vga-k nem olyan rosszak irodai célokra.

(#43) greatchaos válasza Komplikato (#40) üzenetére


greatchaos
addikt

tévedsz, ént 6150-t használok (lásd: adatlap), 800x600 korektül elfut minben... ill egy csomó dolog, nem fut már el a ti-ken, lásd resident evil 4. 3dmarkokkal is dobálózhatnék, mert az újakban messze felülmúlják már a TI-ket, 03, 05 ben...

(#44) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Már megint egy "mindenevő" ASRock lap. :C Nem semmi.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#45) Komplikato válasza greatchaos (#43) üzenetére


Komplikato
veterán

800x600 okés, de milyen beállításban? Pl. NFSU integrált legjobb karival is rondább volt pár régi menő Voodoo1 játéknál.
Az UT2004 meg anno GF2MX-el jobb beállításokban is gyorsabban ment, mint integrál X200/GF61xx kártyával 800x600-ban low qualityben.

3db ATI kártyával már egy olcsó 6 monitoros rendszert össze lehet rakni ebből a lapból AGP + PCI + PCIe kombóban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) greatchaos válasza Komplikato (#45) üzenetére


greatchaos
addikt

off és min-nel természetesen, ill a kocsi az high, és a törés is high

azért nem teném egy kapal alá az x200-t és a 61xx-eket

ill, ha valaki többmonitoros rendszerben gondolkozik, annak semmiképpen nem jó az int vga, de nem is ebből indultunk ki, tehát ez nem szól az eredeti koncepcióban ellene...

ill aki játszik, azmiért ragaszkodik régi dx8-s vga-hoz?? - mert a dx8-s gamek mind tökéletesen elfut már az igp-n is

példádhoz visszatérve, nfsu 1-2 1024x768-n fullon elfut - épp kb 1 hónapja próbáltam, mert underground 1-zni támadt volna kedvem, de elszörnyűlködtem a játék fizikáján... szebb emlékeim voltak...

(#47) Bici válasza antikomcsi (#28) üzenetére


Bici
félisten

Hát, nekem azért erősen szükségem van erősebb procira, ha nem is phenom-ra, de egy alap Core2-re azért be kell ruháznom hamarosan videokonvertálás, stb. miatt. A GF4 meg tökéletesen megfelel low-poly modellezésre - még alapon is, passzív hűtővel, pedig a karim durván húzható, így van még benne bőven tartalék arra, amire nekem kell.

greatchaos: Na, ez már elfogadható érv, utána is fogok nézni a beépített VGA-s lapoknak, és annak, hogy mit tudnak azok a karik. Köszi! :)

Viszont, attól még, hogy az én esetemben nem is kell a hírben szereplő lap, pl. egyik ismerősömnek AGP-s 3DLabs kártyája van, amit nem helyettesít az alaplapi VGA, és neki is kezd szűkös lenni a kétmagos P4.
ui.: Már a mostani lapja is egy elég összvér fajta, pont az AGP miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Bici válasza Bici (#47) üzenetére


Bici
félisten

Bocsesz elírtam, most mondja, hogy nem 3dLabs, hanem Matrox Parhelia karija van. A lényeg ugyanaz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) Kornel válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Kornel
veterán

Igen mindenki szidja. Csak nem tudom mi az oka. K7-es lapjai tényleg szarok voltak. De Nekem ez a k8 upgrade teljes mértékben hibátlan eddig, kb. 2 éve.. Tuningba legjobb az nf3-as társai között, most is 300-as fsb-vel megy, kezdetektől. MSI-nek, Asus-nak 275 MHz körül vége..
Szóval ha gépet cserélek, akkor csakis ASRock lap lesz benne, persze csak egy bevált széria..
De abból a pénzből veszek egy konzolt, és 2010-ig biztos játszok vele, a PC-n meg netezek, és megúszok vele vagy 2 procit, meg vagy 4 vidókártyát. Amiből már több konzol is kijön.

ui: Mondjuk a vége nem idevág:)

(#50) Bici válasza Kornel (#49) üzenetére


Bici
félisten

Nekem volt egy K7-es AsRock lapom (asszem K7s8x), és semmi baja nem volt. Sokkal stabilabban ment, mint a mostani i845-re épülő Abit. És alapfeszem ment benne a 2500+ Barton a 3200+ sebességével (asszem 2200MHz). De biztos, példánytól is függ.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.