Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boxi88


Boxi88
őstag

Akkor feltennék pár szokásos tesztkérdés/tesztkérést:

-Lennél kedves az öledbe venni a gépet teljesen hátrahajtott kijelzővel és megnézni hogy megborul-e kisebb lökésektől?

-A kijelző megtartja a gépet?

-Zsanérok mennyire masszívak rajta?

-Bill (F és K) betűinek nyomásának próbáját elvégeznéd?

-Fedél középpontjának megnyomására mennyire horpad be?

-Esetleg valami teszt progival (AIDA64, szőrös fánk) megkergetni a gépet és megnézni mennyire melegszik?

-A géphez kapott szoftverek megmutatása ha nem túl nagy gond...

-"A monitortekergetés" az az amit a PH!TV – Lenovo ThinkPad Edge, a félvér-ben csináltál a 5:39-től 5:50ig.

Előre is köszi!

Nem teljesen ide kapcsolódik, de már annyi helyen kérdeztem és nem kaptam rá választ, hátha te tudod: ...hogy Magyarországon mikor lesz kapható a Lenovo S10-3T Atom N550-nel? Nagyon érdekel ez a készülék, de sehol semmi hír és senki nem tud róla semmit! :(((

(#2) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Várjuk a tesztet :C

(#3) lapa


lapa
veterán

rálép - leejt - vízzel lelocsol - rájön, hogy tényleg csak majdnem.

esetleg ubuntu live pendrive bedug, sudo apt-get install powertop - áramból kihúz - wifi kikapcsol - fényerő minimum - sudo powertop - fogyasztás leolvas.

ez lehetne standard teszt akár, nem a tévébe szántam.

(#4) Lars válasza lapa (#3) üzenetére


Lars
őstag

Mindezt windows alatt.
Aida elindít, energiagazdálkodás rész, kábel kihúz, érték leolvas. Persze előtte a megfelelő energia gazdálkodási profilt is el kell indítani, de még így is rövidebb, mint ubuntut tölteni, és a végeredmény ugyanaz.

(#5) lapa válasza Lars (#4) üzenetére


lapa
veterán

mindezt természetesen nem windows alatt, mert akkor minden gép összehasonlításához kell egy windowst telepíteni.

pláne nem érdekelnek a win energiagazdálkodási profilok, meg a gyártófüggő éppen-aktuális drivermutyi. szerintem.

egy normál usb kulcsról szerintem 1 percen belül tölt egy 10.10 ubuntu, talán nem olyan rettenetes.

(#6) Lars válasza lapa (#5) üzenetére


Lars
őstag

Igazad van, sokan használnak linuxot ( köztük én is minteztem egy ideig ) de valljuk be, többen használják windows-al a gélüket. Pláne ebben az esetben, amikor szerintem alapból jár mellé egy win 7

(#7) nap


nap
addikt

Egy csiklót rágányolhatnának, mert ez a simi-simi felület inkább idegesítő, mint használható.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) lapa válasza Lars (#6) üzenetére


lapa
veterán

nem a sokan használják miatt. az összehasonlíthatóság alapvető követelménye miatt.

(#9) Lars válasza lapa (#8) üzenetére


Lars
őstag

Pontosan ezért mondtam a windowst :)
Linuxosoknak lehet hogy sokat mond egy ilyen teszt, de mivel minden tesztben ált. windows alatt mérnek a tesztelők, ezért elég nehéz lenne összehasonlítani bármivel is. Régebbi gépekről nincs ilyen teszt, tehát nincs mivel összehasonlítani.

(#10) lapa válasza Lars (#9) üzenetére


lapa
veterán

arra gondolok, hogy egy ubuntus pendrive-ot bármibe bele lehet dugni 2 percre, és van egy nyers adatod, mindenféle win ésvagy driver anomália meg 50 futó program nélkül.

egy telepített rendszeren van minden szar, amiről nem is tudod hogy eszi a cpu-t. de ugyanígy lehet sokféle win azon a gépen, megint semmit nem érsz a számokkal.

de remélem ennyi elég, nem szeretnék ezen a dolgon évődni, úgy gondolom nem bonyolult.

(#11) Lars válasza lapa (#10) üzenetére


Lars
őstag

Persze hogy nem bonyolult.
Nem is ezen van a hangsúly, hanem van egy nyers adatod, amivel mit kezdesz ? Nem tükrözi a valós használatot. Értem hogy ki akarod küszöbölni a dolgokat, csak ugye nagy részük sajnos windows alatt kötelezően használatban van a mindennapokban.
Szerintem a tuti teszt, hogy kihúzod, megvárod míg lemerül, és ezt leméred ( közben persze úgy használod, ahogy használnád a mindennapokban ) Erre sajnos a műsor keretein belül nincs idő. Viszont a leginkább ez tükrözi a valóságot. No majd úgyis kitalál valamit pheke, aztán az lesz a mienk :D

(#12) lapa válasza Lars (#11) üzenetére


lapa
veterán

a lényeg az, hogy a mért adatot legalább hozza, és azon lehet még faragni lefelé. tehát ha stock linuxon mutat 6 wattot, akkor annál egy alaposan megcsinált win driverrel csak jobb lehet. tény, hogy ha 15w-ot kapsz, akkor az lehet még 12w is akár win alatt, de sejteti, hogy driverből azt már nem hozod ki sokkal kevesebbre. akkor is ez az egyetlen módja, hogy összehasonlítsd több gép várható teljesítményét.

(#13) pheke


pheke
tag

Pillanatok vannak kezdésig!

Ja! BUÉK mindenkinek!

nope...

(#14) Boxi88 válasza pheke (#13) üzenetére


Boxi88
őstag

Nagyon jó volt a 720p-s felbontás!

Köszi a kérdéseimre adott választ! :R

Esetleg ha az első hsz-ben feltettet off kérdésemre tudnál valamit mondani megköszönném. :B

(#15) kidpepi


kidpepi
tag

Tetszett az adás, meg a gép is! A 3 év garancia nagyon pozitív, remélhetőleg az új (nem felsőkategóriás) lenovok nem lesznek olyan gyakori vendégek a szervizekben, mint elődeik.
A 720p állat! :D

[ Szerkesztve ]

(#16) dzsesztik


dzsesztik
csendes tag

Utolag miert nem birom megnezni a tesztet?

(#17) kidpepi válasza dzsesztik (#16) üzenetére


kidpepi
tag

Meg tudod nézni. Kattints a rögzített műsorokra, és alatta a videóra.

(#18) str8


str8
tag

Csak nálam pattog a visszanézett videó hangja? :(

(#19) Boxi88 válasza str8 (#18) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem, nálam is... :F

(#20) sanzi89 válasza str8 (#18) üzenetére


sanzi89
addikt

A videóhoz:
- Pattog a hang
- Siet a hang a képhez képest
- Könyörgök ne így tartsd a kamerát a kezedben legközelebb, mert a fejem belefájdult a rángatózásba :DDD

Notihoz:
- Jöhetnek a kicsit drágább, de még emberi áron kapható comsumer gépek. Szerintem sokan fizetnének pár 10e Ft-tal többet ugyan azért a tudásért egy normális köntösbe csomagolva.
- De ez a fényes fekete borítást el kéne már felejteni. Véglegesen és mindenhol. :((

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.