Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

CX400 után kiadják a CX430-at rosszabb hatásfokkal, kisebb teherbírással, kevesebb garival :F
Ezek nagyon sokat ittak az utóbbi időben.

(#2) Picturemaker válasza Ribi (#1) üzenetére


Picturemaker
őstag

Marketing működik. Biztosan lesz aki lecseréli a 400-ast a 430-ra, mert az nagyobb és biztosan jobb is. A lényeg már régóta a vevő átverése és lehúzása. Ez csak még egy cég aki beáll a sorba.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3) capulet75


capulet75
addikt

A cím maga is egy oximoron. :D

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) Vitus válasza Ribi (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ezért olcsóbb ~3.000 Ft-al, legalábbis úgy lenne helye a piacon.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) proci985 válasza Ribi (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

külön-külön 12es, valamint 5+3.3mas kombinálton a cx400 tényleg erősebb papíron. kombináltban gyengébb, de nem sokkal. viszont, az egy 350es seasonic bélre épült, szóval 360Wos 12Vos terhelésen már eléggé nagyot droppol (bittech mérés szerint 300Wnál 12.1ről olyan 11.7ig ment le, tehát ott már eléggé a végét járja a 12es ág a feszcsökkenés mértékét nézve).

gar mennyi lesz? cx400ra 3 év gar van.

belére kíváncsi leszek... az enermax cyclops után már nem lennék meglepődve, ha ennek is valami katasztrófa bele lenne.

egyébként nem ittak semmit. a CX400 60usds MSRPvel bírt, a 430as 50USD. tehát olcsóbb. kérdés, hogy a teljesítménye mennyire lett spórolós.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Szerintem egy neves márkának már a belépő szinten is ciki 80 Plus minősítés nélküli tápokat árulnia.... :U
(Mindazonáltal kedvelem a Corsair-t!)

(#7) Sicilian válasza Picturemaker (#2) üzenetére


Sicilian
addikt

Engem nem tudnának meggyőzni, hogy váltsak.. :B
Jó pár évig elég lesz a régebbi is :K

nothing is true everything is permitted..

(#8) blazsey2 válasza Sicilian (#7) üzenetére


blazsey2
senior tag

Jól beszélsz :K

PSN ID:blazseydr

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Vizuálisan sem meggyőző, főleg úgy hogy a széria indulása elég kétségbejtő volt.

Nekem megér +4KHuf-ot egy jó táp...

[ Szerkesztve ]

(#10) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az 500-ra miért nem birnak +2 PCI-e csatit tenni :F simán elbirna egy CF konfigot

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) aram01 válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

hogy vedd meg a nagyobb,drágább darabot

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) #72042496 válasza proci985 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

A CX430-ra (de a Builder sorozat többi tagjára is) két évet adnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13) FRENK1988 válasza aram01 (#11) üzenetére


FRENK1988
veterán

Há' persze:DDD Odaadom az én jobb tápomat egy kb ugyanolyan (sőt! inkább rosszabb) tápért, ami még nem is hozza ugyanazt a teljesítményt és a gari sem 5év mint eddig.
Akkor inkább veszek átalakítót, de akkor meg nem néz ki olyan szépen a PC-m.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) CyDoN


CyDoN
senior tag

Addig úgyis csak elmélet lesz amíg nem tudnak adni :)

(_._)

(#15) RootRulez


RootRulez
félisten

Ferde nekem ez az egész. :(
És a végén úgyis jól járnak és "igazuk lesz" :W

mod:
Jó nekem a HX520 még ~4év garral És tuti halkabban. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

közben utánnanéztem.

CWT DSA a 400as modell bele valszeg, a többi variáns is valszeg arra a bélre épül. ilyesmire lehet számítani.

namost, ami nekem nem stimmel, hogy hogyan van ennek egy ága, amikor az SXSnek kettő van, feszek se stimmelnek, de lehet válzoztattak a belen. lesz teszt és meglátjuk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) xT4ken


xT4ken
tag

Szerintem ezek a tapok azoknak szol akik eddig noname tapot hasznaltak. Aki eddig is a minosegbol valogatott biztos nem fog ilyet venni...

Btw, erdekelne megmarad-e a Seasonic belso....(nemhinnem)

(#18) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Én 60 euróért vettem 600W Recom tápot bronze minősítéssel, ez egy lehúzás.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Na ezekre borzasztó nagy szükség volt :DDD

(#20) Male válasza Ribi (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nem, eddig építették a nevet a táppiacon... most jön a kaszálás a "gagyi verziók kicsit olcsóbban, nagy mennyiségben" módszerrel. Ne legyen igazam :U

(#21) misx


misx
senior tag

A Corsair az Corsair. Az új szlogen: "Lehet kicsit fapados, nincs 80-as cédula, de a miénk!" :DDD

(#22) Chosen


Chosen
addikt

Hát ez szégyen. Ha ingyen van, akkor se kellett volna kiadniuk, ezzel nagyon romlik a hírnevük tápos szinten. Ma már a 80 plus alap ráadásul, még a Codegennek is van 80plus-os tápja.

(#23) vanhalen


vanhalen
senior tag

"A 430, 500 és 600 wattos modellek árazása igencsak baráti, hiszen rendre 50, 65 és 75 dolláros árcédulákról beszélhetünk"

Azért azt se felejtsük el, hogy ez még nem az az "árcédula" amit akár nálunk, akár a tengerentúlon kapunk majd. Ezek a $-ok még adómentesek. Ha nem tévedek, így már nem annyira "pénztárcabarát" megoldásokról van szó a tudásukhoz képest (főleg, hogy mire ideérnek, jóesetben 50, 65 és 75 euro-nyi lesznek + a magyar áfa stb) Ettől függetlenül szerintem töméntelen mennyiséget eladnak majd belőlük, ismerve az átlag user tápokhoz való "hozzáértését" és hogy mennyire tartják fontosnak a tápok minőségét ("jólesz az bele.. eeviszi ez vazze 500W-os meg Kóórzeer hülyevagy?!"
Hosszútávon általában (majdnem) mindegyik cég ezt csinálja: bevezetnek jóminőségű termékeket, aztán idővel felcserélődik a minőség/mennyiség a minőség rovására. Szerencsés esetben megmarad a prémium vonal is.. Egyébként érthető, mert nem egy cég ment csődbe már amiatt a szemlélet miatt, hogy "CSAK prémium minőséget prémium árakon" és ez nem csak a számítástechnika berkein belül értendő, hanem áltlában véve.

(#24) vzsryl válasza xT4ken (#17) üzenetére


vzsryl
nagyúr

CWT beles mind a 3.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#25) shteer válasza vanhalen (#23) üzenetére


shteer
titán

nem cserélődik, általán inkább felhígul... árcédula ha soványabb lenne, akkor lenne létjogosultságuk

..szerintem jónak tűnik

(#26) TaaT válasza proci985 (#5) üzenetére


TaaT
veterán

CX400-ra 5év gart kaptam :U

Give them hell Ukraine!

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha tényleg CWT DSA belesek, akkor egyébként a 80+nak, sőt hajszál híján akár a bronzenak is meg kell lennie. tesztek alapján az OCZ SXS 400 82-84% körül van, tehát az új 400as elvileg még 1-2%al jobb is lehet a kifutott CX400asnál. lehet elhúzódott a 80+ validációja. szóval még nem szabad temetni őket, az SXS az egyik legjobb táp jelenleg a kistápok piacán. ja és magasabb is az MSRPje.

ettől függetlenül akinek jobban bejön a Seasonic 350 (erre épült a CX400) mint a CWT 380 (ami a CX430), az rohanjon a boltba, amíg még kapható a cx400as. a CX400as már EOL, szóval kifogynak a készletek, és már nem lehet majd kapni.

az MSRP pedig az ajánlott fogyasztói ár, tehát amerikai amazonon ennyi lesz az ára (még három napig bevezető áron 40ért megy a 400as), szóval ez tengerentúlon már áfával értendő.

TaaT: akkor jó boltban vetted. a corsair a 400asra csak 3 év gyártóit ad, 450esektől fölfelé áll csak az 5 év.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Corsair light?Azért ennyiért már lehet tápot is kapni.A 600-as nagyjából egy árban lesz a 600-as CobaNitrox-al ami azért komolyabb :K

[ Szerkesztve ]

(#29) Srodney válasza Male (#20) üzenetére


Srodney
senior tag

erre szokták mondani hogy:fogyasztói társadalom számára tervezett.... :U :N

(#30) TaaT válasza proci985 (#27) üzenetére


TaaT
veterán

előtte egy zalman tápom volt, használtan vettem, 2 hónapot sem bírt :W

a cx400 remélem tovább bírja :DDD

Give them hell Ukraine!

(#31) MMIX válasza proci985 (#27) üzenetére


MMIX
addikt

CWT DSA 80+ Bronz van az új Chieftec Nito nem moduláris tápjaiban. A CX 600W bele lesz érdekes, mert a DSA-bol nincs gyári 600W-os. (talán a Corsair kérésére "felpiszkálják" az eredeti DSA-kat)

[ Szerkesztve ]

(#32) 14adam válasza Milka 78 (#28) üzenetére


14adam
addikt

Miért lenne komolyabb? Ugyan úgy cwt beles és valószínű,hogy a corsair-ba valami új kölcségcsökkentett belső van. A coba-ba két ventilátor van ebbe 1. A corsairnek 1 ága van ami tuningnál és több gpu-s rendszereknél jobb. Tehát azért nem teljesen igaz amit mondtál, csak a 12v-s ág terhelhetősége a jobb de az ember még 400w-t is alig bír kihasználni

(#31) MMIX biztos,hogy dsa belsejű lesz a 600-as?

[ Szerkesztve ]

(#33) MMIX válasza 14adam (#32) üzenetére


MMIX
addikt

Nem tudom, csak tipp. Mondjuk a CX400-nál is trükköztek a béllel. Lehet, hogy az 500w-ra ragasztanak 600w-os matricát. A CX 12V-os ereje kisebb, mint a vele azonos wattszámú másik Corsair tápoké. CX600 40A, GS600 48A (CWT PSHII)

[ Szerkesztve ]

(#34) Male válasza Srodney (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Igen.. bár még mindig jobb, mint a "kelet-európai piacra szánt verzió"... ami a kicsit olcsóbban nagyon ócska megfelelője.

(#35) proci985 válasza MMIX (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy olvasgattam fórumokat, a CWT csak 500ig használ DSA belet, viszont lehet a Corsair és a TT kérésére a CWT kissé megnöveltette a dizájnt. kérdés, hogy a 600as csúcsra terhelve mennyire lesz a határán.

Taat:fajtától függően a zalmant lehet megérné javíttatni, pár szériájuk legendás volt megbízhatóság szempontjából. CX400 nálunk hugom gépében van, eddig eléggé jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) zazahoho válasza Male (#34) üzenetére


zazahoho
őstag

igazad van,de ez lehet sok user-t elfog riasztani a corsair névtől :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#37) kpal


kpal
veterán

Szegény cx430 már annyira olcson akarják adni hogy az FSP PNF/APN aláakarnak menni árban . Egyre jobban megéri FSP-t venni. :)

(#38) CyDoN


CyDoN
senior tag

Szeritnem teljesen logikus lépés volt a Corsairtől...megnézték az eladási számokat, rájöttek, hogy hogy a 430-ból ment el a legtöbb, hát ráfeküdtek erre a szegmensre!

Idővel szerintem valahogy így fog kinézni a portfóliója a "kórzernek"

Builder széria: nagyon olcsó nem Corsairhez méltó minőség /majd a név eladja/
Gamer széria: erről inkább ne,,,mert egy tápot nem azért vesz az ember mert jól néz ki :)
TX széria: középkategóriás jó minőségű
HX széria: szerintem idővel kifutó pozícióba kerül, mert az AX veri, bár árban jobb!
AX széria: ez a felső kategóriás 100% moduláris 7 év garral!

Ezzel lefednek mindenkit! És a Builder-el hasítani fognak! Majd egy év múlva lecserélik :)

(_._)

(#39) vzsryl válasza CyDoN (#38) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Builder széria: nagyon olcsó nem Corsairhez méltó minőség /majd a név eladja/"

Ezt nem először olvasom, és még mindig badarságnak tartom. Ezek a CX-ek mind CWT belesek, amik jó minőségűek. Eddig a Corsair-nek kb. a fele tápja CWT beles volt, pl az eddigi csúcs modelljük, a HX1000 is. Tehát nem értem miért kell ebből arra következtetni, hogy gagyi tápok lesznek, amik nem illenek az amúgy is semmilyen minőségű Corsair-hez. Ez egy olyan gyártó, ami még sosem csinált egyetlen tápot sem, csak címkéztek, meg néha belenyúlkáltak. Tápok terén nem létezik olyan, hogy Corsair minőség, csak esetleg Seasonic meg CWT minőség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40) 14adam válasza vzsryl (#39) üzenetére


14adam
addikt

meg már flextronics is van (ax 1200)

(#41) vzsryl válasza 14adam (#40) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudom, csak nem tudtam fejből, hogyan kell leírni helyesen, és lusta volna utána nézni ( :DDD ), meg egyébként is most a tápos múltját említettem, és nem a jelenlegit/jövőbelit. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42) 14adam válasza vzsryl (#41) üzenetére


14adam
addikt

Nekem nem kellet utánna olvasnom mert anyám 15 évet húzott le náluk... :) Csak kár,hogy nem itt gyártják ahol lakok... :O :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Milka 78 válasza 14adam (#32) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért CFX-nél pont jól jön az a erősebb ág,moduláris felépítés,miért baj a 2 venti?A Giga Odin Pro-m a mostanihoz képest rendesen zajos volt,pedig az köztudottan halk,ja és mivel nekem alsó tápos házam van még jól is jön,hogy 2 ventis(igaz nekem 750-es van és 21 ropiért vettem) és főleg,bár ez nem szentírás,Dyno kolléga ajánlásával ellátott táp aki azért kicsit többet ért hozzá mint én.A Corsair mint táp tényleg etalon és én is azt vettem volna,de nekem nagyon drága volt,de ez a light verzió engem nem győzött meg és még mindig állítom,hogy egy Coba ebben az árban jobb:N

(#44) CyDoN válasza vzsryl (#39) üzenetére


CyDoN
senior tag

Azért az érdekes, hogy az új 600-s olcsobb lesz mint a 450VX :Y

(_._)

(#45) MMIX válasza 14adam (#32) üzenetére


MMIX
addikt

Mai képek a CX600-ról.
Képek a CX430-ról.
A CX600 hátsó rácson keresztül CWT DSA-nak látszik. Van valami eltérés, amennyire kivehető az valami plusz hűtőbordának látszik. A két képsorozat szerintem két különböző tápról készült és nem képszerkesztővel lett gyártva.

(#46) CyDoN


CyDoN
senior tag

A héten már beszerezhető, gondolom nemsokára jönnek az itthoni tesztek is!
Én már várom, az ára "nagyon jó", kíváncsi vagyok

(_._)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.