Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foo


Foo
tag

Moderat - New Error :}

(#3) Pttypang


Pttypang
veterán

Érdekes.. :)

Everybody lies.

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Kicsit sokallom az árát. Azért 30-40 000ft ért szerintem nem túl nagy tudás.

(#5) gaborbol


gaborbol
őstag

Nagyon szimpatikus az ora, pont tegnap olvastam rola, es ugy is voltam vele, hogy ez bizony kell.

150 dollar/ darab gondoltam ennyit siman megerne sportolashoz, viszont jobban utana olvasva 79 termek velementbol 25+ arrol szol, hogy beszart az elso ket nap alatt, de leginkabb a bekapcsolast koveto eslo 2 oraban. Akinek megy az meg imadja.

[link]

Nagyon szuper otlet, borzaszto kivitelezes. Egyszeruen nincs keszen a termek hasznalatra.

[ Szerkesztve ]

(#6) joysefke válasza gaborbol (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

sportoláshoz egy ilyen, na persze...
30-40E f-t ért már olyan órát kapsz, amit olyan cég fejlesztett akinek köze is van a sportórákhoz és tudja, hogy mire van szükség azon a téren.

J.

(#7) gaborbol válasza joysefke (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem akarok masik "orat" a telefonomban benne van minden ami kell, szepen benne van egy tokban, csak nem latom, ez tokeletes lenne arra amire nekem kene.

(#8) ntomka válasza kmisi99 (#4) üzenetére


ntomka
nagyúr

:W

Igazad van amúgy, ez sokkal többet tud ugyanannyiért. :U

ツ Headphones on - World off

(#9) Zaja2


Zaja2
senior tag

Szerintem egy semmit nem érő fölösleges vacak az egész,ami mindennapi használatra alkalmatlan,és csak "időpocsékolás" szó szerint. Minek még 1 ilyen?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#10) joysefke válasza gaborbol (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pulzus? (max, átlag, grafikonrajzolás)
Kalória?
Köridő?
Intervallum-ütemezés?
Magasságmérés?

J.

(#11) Maximum1


Maximum1
őstag

Köszi a cikket, jó volt olvasni.
Maga az óra nem ér 150$, tavaly vettem egy Liveview-t 7ezerért akcióban és ennek a 90%-át tudja, hála egy srácnak az XDA-n.

(#9) Zaja2 ezt úgy hívják céleszköz, ezek szerint nem a Tiéd, de köszi a hszt.

[ Szerkesztve ]

(#12) ntomka válasza joysefke (#10) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen.

(#9) Zaja2: Én a véleményed ellenére jól elvagyok vele. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#13) joysefke válasza ntomka (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hasznos dolognak tűnik a linkelt app, de ahogy látom szükséges egy külső HR szenzor ahhoz, hogy a pulzust monitorozni tudja, amely persze a Pebble-ben sincs meg, tehát az okostelefon+Okostelefon sport app+Pebble app+Pebble mellé kölön be kell még szerezni egy pulzusövet+egy vevőegységet az okostelefonhoz...

J.

(#14) YankeeRose90


YankeeRose90
csendes tag

Csalódni fogok az emberiségben, ha ezt, ebben a formában rájuk tudják sózni... Ezeknek semmi haszna nincs. Legközelebb mi jön? Okosfésű? 40k-t azért kidobni, hogy rezegjen a csuklómon egy óra, ha kapok a telefonon egy SMS-t, 3-4 naponta tölteni kell, és csak az email első 400 karakterét írja ki? Ha erre azt mondja nekem valaki, hogy ,,órán akarsz email-ezni?" akkor megint ott tartunk, hogy mi szükség erre? Nincs ez az ötlet még beérve. Vagy csak nem vagyok még annyira elkényelmesedve, hogy elővegyem a zsebemből a mobilom...

(#15) zdanee válasza Maximum1 (#11) üzenetére


zdanee
őstag

Rengeteg olyan "okosóra" van, ami hardveresen erősebb. A MotoACTV-ban pl van 600MHz-s proci és 256MB RAM, 8GB háttértár és 176x220-as TFT. Viszont órának nem nevezném, ha az időt nem mutatja. Semelyik konkurens termék nem mutatja folyamatosan az időt, a kijelzőjük nem alkalmas rá. Más egy csuklóra szerelhető androidos mini-gép, mint egy okosóra.
A cikkben is kitértem rá, sajnos a szoftver (és az SDK) nincs még készen. Viszont ez nem egy multi dobozosan piacra dobott terméke. A Kickstarteren ha egy projectet támogatsz, nem a boltba mész be és nem a polcról emelsz le egy kész terméket. A pénzedért esetleg csak hónapok vagy évek múlva látsz eredményt. A Pebble-nél is ez van, hardvert könnyebb gyártani, mint szoftvert. A hardver kész, a szoftver viszont megy útközben is (ez a filozófia nem idegen amúgy a nagy gyártóktól sem). Véleményem szerint rengeteg lehetőség van a cuccban, de türelem és bizony befektetett energia kell hozzá. Jómagam is most tanulom programozni a Pebblet, mert vannak ötleteim és más még nem csinálta meg helyettem. Megvan ebben az egészben egy picit a 80'as évek számítástechnikájának a romantikája is, magánszemélyek és garázscégek tudnak a semmiből valami újat alkotni, és gondolok itt magára a Pebble-re, a kategóriára és a platformra való programozásra is.

Akik úgy gondolják felesleges:

Busz menetrend a csuklódon, éppen arra a megállóra aktualizálva, ahol állsz? TV műsor, várható időjárás, születésnapok, emlékeztetők, naptárbejegyzések, forex-grafikon, az általad felügyelt szerver CPU és memóriaállapota, stb. Sokkal praktikusabb helyen vannak ezek egy óra kijelzőjén, mint a mobilodén. Igen, ezek közül most nem tudja mindet. De a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#16) ntomka válasza YankeeRose90 (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pedig tök praktikus vezetés közben ránézni az órára, hogy ki hív, és a blútyúk fülesen megnyomni a hívás gombot és a hívó személynek megfelelően fogadni a hívást, ha pl. a zsebedben felejtetted a telefont. Csak egy példa. :)

ツ Headphones on - World off

(#17) Maximum1 válasza YankeeRose90 (#14) üzenetére


Maximum1
őstag

Én egész nap kerékpározom az övtáskámban van 1db 100 ezres telefon.
Amikor hívnak, sms, emai stb... jelez a karomon és eltudom dönteni megálljak és kivegyem vagy ráér később is.
A töltésre, ott a töltője ahol a telefoné, +1 mozdulat, fárasztó mi?

[ Szerkesztve ]

(#18) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Olcsó kínai bóvli élet érzést okoz ránézésre. Mint telefon kiegészítő, lenne értelme, de mint önálló termék, ebben a formában nagyon gyík.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#20) YankeeRose90 válasza ntomka (#16) üzenetére


YankeeRose90
csendes tag

Hát ez még mindig nem győzött meg, hogy vegyek egyet. :D Nekem a mobcsi a műszerfalon figyel, ha kell akkor a GPS-t is azon látom, akár a bejövő hívásokat, tehát autóban abszolút megoldható. Nekem a fő ellenérvem az, hogy ,,ebben a formában ennyiért". Ennél több kell funkcionalitásban, sokkal több.

(#21) zdanee válasza #32839680 (#19) üzenetére


zdanee
őstag

Szép képe van, de mobil és kis kompaktal készültek a fotók, lámpafénynél...

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#22) YankeeRose90 válasza Maximum1 (#17) üzenetére


YankeeRose90
csendes tag

Eddig ez az egyetlen olyan érv, ahol talán lehet némi értelme. Sportolásnál. (Mondjuk az most nem tiszta, hogy ebben van GPS?) Mert tényleg nem lenne szerencsés, ha egy vagyont érő telefon kiszállna a zsebből, egy szép pocsolyába, azt mehet a kukába... De ez is inkább kényelmi szempont, hogy bicózás közben ez alapján döntsek, megálljak-e telefonálni, vagy ne.

(#24) zdanee válasza #32839680 (#23) üzenetére


zdanee
őstag

Konkrétan nincs árnyalat, 1 bites, de nem kell neki háttérvilágítás, csak sötétben. A képek nem jöttek jól ki, DSLR híján ez van, maximum googlizok másikat. Az e-inknél a képfrissítésben jobb ez.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#25) Misi1979 válasza #32839680 (#23) üzenetére


Misi1979
őstag

Jah, csak ennek a kijelzője hal meg 1-2 év alatt.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26) cryingdr4g0n válasza zdanee (#15) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Gratula a czikkhez! :R

"a Pebble igazi úttörő, olyasvalami, amit egyik nagy cég sem mert évekig meglépni, pedig teljesen logikus továbbgondolása a karórának"

Hát azért vannak próbálkozások szép számmal, magad is írtad a MotoACTV-t, de elég régen kijött a Sony SmartWatch, még régebben a SonyEricsson Live View, aztán ott az I'm Watch (ha lehet még érthetetlenebb áron, mint a Pebble), vagy a Cookoo (bár az más koncepció, de végülis az is okosóraként van pozicionálva).
Az igaz, hogy pont ilyen, pont ilyen kijelzővel nincs, ebben úttörő.

"Semelyik konkurens termék nem mutatja folyamatosan az időt, a kijelzőjük nem alkalmas rá."

A WIMM mutatja.

• Flies around shit - bees around honey •

(#27) erkxt


erkxt
tag

inkább moto!!

(#29) Runner_fxr válasza zdanee (#15) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért ez már túlzás nem? Miért ne lehetne előkapni a mobilt és azon megnézni ezeket az információkat amiket felsoroltál? Ráadásul ahogy ez az "óra" kinéz, :) kacagnom kell, az óra az legyen Óra.

Ha meg sportolásra kell, akkor a Polar háza táján érdemes szétnézni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Misi1979 válasza #32839680 (#28) üzenetére


Misi1979
őstag

Nézz utána, ez egy létező probléma ennél a vekkernél.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31) gaborbol válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


gaborbol
őstag

Mult nyaron este futas kozben jott egy sms, kivettem a tokbol es amikor raktam vissza, nem vettem eszre hogy nem lett rendesen visszazarva.
Szifon 4S belevagodott az asztfaltba kijelzo ripityara tort :(( Azota bent van a tokba es nem basztatom. Ha melohelyen ugyeletes vagyok SMS jon vagy hivnak akkor felreallok lerendezem, elcsomagolom, futok tovabb. Ez az ora pont jo lenne nekem... ha muszakilag is megbizhato lenne.

Kinek a pap kinek a papne, nekem kimondottan tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#32) JanR


JanR
addikt

Valahogy annyira nem tudom magamon elképzelni ezt az órát, meg semmilyen másik okosat se :U Ennyi pénzért én inkább egy elegáns márkásabb órát vennék (pedig valamilyen szinten óra bu*i vagyok:D).

(#33) sagem


sagem
addikt

Nemtom,én mondhatni "kocka" vagyok, de órából inkább a klasszikusokat preferálom, ezek az okos órák szerintem rettenet "gagyi" benyomást keltenek, legalábbis mindennapi viselethez biztosan nem hordanék ilyeneket..:)

Azt értem, hogy célkeszköz, csak ha tényleg beszállnak a nagy cégek is a buliba, akkor ők nem annak szánják, hanem tömegterméknek.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#34) Kbali válasza JanR (#32) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt áruld már el, hogy 150USD-ért elegánsabb, márkás órát mit gondoltál, mert akkor veszek én is egyet.

(#35) zdanee válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


zdanee
őstag

Had idézzem magamat:
[...] ha kimondottan elegánsnak nem is titulálnám, aminek leginkább az az oka, hogy a férfikaróráknál a nemesfémek és a minél több analóg mutató számítanak elegánsnak [...]

Nem azt mondom, hogy vegyél fel még egy kütyüt, csak azért, hogy a menetrend meg a TV műsor a csuklódon legyen, hanem ha már van valami a csuklódon, megfontolandó olyan eszközt szíjazni oda, ami hatékonyan tud segíteni a mindennapi életben. Abszolút személyes vélemény, ha az órát ékszernek hordja valaki, nyilván meg sem fordul a fejében ez. Inkább ennek a viselőit érdekelheti:

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#36) Kbali válasza ]Phobos[ (#18) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem senki nem állította soha, hogy ez egy önálló termék. Igen, ez egy fancy telefonkiegészítő.

(#37) Misi1979 válasza Kbali (#34) üzenetére


Misi1979
őstag

Akkor nézz körül, 31ezerért a tutuora.hu honlapon pl. automata Orientek búvár- vagy klasszikus stílusban..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#38) ntomka válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az a poén, hogy eddig akárki látta karomon az órát, tetszett neki és kíváncsian jött, hogy ez meg milyen óra és érdeklődtek. :)

ツ Headphones on - World off

(#39) sagem válasza ntomka (#38) üzenetére


sagem
addikt

Szerintem ez természetes, hiszen még újdonság, s nem terjedt el széles körben, én is megnyomogatnám/ nézném :) Ha tényleg beszáll a buliba a Google / Apple..na akkor a csapból is okosra fog folyni egy darabig :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#40) duc


duc
aktív tag

Szerintem ez ekkora kickstarteres indítás után egyszerűen kevés. e-ink, és egy normálisabb tok, rendes szoftver azért sokat dobna rajta.... így ebben a formában pics@füst.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#41) Dark Archon válasza Maximum1 (#17) üzenetére


Dark Archon
addikt

Veszel egy ilyet, mint én és probléma megoldva. Létezik vízálló tokkal egybeépítve is.

Ez az óra egyelőre így egy szárnypróbálgatás.

Kbali: ilyenem van, 20k volt. Bőven lehet 30k alatt normális órát találni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag

Köszönöm a tesztet/cikket, igazán érdekes volt. Annyi azonban számomra kiderült, hogy nem én vagyok a célközönség.
Számomra egy óra legyen elegáns, úgymond öltöztesse a gazdáját. Valamint számomra fontos, hogy lehetőleg ne kelljen tölteni vagy elemet cserélgetni benne.

(#43) Crytek


Crytek
veterán

Magyarul van a teszt mégsem jön át ez mire is jó?

Next PC Upgrade: 2022

(#44) Evil Snowman válasza Misi1979 (#37) üzenetére


Evil Snowman
őstag

+1 :K

Vagy pl itt van ez 23.990Ft-ért. Gondolom ez azért jóval elegánsabb, mint a cikkben szereplő versenyző.

[ Szerkesztve ]

(#45) marositech válasza zdanee (#35) üzenetére


marositech
senior tag

Awww nekem ez volt az első órám.
Hát ez ez ez... :( Túl igénytelen.
Inkább áldozok egy drága Tissot órára.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#46) Findzs


Findzs
addikt

akkora mint egy krumpli, én biztos fel nem venném :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#47) turai_


turai_
tag

Szerintem nincs ezzel a bigyulaval semmi gond, amig szukseged is van ra. DE ott a sajnos, hogy mindenhol csak azt hallom, hogy ez bizony a 2013-as slagertermek (nem konkretan ez, hanem a termekkategoria). Kerem alassan, minek? Mindenki megveszi, akar szuksege van ra, akar nem, ezt akarjak ledugni a torkunkon. Ugyanaz a helyzet, mint az okostelefonokkal. Mindenki azt veszi, mert ez most a trend, es ezeket az eszkozoket a tulajdonosok kb 15%-a hasznalja ki, a tobbinek meg marad a feeeee'szbuuuu'k. De most oszinten, neked jo ugye biciklizes melle, de peldaul egy 10-16 eves koloknek mi szuksege erre? Tok mindegy, ha elegge elterjed, akkor megveszik nekik.
Az a helyzet, hogy nekem egy ilyen, vagy hasonlo nem tud olyan funkciot felmutatni, ami nelkulozhetetlen lenne, sot kompatibilis telefonom sincs, leven nekem nincsen okostelefonom, mert arra sincs szuksegem (vettem az aran sok-sok sort :DD ).
Az elottem szolok inkabb a tarsadalmi problemara mutathattak volna, mert megvan a piaca, de a vasarlokor nem mindegy.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#48) Dark Archon válasza turai_ (#47) üzenetére


Dark Archon
addikt

A telefonokat szerintem kár idekavarni, de 10-16 évek kölöknek remek vezeték nélküli póráz, nem utolsósorban a GPS-szel akár még haza is talál a gyerek, ha úgy adódik. Ezenkívül remek "kvarcjáték", a seggemet vertem volna a földhöz egy ilyenért gyerekkoromban :D A társadalmi szokások meg változnak, ha nem így lenne, még mindig kőbunkóval vadásznánk az asszonyt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#49) zdanee


zdanee
őstag

Ha szabad kérnem, válasszuk szét a kommenteket az alábbiak szerint:
1 - "Szar, mert nekem nem kell"
2 - "Szar, mert [indoklás]"
3 - "Nem is szar"
X - "Nem értem..."

Az első kategóriából nem kérnénk...

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#50) pontazire


pontazire
csendes tag

Nekem ilyen van Kickstarterről, épp itt a csuklómon. Egyrészt tök hasznos: ránézve látom, ki hív (felvegyem, kinyomjam, hagyjam csörögni...) - ezért nem kapom elő a zsebből a telefont. Aztán meg ha a teló táskában van, akkor is észreveszem a hívást, mert rezeg a csuklómon. Banki kártyaműveletek SMS-e ha megjön, megint csak nem kell elővenni a telót. Biciklizéskor is ideális.
Másrészt tanúsítom, hogy sokan megnézik, és rá is kérdeznek, hogy milyen óra. Persze ez watchface kérdése is :) Élőben sokkal szebb, mutatósabb (mutató nélkül is ;)), mint a képeken, egyáltalán nem gagyi hatású (persze tettem hozzá egy szép szíjat is - a gyári szíj nagyon szimpla szilikon, az tényleg olcsónak hat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.