Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Jó írás lett, grat :) végig érdekes volt olvasni.

(#3) Zoz


Zoz
őstag

A TEAC az japán cég. Az európai leányvállaltuk az tényleg Németországban van.

(#4) Urna


Urna
tag

Jó hosszú cikk tényleg, de nagyon élvezetes volt olvasni. Grat. :R

S10 + Galaxy Watch 3

(#5) Zoz


Zoz
őstag

"SIS 648-as chipset, amire azért esett a választásom, mert minden tekintetben jobb volt, mint az Intel 845-ös"
Végre még egy értelmes ember! Utána a dual channelt is a SIS hozta be előbb (655-ös chipkészlet). Ráadásul tuningnál sokkal jobban lehetett a szorzókkal variálni.
Nekem Abit SD7-533 volt az első P4-es lapom, amit aztán egy Gigabyte 8SQ800 követett.

(#7) Joseph0319


Joseph0319
csendes tag

Nagyon jó cikk. És emellett be pillanthattunk a multadba, hogy hol is kezdted PC-és pályafutásodat.
Gratulálok! :C

(#8) 1tom


1tom
tag

Nekem is az első Pc-m egy P2 266-os celeron volt ami 400mhz-n szakított :) , valami sis chipset-es alaplappal, 64mega sd rammal. És akkoriban még viper racing meg Blood volt a menő játék :) . A cikk olvasása sok mindent fel elevenített, azt is, hogy ennyi év alatt azért milyen sok pénzt vitt el a sok gépfejlesztés nekem is, pedig én nem olyan vagyok, hogy szaladok megvenni a legújabb cuccot.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Először is, köszönöm mindenkinek a dícséretet! :R
A célom a cikkel főként a "szórakoztatás" volt, ugyanakkor próbáltam néhány érdekességet is belevinni, valamint (és ahogy látom, ez sikerült is) felébreszteni az olvasókban egy kis nosztalgiázást.

(#3) Zoz: Ennek utánanézek. A Teac optikai meghajtók "made in Germany" voltak és volt egy MP3 lejátszóm tőlük, ami "made in EU" volt.

(#5) Zoz: "Végre még egy értelmes ember!"
Kétségtelen, hogy jó volt a SIS, de a driver támogatás csapnivaló volt. Valószínűleg ezért is döglött meg a cég. :(

(#6) morgyi: Akkoriban sokat számított, hogy rengeteg volt a meló. Nem engedhettem meg magamnak, hogy gép nélkül maradjak. A régi cuccok megmaradtak tartaléknak, ha esetleg probléma lenne az újjal.
Anno a Core2-t sem éreztem elavultnak, de szükséges volt a csere (más kérdés, hogy azóta is jól érzi magát :) ), viszont az 1366-ot még jó darabig nem fogom cserélni.

(#8) 1tom: "pedig én nem olyan vagyok, hogy szaladok megvenni a legújabb cuccot."
Manapság már én sem, de az ezredforduló környékén még egész más volt a hozzáállás. Nem csak az enyém, mindenkié! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) _AnTi_


_AnTi_
tag

A tualatin cerkás cuccok nekem is megvoltak (1.2 proci, TUSL-2 C az enyém pöpecül ment évekig, nagyon szerettem), később a kingmax hardcore ramok... Jó volt olvasni! Régi szép idők!

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#11) WZP


WZP
aktív tag

Jó írás. Viszont nem tudom mi volt a te hardvereiddel, hogy hullottak mint a legyek. Nekem 98 óta van PC-m és eddig SEMMI hardverelemem nem adta fel a harcot, pedig volt eddig 7 procim 6 lapom 4 tápom 5 vinyóm és 5 vga-m. Nem, nem egészen igaz ez mert pár hete egy samsung dvd író eltávozott az élők sorából.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#12) terratech


terratech
csendes tag

Jó volt olvasni a cikket, régen én is rengeteget szívtam pc-s cuccokkal , bár én mindig valami használt alkatrészt "kukáztam" :D

(#13) Geri Bátyó válasza WZP (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az első adag "elszállás" valószínűleg a penelház instabil elektromos hálózata miatt volt. Az ASUS TUSL-2C alapból volt hibás széria, az Enermax táp meg a fene tudja.

Ettől függetlenül, nem érzem úgy, hogy hullotak a hardverek. Ráadásul egy rövid ideig teszteltem egy hibás procit.


Pentium III - 667MHz (bocsi a vacak kép miatt).

Érdekessége az volt, hogy valójában Socket 369-es volt! :DDD Ugyanis letört az egyik lába!


Remélem látszik a képen ahiányzó láb.

Még tuningoltam is egy kicsit! :K A tulaj nem kérte vissza, így azóta is itt van a fiókban.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) adam12221 válasza Zoz (#5) üzenetére


adam12221
tag

"Ráadásul tuningnál sokkal jobban lehetett a szorzókkal variálni."

Tustommal Inteléknél az ES procikon kívül az összes szorzózáras volt akkoriban. :)

Egyébként jó cikk lett, öröm volt olvasni. :)

Szerk.: Bár ha a memória és PCI órajel visszaosztásra gondoltál, akkor nem szóltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#15) -bbandi-


-bbandi-
csendes tag

Végigolvastam a cikket, érdekes volt.
Nem semmi összegeket elkölthettél alkatrészekre. Egy valamit viszont nem értek: ahogy írtad, fontos munkáid voltak meg Raid kötetekbe archiváltál stb. Ennek ellenére sehol sem találtam utalást szünetmentes táp használatára vagy legalább egy túlfeszültség-levezetős elosztóra.
Talán megérné egyet beszerezni a fentiekből, hogy még sokáig tudd használni a jelenlegi konfigodat.

(#16) Exian


Exian
őstag

Jó cikknek igérkezik, köszi. Most sajna nincs időm elolvasni, de amint lesz, pótolom! Mostanában úgy látszik nagyon megy ez a nosztalgia téma, nekem is nemrég jelent meg a 386os laptopos irásom :) (nincs hosszú iiii ezen a szintén kőkorszaki billentyűzeten :D).

[ Szerkesztve ]

(#17) Geri Bátyó válasza adam12221 (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Biztos vagyok banne, hogy az FSB/AGP/PCI/Memória szorzók rugalmas beállítási lehetőségeire gondolt. :K

(#15) -bbandi-: Szerencsére szünetmentesre nincs szükségem, mert stabil a hálózat (max. 1-2 óra kiesés van 1-2 évente), de túlfeszvédő az van a gép elé pakolva. :K A cikk mondanivalója szempontjából nincs jelentősége.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Zoz válasza adam12221 (#14) üzenetére


Zoz
őstag

"Bár ha a memória és PCI órajel visszaosztásra gondoltál, akkor nem szóltam."
Igen, arra gondoltam.

(#19) Ic3man válasza Exian (#16) üzenetére


Ic3man
tag

alt gr+j ;)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#20) Zoz válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Zoz
őstag

Van egy csomó láb amiből több azonos is van (tápfeszek), ha ilyen törik le, az nem hiányzik nagyon :-)
Meg kéne nézni egy lábkiosztásban, hogy mi lett letörve.

Mindenesetre P3 és P4 esetén is találkoztam 1-2 lábbal kevesebbel is működő procival.

Anno meg volt arra hackelés, hogy FCPGA proci menjen PPGA alaplapban, akkor direkt kellett letörni egy lábat :-)

(#21) Geri Bátyó válasza Zoz (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Állítólag az S370-nél voltak kihasználatlan lábak is. Nem tudon, hogy ez igaz-e, de nem is az a lényeg.
"Anno meg volt arra hackelés, hogy FCPGA proci menjen PPGA alaplapban, akkor direkt kellett letörni egy lábat"
Erre volt jó a slot1-es alaplap! Csak a slot1-xPGA kártyát kellett cserélni (meg persze a BIOS-t), ami már akkor sem volt egy nagy összeg. Ha jól emlékszem, a Celeron 2-höz kb. 1K volt az új átalakító (a proci kb. 30K volt).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egész jó cikk, egyedül ennél a pontnál adódott nálam egy double facepalm: "A proci elképesztő. Eleinte a 4 magból 2-t letiltottam, mert úgy éreztem, hogy ennyi erő fölösleges és így spóroltam valamennyit a villanyszámlán."

(#23) Geri Bátyó válasza lugosi (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gondolj bele, hogy egy 2.4-es Core2 után ( 2 mag, 65W TDP) beválogattam egy 2.8-as i7-et (4mag+HT, 130W TDP).
Tudtam, hogy a procit nem használom ki. Kézenfekvő volt a magok letiltása (akkoriban). A fogyasztás csökentését - ahogy írtam is - már az alulfeszeléssel oldom meg.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Volt nekem is egy ilyen Genius Venus házam. Csak én kevés kivétellel sosem voltam hajlandó az Intel felárat megfizetni, ezért ebben is egy Duron 600-as vitézkedett, persze grafitolva 800-on egy Asus A7V alaplapban. Azt az alaplapot nem nagyon szerettem, elég hülyesége volt, halálra idegesített, hogy sokszor nem indult el benne a PS/2-es egér, csak reboot után. Kellett is vennem egy USB-t, azzal már ment.

(#25) gondoni


gondoni
csendes tag

Tetszett a cikk, jól esett ez a kis visszatekintés.

Egyszer a rendszervinyóim méretének evolúcióján keresztül révedtem én is a régmúltba:
1992: 20MB
1996: 270MB
1999: 2,1GB
2003: 30GB
2006: 200GB
2008: 500GB
2010: 1TB
2011-től: 1,5TB + 2x1TB gépen kívül

Azóta nincs változás, ha hely kell, inkább letörlök néhány filmet. :-)

(#26) energy4ever


energy4ever
addikt

Az egyik legjobb cikk amit olvastam! :R

(#27) blattida válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


blattida
nagyúr

A Teac optikai meghajtók "made in Germany" voltak...
Van, amelyik igen, viszont nagyok sok kínai vagy japán gyártmányú volt.
Ha abból indulunk ki, hogy mi, hol készül, akkor szinte minden cég kínai lenne...
A TEAC Japán, ez tény. Bővebben.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28) waithEard


waithEard
őstag

Köszi a cikket, szeretem az ilyen nosztalgikus írásokat. Ameddig a képeket gyűjtöd a régi gépeidről nincs gond. A baj akkor kezdődik majd, amikor újra megépíted őket... ne adj isten azokat a gépeket is megépíted, amiket csak szerettél volna akkoriban megszerezni, de mondjuk nem volt rá keret. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#29) Geri Bátyó válasza blattida (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem akartam félreveztni senkit, de a tény az tény. Az összes TEAC cuccom Német volt (vagy EU). Ráadásul az MP3 lejátszóm papírjain is TEAC.DE szerepelt.
Apámnak a 70'-es években volt egy szalagos magnója, amit németországból hoztak és TEAC gyártmányú "made in germany".
Lehet, hogy Japán, de szerintem (ezek szerint) már közel 50 éve európában gyártják az európába szánt cucokat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Akkor a következő gép Intel proci és AMD VGA. :C

blattida Mai világban már minden Kínában készül. Nagyon kevés az a termék amibe ne lenne egy kis alkatrész Kínai.

[ Szerkesztve ]

(#31) blattida válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, de ettől még a Teac cég Japán. Mint ahogy a Philips vagy az Audi sem magyar, A Toyota sem angol, az Apple sem kínai...
Ne abból indulj ki, hogy a családon belül mit tapasztaltál. Ha megnézed a piacon kapható használt teac cuccokat, akkor nagyrészt japán vagy kínai gyártmányúakkal fogsz találkozni, de nem is ez a lényeg, hiszen már sok-sok éve nem ott készülnek a berendezések, ahová eredetileg valósiak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32) ImpersonatoR

Hehe. Hat igen a gyanúsan olcsó ELSA TNT 2 Pro-k korszaka a tatabanyai SCI -bol. Amikor először mondtak mennyiért tudnak hozni azt hittem valami latens idiótával van dolgom de tényleg bagóért szereztek. A környéken mindenkinek csúcs VGA ja volt sztem :) En konkrétan egy voodoo 2 es re cseréltem + nemi kp ha jól emlékszem de mar jó rég volt mondjuk :)

(#33) E770


E770
senior tag

köszi, jó volt végigfutni az elmúlt pár éven, ismerős termékek, ismerős gyártók :R

de nekem az egész olyan rövidnek tűnik már, el sem hiszem hogy ennyi év telt el :U

a 90-es években sokkal lassabban történt a fejlődés, mégis az az évtized örökkévalóságnak tűnik, A 80-as meg csendéletnek :)

(#34) zdanee


zdanee
őstag

Hát nem mondom, sokszor befürödtél a cuccaiddal, ennyi tapasztalattal kicsit tudatosabb vásárló is lehettél volna, kevesebb impulzus beruházással :)
Én egy IBM PS/2 sx56-al kezdtem, 98-ban, használtam kaptam, monitorral, kerek 5000 Ft-ért. i386sx, 25MHz, 14MB RAM, MCA, és egy 80MB-s SCSI Seagate HDD, valamint egy 2.88MH-s FDD. A mai napig működik, itt van mellettem a legalsó fiókban, rajta az OS/2 2.11. Ezt kb 2000-ben cseréltem (kaptam) egy 400-as Celeron, 64MB RAM, 8GB Quantum Fireball, SoundBlaster 16 és S3Trio kombóra. Valamikor 2002 elején ment az egész az aprónetre és jött helyette egy AMD Duron 900, 128MB SDRAM, ugyanaz a 8GB-s HDD, ház, táp, stb. Megmaradt az S3Trio, de szereztem egy SoundBlaster Live!-ot. Fél évvel később az S3-at egy TNT2 váltotta. Mivel gyakorlatilag egész gimi alatt ingáztam és csak 2-3 napot töltöttem otthon, nagyon akartam egy notebookot. Persze gimisként pénz közel 0 volt rá. Még mindig 2002-ben, használtan vettem egy Dell Lattitude XPi-t. Ez egy Pentium I 133MHz masina volt, 40 MB RAM-al (8MB integrált), és 1.2GB HDD-vel, 12.1" 800x600-as TFT, de a kevés videómemória miatt csak 256 színt tudott natív felbontásban (amúgy ilyen volt: [link]). 2003-ban a vincsit egy 10GB-osra cseréltem, de a gép BIOS-a csak 8GB-t látott belőle, így a Windows is. A maradék területre egy Debian Linux 2.2 Potato került, a Linux ugyanis magasról tett már akkoriban is arra, hogy mit lát a BIOS és mit nem. Ekkoriban került linux a még mindig meglévő 900-as Duronra is. A linux nagyon bevált, remekül futott ezen a már akkoriban is elég retro hardveren, így rövidesen 1GB-9GB lett a felosztás, a Linux javára és a Win98se kárára. Ez a gép is megvan és működik a mai napig, időnként még előveszem, frissítem a csomagokat. Az akku már meghalt és nemrég a floppy is, bár azt amúgy sem nagyon használtam. Érettségi után aztán megérett ismét a dolog a váltásra, de mivel még mindig ingáztam, egy erős laptopot akartam. A választás végül a HP nx7000-re esett, ami szerintem a mai napig egy dögösen kinéző masina volt. 325eFt volt, és mivel gimi óta dolgoztam a suli mellett ez volt az első gép, amit 80%-ban zsebből fizettem. 1.6GHz-s Banias magos Pentium M volt benne, 256MB RAM, amit a következő héten 512-re bővítettem, 40GB HDD, egy ATI Radeon 9200M 64MB és a 15.4"-es TFT 1280x800-as volt, maga a Mennyország. Ez volt a HP első szélesvásznú szériája és sajnos a tervezésnél kb annyit csináltak, hogy az nx9000-es sorozat formatervét elnyújtották 15%-al. Sajnos ez azt jelentette, hogy a gép az oldal irányú fizikai behatásokra nem reagált túl jól, nem volt elég masszív, a rögzítési pontokat nem igazították a szélesebb formatervhez, a hátizsákban hordás bizony egy év alatt kikezdte, és az alaplap elrepedt (ugyanis ez feszült meg a nem túl jól megtervezett ház helyett). Első jele az volt, hogy nem ismerte fel a HDD-t, ennek környékén indult a repedés... Gariztatás, de a bizalmam megrendült a gépben. Még másfél évig használtam, de utána, amíg még jó állapotban volt, eladtam. Amúgy kétszer toltam rajta végig a HL2-t. A következő gép egy Dell Inspiron 6400 lett, ez volt az első gép, amiről cikket írtam. Logout még nem volt, és valami laptopkalauz nevű oldal nyereményjátékot hirdetett beküldött tesztekért, hát írtam egyet. Lehozták, nyerni persze nem nyertem, és most, hogy kerestem, az oldal sem létezik már, de a waybackmachine-on még megvan: [link]. A gép Core2Duo T7200-as volt, még a boltban beleraktunk egy második memóriát, így 2GB DDR2 667-el vágtam neki. A videokártya egy 256MB-s ATI X1400 volt, a vincsi 160 GB és immáron SATA. Ez a gép egy műanyagból fröccsöntött tigristank volt, elpusztíthatatlan. Két (három?) éve adtam el, gyönyörű állapotban. Egy ismerősöm velem egyszerre vett egy másikat, az a mai napig működik és használja napi rendszerességgel. Ez a gép már elég méretes masina volt, jó nehéz, és még mindig rengeteget utaztam. Ekkoriban kezdődött a netbook mánia. Két évig visszafogtam magam, de végül 2009-ben beruháztam egy FuSi Amilo Mini 3520i-re [link]. Sokat nem kell mesélni róla, teljesen szabályos netbook volt, bár én kibővítettem a memóriát 2GB-re, ami csak azért számított kunsztnak, mert elvileg nem lehetett. Illetve a gépet atomjaira kellett szedni hozzá, szó szerint ki kellett venni az alaplapot is. Ezt a műveletet pedig a dohány utcai Aqua közepén tettem meg a pulton, hogy kipróbáljuk, megy-e a gép 2GB RAM-al, mivel a FuSi, amikor levélben rákérdeztem azt állította, be sem fog kapcsolni (no ez gyanús volt). A masinát egy évvel később egy ismerősöm vette meg, aki még mindig használja, bár az eredeti 60GB-s ZIF HDD-t most fogom kicserélni neki SSD-re, mert BAD-es. A következő gép egy Asus n10Jc volt, amit valami nyári akcióban jó 40%-al olcsóbban sikerült megvennem (a Dell még mindig megvolt, mint asztali gép). Ebben a gépben az volt a kunszt, hogy a hagyományos netbook belső mellé egy 256MB-s NVidia 9300GS-t pakoltak. Vitte is az TES Obliviont röhögve. A gép amúgy remekül tuningolható volt, 1.86 GHz-ig szinte bármelyik példánya húzható volt (ennyin járattam korábban a FuSi-t is), de az enyém nevetve húzható volt 2.13GHz-ig. Ebben is 2GB RAM volt. Még egy év telt el és ismét eldöntöttem, hogy egy kisebb de erősebb gépet szerzek, egy mindenest. 2010-ben eladtam a Dell-t és az Asus-t és vettem egy Acer TimelineX 3820TG-t, most is erről írok. Ebben egy Core i5 430M van, jelenleg 6GB DDR3 és egy 1GB-s ATI 5650M hajtja a 13.3"-os 1366x768-as TFT-t, valamint én még a boltban kicseréltem a HDD-t egy 500-as Seagate Momentus XT Hybrid SHDD-re. Sajnos a gépet 2012-ben szervizbe kellett küldeni és nekem nagyon sürgős munkáim voltak, így erre az időszakra vettem egy olcsó ThinkPad T60-at (Core Duo T2600, 2GB, 128MB Ati X1400 és 14"-os 1400x1050-es TFT). Ezt a gépet aztán annyira megszerettem, hogy az Acer joghurtosdobozból hajtogatott burkolatát (vékony műanyag, ránézel és reped, törik) kímélendő terepre már csak ezt vittem. Végül idén januárban berepedt a kijelzője és nem volt gazdaságos megjavítani, helyette egy T400-at szereztem (C2D P8400, 4GB DDR3, 120GB Samsung 840 DDS + 750GB Toshiba HDD, 1440x900 TFT, Ati 3470 256MB, 2x 9cellás akku) és az Acer maradt asztali gépnek. Ez utóbbiban az is benne volt, hogy a képernyője eléggé össze van karcolva, mert a billentyűzet hozzáér, Acer szerviz szerint viszont ez esztétikai (és nem tervezési) hiba és nem javították. Hosszas levelezés és a töketlen fogyasztóvédelem után feladtam a harcot, külső monitorral használom. Egy hónapja fogalmazódott meg bennem, hogy mégsem akarok 3kg-nyi vasat cipelni magammal, és szereztem egy HP EliteBook 2730p-t, C2D L9600, 4GB DDR2, 120GB SSD, 12.1" IPS+Wacom. A T400 még eldől milyen feladatot kap, most kevesebbet használom, de nem szeretném eladni, nagyon megkedveltem.

Elnézést, ez hosszú lett. Engesztelésül íme egy krumpli:

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#35) #81556480


#81556480
törölt tag

bla bla bla x1950 pro bla bla bla

:DDD

(#36) pilu85


pilu85
őstag

anno duron 900 al kezdtem, verte a celeront, mégis mindenki a celeront vette...majdnem. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#37) prakp válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


prakp
csendes tag

Szép hosszú cikk, gratula. Az tetszett benne, hogy kevertél egy picit bele a mindenkori feelingből is. De meg kell mondjam, nagyon öregnek érzem magam, ugyanis én még Videoton TVC-vel kezdtem. :Y :Y Abból is a 32 kB-ossal, úúú. (+MK-42, ha valaki képben van) :) Hmm, volt 4 lemezes TEAC olvasóm, 4 meghajtónak látta a rendszer... :C Jó móka volt és sokáig bírta.

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#38) Geri Bátyó válasza blattida (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyertél! :K A céget Japánban alapították Tokyo Television Acoustic Company néven 1953-ban.
Ennek fényében még érdekesebb, hogy nem találkoztam olyan termékkel, ami nem német volt.

(#34) zdanee: Te sem unatkoztál látom, viszont nekem a notebook nem fekszik. Sokat kipróbáltam már, de mindig úgy éreztem, hogy valamiben kompromisszumot kell kötnöm a pc-hez képest.
"ennyi tapasztalattal kicsit tudatosabb vásárló is lehettél volna"
Eleinte nem volt sok tapasztalatom, de az idő meghozta. Kétségtelen, hogy sokat tanultam a hibáimból. Igazából az első Pentium volt a fordulópont. Akkor kezdtem egységként kezelni a gépet, nem alkatrészek halmazaként.

(#35) LaciCRM: :DDD Tényleg jó kártya volt. Nem kellett volna az ASUS-t megvennem, de más baj tényleg nem volt vele.

(#37) prakp: "Az tetszett benne, hogy kevertél egy picit bele a mindenkori feelingből is."
Legalábbis próbáltam. :K Tulajdonképpen egy naplónak ez a lényege.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) #93794560


#93794560
törölt tag

Remek kis időutazás volt! Sok mindent felidézett abból a korszakból. A PC-k uralták a világot, okos telefonok és tabletek hiányában.

Itthon, valahol a szekrényben van még egy Soundblaster Live-100-as hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#40) Geri Bátyó válasza #93794560 (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Remek kis időutazás volt! Sok mindent felidézett abból a korszakból."
:R Jó olvasni az ilyen visszajelzést! Számomra is időutazás volt a cikk megírása. Nem volt könyű időrendbe szedni, de élveztem minden pillanatát.
Jó látni, hogy másokban is fel tudom idézni a "régi idők emlékeit". :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Részemről megkapod az igazi kocka medált. :) Én még emlékszem a gépeimre, de nem ilyen részletességgel.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) energy4ever


energy4ever
addikt

Ilyen cikkek olvasasakor banom, hogy regebben nem PC-m volt, hanem Dreamcast-em. :)
Erdekes az a sok hibas ASUS dolog, mivel manapsag az ASUS mindenbol a legjobb minoseget csinalja...

(#43) Geri Bátyó válasza Dr. Romano (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Részemről megkapod az igazi kocka medált."
Részemről pedig valódi kitüntetésként értelmezem a tőled kapott virtuális medált! :R

(#42) energy4ever: Nekem nagyon nem jött be az ASUS, az kétségtelen! :(
Magamnak már nem fogok venni sosem, de ismerősnek ajánlottam többször is. Az én rossz tapasztalatom nem feltétlenül minősíti a céget.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) Dr. Romano válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értelmezd is úgy, mert eddig azt hittem hogy az engem illet :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) Geri Bátyó válasza Dr. Romano (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ne fényezz enyire, mert még zavarba jövök! :B

;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó cikk, grataulálok hozzá!

-- PSN_ID: GerY2123

(#47) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Én anno egy 800 mhz-es cerkával kezdtem (2001 táján), vmi matsonic alaplapban, 128 mb sdram társaságában és egy Savage 4 volt a VGA-m. Örültem neki, az nfs 4 viszont néha szaggatott :) De nem foglalkoztam vele.

Aztán lett egy AMD Athlon xp 2600+ (2004 nyarán) procim, msi alaplapban, 512 mb ddr rammal, geforce fx 5200-as társaságában. Elvoltam vele egy jó darabig.

A harmadik gépem (2009 tavaszán) egy core 2-es (pentium dualcore e5400) procit kapott, ismét msi alaplapban (msi alaplap fan vagyok na :DD ), 2 majd 3x1 gb ddr2 ramot használt egy amd hd 4770 társaságában.

A mostani gépem (2013 őszén) pedig egy core i3-2120, megint msi alaplapban (soha semmi bajom nem volt az msi lapokkal, szeretem), 2x2 gb ddr3 rammal, amd hd 7770 vga-val. Az első gépem már nincs meg, a második és a harmadik még mindig működőképes. A core 2-est hamarosan odaadom tesómnak, neki vmi athlon 64-es van, lassú már.

Ennyi lenne az én történetem :) :))

[ Szerkesztve ]

(#48) Krugszvele válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nekem volt olyan, hogy kivettem a lapból a processzort és láttam, hogy az egyik lába le van törve, de sehol sem találtam a letört darabot.
Visszatettem a lapba és működött, mert bele volt törve!
Az a lap azzal a procival együtt hibátlanul működött így több, mint egy évig, együtt is lett eladva, aztán nem tudom mi lett a sorsa :(

(#49) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó kis irás,szeretjük az ilyen hangulatos "visszaemlékezéseket"....Nekem kb 17 gépem volt,de nem számolom már isten tudja hány éve,a nagyobb mérföldkövek nagyjából megvannak.

(#50) masholnap


masholnap
senior tag

hihi, a kommenteket olvasva leesett, hogy én enterprise-zal kezdetem (az egyik barátomnak volt commodore-ja, egy másiknak sinclair-je, de egyébként is jellemző volt ebben az időben, hogy összehordtuk a gépeinket klubok keretében - 1990 és környéke).

aztán a 97-98 tájékán sikerült otthonra vennem egy AMD K5 vagy K6-os gépet, majd 2000 után lett egy Athlon XP-s, végül eljutottam odáig, hogy a családtagjaimnak dobáltam össze használt, leselejtezett cuccokból még használható konfigokat. egy rakat oldszkúl alkatrész porosodik a sarokban :D

végül notebook mániás lettem, asztalnál már csak a munkahelyemen dolgozom. mondjuk összeraknék egy bitang asztalit, ha melóhoz nagyon szükség lenne bestiális procierőre :) sajnos ebben gyengék a note-ok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.