Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vladi


Vladi
nagyúr

Érdekes téma, érdekes. :)

Bízom benne, hogy lesz konkrét vas összeállítás példaként. Nameg, hogy a végösszeg közelebb lesz a 100k-hoz mint a csúnya M betűhöz.

Hajrá! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2) marcias válasza Vladi (#1) üzenetére


marcias
őstag

Lesz konkrét, anélkül elsem kezdtem volna :)
A ház, meg 1-2 dolog már megjött, ha minden igaz jövő hétvégén itt lesz minden. A végösszegről majd később :P

Steam: marcias88

(#3) dr_ace válasza Vladi (#1) üzenetére


dr_ace
aktív tag

Vladi rátapintott arra a pontra ami számomra is a legérzékenyebb. pedig ez az egész HTPC dolog jó mókának tűnik, de sajna a pénztárcám nem nagyon bírná :(
amúgy a cikk jó, és jól is jön, mivel kevés anyag van ebben a témában ékes anyanyelvünkön. szóval várjuk a folytatást :D

(#4) Vladi válasza dr_ace (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na várjuk ki azért a végét! Hátha a kolegának lesz nehány briliáns ötlete. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) ALI_G


ALI_G
veterán

remélem az első kép nem a te nappalidból van, mert akkor megverünk :))

<irigység off.>

(#6) marcias válasza ALI_G (#5) üzenetére


marcias
őstag

Nem, azt csak illusztrációnak szántam :) Kicsit szerényebb helyre fog kerülni a gép :B

Steam: marcias88

(#7) 9CS válasza marcias (#2) üzenetére


9CS
senior tag

Én is várom a cikk folytatását, mivel ha jól láttam a készülődésed, a proci és a TV tuner azonos lesz a gépünkben. Sajnos az enyém sem érkezett még meg. Illetve, ha megírsz mindent, akkor már nekem nem is kell gondolkodni, hogy belevágjak e a TV tunert bemutató cikkbe.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#8) ALI_G


ALI_G
veterán

Az ár elég széles skálán mozog. Alapból ki lehet hozni olcsón is, ha nem kell rögtön kék léjzörös lejátszó (alapból nem is tudom, vagy 200k? lenne), HD film lejátszáshoz valóban már kell a kemény CPU, de a sima DVD-khez, mp3, etc, arra elég egy 1 Ghz-es CPU, amit egy passzív hűtés is elvisz.
Amit még meg lehet tenni a CPU érdekében, amit szerintem a cikk író is elkövetett, hogy veszel egy laptopba való CPU-t, aminek kisebb a fogyasztása, ezért kevesebb hőt ad le, és az asztali társaikkal ellentétben alacsonyabb órajelen érik azt a számítási teljesítményt ami kell. Az órajelét és szorzót pedig lehet dinamikusan állítani progival, hogy ha kell a kakaó, akkor felhúzza gyorsan, amikor meg nem, akkor leveszi 6-800Mhz-re, itt meg megint csak elég a passzív hűtés, venti kikapcs automatikusan, fogyasztás egyből kevesebb is.
Ami sokba kerül egy ilyen alapgépnél, ha nem vagy barkácsoló tipus, akkor maga a ház, aztán ezekbe ált. nem is fér bele natur táp, vannak külön ilyenhez valók, amik nem olcsók megint. Csak minőségi jöhet szóba, akár passzív táp, de vannak olyan légkavarósak amiket nem lehet hallani a karosszékből.

régen én is nagyon akartam egy ilyet szüleimnek, de majd a saját lakásomba lesz :)

(#9) WN31RD válasza ALI_G (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

"egy laptopba való CPU-t, [...] az asztali társaikkal ellentétben alacsonyabb órajelen érik azt a számítási teljesítményt ami kell."
Nem hallottam még olyanról, hogy mobil CPU-k alacsonyabb órajelen nyújtanák ugyanazt a számítási teljesítményt, mint az asztali megfelelőik. Kifejtenéd ezt?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) marcias válasza ALI_G (#8) üzenetére


marcias
őstag

A véleményemet evvel kapcsolatban majd a 2. részben olvashatjátok, és nagyjából egyet is értek, bár nem notebook proci lesz a gépben. Igen, ez egy nagyon nehéz dolog, hogy mennyit ér meg neked az, hogy halk és hűvős (cool and quite :) ) legyen a gép. És tényleg el lehet menni odáig hogy csak 30k a passzív tápra, meg full passzív belső stb., de én eddig azért nem mentem el. Majd kérdés hogyan fog szuperálni, én is kiváncsi vagyok. :))

Steam: marcias88

(#11) marcias válasza 9CS (#7) üzenetére


marcias
őstag

Lehet hogy belelátsz a fejembe de nem írtam le egyiknek sem a típusát :DD Amúgy egy kis spoiler, hogy AMD BE-2350 lesz a proci és Hauppauge PVR-150 lesz a tuner. Erre gondoltál? :U

Steam: marcias88

(#12) 9CS válasza marcias (#11) üzenetére


9CS
senior tag

Bele bizony. ;]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#13) marcias válasza 9CS (#12) üzenetére


marcias
őstag

Hümm-hümm :((

:DD

Steam: marcias88

(#14) ALI_G válasza WN31RD (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

jó, egy kicsit erősen fejeztem ki, de ált. ugye annyi, hogy több az L2 cache a mobil CPU-kban, a tényleges számítási képesség nem több, csak az effektív.

(#15) WN31RD válasza ALI_G (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

Jellemzően még csak a cache sem nagyobb a mobil CPU-kban. Egyszerűen kevesebbet fogyasztanak, tehát ugyanazt a számítási teljesítményt kevesebb energia felhasználásával érik el (ebből következik a kisebb hűtésigény, ergo kisebb zaj).

Nem kötözködni akarok, csak a tévedéseket tisztázni mindenki okulására. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) marcias


marcias
őstag

Várhatóan a hét folyamán érkezik a 2. rész is, ahol összeírtam néhány konkrét tanácsot a leendő HTPC-építőknek. :)

Steam: marcias88

(#17) concret_hp válasza WN31RD (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

"Nem hallottam még olyanról, hogy mobil CPU-k alacsonyabb órajelen nyújtanák ugyanazt a számítási teljesítményt, mint az asztali megfelelőik. Kifejtenéd ezt?"

olyanról hogy architechtúra hallottál-e már? :)
pl. egy 1.7GHz-n ketyegős sima asztali celeront teljesen porrá zúzna egy szintén 1.7GHz-s Pentium-M :) , de még egy normál P4-et is.

hogy ON is legyek: kíváncsian várom a folytatást :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18) burgatshow válasza concret_hp (#17) üzenetére


burgatshow
veterán

A Core X Duo-ról (ahol x != 0 és x <= 2) meg már nem is beszélve! :DDD

(#19) WN31RD válasza concret_hp (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

Mutass nekem egy olyan mobil CPU-t, amely az asztali párjától gyorsabb ugyanazon az órajelen, vagy olyan mobil CPU termékvonalat, amelyet jellemzően nagyobb cache-sel szerelnek, mint az asztali változatot ugyanabból...

Nem szükségszerű, hogy a mobil processzorok az asztalikhoz képest eltérő architektúrával rendelkezzenek. A Pentium M vs. Pentium 4 időszakban még megállta volna a helyét a kérdéses állítás, de annak a korszaknak már rég vége. Egy mai mobil Core 2 vagy Athlon nem gyorsabb ugyanazon az órajelen, illetve nem tartalmaz több cache-t, mint az asztali megfelelője.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) concret_hp válasza WN31RD (#19) üzenetére


concret_hp
addikt

nem reflektáltam amire te, hanem arra a mondatra amit te írtál :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) aginor válasza marcias (#11) üzenetére


aginor
addikt

Prociból a 45W-os változat?
Kiváncsi lennék tunningban mit bír. :D

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22) aginor válasza WN31RD (#19) üzenetére


aginor
addikt

Yonah magos Celeron M-ről hallottál már?
Bár ott kicsit érdekes a helyzet, mert csak addig volt egyedülálló, míg meg nem érkeztek az új aztali Celeronok..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23) WN31RD válasza aginor (#22) üzenetére


WN31RD
addikt

Alapvetően annyit akartam mondani, hogy nem "a mobil CPU-k" rendelkeznek nagyobb cache-sel, vagy nagyobb teljesítménnyel adott órajelen. Ez legfeljebb egyes processzorarchitektúrák tulajdonsága, mint azt más is megjegyezte, és nem függ össze szorosan azzal, hogy mobil felhasználásra szánják-e őket. A mai, modern processzorok esetében sem állnak a kérdéses állítások, sőt a kisebb FSB miatt inkább picivel lassabbak az asztali megfelelőjüknél.
No, de szerintem bőven túlbeszéltük ezt...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) marcias válasza aginor (#21) üzenetére


marcias
őstag

Igen, 45W-os, de ebből nincs is másmilyen :)
Tuningolva meg biztosan nem lesz de ez egy HTPC esetében sztem érthető :D

Steam: marcias88

(#25) dabadab


dabadab
titán

Ennek az irasnak talan jobb helye lenne a "hazimozi" kategoriaban, ahol egyebkent mar van egy hasonlo, bevezeto cikk, ill egy viszonylag "koltseghatekony" rendszer is (neha kell egy kis onreklam :) ).

DRM is theft

(#26) marcias válasza dabadab (#25) üzenetére


marcias
őstag

Jó kis cikk, bár én azért gondoltam hogy írok egy újat, mert próbálom saját szemszögből, a hétköznapi vásárló szempontjából megközelíteni a dolgot. Ja, a házimozi találóbb lehet :)

Steam: marcias88

(#27) dabadab válasza marcias (#26) üzenetére


dabadab
titán

Nem is mondtam, hogy felesleges, csak azert linkeltem oket, mert talan erdekesek lehetnek az irasod olvasoi szamara.

DRM is theft

(#28) marcias válasza dabadab (#27) üzenetére


marcias
őstag

Mindenképpen, be is soroltam a házimozi kategóriába, hátha úgy könnyebben áttalálnak a többi hasolnó cikkhez. Mellesleg megírtam a 2. részt is, remélem az is hasznos lesz. :)
A 3. részben majd a saját HTPC-met mutatom be.

Steam: marcias88

(#29) joergie


joergie
őstag

Izgalmas téma :C
Bár nem tartom valószínűnek, hogy sok sufnituning lesz benne, pedig az aztán a hű de izgi. :DDD
Pl egy rossz asztali dvd-lejátszó(~6cm magas) házába beépíteni egy komplett gépet, na az már feladat ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#30) ALI_G válasza WN31RD (#15) üzenetére


ALI_G
veterán

a kevesebb fogyasztásban nem vitatkozom, hisz szelektál CPU-k, ezért tudják ugyanazt alacsonyabb feszen, ergo kevesebbet fogyaszt-->kisebb hőleadás.
De amiket én ismerek (elismerem most hogy szóltál csak régebbieket "ismerem") azoknál több a cache is.
az r51-emben dupla a cache az asztalihoz képest, csak nem tudom mi az asztali megfelelője :)

(#31) dabadab válasza ALI_G (#30) üzenetére


dabadab
titán

Az R51-ben P-M (v C-M) van, annak konkretan nem is volt asztali valtozata: ennek fenyeben egy kicsit nehez ertelmezni a hozzaszolasodat :)

DRM is theft

(#32) marcias válasza ALI_G (#30) üzenetére


marcias
őstag

az r51-emben dupla a cache az asztalihoz képest, csak nem tudom mi az asztali megfelelője
Most akkor mivan? ;]

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.