Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Pár képet rakhattál volna mellé, hogy ne csak a sok szöveg legyen :)

(#2) Paulo5577 válasza pulyka jocó (#1) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Szivesen raknák fel, de nem nagyon tudok képet beszurni

(#3) Paulo5577 válasza pulyka jocó (#1) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Csak sikerült

(#4) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Mennyi RAM-ot adtak vele ennyiért? 2GB vagy 4GB?
CPU cserét meg remélem nem gondoltad komolyan, ez egy kvázi tabletalaplap laptopházban. De mindenképp egy tabletplatform, abból sem épp egy friss konstrukció. Ennyiért még OK, de amikor 100-ért is ilyet hirdetnek akkor ideges vagyok.

Manapság nincs már CPU csere laptopokban. Be van forrasztva.

[ Szerkesztve ]

(#5) lev258


lev258
veterán

Linux-szal kapcsolatban. Kipróbáltad bármely 16.04-es verzióval Live módban?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6) Paulo5577 válasza quailstorm (#4) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

4GB ram van benne, ennyi infom nem volt, hogy nem tudok CPU cserélni, bár így is fürge.

(#7) Paulo5577 válasza lev258 (#5) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Ubuntut(16.04), mintet kipróbáltam rajta boot pendrival de mindkettőnél lassu volt a rendszer ezért win 10 raktam fel rá teljesen.

(#8) quailstorm válasza Paulo5577 (#6) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor azt tudom mondani, hogyha feltétlen garanciális gép kellett ennyiért akkor megérte.

(#9) lev258 válasza Paulo5577 (#7) üzenetére


lev258
veterán

Az Ubuntu (Unity-vel) eleve nem a legfürgébb. Inkább Mate, vagy Xubuntu változat. Egyébként nem lehet, hogy a pendrive miatt is lassabb?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) Paulo5577 válasza lev258 (#9) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Lehet meg én se vagyok win függő, de van egy másik gépem amin megy telepített 16.04 ubuntu és nem túl acélos sajnos. Lehet pendrive miatt volt lassú. Csak eddig a win jobban kiszolgál.

(#11) anorche1


anorche1
őstag

Leszek én az első: ennyiből egy minőségi használt üzletit is vehettél volna :U

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#12) dugo_ válasza quailstorm (#8) üzenetére


dugo_
veterán

Ezt a Telemax szervizeli, tehát még garanciának se nevezhető, ami jár hozzá. ;]

(#13) domos válasza anorche1 (#11) üzenetére


domos
senior tag

csak újban és magyar garanciával

Melyik része nem tiszta? :)

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) anorche1 válasza domos (#13) üzenetére


anorche1
őstag

Az ideapad -ekhez van garancia :Y

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15) Paulo5577 válasza anorche1 (#14) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

2 év gyári garancia van rá. Egy használt gép szerintem rizikósabb vettem már más kategóriban használtatt és ráfaragtam. Szerintem megéri a garancia.

(#16) Hieronymus válasza Paulo5577 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"készülékünk hiába rendelkezik a fent említett processzorral mégis kimarad boost funkció"

Ez hogyan derült ki?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Paulo5577 válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Utána néztem a procinak, hogy mit tud és egy inteles weblapon bukkantam rá.

(#18) Hieronymus válasza Paulo5577 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az hogyan derült ki hogy a notebook nem tudja?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Paulo5577 válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Bioszban

(#20) Hieronymus válasza Paulo5577 (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mit írt erről a BIOS?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Paulo5577 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Nincs opció hogy turbot kihasználd

(#22) Hieronymus válasza Paulo5577 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem is kell opció hozzá.
A processzor, önmagában, a terhelés nagyságától és típusától függően önállóan határozza meg a lehetséges túlhajtást.
Ha egyetlen mag illetve folyamat terhelése magas, akkor a másik mag kárára, a hőmérséklet korláton belül maximális frekvenciát állít be. Ha a terhelés ennél komplexebb, akkor minden mag frekvenciája emelkedik valamennyit. Amennyit a hőmérséklet és a fogyasztási keret megenged.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) yerico


yerico
senior tag

Hát 65-ért tény, hogy jó áron lehet megvenni. Nekem is most kellett gépet venni, szokás szerint aznapra kellett hirtelen gép, igaz, más kategória, de körbenéztem a Tesco-ban, és voltak meglepő áraik. HP 15-ös I3 5005U + 4GB / 1TB 105-ért, vagy 3700N + 4 GB + 128 GB SSD is 105K HUF. Azért az I3 ennyi pénzért 2 év HP garral jó vételnek számít (hangsúly a HP garon van).

(#24) #73173120 válasza anorche1 (#11) üzenetére


#73173120
törölt tag

Akkor én leszek a +1 :)

Fele ennyiért vett volna valami takarékos -akár core2- üzleti notit, ami bővíthető, szerelhető, nem ilyen fröccsöntött, van hozzá legális oprendszer (bár, ha csak tanuláshoz kell, és office, akkor bármelyik linux disztró megteszi) és ugyanennyit elketyeg akkuról. Nem is olyan rég, bacsis árult egy HP subnotit majd 7 órás akkuval 30K körül.

(#25) kmisi99 válasza #73173120 (#24) üzenetére


kmisi99
addikt

+1. Ugyan nem rossz ezért az árért és nem is kritizálni akarom, de valóban, egy 4 éves 1. vágta 2. gen i5 ös ThinkPad, elitebook, vagy precision gép hasonlót áron még 5 év múlva is ugyan úgy fogja teljesíteni a szolgálatot.

(#26) Hieronymus válasza kmisi99 (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem ennyire egyszerű. Azoknak akik első gépet vásárolnak, főleg nem.
Ha megkapja kettő év garanciával, nem fogja jobb megoldásnak tekinteni a már 4-5 éves üzleti notebook vásárlást, amihez már nem vagy nagyon rövid garancia jár.

Azt lehet mondani, hogy az üzleti noti még ki fog bírni ugyan ennyi időt. Ha vigyáznak a gépre, akkor bármelyik kommersz gép is túlteljesíti a garanciát.

Az már egy másik kérdés érdemes lemenni a processzor teljesítményben vagy sem.
A kettő az egyben táblagépekben izmosabb processzor szokott lenni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) anorche1 válasza Hieronymus (#26) üzenetére


anorche1
őstag

Én 2014 decemberében vettem egy lenovo z50-70-et. Másfél év alatt 4x szervízben, 3 alkalommal a szar anyaghasználat miatti károk miatt. A 4. alkalommal egy hónap szervizben töltött idő után kaptam egy csere igazolást, azt beváltottam pénzre ahonnan rendeltem a laptopot, majd vettem egy használt dell latitude 6440 -et, ami majdnem 3 éves, de a fedlapján lévő 1db karctól, és a hátulján lévő benyomódáson kívül semmi baja, és van rá még több mint egy év NBD -s garancia. Pluszba 4 helyett 8gb ram van benne, és U -s i3 helyett M -es i5.
Semmilyen tekintetben nem érte meg az új kozumer lenovo.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28) #73173120 válasza anorche1 (#27) üzenetére


#73173120
törölt tag

Itt az aprón vettem 70K-ért egy HP Elitebook 8460p-t, i7-2720QM (4 mag, 8 szál, sandy bridge), HD+ kijelző (1600*900), 16GB ram, 120-as samu SSD (sata3-as port van ugye, 500MB/s feletti olvasás). Jah igen, az akku 3 órás, max. fényerőn, bekapcsolt wifivel, netezgetve. Szóval, a cikkíró által említett összeget fordítottam én is vásárlásra. Azért érezni, hogy ez a gép, anno 500 ezer körüli pénzbe került valakinek :) jah és persze, COA matrica rajta, win10pro-ra frissítve.

(#29) Paulo5577 válasza #73173120 (#28) üzenetére


Paulo5577
csendes tag

Lehet használtba venni nagyon jót sőt ennél jóval jobbat, csak egyszer fogja ki egy relytett hibás készüléket és utána nem fogsz lutrizni.

(#30) #73173120 válasza Paulo5577 (#29) üzenetére


#73173120
törölt tag

2 év múlva visszatérünk erre :R remélem addig semmi rejtett és reLYtett dolog (jelentsen utóbbi bármit is) nem derül ki :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.