Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Alakul ez szép lassan... Lehet én is építek egy Home Szervert? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Findzs


Findzs
addikt

stone :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) tlac


tlac
nagyúr

ezen már az új stepping van?

(#4) Probert75


Probert75
addikt

Mennyire jó egy ilyen Celeron HTPC-nek? Magasabb bitrátájú MKV-t vajon viszi szaggatás mentesen. Mondjuk a Killa Sample 1080P-t.

(#5) sb válasza Probert75 (#4) üzenetére


sb
veterán

Már elég régóta viszi minden IGP úgyhogy nagyon csodálkoznék, ha épp ez nem vinné.

(#6) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Akkor ez csak sata2-őt tud a cikk szerint? :U

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#7) Probert75 válasza sb (#5) üzenetére


Probert75
addikt

THX!

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon csupasz még így, de alakul már. :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) Akula


Akula
őstag

D-Sub helyett jobb lett volna egy DVI,
Normális 5.1 vagy 7.1 hangkimenet,
Kevesebb USB 2.0 és több USB 3.0
Amúgy szép az az arany színű hűtő, de semm itöbb.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) stratova válasza Akula (#9) üzenetére


stratova
veterán

Valamivel szeparálni kell, hogy komolyabb összeget el lehessen kérni a jobb felszereltségű lapért. Fullos BGA-s lapot Asus korábban is inkább AMD APU-ra épített. Azt is illene már frissíteni.

(#12) radi8tor válasza stratova (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kabinival lehetne frissíteni, de valamiért a gyártók ezt nem lépik meg.

Viszont remélem ezt már meg fogják lépni: [link]

⭐ Stella

(#13) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Legolcsóbb microATX alaplap: MSI H61M-P31 (G3) 10.681.- Ft
legolcsóbb processzor hozzá: INTEL Celeron G1610 10.020.- Ft

A kettő együtt: 20.701.- Ft

Ha ez a lap+proc együtt 25 ezer körül ki tudna jönni a magyar piacra, szerintem érdemes lenne vele foglalkozni. Sejtésem szerint ez is a 40 ezres kategóriába fog kerülni.
Annyiért meg csak elszántaknak éri meg doboz helyett a monitor hátuljára szögelni... legyen az akármekkora királyság is, mert szerintem az!

(#14) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A SO-DIMM helyett is kaphatott volna talán sima DIMM támogatást (a mITX formátum (nem thin mITX vagy NUC) és a hűtőborda mérete alapján úgysem fog a legkisebb házakba beférni).

(#15) Kobaljov válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Anandtech: "we expect the J1800I-C to be around $65 at retail"

(#16) stratova válasza Krugszvele (#13) üzenetére


stratova
veterán

Kétlem hogy olyan drága lenne, meg kellene állnia 30 alatt. Az Asus kínálatában legutoljára forgalmazott hasonló Atomos lap tán ez.

[ Szerkesztve ]

(#17) shteer válasza stratova (#16) üzenetére


shteer
titán

a gigáé is 19k (volt)

..szerintem jónak tűnik

(#18) radi8tor válasza shteer (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, valószínű 20k lesz ez is. Kb arányos az ára a teljesítményével.
Igaz E-450 Deluxe ára nem volt ilyen arányos, de annak több szolgáltatása volt.

⭐ Stella

(#19) tlac válasza Krugszvele (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik lehet a gyorsabb?
amit összeállítottál vagy a bay trail?

(#20) sb válasza tlac (#19) üzenetére


sb
veterán

A Celeron.
A 4 magos Bay Trail-nél is gyorsabb, ha nem is jelentősen.

(#21) Zorel válasza tlac (#19) üzenetére


Zorel
senior tag

Egyértelmű, hogy a Celeron G1610 gyorsabb, de ez nem egy kategória és felesleges az összehasonlítás is mivel szerintem más a célközönsége. Arról nem is beszélve, hogy a G1610 55W TDP-s a J1800 pedig 10W, és bőven elég rá a passzív borda.

Nekem a Giga van, elsősorban HTPC-nek használom és NAS-nak. 24/7-be megy már lassan 2-3 hete. Hibátlan, 40 fok körül mozog a proci hőmérséklete (passzív) filmnézés közben és természetesen mindent visz, emellett eszik 13-14W-ot az egész és kussba van. D2550 Atom-ot váltotta nálam, és az után tudom mondani, hogy ennek a Bay Trail cuccnak semmi köze már az Atom névhez, teljesítményben, támogatásban pedig főleg hatalmas különbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

(#22) sb válasza Zorel (#21) üzenetére


sb
veterán

Az 55W azért csalóka ám, az csak a TDP osztály.
Paneltáppal 1db HDD-vel a G1610 full terhelésen is elvan elvileg 30W-ból, alulfeszelve akár 25W-ból is. A teljes konfig. Idle pedig 17-20W körül.

Persze az Atom ennek is a fele. De a teljesítménye is fele, harmada.
Szervernek persze nyilván nem is kell több.

(#23) radi8tor válasza sb (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hm, ez elgondolkoztatott.
Valahol pont azt írták AMD elég hanyagul kezeli ezeket a TDP korlátokat és van, hogy többet fogyaszt, mint ami rá van írva.

⭐ Stella

(#24) sb válasza radi8tor (#23) üzenetére


sb
veterán

Ezt én is írtam itt, de lehurrogtak Abu-ék.
Tény és való, hogy talán igazuk van és nem megy túl az AMD a TDP limiteken, de ha ez így is van akkor is centire kihasználja, míg az Intel közel sem.

A teszteket is megnézheted, egy 65W-os APU komplett konfigra mérve 80-100W körül fog fogyasztani tápfüggően. Egy 100W TDP-s meg 120W körül.

Egy 65W-os i3-2100 pedig mondjuk 75W-ból megvan. Ugyanaz a TDP osztály, de mégis jóval kevesebbet eszik. Ivy-ról, Pentiumokról, Celeronokról meg már ne is beszéljünk...

A Haswell sem egy világbajnok fogyasztásra. Bár órajel miatt is van kb. 10W különbség a két procim között, de a Haswell G3420 legalább 15-18W-tal többet eszik, mint a G2020. És ugyanaz a TDP osztály.

(#25) shteer válasza sb (#24) üzenetére


shteer
titán

ph-n nem szabad amd-t kritizálni, nem tudtad? :B

..szerintem jónak tűnik

(#26) Male válasza sb (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom, én is erre építettem a házi szervert (igaz MSI B75MA-E33-as lappal), és nem paneltáp, hanem egy 85+ -os 200W-os FSP táppal... pluszban van benne egy gigabites hálókártya, egy TV Tuner, meg egy SSD, és így az átlag fogyi 22W-ra jött ki (24 órás mérés, benne egy backup, plusz az átlagos feladatai, mint net osztás... szóval nagyrészt terheletlen helyzet). Szóval elég jól sikerültek ezek a G1610-ek fogyasztás szempontjából.

(#27) vlevi válasza sb (#22) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az uj atom, pl. z3740, ami az Asus transformer book t100-ban van, nagyon jo kis processzor. SDP 2W (mert csaloka modon itt nem a maximumot, hanem az atlagot adtak meg), de a win8.1-et nagyon jol viszsi, mindne erolkodes nelkul. Annak a procinak csak annyi baja van, hogy atomnak hivjak, ami sikakban rossz emlekeket ebreszt. Igaz, a celeron nev sem a legjobb.

(#28) Zorel válasza sb (#22) üzenetére


Zorel
senior tag

Ettol fuggetlenul tovabbra sem latom ertelmet a nagyobb teljesitmenynek ebben a szegmensben. Bar mondjuk manapsag a HTPC mindekinek mast jelent. Nekem elsosorban filmnezesre kell es innentol kezdve a legfontosabb tenyezok a fogyasztas es a hang. Ezek az uj J1800as lapok out of box hozzak a teljesitmenyt 0db es rendkivul alacsony fogyasztas mellett. A G cerka hiaba gyorsabb de tobbet is fogyaszt es szerintem nincs szukseg arra a plusz teljesitmenyre.

Bocsi az ekezetek miatt de gyorsba mobilrol irtam.

[ Szerkesztve ]

(#29) vlevi válasza Zorel (#28) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is ezért kacsintgatok ezek felé az eszközök felé. Nem akarom agyonhajtani, arra ott az asztali gép. A passzív hűtés emiatt nagyon jó lenne, mert bármikor összedobhatnék egy microatx lapot, amit beraknék egy fekvő házba (pl [link] ), csak hát a zúgásss.

De a mostani mk808 mini pc-met szívesen lecserélném valami ütősebb darabra, ami azért nem kerül a többszörösébe. Tudom, egy ilyen gépbe még memória, ház, táp, vinyó is kell, de ezeket a dolgokat talán be lehet szerezni az apróról jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#30) agent_k


agent_k
őstag

Nem értem... két nappal ezelőtti cikk, hogy leáll az intel ezzel a steppinggel, mert nem csinálnak rá az alaplapgyártók lapot. Majd ősszel visszatérnek az újjal... erre most jön az ASUS?

(#31) banhammer


banhammer
veterán

Miért csak SATA 3 Gbps port van rajta?
A lezárt PCI-E 1x-es portot meg végkép nem értem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) radi8tor válasza banhammer (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert ennyire képes a vezérlője a CPU-nak.
Minek rá 6Gbps-es, ha ki sem tudja szolgálni? :U

⭐ Stella

(#33) sanzi89 válasza banhammer (#31) üzenetére


sanzi89
addikt

Miért fontos, hogy zárt végű vagy sem?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34) gu007 válasza agent_k (#30) üzenetére


gu007
aktív tag

Ipone az írja, hogy ez már a "C0-s steppingre épül"

(#35) agent_k válasza gu007 (#34) üzenetére


agent_k
őstag

ja... úgy más... de a szeptembert akkor sem értem.
Viszont nagyon örülök, hogy kezdenek mozgolódni, mert szükségem lenne egy ilyen megoldásra, de komolyabb kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#36) sb válasza vlevi (#27) üzenetére


sb
veterán

Vlevi és Zorel.
Félreértettetek. Nem mondtam egyszer sem, hogy rossz lenne a Bay Trail. Sőt, szerintem nagyon is jó.
Azt sem, hogy ne lenne elég otthoni NAS-nak, HTPC-nek. Bőven az. Sőt, még általános használatra is jó lehet.

A kérdés az volt, hogy gyorsabb-e a Celeron. Ill. mennyit fogyaszt. Erre pedig azt írtam ami igaz: gyorsabb a 4 magos Bay Trailnél is és fogyasztásban sincs olyan orbitális különbség a 10-15W közötti (10W TPD) komplett rendszer fogyasztás és mondjuk a 17-25W-os között.

Én úgy látom mindkettő tökéletes bármilyen otthoni szerverbe. Akinek fontosabb az erő az vesz Celeront, akinek a fogyasztás az Atomot. Igazából nincs nagy különbség. Ahogy Zorel írta: felesleges az Celeron ereje bizonyos feladatokra... de éppígy fordítva is igaz: Az Atom kisebb fogyasztása sem szempont bizonyos feladatoknál annyira kicsi a különbség.
Egyszóval mindkettő baromi jó a célra. :)

szerk: vlevi, azt ne felejtsd el, hogy a Z3740 4 magos, a J1800 pedig kettő. Ott azért már erőben is nagyobb a különbség. A fentieket a 4 magosra értem, J1900 vagy hasonló... Mivel TDP-re is kb azonosak én inkább ezeket az asztali modelleket várom és mehetnek a HTPC-be. (családnak... nekem nem jó, mert 3D-hez nem elég erősek)

(#37) vlevi válasza sb (#36) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, igen, egy ilyen alaplapba 4magos celeronnal. Jo lenne. Szerinte, ido kerdese, es olyan lapok is lesznek. Ahogy korabban krtatok, igazabol jo lenne a kabini is egy htpc-be.
Amugy, az intel grafikus vezerloirol lehet tudni, hogy linus alatt hogyan allnak driverek tekinteteben? Mert egy htpc adna magat, hogy linux, transmission es xbmc legyen rajta, es ne win8.

(#38) stratova válasza sb (#36) üzenetére


stratova
veterán

Ez J1900-as viszont "még" PCI-os és HDMI + DSUB helyett DVI-D + DSUB van rajta. Mondjuk két soros porttal inkább passzol ez valamilyen beágyazott rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#39) Findzs


Findzs
addikt

egy brazos nem gyorsabb vajon?
mondjuk egy ilyen [link]

:U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) stratova válasza Findzs (#39) üzenetére


stratova
veterán

CPU-ban biztosan nem, mert kb. Kabinivel játszik egy ligában Bay Trail, GPU-ban passz. Cserébe az AMD-s lap kimenetekben gazdagabb, nem mintha el lennénk árasztva Kabini lapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#41) sb válasza stratova (#38) üzenetére


sb
veterán

Ismerem. Igen, ez sem szimpatikus a körítés miatt.
Majd várom a köv lapokat 4 magossal (és gondolom új steppinggel).
Bár most úgy tűnik megjön a Kabini is.

(#42) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Minimálisan legalább egy 9-es Coolink Swif2-t a bordára, tetszik :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) gere


gere
tag

Két hónapot saccolok a négy magos, új steppinges, hyper-threading-es lapok megjelenésének. Addig féllábon is...

Sokszor a drága olcsóbb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.