Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem felesleges ekkora számolási teljesítmény ipari környezetben. De mondjuk nagy sebességű gépeket ellenőrző PC-nek jó lehet.

⭐ Stella

(#2) Kov1024 válasza radi8tor (#1) üzenetére


Kov1024
tag

A legtöbb esetben igen, de azért elképzelhető olyan feladatkör, ahol jól jön a potensebb CPU.

(#3) Angel1981 válasza radi8tor (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van, és tetszik is az elgondolás!

(#4) freemanone


freemanone
őstag

Érdekes kütyü, de árulja már el valaki, hogy minek bele GPS? :N

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ötlet jó, a kivitel inkább csak igénytelen környezetbe való nem feltétlenül ipari

"lehetséges az akár négymagos Core i7 passzív hűtése, amit egyébként egy igen nagy hőleadó felület biztosít" azért 69C°-os környezeti hőmérsékletnél a legalacsonyabb szorzónál többet nem nagyon fog engedni, ha egyáltalán 1 magnál többet engedélyez az energiamanagment ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) bteebi válasza radi8tor (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hát igen, kicsit érdekes koncepció, de egyébként kifejezetten tetszik. Mondjuk a passzív hűtést nem igazán értem, mit számít a teljes csend/ventillátor hiánya ipari környezetben? Nem nyomja el a többi gép? :) Vagy ez a főnök irodájába kerül? :DDD Mondjuk ez megmagyarázná az audio kimenetet.

Mobil proci ide vagy oda, elhiszem én, hogy (elvi síkon) nem melegedhet túl, de attól még egy lekapcsolható, alacsony fordulatszámú (mondjuk 12-14 centis) ventit azért el tudnék képzelni rá... meg pár soros/párhuzamos portot is, ha már ipari.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) radi8tor válasza bteebi (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért fontos hogy passzív legyen, mert a mozgó alkatrészek tele mehetnek kosszal, ha leáll a venti vagy eltömődik a szűrője, máris túlmelegedik a gép.

⭐ Stella

(#8) Kov1024 válasza bteebi (#6) üzenetére


Kov1024
tag

A venti hiánya ebben a környezetben azért előnyös, mert nem hajtja be a környezeti mocskot az alkatrészek közé ;)

radi8tor1: ez meg a másik :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Apika válasza Kov1024 (#8) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A borda lapjai közé fújná, onnan pedig a szélei felé ki is jutna...

(#10) bteebi válasza radi8tor (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Végülis jogos. :U Ettől függetlenül el tudok képzelni egy ahhoz hasonló megoldást, mint amilyet az előbb mondtam. Ha nagyon ritkán jár(na) a ventillátor, akkor valószínűleg jóval nehezebben tömődne el, de persze úgy is csak idő kérdése :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) bluemirage


bluemirage
őstag

Minek bele GPS?

Ha mozog... (alkalmazásfüggő lehet a GPS adatok felhasználása.)

Hogyan mozoghat?
Hajó, teherhajó, kamionos műhelykocsi, vagy laborkocsi, teherszállító-rep.gép... polgári, katonai... amelyek a fedélzetén a járműtől független, helymeghatározást is igénylő IT megoldásra van szükség

stb...

A GPS lehet biztonságtechnikai megoldás is... azaz bizonyos alkalmazások, csak bizonyos helyen működnek... védelem az eszköz ellopása esetén... illetve a jogosultságok helyhez is köthetőek... Ezek mind alkalmazás függő dolgok, amihez viszont kell az eszköz GPS-e.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#12) freestailo


freestailo
őstag

Fullos HTPC :D

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Na ilyen kell otthonra, erős, gyors és passzív.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) lujó55 válasza radi8tor (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Na meg akkor ha pl. menet közben kell mérni a tesztautó paramétereit, vagy kísérleti móduselemzést végezni valamin. Oda kell kakaó.
Baromi jó cucc komoly teljesítménnyel :R

(#13) janos1988: de inkább vennél egy komolyabb járgányt szalonból ennyiért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) Sátán44 válasza freemanone (#4) üzenetére


Sátán44
addikt

Látod milyen kis kütyü, ha ellopják tudják követni :D

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#16) freemanone


freemanone
őstag

Lopásgátlónak elég ciki... szerintem nincs benne külön aksi a GPS-nek (bár lehet h tévedek), de valóban mozgás közben érdekes lehet egyes alkalmazásokhoz!

(#17) jerry311 válasza Apika (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem a mocsok miatt passziv, hanem a meghibasodas elkerulese vegett.

(#18) mikej95


mikej95
aktív tag

Önvédelmi fegyvernek is megteszi!

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#19) banhammer válasza freemanone (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Hogy ne tévedjenek el vele a gyárban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) banhammer


banhammer
veterán

A hűtőborda hőfokára 100% terhelés mellett kiváncsi lennék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) radi8tor válasza banhammer (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mobil CPU megy bele, nem melegedne szerintem 60 fok fölé a borda.

⭐ Stella

(#22) dchard válasza bluemirage (#11) üzenetére


dchard
veterán

Látszik, hogy sokat dolgoztatok ipari rendszerekkel, mert a legfontosabbat nem említettétek:

A GPS helytől és hálózattól függetlenül biztosítja a pontos időt, vagyis referencia órajelet ad a nagy sebességű termelőberendezések szinkronizálásához.

Arról nem beszélve, hogy a tengerészetben, és repülésben nem ilyen "mezei" GPS vevőket használnak, mert a helymeghatározási pontosságuk és a rendelkezésre állásuk csekély, flottakövetéshez meg szintén nem Corei7-tel szerelt dobozokat fognak venni ipari mennyiségű pénzért. Nem az a cél, hogy a fuvaros ezen játsszon Crisys 2-t :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23) Core2duo6600 válasza Apika (#9) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy fenét, akkor miért megy tele szarral az asztali géped ?
Miért megy tele kosszal a aptop akár 1 év alatt is ?
Nagyon jó, hogy passziv, egyel kevesebb kacat ami beszarhat, nem lesz zárlatos a venti stb...

Kiváncsi lennék az árára , nem mitnha venni akarnék egyet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24) Apika válasza Core2duo6600 (#23) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Itt a nagy hűtési felület miatt vannak ezek a lapok, befelé nem lyukas... Tehát onnan nem megy be a por...

(#25) mepet válasza freemanone (#16) üzenetére


mepet
addikt

"Lopásgátlónak elég ciki... szerintem nincs benne külön aksi a GPS-nek"

Na mert a magyar rendőrök biztos elkapnák mozgás közben... :DD
Fix helyen sem hiszem, hogy rátalálnak, amilyen ügyesek. ;]

(#26) ddekany válasza Apika (#9) üzenetére


ddekany
veterán

"A borda lapjai közé fújná, onnan pedig a szélei felé ki is jutna..."

Én nem egy olyan bordát láttam megtelni szösszel... Valahogy előbb utóbb megakadnak benne porszemek, azokban meg megakad a többi. Ilyen alapon akár borda-mentes sík felületen amire merőlegesen fúj a ventilátor (lásd régi GPU hűtő) is valóságos prof-filc tud képződni.

Amúgy meg minek a ventilátoros megoldás, ha lehet ventilátor nélküli is... Utóbbinak csak előnye van, ha a tömeg/térfogat nem számít. (Mióta várok olyan asztali PC-kre amik ilyenek, hogy kívül egy nagy borda az egész, de csak mutatóba vannak ilyesmik. Egyszerűen az embereket nem érdekli a zaj. A híres hű-de-halk márkás gépek is csak annak halkak akik zajos helyen élnek, én pl. mindent felrúgnám fél nap múlva. Nem is tudom mit fogok csinálni, ha majd nem lehet gépeket összerakni alkatrészekből.)

(#27) devast válasza Apika (#9) üzenetére


devast
addikt

Zimmer Kreim gépekben is így van megoldva. Zárt doboz, és egy ventillátor fúj a bordázott tetejére.
Az ipari környezet itthon vicc kategória. Azok a gépek amik integrált/beépített pc-ket tartalmaznak azok általában a cikkben említetthez hasonló ténylegesen ipari felhasználásra fejlesztett cuccok. A többi meg a legócskább asztali pc amit a boltban lehet kapni. És minden azonos környezetben működik. Processzor ventillátorról folyik a fekete színű dzsuvával kevert olaj, a sárga alaplap fekete ugyanettől stb. Jóska rátette a lábát a gépházra, az meg középen megrogyott, igaz minek 3500ft-nál drágább gépházat venni az úgyse csinál semmit. Csak nekem kell hajlítgatnom a 0,1mm-es vastagságú oldallapot, hogy a helyére menjen, és közbe nekem vágja szét a kezem 5 helyen.... Kodegány/ low cost power tápokat már meg sem merem említeni.

(#28) Mec


Mec
aktív tag

se RS232, se RS485? Ez lenne a minimum, nem az usb3 meg az esata...

Advantech ARK szériában rengeteg különböző felépítésű van, olyannal már szemeztem htpcnek.

[ Szerkesztve ]

mecsystem.uw.hu

(#29) Dr. Akula válasza Mec (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg kéne MFM vinyó, ISA busz, billentyűzetről hajtott A20 vonal is, nehogy véletlenül túl modern legyen...

(#30) Baltásgyilko válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Hát az ipari rendszerekben inkább használank RS232-t mint usb3-mat vagy esata-t.

(#31) #05364992 válasza radi8tor (#1) üzenetére


#05364992
törölt tag

Hát azért apám valszeg örülne, ha egy ilyenen futna a munkaprogija a vasszerelőműhelyben. Most egy penryn alapú celeron-os asztali gépük van bent, ami állandóan köhög a keresztülszívott finom vasportól, pedig egy ajtó választja el magától a műhelytől az "irodát", ahol van. (A teljesítménye meg édeskevés, CAD-ot nem erőltetnek nagyon rajta, mert attól már beáll hídba a masina.)

(#32) ddekany válasza devast (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Lehet, hogy hülye ötlet, de mi lenne, ha a gép összerakása után a kritikusabb helyekre ráragasztanának egy-egy bordát, aztán az egészet felöntetnék valami epoxy-szerűséggel, úgy hogy bordák kilógjanak. Persze a ventilátor akkor sem túl jó ötlet, mert az sem jó ha a bordán hőszigetelő gyenya réteg van.

(#33) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

Ha elém raknának mondjuk egy Mac minit, meg ezt és az egyiket ingyen elvihetném, akkor ezt választanám. :D

(#6) bteebi:
(#28) Mec:

Természetesen van RS-232/422/485 is ;) [link]

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#34) Mec válasza hugo chávez (#33) üzenetére


Mec
aktív tag

Valóban írják a specifikációban a gyári oldalon mindhárom processzorra, de a képeken nem látom, hol is lenne.

Na mindegy, ha jó ára lesz akkor utánanézek :)

Eddig ezeket használtuk, nagyon beváltak:
Advantech ARK series
Itt 20-30 fokos helyen 40-45 fok körül van a burkolat, szintén megy CF kártyával is, de 2.5"-os HDD-vel sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

mecsystem.uw.hu

(#35) Reggie0 válasza freemanone (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Jarmufedelzeti felhasznalasra.

(#36) Dr. Akula válasza Baltásgyilko (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Régen meg lyukkártyát használtak, akkor olyan "port" miért nincs rajta?

(#37) #16939776 válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert van rajta soros port és azon keresztül sokkal gyorsabban lehet adatot bevinni/kiolvasni...

;]

Akár elhiszed akár nem javarészt nincs szükség nagyobb adatátviteli sávszélességre. Mellette szól hogy hihetetlenül egyszerűen implementálható.

(#38) Dr. Akula válasza #16939776 (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Soros porton, mint USB3-on? LOL!

javarészt nincs szükség nagyobb adatátviteli sávszélességre
Persze, 640k ramnál sincs szükség többre, Billy megmondta...

De ha már ennyire nincs szükség semmire, akkor minek neked új gép? Soros port mellé jó a 486 is, nem kötelező lecserélni. Ezt a gépet nem neked gyártották, hanem a 21. század emberének.

[ Szerkesztve ]

(#39) #16939776 válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem sétálj el a hozzád legközelebbi ipari létesítménybe, és nézd meg milyen csatlakozók vannak a gépeken, és ha van valamelyiken usb-3 akkor azt fotózd le légyszives :)

Nem az én igényeimről volt szó, bocs de nem etetek trollokat :DDD

Korábban már beszélgettünk, kicsit több számítottam tőled :)

(#40) hugo chávez válasza Mec (#34) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Az adatlapja szerint azon a hosszú csatlakozón van a 4 COM port és a 4 DI/DO SPI busz kivezetése is.

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#41) Dr. Akula válasza #16939776 (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondom, nem kötelező újat venned az ipari létesítményedbe, ahol eddig is elég volt a 486 (meg a 640k ram), ott ezután is. Minek akarsz te ilyen gépet egyáltalán?

(#42) bluemirage válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


bluemirage
őstag

Jujjj :Y
RS232 súlyos és gyakori ipari szabvány, míg az USB nem.

Ez van...
Persze nem kell nekünk elhinned... járj utána és kérdezz rá :W Nem szégyen. Nem mindenki dolgozik olyan ipari környezetben, ahol az IT és gépek kapcsolatát megfigyelhetné.

Mert biza' Jürgenék Deutschlandban' ugyanúgy RS232-t használnak, mint Bill-ék Minnesotában és Mr. Smith Englandban'... ipari környezetben.

Némi csúsztatással pedig:
"Van, ami akkor is igaz, ha nem hiszünk benne". - Angyalok városa ;)

Meliora sunt bono inimica

(#43) Dr. Akula válasza bluemirage (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A lyukkártya is az volt... Egyszer...

(#44) Mec válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Mec
aktív tag

Az egyszer volt, ez meg most van. Nem tudom miért vagy ennyire felakadva rajta.

mecsystem.uw.hu

(#45) szab.tam


szab.tam
nagyúr

évekkel elkéstem a hsz-sal.

a képen a hülyéje felakasztja a falra.
a bordák még véletlenül sem függőlegesen vannak... :C :D
(gyk: úgy jobban leadná a hőt. még gykk: gravitáció...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.