Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem egy Hasselblad H3D-31 tetszene nagyon (igen, tudom, hogy az középformátumú :D).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nemgyenge irás.

A D300 meg tényleg nagyon büntet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Igazából baromi nagy dobás volt ez a Nikontól. Amikor megláttam a 40D specifikációját dpreviewen akkor azért úgy gondoltam, hogy uhh, ez nagyot fog ütni, igencsak szednie kell magát a Nikonnak, ha akar bármit is... erre meg, hát igen... olyat alkotott, ami nem kicsi ugrás az elődmodellhez képest, nem tyúklépésezünk, mint eddig hanem E!
Mindenesetre nem lesz ócsó, 40D-hez viszonyítva sem, kishazánkban....

(#4) MaUser


MaUser
addikt

Hülye kérdés, de speckók alapján mi olyan nagy különbség van egy D300 és egy 40D között ami ez kiváltotta?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) werttzui


werttzui
őstag

Azért az ára sem gyenge a nikon sajna drágább és kb ugyanannyival tud többet amennyivel drágább jó lenne egyszer azonos keretből dolgoznának akkor vajon melyik cég hozzná ki a jobb gépet?

PENTAX

(#6) Szten Márs válasza MaUser (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Engem személy szerint az AF rendszere petéztetett le....

(#7) Dare2Live válasza MaUser (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem irok specifikáciokat lehetne irogatni, hogy mégcsak nem is az egyik pro etalon D2X fokuszrendszerét kapja meg hanem a zsiruj D3 gépét ami ugye várhatoan 1dm3 szintü.

Inkább igy irom:
Nikon a D2Xs a korábbi etalon/álomgép ami kb 1.000.000Ft na annál a D300 minden tekintetben kicsit vagy sokkal jobb. És én már a D2X se mondanám egysulycsoportnak a 40Dvel.

Hát ennyi.


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Parci válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ámen. eccer lesz ilyenem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Dtomi válasza Parci (#8) üzenetére


Dtomi
őstag

Miért nem a MarkIII-hoz hasonlítod???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10) lesaux


lesaux
veterán

ISO huszonötezer
Azért kíváncsi lennék egy ilyen képre. Akinek van, szóljon! :D

(#11) lesaux válasza lesaux (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Semmi, a barátom már kidobott pár találatot. :D

(#12) Parci válasza Dtomi (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert az 3x annyiba kerül. öngólka... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Dtomi válasza Parci (#12) üzenetére


Dtomi
őstag

a D300 meg másfélszerese a 40D-nek gondoltam akkor nem számít az ár.... de ezekszerint mégis de akkor meg ott van az 5D sehogy nem jön össze ez a blog :C :DD ezért 11es jár nekem de vagy 4.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#14) Parci válasza Dtomi (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a d300 márpedig a d40 ellenfele, pont annyival drágább, amennyivel többet tud. illetve nem, nem drágább annyival. egyértelműen jobb vétel.

az 5d pedig egy minden szempontból rosszabb gép, mint akár a régi d200, kivéve persze azt a nagyon fontos szempontot, hogy full frame. épp ezért viszont az 5d eléggé külön műfaj, akinek full frame kell, nincs választása abban az árkategóriában.

ami igazán ütni fog, az a d400 (full frame d300), vagy 5d mark II. ahogy az eddigieket nézem, inkább a d400 :DDD

(de, mint mondottam, BLOGot írok, hadd fikázzak már, százszor leírtam, hogy a Canon gépek ugyanúgy qrvajók, mint a Nikonok, és hogy többnyire leginkább a fotóssal szokik baj lenni, nem a tekknikával)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ez egy ilyen biznisz. Hol az egyik van a másik előtt, hol a másik az egyik előtt.

A jelenlegi kb. hasonló szitu, mint amikor kijöttek az elsősorban riportfotózáshoz használt gépeikkel 2005 elején, a Canon 1D Mark II - 8 megapixelen tudott 8 fps, a Nikon D2Hs viszont csak 4 megapixelen tudta ezt a sebességet, ráadásul a 1D M2 nagyobb szenzorral is bírt.

Most ez van. Majd lesz fordítva vagy egálban. Ezért nem kellene egymás torkának esnünk azt hiszem ;)

Feel Good Inc.

(#16) Parci válasza Dtomi (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, megnéztem a dpreview-n a 40D preview-t... és azt kell mondjam, hogy semmi érdekes nincs abban a gépben a D300-hoz képest. SEMMI. a nikonnak jobb a live view-ja, minden bizonnyal sokkal jobb lesz az af rendszere, nagyságrendekkel jobb az lcd-je, stb, stb, stb.

szori, de mondtam, hogy ne negyvendézzen meg négyszázdézzen nekem senki ;]
(és továbbra sincs kedvem objektív tesztet csinálni, mert a saját blogomban nem muszáj. okker?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Dtomi válasza Parci (#14) üzenetére


Dtomi
őstag

Értelek én csak nem látom értelmét még mindíg egy lapra tenni a nikon/canon gépeket hiszen mindíg tolódás volt a két nagy márka szegmensei között. Tehát nem ellenfél volt hanem választási lehetőség, azoknak akik még egy márka mellett se tették le a voksukat (de a jobb választásáért mindíg kisebb lett a pénztárca). Ezek a zöldfülűek, a családosok akik eddíg nem tehették meg, és a divatbólfotósok.
De amint már D2L írta egyszer az lenne az igazi ha két gépet ugyanazzal az árcimkével adnának ki. Akkor melyik lenne a jobb. Így, hogy kifizetem a különbséget nem olyan májduzzasztó vásárlás mintha mondjuk a nikon azt mondaná nos igen borsot törtünk a canon orra alá.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#18) werttzui válasza Dtomi (#17) üzenetére


werttzui
őstag

Eztetetet én vetettem föl''D2L írta egyszer az lenne az igazi ha két gépet ugyanazzal az árcimkével adnának ki''bocsi :) de lőjetek le ,hogy más blogjába pofázok de meg kell mondjam most a nikon kitett magáért már csak a teszteket várjuk :)

PENTAX

(#19) pilóta


pilóta
nagyúr

Úgyismindegy, nemsoká jön az OIy E-3 :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) Parci válasza pilóta (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon-nagyon-nagyon vártam azt a gépet! 2 éve :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) pilóta válasza Parci (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ütni fog az most is :D

Egyébként szerintem mindez azokat érinti, akiknek nincs még semmilyen SLR gépük, mert ha van, akkor úgyismindegy milyen vázat hoz ki az egyik vagy másik gyártó, az objektívpark determinál.
Legalábbis szerintem ha valakinek van 4-5 profi objektívje (darabonként drágábbak, mint egy jobb váz...), akkor nem fog meghatódni, ha a konkurencia kihoz egy valamivel jobb vázat, mint az övé...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Parci válasza pilóta (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

of course. főleg, h a vázak simán 2 év után elavulnak, míg a jó obi 30 évig is jó obi. apám most is 20 éves nikkorokat vadászik. nekem amúgy kb a 18-200vr-rel eldőlt, h nikon, de örömmel látom, hogy most nagyon erősek is :)

a d70 után még volt egy kis pauza, de a d40-d80-d200-d2xs már nagyon erős termékvonal volt, a d3-as sorozat pedig még rátesz egy lapáttal. előtte a canon volt nagyon penge, azelőtt meg megint a nikon. ugye a d1 volt az első digitális slr...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Pompi válasza Parci (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

[szőrözés ON]

''ugye a d1 volt az első digitális slr...''

Az Olympusnak már 97-ben volt slr gépe, igaz nem cserélhető obis, hanem bridge like (nekem ilyen volt az első digitális gépem). Persze messze nem ugyanaz a kategória, mint a D1.

[szőrözés OFF]

Feel Good Inc.

(#24) pilóta válasza Pompi (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sőt mi több, a kodaknak már 91-ben volt: [link]
Bár a nikon már korábban csinált, csak az nem volt kereskedelmi forgalomban....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) Parci válasza pilóta (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az első széleskörűen hozzáférhető dslr-re gondoltam (és cserélhető obisra of course)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Kinek a Mercedes, kinek a BMW. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#27) hali01


hali01
őstag

Ecsém Te olyan hülye vagy mint egy malacpersely.

(#28) Parci válasza hali01 (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ezt rám értetted, akkor elbúcsúztatlak a fórumról. ha nem rám, akkor viszont szeretném érteni, hogy kire, és jó eséllyel akkor is elbúcsúztatlak a fórumról.

tehát?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) hali01 válasza Parci (#28) üzenetére


hali01
őstag

Ha te írtad a fentieket akkor igen.
Ha csak ennyit tudsz akkor rajta.

[Szerkesztve]

(#30) lesaux válasza hali01 (#29) üzenetére


lesaux
veterán

Hé, mi ütött beléd? Ez csak egy blog. A többi 1980 hozzászólásban olyan normálisnak ismertelek meg.

[Szerkesztve]

(#31) Szten Márs válasza hali01 (#27) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem túlságosan véresen komolyan értelmezted azt, ami nem feltétlen annak szánódott. Take it easy, tudod. A ''Fika'' rovat erre való :D

Parci: szerintem mindenkinek lehet pillanatnyilag ingerlékeny állapota, és reagálhat erősebben, meg ilyen előfordul elég gyakran a forumon, ahol van lehetőség surlódásokra, ott lesz is, meg tempban is csak erősebb verziókért szokott járni. Peace :)

[Szerkesztve]

(#32) hali01 válasza lesaux (#30) üzenetére


hali01
őstag

Egyszerűen csak elolvastam ezt az irományt és kinyílt a bicska a zsebemben.
Rengeteg hasonló szemét kering a hálón,amiket sokszor ki is moderálnak.
Na de,h pont egy ''házigazda'' tegye ezt,az már több mint elszomorító.
Nomeg nem csak felnőtt emberek járnak ide,hanem gyerekek is,akik szintén olvassák az ilyen agresszív irományokat,ami valjuk be nem biztos,h jót tesz a fejlődésüknek.
Ezek után nem kell csodálkozni ha a kölykök is hasonló stílusban nyilvánulnak meg társaságban,mert azt hiszik,h ez a menő.
És ez még csak a jéghegy csúcsa.Van ettől durvább is,csak most épp ezt olvastam és reagáltam.



Én leírtam a rövid tömör véleményem és vállalom a lövetkezményeit.
Ezek után a szerző vagy önkritikát gyakorol,vagy kidob a fórumról,amivel bizonyítja gyengeségét.

[Szerkesztve]

(#33) Pompi válasza lesaux (#30) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem tudnék még tőle hasonló példát mutatni... talán még emlékszel is...

Feel Good Inc.

(#34) Parci válasza hali01 (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kis barátom, egyszer és utoljára leírok valamit, amit már kb százszor leírtam:

1) hogy egy teszt mitől teszt, mi az objektivitás, mi a mérés, mi a konklúzió, hogy épül fel, miket lehet és miket nem lehet állítani, azt hidd el, elég jól tudom. hardver site-ot csinálunk/csinálok 7 éve, nyilván kell legyen némi fogalmam.

2) innentől kezdve hülyének nézni nem ér, ugye... nyilván amit írtam, úgy írtam, hogy nem lett volna muszáj pont azt írnom. egy - jól figyelj - qrva blogba írtam, ráadásul történetesen a sajátomba. most akkor szerinted oda is vagy tesztet írok, vagy semmit?!

3) házigazdával akkor se beszélj így, ha épp hülyének nézed, de minimum tájékozódj előtte.

4) mivel előre féltem tőle, hogy lesz, aki képtelen egy blogot úgy olvasni, hogy ne vegye véresen komolyan, ezért kb. három helyen is leírtam, hogy - figyelj - ''természetesen akár canon, akár nikon, mert egyik jobb, mint a másik, és mint mindig, a fotós a szűk keresztmetszet''.

úgyhogy de, bár nem barátságos stílusban írtam ezt a hozzászólást, ettől függetlenül szeretném, ha jeleznéd, hogy megértetted ezeket, és szori. én pedig lenyugszom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) alfie


alfie
csendes tag

Japánban élek. Szeptember végén hazamegyek pár hétre. Ha van rá igény, viszek 1 vagy max. 2db D300 vázat, 350.000 Ft-ért, angol menüvel. 2008 márciusáig intézem a garanciális problémákat, ha esetleg lesznek. (A gép egyébként Magyarországon jelenleg hivatalosan 425.000Ft-ért előrendelhető, de csak novemberben fog Európában megjelenni.) Írj, ha ez, vagy valamilyen más gép érdekel 200.000Ft fölött (akár D3 is): stubiKUKACett.bme.hu

(#36) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#34) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Korrekt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#37) Damage válasza Parci (#8) üzenetére


Damage
senior tag

Kihívlak a 3 éves 350D gépemmel egy fotóspárbajra! :K
Természetesen Nikonnal kell megjelenned. Nézzük meg melyik a jobb gép! :P
Elolvastam a hozzászólásokat és a 40D egy nagyon jó kis gép (ilyet szeretnék venni, ha lenne rá pénzem). Ami sokat számít egy váznál: érzékelő minősége (természetesen a Canon-é jobb, mert csak! :D). Ami többet számít egy váznál: objektív. A Canon objektívei messzemenően jobbak és nagyobb a választék :) (szubjektív vélemény és személyes tapasztalat). Számoljuk össze különböző eseményeknél a fehér és fekete obik számát (sport, politika, közélet, természetfotózás). Ezeknek a nagy része Canon. Miért is?! Miért nem veszik az olcsóbb Dx2-t?
Tudom, hogy nem győztelek meg, de Te se engem! :P
Japánba több Nikon-t adtak el? A Világon meg több Canon-t használnak. Nézz meg egy (több) nevesebb fotókiállítást és hogy milyen géppel készültek a képek. A Canon lesöpri a Nikon-t! :C
Szívesebben vennék egy 5D II-t, vagy akár csak sima 5D-t. Sajnálom, hogy nincs rá pénzem. Az EOS Mark III-ról ne is beszéljünk. És azok a gyönyörű fehér 500-as telék IS-sel és hatalmas fényerővel. Szegény Nikon-ok elbújnak a 2-3. sorba mögéjük! :C

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#38) rdi válasza bLaCkDoGoNe (#36) üzenetére


rdi
veterán

Szeretettel Parcinak is:

1) A házigazdának mindig igaza van.
2) Ha mégsem automatikusan az 1. pont lép érvénybe :))

De én is nikon fogok venni, csak olcsóbbat.... 40Dx-et

Fej! Tor! Potroh!

(#39) Damage válasza rdi (#38) üzenetére


Damage
senior tag

Vegyél csak 40D-t, igazad van! :)
40D-je a Canon-nak van! :C
A Nikon-é a D40 és a D40X. ;)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#40) Parci válasza Damage (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem én ám a poént. igen, pont annyira reális, amit az obikról fejtegetsz, mint a nikon jó, canon rossz szöveg. csak nekem jobb a stílusom ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) Damage válasza Parci (#40) üzenetére


Damage
senior tag

Rendben, jobb a stílusod (ebben engedek, bár tévedsz ;]), de a Canon akkor is jobb. Persze a Nikonnak is megvan a maga piaca. Sok ember egyetért Veled, hogy jobb! Ők (ti) nagy megelégedettséggel használják életük végéig, és nem is tévednek sokat. Valóban egy jó márka. A többség meg vesz egy -esetleg több- Canon vázat, pár objektívet és kiszorítja a fotós elitből a Nikonos kisebbséget. Nincs ezzel semmi gond :)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#42) Parci válasza Damage (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben úgy, ahogy van, tévedsz. több nikon dslr fogy már, mint canon, és profik között sem igaz, amit írsz, a profi obik terén meg spec egyáltalán nincs elmaradva a nikon. consumer lencsékből igen, de az aktuális pénzügyi évben pótolni fogják. szenzorzaj volt még állandó canon mánia, hát az sem téma már (sőt, okosabb a nikon szenzor + zajszűrése újabban).

maradjunk annyiban, h ekvivalens megoldások nagyságrendileg. van, amiben ez jobb kicsit, van, amiben a másik. viszont pont a profi fotósokhoz a nikon szól inkább, ha már itt tartunk. pont az a baja annak a cégnek, h nehezebben szól a tömeghez, a canonnal ellentétben.

azért a d40-d80-d300-d3 vonal rendesen szedi el a piaci részesedést a canontól.

(na, csak belehúztál a csőbe, h ezt leírjam. még sincs stílusom.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) rdi válasza Damage (#39) üzenetére


rdi
veterán

Ja vagy úgy! akkor D40x lesz :))

Fej! Tor! Potroh!

(#44) bLaCkDoGoNe válasza Damage (#37) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Nézz meg egy (több) nevesebb fotókiállítást és hogy milyen géppel készültek a képek. A Canon lesöpri a Nikon-t!"

És mint tudjuk, egy fotó jóságának (és tágabban értelmezve egy fényképezőgép jóságának) a mércéje az, hogy nyert-e díjat. Világos. Szerintem nem szerencsés a fotózást technikai sport szintjére ledegradálni.

Ja, és én itt pártatlan vagyok, mert én a Pentaxosok kicsi, de annál lelkesebb táborát erősítem. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban nem, ráadásul senki nem söpör le senkit, sehova. a canon a nikont mostanában különösen nem, mert mostanában speciel a nikon erősödik a canon rovására, és ha eddig nem söpörte le, most végképp nem fogja.

egyébként pedig igen, bármelyik, a piacon lévő slr-rel tökéletes képeket lehet készíteni, tényleg preferencia kérdése, h kinek mi és miért jön be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) werttzui válasza Damage (#37) üzenetére


werttzui
őstag

"Canon objektívei messzemenően jobbak" naneeeeeeeeeeeeeeee :)

PENTAX

(#47) Bici


Bici
félisten

Az adatlapok alapján nekem is a Nikon tetszene jobban, ez a 30D és a D200 idején is így volt.
Aztán megkértem egy ismerősömet, akinek a boltjában volt mindkettő, hogy engedjen meg pár fotót egy-egy kiállítási példánnyal.
A Nikon fogása, ha nem is mondanám rossznak, de az én kezemhez nagyon nem passzolt, és a kurzorgomb nyomogatása sem volt nekem túl kényelmes.
A Canon 350D fogása sem jött be, de a tekerő tárcsa nekem jobban kézreállt. A 30D-nél meg aztán teljes volt a kényelem, mert a szuperjó fogásával, és a forgatós tárcsa + pontos joystick párosítással nekem nagyon jól használható gépnek bizonyult.
Az, hogy az egyik 8, a másik 10Mpixeles, meg hogy milyen egyéb izék vannak egyikben, másikban szerintem sokkal kevésbé fontos, mint a jó fogás, és a kényelmes használhatóság.
Ezek persze szubjektív dolgok.
A fókuszpontok számáról lehet vitatkozni, meg arról, hogy melyik dupla, és melyik normál érzékenységű, de sokan használnak Olympus gépet, amin mindössze 3 (gyakorlatilag 1db) fókuszpont van, és őkis gyönyörű képeket tudnak vele készíteni. A Canon/nikon felhasználók közül is sokan vannak úgy, hogy csak a középső fókuszpontot használják. Szerintem is nagyon ritka az a helyzet, amikor nem elég az az egy.

Parci: Szerintem nem bölcs dolog avval fenyegetőzni, hogy valaki kiraksz a fórumból. Oké, hogy más kategória vagy, mint az átlag júzer, és lazán megteheted, de ez akkor sem megoldás pont azért, mert a házigazdától az ember többet is vár el, mint egy "mezei" látogatótól. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Parci válasza Bici (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van, egy olyan géppel fotózni, amit kényelmetlen fogni, elég szívás. és igen, az összes slr szép képeket csinál. ezt szajkózom egyébként notebook vonalon is: kevesebbet számít, hogy 2.0 vagy 2.2 ghz-es a proci, mint hogy milyen a billentyűzet, lötyög-e a kijelző, stb.

ami a személyeskedő srácot illeti: simán figyelmeztethető valaki egy ilyen hozzószólásért (figyelmeztetés = a következő hasonló megmozdulásnál ban), abszolút nem éltem vissza semmiféle hatalommal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Bici válasza Parci (#48) üzenetére


Bici
félisten

Oks, akkor egyetértünk! :)

Nem mondtam, hogy visszaéltél, de a figyelmeztetésnek véleményem szerint nem így kellene kinéznie: "akkor elbúcsúztatlak a fórumról".
Sztem kicsit hivatalosabban kellett volna, az mindig jobban hat, mert ha valaki érzelmeket, indulatot visz az ilyesmibe, akkor arra jó eséllyel visszavágnak még durvább stílusban, és nem nagyon lesz vége. Egy diplomatikusabb, higgadtabb figyelmeztetés méltóságot és intelligenciát sugároz, és lehűti azt, akinek szól.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) Parci válasza Bici (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen igazad van, évekig enyém is volt ez a poszt a fórumon, de már egy ideje átadtam a stafétabotot a moderátoroknak. ettől függetlenül sem vagyok igazságtalan, és ez a kevésbé higgadt figyelmeztetés sem volt független attól, hogy egy, a blogomhoz kapcsolódó témáról van szó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.