Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#209) Dany007 válasza patomi (#208) üzenetére


Dany007
veterán

Igen nálunk kellett a venti.
Biztos írtam korábban, de hozzászólt egy energetikai szakember is a témához és megnézve a képeket egyértelműen leírta, hogy az ablakok fölött kívül alkalmazott beépített / beépíthető redőnydobozolás az, ami a hőhidat okozza! Ezért van pára. Szerintem részben, részben meg azért, mert nincs szigetelve az épület. Perlittel próbálták megoldani a dolgot, ami azt jelenti, hogy a vakolatba pici nikecell golyócskákat raknak szigetrelés címszó alatt, ami, mint később kiderült nem ér semmit.

A lényeg, hogy nálunk kellett a venti és működik. A Noctua IPPC ventilátora tényleg olyan brutál, mint írják. Évente max 1x takarítom, de néha azt is elfelejtem és ősztől tavaszig megy megállás nélkül, éjjel nappal. Most, 2020 aug-ban is kiváló állapotban van. :) Persze nyilván az egy centi porréteg rontja a hatékonyságát, de na..., ősszel kitakarítom. :)
Pára nincs vagy minimális néha napján. 4 éve, miután ezt beszereltem és megbizonyosodtunk róla, hogy működik kifestettük a lakást és azóta is az a festés van és hibátlan.

De ahogy eddig is, most is mindenkinek azt ajánlom, hogy mérje fel pontosan a saját helyzetét. Minden szituáció egyéni elbírálást igényel és annak megfelelő megoldást is. Ha van lehetőség, akkor szigetelés és hőhídmentesítés. Esetleg nyílászárócsere. Ha pont olyan a szitu, mint nálunk, akkor ventilátor.
De a párátlanító olyan zajjal és energiaigénnyel jár, ami szerintem hosszútávon nem fenntartható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.