Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Köszi a szervezést :)

Most nézem, ez a Zalaszentgrót ku**a messze van Budapesttől :D Először is javasolnám a tapolcai indulást, az fél fokkal jobb. Nekem legalábbis.

A húsvét meg tényleg rizikós időszak, nem hiszem, hogy el tudok elszabadulni, de nekem utána is jó kedden, vagy szerdán. Ha mégis a húsvét hétvégi vasárnap vagy hétfőn tudnak többen menni, meglátom, mit tudok összehozni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2) parandroid válasza Dark Archon (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó a húsvét utáni kedd, vagy szerda (talán jobb is). Zalaszentgrót meg tényleg az isten háta mögött van (bár Keszthelytől csak kb 20 km. Indulásra Tapolca helyett Keszthelyt javasolnám amúgy, autópályán jobban megközelíthető (Balatonszentgyörgyig M7, onnét meg az új 76-os majdnem végig). Nem mellesleg ha valaki vonattal jönne, az is jobban megoldható. Útvonal eszerint szerkeszthető, akár kicsit rövidíthető is (Keszthely-Rezi-Sümeg, többi marad).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Tavaly haverokkal feladtuk a balaton körüli bicajozást. Botrányos a balaton kör állapota, havernak kellett hozzá az, h egy vasúti átjárón tönkremenjen a 150ezres hátsó karbom felnije, rajta a 30 ezres gumival. Szép outija van. Peches eset volt, de ott lett elege. Sportolásra, 30km/h körüli/feletti átlagra nem megfelelő, megyünk máshova, ahol kb tüköraszfalt van. Ideje már kb senkinek nincs, így max 2 óra alatt kikészülünk a tempótól. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) parandroid válasza parandroid (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez pl Keszthelyi bázissal, behúzva 100km alá, és még mindig érdekes maradt...

Keszthely - Balatonfelvidék Round Trip

ncc1701: Igen, ez volt az egyik motiváció, hogy találjunk valami alternatívát a Balaton kör helyett.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) cattus


cattus
őstag

Húsvét környékén pont Nagykanizsán leszek szóval előfordulhat hogy csatlakozom. Már ha gravellel szabad az országútik közé keveredni. :)

Do the thing!

(#6) parandroid válasza cattus (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Naná!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) rétisün


rétisün
veterán

jelentkezem!

Szentgrótig még bringával is elmegyek :DD megjegyzem, húsvét vasárnap-hétfő már nyári időszámítás.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8) ncc1701 válasza parandroid (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi dunaharaszti környékén találtunk egy 44km-es tüköraszfaltot. A rukkel-tó elött megy el, vasárnap kell menni, mert akkor nem járnak a dömperek sóderrel. Aztán ezt az utat lehet ismételni, variálni, tök jó edző kör, nyáron, mikor dög meleg van 7-kor talizunk 3-6-an, ha mindenki siet, akkor másfél óra a 44km, csumi, pacsi. :) Nem túl látványos,az tény.
Egy időben nyomattunk dunakeszi-szob (meg még feljebb ipoly mentén) szakaszt, de az is botrány út minőség szempontból. Az is úgy jó, h családdal 16-os átlaggal, és lehetőleg montival, vagy bármivel, amin 2"-os gumi van, alig nyomással.
Nameg a kijelölt bicaj utakon sem a szembejövők, sem a gyalogosok nincsenek felkészülve arra, h 100 kilós gyúrós barmok tekernek nagy tempóval. Kijönnek elénk, stb. Egyik havernak már volt medencelapát törése, azóta van a srácban pár fém lemez, meg csavarok. Az plö a pilisben volt, kilépett elé a gyalog.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dark Archon válasza parandroid (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Persze, Keszthely is jó indulásnak. Az útvonalat meg priváton hagytad :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10) parandroid válasza Dark Archon (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Upsz, sry, itt a share link:

Keszthely - Balatonfelvidék Road Trip

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Ringman


Ringman
nagyúr

sok sikert hozzá, nekem ez békéscsabáról több napos program lenne, az meg vsz. nem fér bele (na meg nemtom hogy bírnám, de az egy másik történet)

(#12) vallas


vallas
senior tag

Hogy meg legyen a topic... :DDD

Jönnék minden lassúságommal.... ;] ;] ;]

még lehet Zasszony is jönne, és akkor Lívia sem lenne egyedül...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#13) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv! lassú csapat lesz? Tudjátok az tényleges túra tempó, na nem a "rétisün" féle! ;]

Ha elmúlik végre ez a köhögés, akkor kimerészkednék tekerni én is, akkor talán valamilyen formába tudnám hozni magam. Motivációnak jó lenne.

Vallas:
"Jönnék minden lassúságommal.... ;] ;] ;]" hahaha, múltkor sem te voltál a leglassabb!

(#11) Ringman

Nem szabad így hozzáállni! El kell jönni, meg kell próbálni! Más környék, mint az Alföld. Mint alföldi mondom. Jó a társaság, szép a táj, bármerre is megy majd az útvonal.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#14) Dark Archon válasza belaazallat (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem ketté is osztódhatunk, igen.

Ringman hozzáállásával nincs baj, 2*4 óra kocsikázást én sem vállalnék be csak ezért, legfeljebb összekötve valami hosszú hétvégés lazulással.

vallas: feleséged bírja a tempót Líviával? :Y Bár ő és Csaba még nem jelentkeztek.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) vallas válasza Dark Archon (#14) üzenetére


vallas
senior tag

Futásban biztos, de ez most bicó, de velem bírni szokta.... :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#16) belaazallat válasza Dark Archon (#14) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem az autózásra gondoltam, hozzáálás gyanánt. Hanem arra hogy bírja-e.
Ha tényleg lesz lassabb csoport, és nem menetközbe derül ki hogy mégsem. Most meg rosszabb a kondim, mint akkor, de pár hét alatt tudok rajta javítani, főleg, ha van motiváció.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#17) parandroid válasza belaazallat (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bélám, két hétről van szó (3? :F )… Én szívesen látlak, de ha egyedül leszel a lassú csoportban, az megint nem lesz mókás. Ellenben ha most nekiállsz, a nyári talira szépen fel
tudod húzni magad. Annyira nagyon magasan azért nincs a léc. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) belaazallat válasza parandroid (#17) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak abban az esetben megyek, ha lesz lassúcsoport. Másik alternatíva, ha konkretizálódik az útvonal, akkor egy adott helyen, adott időben tali, majd mindenki folytatja a saját útját, saját tempóban. Nem akarom más szórakozását tönkretenni!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#19) parandroid válasza belaazallat (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olyat lehet csinálni, hogy fordítva kezdve a kört a ‘lassú’ (ez ugye relatív, mert gyors csapat nem igazán lesz) csapat valahol Badacsony után találkozik a többiekkel, akik addigra ki lesznek készülve, mint a liba, és kiegyenlítődik a tempó. De egyedül ez sem vicces…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) belaazallat válasza parandroid (#19) üzenetére


belaazallat
addikt

Eddig rajtam kívül nincs lássú jelentkező, tehát marad az, hogy egy adott helyen , adott időben összefutunk. Nekem Keszthely lenne a legjobb.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#21) Ringman válasza belaazallat (#13) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát eddig még nem mentem 100km-t egyhuzamban (sőt egy napon belül sem), így azért lehet nem az ország másik végében kezdeném ezt :)

nyár végére/őszre viszont szeretném ezt megugrani.

(#22) belaazallat válasza Ringman (#21) üzenetére


belaazallat
addikt

Ok, így mar megértem. Még nem késő, találni kell egy jó útvonalat. Én sokáig Gyomaendrődön laktam,3 -as Kőrös gatján sokat bringaztam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#23) Ringman válasza belaazallat (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos a megyében eléggé szűrni kell az útvonalakat, hogy ne legyen forgalmas és értelmezhető útminőség is legyen egyszerre, földúton meg azért más az elérhető sebesség, de azt is szeretem.

(#24) belaazallat válasza Ringman (#23) üzenetére


belaazallat
addikt

Kőrös gát sok helyen aszfaltozott. Regen jártam arra, nem ismerem az utakat már..

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25) Ringman válasza belaazallat (#24) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahogy jó idő lesz (bár most pont az van) és később esteledik, majd bejárom ezeket is.

(#26) ncc1701 válasza Ringman (#21) üzenetére


ncc1701
veterán

A 100km az asszonynak úgy volt meg, h 40 év felett, tavasszal vettünk bicajokat, és nyár végére már letekerte valami 18km/h átlaggal. Nagyon gatya állapotban kell egy férfinak lenni, h ezt fél év alatt ne tudja lehozni.

(#27) balintbaba


balintbaba
tag

Én is jönnék! Előnyben részesíteném Keszthelyt, mert az talán még vonattal is jól megközelíthető a déli partról.

Ha olyan helyről indulnánk, ahol nem jó a vasúti kapcsolat, akkor pedig autóval Székesfehérvárról. A Minimbe talán befér két kerékpár is és egy utas, ha ez valakit érdekelne. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) Ringman válasza ncc1701 (#26) üzenetére


Ringman
nagyúr

a ~116 km adott tempóban, ami kérdés, a komoot szerint az kb 5 óra, kb 130w-os teljesítmény (23.6 km/h)
ugyanilyen szintre meg a 18 km/h az kevesebb mint 80 watt, tök más a kettő.

(#29) ncc1701 válasza Ringman (#28) üzenetére


ncc1701
veterán

Fú. Igen, férfi is, és egy punnyadt nő is más. :) Tartom a véleményem, a 24-es tempóhoz nálam kb 0 erölködés tartozik, az az a tempó, amivel beszélgetve a világból kitekerek. És idén leszek 50.

(#30) parandroid válasza balintbaba (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretettel várunk! Keszthely gyakorlatilag biztos már, az időpont még kérdés, de vagy április 2, vagy 3. Az útvonal a rövidített Balaton-felvidék kör, kb 100km, és 770m szint. Szintidőnek jó lenne olyan bruttó 5-6 óra alatt letudni (azaz ebben benn vannak a fagyizások, a szervezési szünetek, az eltévedések, a városnézések, sörözés, fagyizás, minden). Időpontnak gondolom a 10 órás találka megfelelő, tekintve, hogy azért 5 körül már (még) sötétedik , meg azért eltart egy darabig, mire mindenki összeszedelőzködik. Ja, az óraátállítás nem tudom, milyen irányba megy, most akkor később lesz sötét, vagy korábban?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) Dark Archon válasza parandroid (#30) üzenetére


Dark Archon
addikt

Később lesz sötét :)

Meg eltévedni? Ennyi Garmin cuccal lehetetlen :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) parandroid válasza Dark Archon (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Közben nézegettem megint az útvonalat, és felmerült bennem egy kérdés, főleg a távolabbról érkezőket illetően: Hévízt szeretnétek megnézni? És a megnézni alatt itt most főleg úgy értem, hogy megmászni? Én úgy gondolom, hogy érdemes lenne, maga a tó is szép, a város is érdekes, és utána a nemesbüki, és kisgörbői szakasz is nyugodtabb, valamint izgalmasabb, mint Rezi felé menni.

Csináltam erre is egy verziót, ez 107km lett, és érdekes módon csak 730m szint: [link]. Elvileg ez most public, szóljatok, ha nem látjátok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) vallas válasza parandroid (#32) üzenetére


vallas
senior tag

nekem ez tetszik ,szerintem ezt én is bírnám a tervezett 24-s tempóval... :DDD
dátumot majd megoldom...ami a többeknek jó, csak jó idő legyen...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#34) Dark Archon válasza parandroid (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te vagy a túraszervező, ha szerinted érdemes megnézni, akkor menjünk arra :) Alapvetően amúgy tekerni megyünk, gondolom, tehát a legtöbb helyen csak átgurulunk.

Annyi, hogy esetleg egy hosszabb szünetet beiktathatnánk, ebéd gyanánt, valami gyorskajálda vagy ilyesmi. Nemt'om, Sümegen van ilyen? Vagy, ha ott nem, Tapolcán biztos.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) parandroid válasza Dark Archon (#34) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sümeg elég apró, meg szezon előtt vagyunk még. Inkább Tapolca. Mondjuk az sem egy világváros, de valami pékséget, vagy dönerest csak találunk.

Hévízt én megnézném, szerintem jó buli. A tó mellett tekernénk el, maga a város meg gyakorlatilag az az egy főutca, ahol feltekerünk. Lesz idő városnézésre, gyorsan nem fogunk felmenni. ;]

Az időpont legyen akkor ápr. 2., kedd, reggel 10-es találka. Előtte felderítem, hol lehet parkolni, valahol az egyetem környékén lenne ideális, az gyakorlatilag az első két épület balra, ahogy beértek a városba az M7 felől. Ha ott nem megy, akkor interspar, tesco, obi, mittudomen mik vannak ott Balatongyörök felé, de ott van egy rakás nagyobb parkoló.

Esőnap április 3., ha 1-jén látszik, hogy másnap szar idő lesz, akkor megpróbaljuk egy nappal eltolni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) Dark Archon válasza parandroid (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Részemről ok!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#37) balintbaba


balintbaba
tag

Nekem oké! Látom egyből egy 150 méteres szintemelkedéssel kezdünk, finom lesz. :DDD

(#38) vallas válasza balintbaba (#37) üzenetére


vallas
senior tag

de legalább az elején letudjuk a szokásos leszakadásomat.... :DDD :DDD :DDD vagy talán az elejét most nem nyomjuk meg.... :R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#39) parandroid válasza balintbaba (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, direkt úgy terveztem, hogy az elején letudjuk a szintet, a végére lesz elég bajunk anélkül is. Ha valaki igen fickósnak érzi magát, annak tudok még ajánlani egy-két extra mászást majd. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) Dark Archon válasza vallas (#38) üzenetére


Dark Archon
addikt

Á, a múltkor a cross-szal mentem, azért ment jól, most az outival én leszek a lassabb ;]

Majd írd meg fultonnak azt is, hogy a Nyíregyháza - Keszthely távolság semmi Ausztriához képest, szóval várjuk :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41) vallas válasza Dark Archon (#40) üzenetére


vallas
senior tag

Jöjjön, ha szeretne, de akkor szerintem kapnánk tőle.... de ez most groupe ride lesz, nem redemption ride.... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#42) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali, Honnan indulnatok, es akkor pontosan mikorra van az idopont kituzve?
Tempora irjatok a 24km/h -t? 10% -os emelkedon? 🤭

Don't Tread On Me

(#43) parandroid válasza MPowerPH (#42) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ez ilyen nyugger-mamil-roki menet lesz, tempót menni ne ezzel a társasággal akarj. :DDD
Ha a végén a strava 24-es átlagot ír, elégedett leszek a fiúkkal. Amúgy ha jester01 szokta bírni a tempónkat idegekkel, akkor azért megoldható. Ez egy social ride, nem kőkemény edzés.

Ennek ellenére szívesen látunk, indulás ápr. 2. 10:00, Keszthely, a pontos helyet még ki kell találnom, hogy hol lehet parkolni, meg mindenkinek jó legyen, ezt előtte napokban pontosítom (nem egy nagy város, igazából mindegy).

Olyat lehet, hogy emelkedőket meghúzod, aztán fent vársz kicsit, vagy visszagurulsz, és feltolod a 'gyengébbeket', ilyesmit jester01 is szokott velünk játszani. ;]

Nyáron ha van kedved Balaton-felvidékezni, akkor megcsinálhatjuk a Keszthely-Veszprém kört egy erősebb csapattal, gyorsabb tempót kitúzve, ott azért lehet legénykedni az emelkedőkön.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44) MPowerPH válasza parandroid (#43) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na jo, Aprilis 2 -ot meg meglatom, mert mar adtam ki szabit arra a napra...

Igazabol a tempoval nincs bajom, nem kell mindig sietni. :N Nem is azert mennek.

Don't Tread On Me

(#45) vallas


vallas
senior tag

A 30 napos előrejelzés szerint optimális idő lesz tekerni.. :D
akkor kikre számítunk?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#46) Dark Archon válasza vallas (#45) üzenetére


Dark Archon
addikt

Rám még mindig :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47) balintbaba válasza vallas (#45) üzenetére


balintbaba
tag

Rám is. 2-án még bőven hónapot zárunk a munkahelyemen, de szerintem megoldom. :K

(#48) rétisün válasza vallas (#45) üzenetére


rétisün
veterán

ha beférek hozzád a bringával, akkor én is mennék, bár a szabadság még függőben van....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49) vallas válasza rétisün (#48) üzenetére


vallas
senior tag

persze, úgy is terveztem, hogy jössz....zasszony úgy sem tud jönni hétközben...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#50) rétisün válasza vallas (#49) üzenetére


rétisün
veterán

köszi! intézek szabit....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.