Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Nekem főként pozitiv tapasztalataim vannak a jegyellenőrökkel, mivel majdnem mindig van érvényes bérletem.

Csak egyszer történt velem olyan dolog amin totál kiakadtam, idén nyáron. Hallgatói jogviszony igazolás volt nálam a bérlet mellé, mivel egyetemen a második féléves matricát nem osztották ki tavasszal a járványhelyzet miatt. Metrókijáratnál szépen leállt velem vitatkozni az ellenőr, hogy miért nem fogadhatja el. Hogy ilyet bárki tud irni és nem érvényes (pont emiatt állitotta ki az egyetem, dékáni aláirással, diákigazolvány adataival, melynek száma szabályosan rajta volt a bérleten). Mutattam neki, hogy de hát hivatalos dokumentum, alá van irva, adatok egyeznek a bérlettel. Kiirta nekem a csekket, úgyhogy be kellett mennem "fellebbezni" az egyik BKK irodába, ahol igazat adtak nekem. Vicces volt amúgy, az ügyintéző kicsit furcsa arckifejezéssel hallgatta a sztorit miután megnézte az igazolást meg az igazolványomat, nem értette hogy kaphattam ezért büntetést :DDD

Viszont sokszor fordul elő nálam szétszórtságomból adódóan, hogy akkor veszem észre, hogy lejárt a bérlet, amikor az ellenőr kéri :D

Metróval utazok legtöbbször, ha ott fordult ez elő, volt hogy meg sem szólalt az ellenőr és én magam vettem észre, hogy lejárt. Egy olyan eset is volt, hogy szólt, hogy lejárt, de átengedett és hozzátette, hogy figyeljek a kijáratnál.

Buszon háromszor fordult elő ez, egyszer konkrétan lecsipogták a vonalkódolvasóval és mentek útjukra, gondolom ők sem tudták az aktuális dátumot pont mint én, egyszer megkérdezték hova megyek és amikor leszálltam akkor elkisértek az automatához (kicsit furcsa power playnek tűnt, de nem érdekelt, úgy is akartam volna bérletet venni és örültem, hogy nem a csekket irták). Egyszer fordult elő az hogy már irta volna a csekket, de lebeszéltem róla, mutattam a korábbi havi bérleteim, hogy tényleg csak benéztem a dátumot. Rendes volt, annyit mondott hogy azért szálljak le és várjam meg a következő buszt, hogy a kollégái ne akadjanak belém. Szerencsémre pont volt egy automata ahol leszálltam.

Üdv. Johnny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.