Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Azért az "megérne egy misét". hogy pl: mivel a 14 éven aluli jogilag "kiskorú", csak a törvényben szigorúan meghatározott esetekben és módokon büntethető.... (pl.: nevelőintézeti elhelyezés....)

Továbbá: abban az esetben, ha a jegyellenőr nem az úticéljánál szállítja le a járműről az alábbi szituációk alakulnak ki:
"foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés"
"kiskorú veszélyeztetése" - persze, ha ad mellé nagykorú kísérőt, akkor nincs gond...
Továbbá arra kényszeríti a gyermeket, hogy az Iskola Házirend-jét megszegje, hiszen abban az van, hogy az otthona és az iskola között a legrövidebb úton és módon közlekedik...
Mondjuk a kalauzok és a jegyellenőrök ezt már mint információt, nem bírják feldolgozni...

[ Szerkesztve ]

(#52) hcl válasza ncsicso (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Maradnak az ellenőrök, és a nem oda való elemeket leszállítják?

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) D1Rect válasza ncsicso (#50) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogy, én addig vegzálnám a hajléktalanokat amíg vagy hajlandóak segítségért folyamodni, vagy börtönbe kerülnek.
De az nem élet, hogy az utcán szenved évekig mi meg asszisztálunk hozzá és viszünk levest meg takarót.
Ez mindenkinek rossz, de leginkább nekik.

(#54) Steve_Brown válasza D1Rect (#53) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Csinálhatsz vele bármit, 2 hónap utcán élés után szétesik a tudat.

(#55) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

diákként szórakoztam velük... bár volt bérletem, a jegyeket bérleteket felszólításra a válaszom az volt, hogy igazolja, hogy bkv ellenőr. Akkor egynek sem volt papírja erről :) Mutogattak a karszalagra, meg az egyenruhára, meg mutatni akartak személyit. (egyébként léteztek kamu ellenőrök)
Szóval volt aki nem viselte ezt jól, én annó találkoztam ideges/bunkó ellenőrrel.
Azóta tuti változott a helyzet, mindenki jól képzett, és rendben igazolni tudja, hogy jogosult elkérni az irataim is akár.

...csak én vagyok helikopter?

(#56) hcl válasza Sethdobaloah (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mekkora :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) bazsi83vp válasza D1Rect (#53) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ez nehéz kérdés.
De most mit értesz a segítség alatt? Szállóra egy része nem megy, mert fél, hogy meglopják. Egy részének nem derogál a munka, vagy épp képzettsége sincs.
Ha pedig van is, neheze veszik fel mondjuk szakácsnak, ha olyan állapotban betoppan valahová. Persze meg lehetne oldani, hogy a képzettebb lecsúszott ember esetében a munkaügyis köteles kiközvetíteni a képzettségének megfelelően, ha az illető akar is dolgozni. Végül is azért tartjuk.

A börtön meg... nem tudom: emberi jogilag aggályos és akárhogy is nézem, csak tüneti kezelés.

(#58) D1Rect válasza bazsi83vp (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Szét kell nézni, hogy Los Angeles-ben hova vezetett ez a hozzáállás, ez egy probléma amit kezelni kell.

(#59) bazsi83vp válasza D1Rect (#58) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Kezelni kell és a képzettek esetében írtam is egy utat.
A börtönt nem tartom önmagában jó megoldásnak.

(#60) hcl válasza D1Rect (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott az a gyökérok, hogy nem építenek új lakásokat. Különben a hajléktalanság ott nem lenne para, mert van pénze az embereknek. (De az tény, hogy hülyén kezelik ott.)
Az viszont nem megoldás, hogy börtönbe velük, mert a börtönök így is tele vannak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) andor80


andor80
senior tag

Van ápolatlan ocsmányúl kinéző rohadt erőfölényével visszaélni akaró ellenőr jópár.Dehát nincs olyan munkahely ahol ilyen nincs

Ezért felesleges volt topikot írni
Ilyet minden szakmáról naponta nyithatnék

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#62) Tikakukac válasza andor80 (#61) üzenetére


Tikakukac
titán

A diffi amit keresel és nem találtad meg az a közfeladatot ellátó személy jelleg. Naponta nyithatnál ilyen topikot és sok munkahelyen vannak gyökerek ez tény. Csak az asztalosműhelyben Pista bá' se nem rendelkezik extra jogkörökkel, se nem megy át a fél világon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63) Jhonny06 válasza e-newsee (#28) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Szerinted fejpénzt kap a bliccelők után?"

News flash: igen, jutalékot kapnak a helyszíni bírságok után :)

(#64) kenwood válasza Zirowe (#15) üzenetére


kenwood
veterán

Es te melyik orszagban,vagy idosokon utazol ?
Nekem kb. 200 belengetesre jut egy, amikor alaposabban megnezi,neked meg 75% ? :Y
2 evig jartam ugy melozni,hogy szilikontok alatt volt a telon.
Minden nap legalabb 1x, de inkabb tobbbszor be kellett mutatni,es soha a kozeleben sem voltunk annak,hogy elkerje a telot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#65) macilaci78 válasza Alf65 (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Le van az írva a járművön, hogy a hozzám legközelebb eső jegykezelő készülék üzemképtelensége esetén addig kerr más készülékek után kajtatnom, amíg nem találok működőt?

Tömött 4-6 villamoson hogy gondoltad amúgy? Felszállsz az utazás megkezdésekor az ajtón, kezelnéd a jegyed, de észleled, hogy a készülék nem megy. Választasz egy irányt, majd elkezdel a mozgó villamoson átvágni a tömegen és csomagjaikon a saját csomagjaiddal a következő készülékig? Vagy leszállsz a következő megállóban és egy másik ajtón visszaszállva próbálod érvényesíteni a készülékkel a jegyedet?
Tömött alatt azt értem, hogy felszállást követően kapaszkodási lehetőséged sincs, nemhogy mozogni tudj...

Szegeden 18 évet éltem, az első 15-ben végig volt bérletem. Volt olyan, hogy nem volt nálam, olyan is, hogy emiatt büntettek. Budapesten 7 éve élek, kb az első fél évben volt bérletem, azóta előre váltott vonaljeggyel operálok, amit van, hogy elfelejtek érvényesíteni. Emellett volt még távolsági busszal, vonattal is közelebbi kapcsolatom, mindig vettem jegyet, volt, hogy a vonaton.
Valóban soha semmilyen attrocitás nem ért ellenőrtől. Persze nem kerestem kibúvót, kértem a csekket, vagy a fizetést igazoló bizonylatot, adtam az okmányt, stb.
Parkolási birságért sem hőbörögtem, gyorshajtásért sem, összesen volt ebből is kb 7 db 100k alatti összértékben.
Szankcionálni csak szabályok lefektetése mellett lehet, amiket a szolgáltatást igénybe vevők magukra érvényesen elfogadnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66) kenwood válasza macilaci78 (#65) üzenetére


kenwood
veterán

Igen, kozvetve le van irva.
Kezelned kell a jegyet,es egy hibas keszulek nem mentesit ezen kotelezettseged alol.
Tehat igenis vagy atvagsz a tomegen,vagy leszallsz,es felszallsz egy masik ajtonal.
Olyannal nem nagyon fogsz talalkozni, hogy egymas utan ketto is hibas ugyanazon a jarmuvon.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#67) hcl válasza kenwood (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BKK : fogd meg a söröm! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Tikakukac válasza kenwood (#66) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom én, a Holdig :DDD

Nyilván olyan sincs, hogy minden automata lehal és a jegypénztárban sincsenek.
Ja, de. Az ég egy adta világon nem kérek mást, csak az összes bolt, eladó, cég és mindenki tartson be mindig minden szabályt, ahogyan le van írva, akkor is, ha közbeüt a valóság. Tippre 10 perc után kezdene az ország lehalni, fél óra után anarchia lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69) nemlehet válasza kenwood (#66) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah hogy közvetve le van írva. Ez nyilván teljesen jogszerű. :D

Egyébként el szokták fogadni hogy nem működik, ha ott szobrozol mellette. Egy csomó ellenőrnél szokott lenni felvágott papírcsík amivel tesztelik.

Van aki vitatkozik meg próbálja magyarázni ezt a baromságot, de a normálisabbja/fáradtabbja simán eltépi a jegyed és megy a dolgára.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#70) kenwood válasza nemlehet (#69) üzenetére


kenwood
veterán

Hogyne lenne mar jogszeru?
Ha az aruhazban az egyik onkiszolgalo kassza hibas,a tobbi meg foglalt ,akkor kisetalsz fizetes nelkul ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#71) Tikakukac válasza kenwood (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

A kettő eset tényleg teljesen párhuzamosítható, véletlenül sem egy brutálisan sz@r csúsztatás ez a példa. Még csak véletlenül sem ;]

De már írtam fentebb, csak azt kívánom, hogy egy napig mindenki mindent "jogszerűen" csináljon itthon. Csak ennyit. Na utána a jogot mindig ping-pong labdának használók lehet rájönnének, hogy amúgy ők is tökön-babon mennek át mindenen, csak hát ha bele kell állni a védhetetlenbe, akkor a jog kártya mindig ott van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) kenwood válasza Tikakukac (#71) üzenetére


kenwood
veterán

Nem erdekel, akkor sem tudod megmagyarazni.

Nagyon sokszor utaztam jegy,es berlet nelkul, de van bennem annyi, hogyha elkapnak, akkor vallalom erte a felelosseget,es nem fogom az ellenorokre haritani a felelosseget.
Fuggetlenul attol, hogy meg se probaltam jegyet/berletet venni, vagy probaltam, de akadalyokba utkoztem.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73) Tikakukac válasza kenwood (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem erdekel, akkor sem tudod megmagyarazni.

Legalább akkor azonos az álláspontunk :P Nyilván nem érdekel és write only ilyenkor már a szitu, ha kicsit is átgondolnád a példádat egyből kiesne, hogy mekkora mellélövés.

Én meg sosem utaztam vagy utazok jegy vagy bérlet nélkül, mert bennem meg van ennyi :K Egy ilyen eset volt, a fentebbi.

es nem fogom az ellenorokre haritani a felelosseget

Valaki itt megint nem olvasott, nem tudom ki hárított itt az ellenőrökre én biztosan nem. Azt, ahogy viselkedett, azt nem kell sehova hárítgatni, az minősíti önmagát. A többi pedig a céget.

Tetszik amúgy ez az akadály kifejezés. Kíváncsi lennék hogyan oldottad volna meg a helyzetet. Gondolom te becsülettel 50 automatát is végigmentél volna és hiába lett volna igaz amit mondasz az ellenőrnek, hazudsz arról, ami történt, csak, hogy neked legyen rosszabb :DD Ember. Péntek 13 van, de na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74) kenwood válasza Tikakukac (#73) üzenetére


kenwood
veterán

Nem olvastam a storydat, nem is erdekel.
En altalanossagban beszeltem arrol, hogy "nincs jegyem,de nem az en hibam."

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#75) Tikakukac válasza kenwood (#74) üzenetére


Tikakukac
titán

Okay.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76) Chaser


Chaser
titán

2b:
több ellenőr mondta, ha a hozzád legközelebbi "lyukasztó" defektes, akkor nem büntethetnek meg
tapasztaltam is párszor másoknál
nem életszerű, hogy egy tömött bkv járaton majd te átmászol az embereken, a bkv felelőssége/dolga, hogy azok müködőképesek legyenek
többiben egyetértek
drága a bérlet, magyar fizetéshez képest, eu szinten viszont sztem nem drága, de sok helyen fizetések is magasabbak
de akinek nem tetszik ott a séta lehetősége, taxiba se ülünk pénz nélkül - már aki ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.