Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Egy egész huszonegy század gigawatt?!

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

nem voltezmár? egyébként szerintem még mindig jó hogy megújuló energia a fa, csak kérdés hogy hány százalékát lehetne fedezni az emberiség energiaigényének ebből ésszerű keretek között és persze ennél jelentősen jobb technológiával. gondolom igencsak elenyészőt.

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát ez még nem egy Mr. Fusion.

<< Heimdal >>

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

kivagdossuk a fákat, hogy legyen áramunk? Nem valami zöld.
Csak mert ez a csodakütyü gondolom a szintetikus pappert nem eszi meg...

(#5) Retekegér válasza hemaka (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Úgy is tekinthetünk rá, mint a már meglévő papírhulladék egy hasznosítási formája.

<< Heimdal >>

(#6) buherton válasza #56573440 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Miért is nem megújuló?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Namelesske


Namelesske
addikt

Köszi a BTTF poénokat :D Feldobtátok a délutánom :D :DD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8) #56573440 válasza Retekegér (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

a papírhulladékot eddig is jelentős mértékben újrahasznosítottuk, nem energianyerésre de no. a gondom még mindig az ezzel, hogy lehet bele sok pénzt ölni, de a végén nem lesz belőle "semmi". értem ezalatt hogy az emberiség energiaigényének kielégítésére esélytelen hogy jelentős mértékben használható lenne. ezt a pénzt akkor már lehetne futó és alkalmazott technológiák fejlesztésére fordítani, amik esélyesek arra, hogy jelentős mértékben kiválthassák a jelenlegi energiahordozókat

buherton:
"egyébként szerintem még mindig jó hogy megújuló energia a fa"
ezt azért tudni kéne értelmezni szerintem annyira nem fogalmaztam bonyolult módon

[ Szerkesztve ]

(#9) akom válasza BloodyEddie (#1) üzenetére


akom
senior tag

(#10) buherton válasza #56573440 (#8) üzenetére


buherton
őstag

Áh, én kérek elnézést :) .

Szép és jó, de inkább papírként kéne újra felhasználni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) Lenry


Lenry
félisten

vótmá :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ennek semmi haszna, a papír értékes szemét és eddig is újrahasznosították áramot generálni vele hatalmas pazarlás lenne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) NLZ


NLZ
tag

De ez inkább generátor, mint elem, nem?

(#14) buherton válasza NLZ (#13) üzenetére


buherton
őstag

Nem látok mágneseket illetve tekercseket. Sőt ez egyenáramot állít elő nem pedig váltakozót.

Generátor -> mechanikai úton állítja elő a villamosenergiát
Elem (és akkumulátor) -> kémiai úton állítja elő (és tárolja) a villamosenergiát

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Papírból áramot? És ez környezetkímélő? Szerintem papírból a papír előállítása nevezhető csak környezetkímélőnek.

(#14) buherton: Ez egy üzemanyagcella (vagyis üzemanyagból kémiai úton elektromos energiát előállító eszköz). Az elemnek ráadásul nem kell üzemanyag.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#16) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Ha sós vízből termelne áramot, akkor tényleg nagy szám lenne...

essexboy

(#17) VIC20 válasza Retekegér (#3) üzenetére


VIC20
őstag

Hát nem. Az - a nevéből következően - fúziós reaktor volt. Szóval tényleg marhára hasonlít a kettő... :(

(#18) Retekegér válasza VIC20 (#17) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Látom megtaláltad a párhuzamot. :C

<< Heimdal >>

(#19) hunbi válasza Rickazoid (#15) üzenetére


hunbi
tag

Ahogyan én látom, a papír az mint demóeszköz szerepelt a kísérletben. A cellulóz az üzemanyag, vagyis közvetlenül fűrészporból, vagy mezőgazdasági hulladékból is lehetne hasonló csodát csinálni szerintem.

Persze lehet gázosítani, égetni, majd ebből mechanikus energiát előállítani és ebből elektromágnesesen áramot fejleszteni, de én látok fantáziát ebben a megoldásban is. Főleg mert /így elsőre/ biológiai folyamatnak tűnik. Ha kémiai adalékanyagokat is folyamatosan igényel akkor lehet inkább a "boci húzza a dinamót" biomechanikus mellett voksolok... :D

(#20) Rickazoid válasza hunbi (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Amiből cellulózt lehet előállítani, annak ma jobb újrahasznosítása is van. Ez csak akkor működne, ha egy olyan alapanyagból nyernék ki az üzemanyagnak használt cellulózt, aminek nincs semmi hatékonyabb újrahasznosítási lehetősége. Ez akár a papír is lehetne, ha például pár közepes erdőnyi papírból el lehetne látni a bolygót energiával annyi ideig, amíg adott erdők újranőnének. Ugyanez igaz a mezőgazdasági szerves hulladékokra. A lényeg, hogy csak akkor lenne az ötlet valóban alkalmas gyakorlati alkalmazásra, ha hatékonyabbá tudnák tenni az energiatermelést, mint az újrahasznosítást, amihez az kéne, hogy ne okozzon más területen nem megtérülő veszteséget. Más kérdés, hogy igen sok szerves hulladékot nem hasznosítunk újra, csak kidobunk, azt lehetne erre hasznosítani. De ha arra nem veszi az ember a fáradtságot, hogy újrahasznosítson mindent, amit lehet, akkor egy másfajta újrahasznosításra vajon felhasználná a mostani újrahasznosításnál nem felhasznált szerves hulladékot?
Az meg, hogy az enzimek biológiai vagy kémiai anyagok-e, egy jó kérdés, de azt hiszem ezért sorolják őket a biokémia tárgykörébe.. :)

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) VIC20 válasza Retekegér (#18) üzenetére


VIC20
őstag

Éppenhogy arra igyekeztem rámutatni, hogy a párhuzam sántít. A fejcsóválás a cikkírónak szólt.

(#22) Retekegér válasza VIC20 (#21) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jó, mert némi irónia volt a válaszomban. Nem vagyok fizikus, de a fúzió jelentésével azért még nagyjából tisztában vagyok.
A cikkíró nem a működési elvek között akart párhuzamot vonni szerintem, hanem a szemét üzemanyagként való hasznosítására adott egy sci-fi példát. A fúziós reaktor - sajnos - még csak kísérleti stádiumban van.

<< Heimdal >>

(#23) hunbi válasza Rickazoid (#20) üzenetére


hunbi
tag

Tehát mindent a leg hatékonyabban újra kellene hasznosítanunk. De melyik újrahasznosítás minősül hatékonynak? Ha hagyjuk simán elbomlani ezeket az anyagokat, akkor tápanyag keletkezik a növényeknek, felszabadul belőle co2 és némi hő. Most akkor ez hatékony vagy sem? Az ember részéről persze nem.

Ha takarmányként hasznosítható az anyag és kivonunk belőle állatok segítségével némi energiát, már jobb a helyzet, de ez meg azért nem hatékony mert az állatok amik megemésztik ezeket az anyagokat elég sok tápanyagot használnak a végül nekünk átadotthoz viszonyítva.

Ha komposztfűtésre használjuk, utána pedig a maradékot növények táptalajaként hasznosítjuk, akkor pedig alacsony szintű hőenergiát vettünk ki ami pedig azért nem hatékony mert eleve a növények kis hatékonysággal használják fel a napfényt pl egy kollektorhoz viszonyítva. Itt a növényi anyag érdeme a tárolás a felhasználás időpontjáig és a talajjavítás. (ami azért nem csekély érdem)

Namost ha a cellulóz amúgy is a tárolásban jeleskedik, az elektromos energia tárolásával meg amúgy is hadilábon állunk, akkor nem lenne e célszerű elektromosságként kivenni belőle az energiát? /persze az elektromos energiát aztán nem vízmelegítésre meg fűtésre kéne használni... :((( / Úgy tűnik, hogy a keletkező anyag nem veszélyes, és minden bizonnyal van már rá lebontó rendszer is. Ezért is tetszik nekem ez az egész, a maradék felhasználhatósága miatt.

Persze még mindig kérdés, hogy honnan jönnek az enzimek. Ha ezeket baktériumok állítják elő /mondjuk közvetlenül a keverékben élve/ akkor a megoldás vonzó. Ha úgy kell őket gyártani - szállítani a felhasználókhoz akkor már kicsit kevésbé érdekes.

(#24) priti válasza hunbi (#23) üzenetére


priti
addikt

"De melyik újrahasznosítás minősül hatékonynak?"

Környezetvédelmi szempontból? A természetes út. Van egy faj, aminek nincs természetes ellensége. Csinálni kell neki. Az igazság az, hogy le kell gyilkolni egymilliárd környezetszennyező modern embert és annak szaporulatát és a tápanyagszegény termőfölddel rendelkező területeket tömegsírokkal megtrágyázni.
A probléma a túlnépesedés, azaz a döntés, hogy kit öljünk meg és ki élhet. A többi csak süket duma.
A technológia csak a jelenlegi erőforrások hatékonyabb felhasználását biztosíthatja. Eredendően környezetkárosító kizsigerelésről szól, mert enni márpedig mindenkinek kell ha életben van és ha a technológia szaporulatra ad lehetőséget akkor megjöttünk, mivel egyelőre etetni még a bolygónak kell mindenkit. Majd ha replikáljuk a kaját akkor szóljatok... addig minden ilyen újrahasznosítós szarság egy profitorientált vállalkozásról szól és nem a környezet védelméről. Jó reklám volt a márkának egy párszáz Ft-os ventillátorral meg egy kis löttyel előállni. Ami mögötte van az meg egy nulla.

A valódi problémát jól ismerjük, csak a gazdasági elszigetelés amivel próbálkoztak, a gyilkosságnál is kegyetlenebb "hagyjuk ott megdögleni" stratégia amit az emberek érdekes módon hallgatással támogatnak és nem náciznak le sajnos nem elég hatékony, mert az átlagéletkor ugyan csökken, de a nyomorban élők körében a szaporulat viszont finoman szólva nem csökken.

Mindenki nyomja a süket dumát, de a tömegpusztítás minden nagyhatalom élkutatásai között ott van és nem tegnap óta. Előbb-utóbb dönteni kell.

Hardverlesen

(#25) hunbi válasza priti (#24) üzenetére


hunbi
tag

Ezt vallani is egy elég kényelemes dolog, elvégre a megoldást itt is csak várni kell. Előbb utóbb valaki csak lebombáz x millió népet... :F
A probléma persze ott van, hogy leginkább az egymilliárd környezetszennyező ember fog legyilkolni kétmilliárd alig fogyasztót, így a képlet nem nagyon változik. A probléma megmarad és közben az olaj hátszelünk is végleg alábbhagy.

(#26) priti válasza hunbi (#25) üzenetére


priti
addikt

A nemzeti szuverenitás mögé bújva politizálni és semmi mással nem törődni. Ez a nagy terv? Szabadságharc? Full primitív. Pont az szól a kényelemről, hogy nagy víziókról álmodunk, várható lehetőségekről beszélünk minden racionális alap nélkül. Reménykedünk futurisztikus jövőképekben. Lelkes kutatók meséit hallgatjuk állandóan, mint a gyerekek. Vitát csak tények ismeretében lehet folytatni. Ki kell mondani a racionalitás talaján állva, hogy mi a megoldás. Ez az első valódi lépés, különben a problémát nem ismerjük el. Ez a "majd csak lesz valahogy, majd csak feltalálják a tutit" elég dühítő egy olyan nemzedéktől, akinek a gyerekei tény, hogy igen komoly problémával néznek majd szembe. Pontosan tudjuk az erőforráshiány következményeit és hogy hány ember él majd ezen a golyón mire a srácok megöregednek. Nekünk kellene kimondani, amit gondolunk.
Lehet hogy a "gyilkosságra van szükség" elég hatásvadász részemről, de én legalább kimondom amire gondolok és nem kezdek filozofálni a semmiről a homokba dugva a fejem. Lásd be ha nem mondasz megoldást azzal azt állítod, hogy a probléma nem létezik, hisz mi mással tudod megindokolni, hogy nincs szükség megoldásra? A reménnyel? Elég könnyű kiszámolni hány ember lesz, mire a gyerekeid idősek lesznek és ez milyen problémákat vet fel. Te miben bízol? A Sony-ban?
:)

Hardverlesen

(#27) hunbi válasza priti (#26) üzenetére


hunbi
tag

Egyrészt ez elég nagy BS. Másrészt te is csak filozofálgatsz mint mi. Kimondani a tutit, hát akkor gratulálok hozzá kimondtad a tutit! :C Nyertél egy internetet. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.