Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Tetszetős újítások, habár nem fogott el a birtoklási vágy. Lehet azért mert androiddal nem működik, kár, pedig megvettem volna.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#2) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Arak
155/165e.

(#3) kalanchoe válasza Gergőke88 (#2) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Annyiert mar iPhone-t lehet venni ujonnan. :D

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az üzemidő növelésére is koncentrálhatnának már. Amíg egy hétvégét nem bír ki, addig nem begyere.

Azt a mindig élő kijelzőt meg élőben kellene megnézni, hogy milyen is, mennyire olvasható.
Amúgy fura hogy mennyire le tudja adni az ember az igényeit, egy okosóra esetén. Olyan büszkék arra egy óra esetén hogy mindig látható a számlap, mintha nobel díjat várnának érte, mikor ez alapfunkció mióta létezik karóra.

Persze inkább mondják azt hogy csak 18 órát bír, de hozza is azt, mintha 3 napot ígérnének mint a Samsung, aztán egy napot se bír lightos használattal.

Akkor a tavalyi modellt nem árulják tovább csak az ideit meg a tavaly előttit?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Drp81


Drp81
aktív tag

A Series 3 ára most elég jó lett, láttátok? :Y

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#6) Tigerclaw válasza Drp81 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kár hogy nem a négyes maradt meg olyan áron...meg persze majd kiderül hogy itthon mennyi az annyi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Drp81 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Drp81
aktív tag

Már megvan, hogy mennyi. A 38mm-es 78k, a 42mm-es 88k.
Valóban a 4-es jobb lett volna :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#8) joey04


joey04
titán

Ez volt a legütősebb a bemutatott termékek közül, később be is fogok nevezni egyre. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Szemi88


Szemi88
tag

Én az 5. szériás Apple Watch-ot vártam legjobban a prezentáció alatt. A látottak és hallottak alapján nekem nem éri meg váltani, mert tavaly decemberben vettem egy 4. szériás 44mm-es Watch-ot, és egyszerűen imádom. A esés érzékelő funkció már nekem is benne van, a szoftveres dolgok nagy része, vagy akár az egész érkezni fog gondolom a WatchOS 6-al. Igazából ez az iránytű, meg az allways on kijelző engem nagyon nem hatnak meg. Nekem tetszik, hogy teljesen fekete a kijelzője a Watch-nak amikor nem nézek rá, és amikor meg úgy fordítom a kezem, akkor meg azonnal mutat mindent. Gyakorlatban nem látom akkor hasznát ennek a funkciónak, mert a sima kvarc órát is a tipikus óra nézős mozdulattal használod, szóval a Watch-ot is így fogod. Nekem a jelenlegi felhasználás mellett (értesítések, e-mail, sms, időjárás adatok, óra funkció, pulzus mérés, pár EKG futtatása, stb...) 2 napot bír az óra egy feltöltéssel, szóval ez a 18 óra üzemidő az újnak nekem nem annyira vonzó, mivel 12-13 órát van az óra a karomon.

Nyilván, ha nem lenne Watch-om, és most ruháznék be először akkor nekem is a legújabb kellene, de ha meg össze hasonlítanám az órát tudásban akár az Apple honlapján, akkor meg már nem biztos, hogy nem a 4 mellett döntenék.

Mindenesetre aki beruház majd rá, az lelje benne minél több örömét! :)

iphone 14 pro, PlayStation 5, PS nick: Mr_SweetPeaShine

(#10) #10949376 válasza joey04 (#8) üzenetére


#10949376
törölt tag

Ebbe már van iránytű azta betyár,legalább kijelzi mikor jön a menzeszed és mikor vegyél tampont ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) gerbaudcorp


gerbaudcorp
csendes tag

Ugy tudom, a titan kivitel nem csak bevonataban titan, hanem a teljes oratest.

(#12) Tigerclaw válasza Szemi88 (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jó dolog az always on, de egyrészt nem tudni milyen lesz élőben, másrészt egy meglévő 4. gen esetén egyértelmű hogy nincs sok értelme váltani...de arra tippelek hogy az emberek többsége se telefont, se órát nem csak egy évre vesz. Attól hogy nekik éves a fejlesztési ciklusuk az én vásárlási ciklusom nem annyi :-)

A Samsung Gear S3 esetén utálom egyébként pont ezt az always on megoldást, vagyis hogy két fényerő között ugrál. Gondolj bele hogy választasz egy szép analóg számlapot, hogy egy hagyományos órát imitálj és erre elkezd ugrálni a két fényerő között attól függően hogy épp ránézel, vagy olyan mozdulatot teszel. Ezzel teljesen lerombolja az illúziót. Sajnos nincs olyan beállítás ahol letilthatnám a két fényerő használatát. Remélhetőleg az Apple gondolt erre, bár náluk a szögletes forma eleve hátrány egy analóg számlapos óra utánzásához.

Én továbbra is nagyobb üzemidőt várnék első sorban. Inkább lenne vastagabb, nehezebb, de legyen benne sokkal nagyobb akku. Persze az Apple évtizedes hagyománya hogy ha választani kell a méret, súly, teljesítmény és az üzemidő között, az utóbbi sosem lesz prioritás náluk. Láthatóan az óráikat is bebetonozták erre az egy munkanapos 18 órás dologra és ott is fog maradni, mert inkább vékonyítanak, teljesítményt növelnek, ha lehetőségük van, nem üzemidőt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Tigerclaw válasza #10949376 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy a korábbi verziókban nem volt iránytű? Nincsenek benne a megfelelő szenzorok?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) orsib78


orsib78
tag

Kiváncsi leszek, hogy adott esetben ki lehet-e majd kapcsolni az Always-On Displayt, hogy ezzel megnöveljük az üzemidőt.

[ Szerkesztve ]

(#15) choco01


choco01
addikt

A series 4 gyártása marad?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16) Tigerclaw válasza choco01 (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A honlapjuk szerint nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) ViSAS válasza choco01 (#15) üzenetére


ViSAS
senior tag

Marad, ugyanolyan áron, series 5 formájában. :U Teljesen megegyező fizikai méret, szintén a teljesítmény, hangszóró, üzemidő, szenzorok, hálózati featureök, korona, kijelző (bár ennél lett üzemidő felező always-on feature) ugyanaz / ugyanolyan. Tárhelyt illetően 16GB helyett kapsz 32GB-ot. A több mondjuk jobb, bár az én Series 4-emen így is 12,6/11GB szabad és ez majd' 1 éve változatlan, szoftverfrissítések ellenére. Nem kell bele ekkora tárhely.

Az iránytű szoftveres parasztvakításnak tűnik, amit szerintem a korábbi modellekre is rá lehetne tenni, GPS jelenléte miatt.

Szomorú amúgy, hogy ennyire nincs fejlődés az idei modellben, pedig a GPS only series 4-emet idén szerettem volna továbbadni családnak, én meg beruházni egy fejlettebb (azt hittem az lesz) GPS+cellular series 5-re, de ezt elnézve nem éri meg. :(

(#18) orsib78 válasza ViSAS (#17) üzenetére


orsib78
tag

Mondjuk amíg egyik szolgáltató sem támogatja a cellular apple watchot addig az amúgy is pénzkidobás lenne. Mondjuk ezt nem értem, hogy pl. a telekom ahol már egy ideje van eSIM miért nem támogatja.

(#19) ViSAS válasza orsib78 (#18) üzenetére


ViSAS
senior tag

Jogos,
Bár esetemben nem lenne pénzkidobás, ezért vágyok rá. Nem Magyarországon élek, itt van eSIM. Futás közben kényelmetlen tud lenni a 6,1"-os XR a zsebemben ugrándozva. Pláne amikor átlátszik nadrágon keresztül az alakja a felső combomnál, az kicsit félre is érthető...mintha más fityegne ott. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Plug Life


Plug Life
senior tag

Ez az always-on a csuklón parasztvakítás, ha nem nézed, minek menjen? Hagyományos órának meg nem fog látszani így sem. Letéve van értelme, de akkor úgyis töltőn lesz, mehetne normál fényerővel.

(#21) #88470784


#88470784
törölt tag

Egy egész napot kibír? Őrület!

(#22) #91034560


#91034560
törölt tag

nagyon tetszik,csak az ára nem.Viszont egy 3-as szériára beruházok

(#23) szebe


szebe
őstag

Teszt várható? :U

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24) Tigerclaw válasza orsib78 (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem támogatják? E-sim-et tudnak adni, de a kódot nem fogadja el az óra, vagy hogy? Nem engedik fel a hálózatra?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Tigerclaw válasza Plug Life (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lenne értelme, ha nem menne le alacsony fényerejű módba kötelezően és úgy is bírná az 1 napot. Mondom, a Gear S3 ugyanezt tudja és utálom rajta...de azt is hogy ha üres a számlapja. Az a legjobb opció, ha van is és te állíthatod be, hogy inaktív legyen, always on félfénnyel, vagy always on teljes fénnyel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Tigerclaw válasza #91034560 (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha 60 körül elérhető lenne a nagyobbik méretű sima GPS-es, akkor gondolkodnék rajta, de az az igazság hogy a 4-esben sok minden fejlődött. Azt kellett volna megtartaniuk. Lehet hogy a 3-asból nyakukon maradt még sok, a négyeseknek meg fel tudják használni a házát az ötöshöz.

Azért érdekelne hogy mikor kivonják ezeket, mi lesz a raktárkészlettel egy-egy ilyen kivonásnál, mert gondolom ha a saját boljuk nem kap belőle, az idegen nagykerek sem kapnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Érdekes, hogy a arukeresos "szürkeimportos?" S3 modellek most drágábbak mint az Apple hivatalos S3 árai. Azoknak vagy leengedik az árát komolyan, vagy reménykednek hogy valaki úgy is elviszi. Az S4 árak meg alig olcsóbbak az S5-höz képest. Ott is kell némi kiigazítás a következő hetekben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) joey04 válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


joey04
titán

A szürkeimportos árak általában később igazodnak. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Geller72


Geller72
veterán

Egyszerűen nevetségesek az egy napos üzemidők. Amikor az Xs Max-ot vettem, nagyon gondolkodtam egy ilyenen, de kizárt, hogy megvegyem addig, amíg nem fogja tudni legalább az egy hetet. Most Garmin van, abból olyan, ami egy hetet megy, de van belőle Apple Watch árban már olyan, ami másfél hónapot is elmegy. Azt is megnézném, hogy olyan aktív használat mellett, amikor naponta több órát sportolok, gps, pulzus, egyebek használatával, mennyire áll meg az az egy nap? Elég nagy cumi lenne, ha a nap második felében, a bicajozás közepén kikapcsolna, mert lemerült. :D. Ott taposnám meg. :D.

(#30) ViSAS válasza Geller72 (#29) üzenetére


ViSAS
senior tag

Series 4 - mindig 2 napot hozok ki belőle, akármit csinálok. 3. nap előtt szoktam rátölteni, akkor van általában 10% körül.
Az eddigi legdúrvább sessiont akkor kapta tőlem, amikor 12 órán át futott az edzés monitorozás. Fent a hegyekben túráztam ~30km-t, ez folyamatos GPS+pulzus figyelést jelent és 100%-ról 48%-ra ment le. Ebben benne volt 10-15 percnyi kamera vezérlés is távolról az óráról, úgyhogy kellemesen meglepődtem. Szerintem ez bőven vállalható üzemidő ilyen featureökkel. Sajnos amik elmennek 1 hónapot, az tök királyuk hangzik meg minden, de az érzékelői se adnak túl megbízható adatokat és nem is adnak ennyi szolgáltatást.

(#31) Uzi74


Uzi74
senior tag

Arról esett szó, hogy a 4G verzió a roamingot támogatni fogja-e már esetleg? Számomra a legnagyobb hiányosság - ezért küldtem vissza az előző verziót és lett galaxy watch LTE helyette, pedig az EKG-HRM funkció az nagyon csábító volt.. (always on mar az LG Urbane órának sem volt probléma, a Galaxy Watch-nak sem)

[ Szerkesztve ]

(#32) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Sziasztok!
Januárban én is beruháztam egy Apple Watch Series 5 -re. Első komoly okosóra, ráadásul Apple. (Munkahely adott egy iPhone-t, azért jött össze az óra)
Always-on kikapcsolva. Nekem nem kell... 2 napot elvan úgy, hogy alvást is mérek a SleepWatch appal. Szóval este töltöm, lefekvéskor felveszem majd 1 nap, 2 éjszaka, 2 nap és a kóvetkező alvás előtt kell tölteni. Ekkor 10% körül van.
Én nagyon szeretem. Kényelmes, látom az egészségügyi adatokat, alvást, sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy könyebb a hívást ezen fogadni, hallókészüléket is tudom irányítani, sőt teljes beszéd támogatást élvez, így látássérülteknek is kiváló. Van hogy az órát csak meghallgatom és nem ránézek.
tene irányítás, zenefelismerés, apple pay érintéses fizetés, csakhogy a számomra legjobb funkciókat említsem. EKG-t is szokott a család mérni. Papámnál jelzett is, de szerencsére tudtuk, hogy nála van szívritmus zavar.
Kicsit drága...de tény, hogy jó dolgok vannak benne és ez össze van rakva.

(#33) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Hahó.. van valakinek ötlete, hogy miért nem megy fel a legújabb frissítés a Watch-ra? Töltés megvan, wifi hálózat megvan, látja, hogy van frissítés, eljut addig, hogy ellenőrzés, de aztán itt megáll. És bármit csinálok, nem megy tovább.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#34) Steven


Steven
addikt

Mi különbség a nike és a sima watch között a szíj-on kívül ?
A nike app?
Ha igen gondolom azt e fel lehet rakni a simára is nem?
:R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#35) Anonymus95 válasza Steven (#34) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Így van!

(#36) Steven válasza Anonymus95 (#35) üzenetére


Steven
addikt

Még egy kérdés a nike-s számlapokat rá lehet gyilkolni valahogy? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37) Anonymus95 válasza Steven (#36) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Azt nem tudom hogy milyen a Nike számlap, de ami a Watch alkalmazásban megtalálható azt lehet.
Szerintem egyébként nem sok értelme van így külön A Nike verziónak. A Nike alkalmazás pedig nem túl jó értékelést kapott.

(#38) Steven válasza Anonymus95 (#37) üzenetére


Steven
addikt

Nem nekem kell, én is nővel élek együtt ;]
Nike app amúgy nem érdekes csak a számlap volt az. Tegnap meg is lett vásárolva neki az arany színben a Series 5 .

Kíváncsi vagyok páromnál meddig bírja az akku ... én hülyét kapok az óra naponta töltésétől páromat mondjuk nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#39) Anonymus95 válasza Steven (#38) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Én este zuhanyzásnál úgy is leveszem, így engem sem zavar, hogy feltegyem másfél órára tölteni.
Egyébként este 10 körül veszem fel (alváselemzés miatt), reggel 8 körül 90% körül van, este 7-8 körül még 60% körül van.
Szóval 2 napot kényelmesen megvan, de én naponta töltöm. Szeretem, ha tudom, hogy bőven van benne.
Néhány hívás fogadás-indítás, ha az iPhone nehezebben elérhető szituációban van, alvás és napi tevékenység figyelés, ébresztés, időkép, Üzenet, naptàr értesítések, időjárás, érintésre fizetés, Stocard hűségkártyák felmutatása, Shazam zenefelismerés, néha Síri és természetesen az idő figyelése.
A kijelző mindig be funkció nincs bekapcsolva. Csak csukló emelésre villan fel.

Néha rendszerfrissítés után gyorsabban merül...olyankor nullázom. 1 óra alatt mindent újra beállítok és megint jó.

[ Szerkesztve ]

(#40) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Hol lehet kikapcsolni a kijelzőt?
Csukló mozdulattal kapcsoljon be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.