Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eltonleonida


eltonleonida
kezdő

hát nem tudom, nekem Gen 3 Fossil Q exploristom van, nem győzött meg.
Nem a feature-ök hiánya. Nem az NFC, meg a HR szenzor hiányzott nekem. Hanem hogy használhatatlan. Lassú mint a nyavalya, WearOS fórumokon azt olvastam, hogy ez másnál is fennáll ugyanilyen órával, de maga WearOS más órán stabil.
Hiába pakolgatok ki minden shortcutot a watch facere, mire elindulnak, elunok az életemet, és inkább előveszem a telefont a zsebemből, hogy elindítsak egy asszisztenst, vagy egy timert.
Ha ezt az új hardver tudja orvosolni, akkor rámondom az áment.

A másik probléma nálam maga a WearOS. A rá készült appok olyan elcseszettnek tűnnek, kezdve pl a Facebook messengerrel, ahol miután elolvastad az üzenetet, azt újból megnyitni, elovlasni nem tudod, illetve így válaszolni sem. Csak akkor ha az értesítési sávban ott van az üzenet. Persze ez nem az óra hibája. De Apple watchra érdekes módon normális appot tudtak csinálni.

(#2) jacis


jacis
nagyúr

Kár, hogy Magyarországon ezek a termékek nem elérhetőek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) rdt89


rdt89
addikt

Egyre jobban fejlődnek ezek a kütyük, majd ha 2-3 hetet kibírnak 1 töltéssel, akkor beruházok egy ilyenre, mert mocskosul jól néznek ki, csak az üzemidő sovány, még.

(#4) Ixion77 válasza rdt89 (#3) üzenetére


Ixion77
őstag

Van ami kibír (Huawei Watch GT), viszont cserébe kevésbé "okos"

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) kalmanahos válasza rdt89 (#3) üzenetére


kalmanahos
tag

par ora alatt feltoltod, nem mindegy?

(#6) #24536576 válasza kalmanahos (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ugyan, telefonját is 2-3 hetente tölti.

(#7) strogov válasza rdt89 (#3) üzenetére


strogov
senior tag

Jópár kibír több hetet. Van aki amazfit bip-pel 2 hónapot kihúzott egy töltéssel. Van típus ami jobban skálázódik, és van ami kevésbé. pl. apple watch-nak majdnem mindegy mit művelsz vele, töltőért kiált pár nap után. Amazfit bip meg a watchface-szel is "optimalizálható". Kinek mi kell ... ha kell egyáltalán.
Nekem pl. olyan ami tud pánttal is pulzust mérni, és nem 60k HUF.

(#8) mrThomi


mrThomi
addikt

Ekg lesz benne ?

Nothing Phone (2a)

(#9) rdt89 válasza Ixion77 (#4) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem is kevésbé okos lépésszámláló van, kb. semmit nem tud, de cserébe 3-4 hetet elmegy. :)

(#5) kalmanahos:
Nem, ha már kiadok érte 100 ezer körüli összeget, azért 1 hetet menjen már szépen el, és ne kábelkötegekkel a zsebembe, hogy jajj hát fel tudom tölteni mászkáljak mindenfele. Ha ennél a tételnél kompromisszumot engedek a többinél is fogok és a végén nem lesz nálam irat se, mert a helyén is kábel lesz, mert fel lehet tölteni.

(#6) LosBlancosrm:
Honnan tudod, hogy nem? Hetente szoktam a mobilom tölteni kb. és nem azért mert nem használom...

(#7) strogov:
Jogos felvetés, amazfit bip-et nem ismertem, még annak ellenére se, hogy Xiaomi. :R

(#10) Zé.


Zé.
tag

Nagyok kíváncsi vagyok a részletesebb tesztre, illetve az árra. Az előző chipsethez
mindenesetre új generációs a chipset, bővült a RAM, és a tárhely, van előrelépés.
Jó lenne magyar menü, karcálló üveglap. Örvendetes az úszásbiztos hangszóró
és hogy pulzusmérővel rendelkezik. Ha jól értem, Fossil a fejlettebb pulzusmérőket
és a beépített Cardiogram alkalmazást is hozzáadta: [link]

Üzemidő nem derül ki, de ez ugye nem tradícionális karóra.
Új találmány kellene egy hetes üzemidőhöz, vagy legalábbis valamilyen karóra csatba,
vagy karpántba helyezett modulos akku, akinek ez fontos. No de ez nem fejlesztői fórum.
Létezik a Ticwatch Pro tipus kétrétegű/módú kijelző rendszere, mely vagy okosóra,
vagy hagyományos LCD- egyhetes üzemidővel.

(#11) Kékes525


Kékes525
félisten

Az óragombok nekem nagyon nem tetszenek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) BB0401 válasza eltonleonida (#1) üzenetére


BB0401
aktív tag

Nekem még egy jó régi Asus Zenwatch 2-m van, azon stabil a rendszer, lefagyás nincs. Lagg csak akkor, ha túlmelegszik, ami kb 15-20 perc folyamatos használat. Elég gyors is. Üzemidőben hozza a 1,5 - 2 napot.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#13) pit stop


pit stop
addikt

Várós, jó lenne ha itthon is lenne, de bécsi outletben ki lehet fogni jó áron - főleg az elődből gondolom lesz akció.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14) csorbajeno válasza Ixion77 (#4) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem a Withings megoldása eddig a legszimpatikusabb, persze az én igényeimhez. Van egy analóg óra része, illetve van egy digitális kijelző az óralapon, ami az okosfunkciókat látja el. Persze, ezt nem tapasztalatból írom, mert nem vettem még meg.

(#15) Rover623


Rover623
félisten

"de jó hír lehet, hogy az energiatakarékos módon felül kizárólag az időt mutató akksikímélő mód is van, ha beérjük ennyivel,"
Ehhez semmi köze a Fossil-nak...nem újdonság. A Wear OS-ben alap funkció. Beállítható, hogy ha kritikus értékre (10%, vagy bizonyos óráknál 15%) csökken az akku, akkor kapcsoljon be ez a funkció, illetve kézzel is bármikor élesíthető!

primus inter pares

(#16) H1N1 válasza Rover623 (#15) üzenetére


H1N1
aktív tag

Ki írta,hogy újdonság?

(#17) Rover623 válasza H1N1 (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Hasogassál szőrt nyugodtan! ;]
A szövegkörnyezetből így jött le...de he egészen pontosan szeretnél fogalmazni, a szöveg azt sugallja, Fossil sajátosságról van szó!

primus inter pares

(#18) varfalvimike


varfalvimike
csendes tag

Vajon az NFC fizetés megy vele, Simple -vel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.