Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ztoldy


ztoldy
senior tag

Jaaaj, eszekbe jutottak a szektorhibás Maxtor merevlemezek. Az SSD reméljük jobb minőségű lesz :). Jó régen volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Saesonic tápok valóban jók, és kösz a nevezéktan infót, lementettem. :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) ricsip válasza tibaimp (#2) üzenetére


ricsip
addikt

Ez kutyafasza ahhoz kepest milyen rejtjelmegfejtő kódkönyv kell pl. egy qrva Samsung TV vagy Acer monitor, esetleg egy Hyperx RAM modul modellkódjának megfejtéséhez.

-

(#4) #92116480


#92116480
törölt tag

látom ismét sikerült vicc kategóriás laptopokat promózni.

(#5) Predatorr válasza #92116480 (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Gyakorlat teszi a mestert! :Y
Én arra vagyok kíváncsi, mikor kezdenek marketing helyett valós (EU szabvány) minősítésű tápokat ajánlani. 2 éve építettem gépet, akkor mindösszesen 3db megfelelőt (90%+ hatékonyságú) találtam a teljes magyarországi felhozatalban, ráadásul nem is volt ennyire drága, mint az itt ajánlottak.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) pandras83 válasza ztoldy (#1) üzenetére


pandras83
senior tag

pont tegnap pattintottam be egy Maxtor Z1 960gb-ost 30k-ért a masinába, megpakoltam játékkal, le is bencseltem. A töltési idők ugyanolyan jók mint a másik ssd-vel. Crystal disk bench: 540 írás / 520 olvasás (valamiért gyorsabbra mérte mint a specben van írva), minden patent vele. A dram cache hiánya egyelőre nem érződött. 1 nap után ajánlott vételnek mondanám.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#7) tibaimp válasza ricsip (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tuti, így van! :D De akkor sem árt tudni róla!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Geri Bátyó válasza Predatorr (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A felvetéseddel csak az a baj, hogy a 120 V-os hálózaton kisebb a hatékonyság, mint a 220-230 V-os hálózaton, tehát az EU Gold, az normálban lehet, hogy még Silver sem. Nyilván ezért is volt olcsóbb, amit vettél.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Maxtor SSD? Azt sem tudtam, hogy még aktív a vállalat, nemhogy szilárdtest cuccokban is utazik.


Mindig tanul valami újat az ember.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) ricsip válasza Synthwave (#9) üzenetére


ricsip
addikt

Maxtort 2006-ban megvette a Seagate.

-

(#11) Armagedown válasza Synthwave (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

2006ban felvásárolta őket a Seagate, nem tudom, hogy eddig mit csináltak a márkanévvel.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Synthwave válasza Armagedown (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, én is itt tartottam, csak az elmúlt bő 10 évben nem nagyon találkoztam a márkanévvel, szóval meglepett ez az SSD.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Geri Bátyó válasza Synthwave (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én találkoztam vele. Mivel a Seagate vette meg a Samsung merevlemez üzletágát, egy barátomnak van Samsung és Maxtor M3 portable külső vinyója is. Gondolom, amíg nem állították át a gyárakat, addig a valahai Samsungot árulták Maxtor néven. Ha jól emlékszem egy darabig a 3.5-es vinyók is ilyenek voltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Krugszvele válasza Predatorr (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én úgy látom a sima 80+ os tápegység és a 90+ között van legjobb esetben 10% hatékonyságkülönbség. vagyis amikor 120 wattot igényel a pc, akkor az egyik 144-et, a másik 132-őt vesz fel. 12 watt a különbség.
Most vegyünk egy gémer pc-t, legtöbbünknek úgyis az van. nem játék közben fogyasztás legyen napi 10 órában 80W, játék közbeniben 200W, napi 4 órában.
1 évben lesz tehát 3650 óra sima használat és 1460 óra game.
80x1,2 - 80x1,1 = 8x3650 = (29 200 / 1000) KWh * 37 Ft = 1000 Ft évente
200x1,2 - 200x1,1 = 20x1460 = 29 200 = 1000 Ft évente
Összefoglalva: évente 2000 Ft-ot takarítasz meg vele!
Egy legolcsóbb titanium táp 75 000 Ft körül van, míg egy erős közepes 80+ bronz táp 20 ezer vagy alatta van.
Tehát 55 000 ft-ot fizettél évente 2000 Ft spórolásért! Megéri?
Ha véletlenül 10 helyett 15% a különbség, valamint 4 helyett napi 8 órát gémel az elvtárs még akkor is inkább vegyen a különbözetből +8 giga ramot, vagy egy nagyobb ssd-t :)

(#15) Joker88 válasza #92116480 (#4) üzenetére


Joker88
őstag

Hát biza' , 3 évvel ezelőtt mikor én vettem az Asus notit, 150.000.-ért,akkor is húztam a számat fizetéskor :D Ezekre a 200+ -ba kerülőkre meg rá se nézek :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#16) Noukoum válasza Krugszvele (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindezt napi 14(!) óra számítógéphasználattal számolva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Valóban, 24-el kellett volna, nem is értem hogy néztem be. létezik, akik éjszakára kikapcsolja a számítógépet? régen voltak még ennek hívői, akik a hosszabbítót is áramtalanították
A 14 óra aktív használat 365 napon keresztül az már konkrétan beteg.:))

[ Szerkesztve ]

(#18) Noukoum válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindenkinek más a beteg. De az biztos hogy nem egészséges.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) pintermiki


pintermiki
csendes tag

40+ ezer egy tápért??? :Y basszus ez termeli is az áramot ennyiért? Életemben nem fizettem többet 12ezernél egy tápért és semmi bajom nem volt vele/nincs vele (van olyan otthoni gépem, ami 0/24-ben megy - nem, nem letöltök...)... gondolom rá van írva, hogy gamer, vagy valami ilyesmi, hogy ennyire túlárazott!

[ Szerkesztve ]

(#20) pandras83 válasza pintermiki (#19) üzenetére


pandras83
senior tag

a kommented alapján én azt a 12.000-et is sokallom

Cyberfuck Patchrunner

(#21) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szánalmas ez a GTX felhozatal. Mi pénzt elkérnek egy kifutó 1650 és 1660-ért, ami csak belépő szintre elegendő.

(#22) Predatorr válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

230V-os hálózatot használok, amely EU szabvány, tehát ennek megfelelő a táp, amúgy is 80+ Gold "normálban" (marketingben). ;) :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) tibaimp válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van! Ez még a "bányászat" utóhatása vajon?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) abéla válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


abéla
senior tag

Bizti felverte az árát, hogy CP 2077 gépigényben ajánlott lett. ;]

szerk: jah, az a gtx 1060... hát akkor meg főleg érthető :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#25) valakky válasza pandras83 (#20) üzenetére


valakky
aktív tag

nem lehet mindenki konzumidióta.

(#26) pandras83 válasza valakky (#25) üzenetére


pandras83
senior tag

Nincs semmi baj a tájékozatlansággal. Azt nem állom, ha valaki büszke rá.

Cyberfuck Patchrunner

(#27) Synthwave válasza pandras83 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Synthwave válasza pintermiki (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megnézném azt az újonnan 12 000-es tápegységet, ami high-end vagy ahhoz közeli konfigot évekig hibátlanul visz, és nyugodtan tér az ember nyugovóra, hálózati katasztrófa esetén pedig csak a táp szenderül örök nyugalomra, a konfig többi eleme nem.

Ott kezdődik, hogy komolyabb (vagy régebbi, de a maga idejében csúcs) VGA-hoz nem lesz elég amper a 12 voltos ágon a hosszú távú stabil működéshez, nemhogy esetleg tuninghoz. Arról nem beszélve, hogy a legjobb hatásfok ~50 %-os terhelésen érhető el, szóval nem árt alapból sem egy kicsit felülméretezni a dolgot, ami amúgy a jövőbiztosságra is pozitív hatással van.

A modularitás is egy csodás dolog, mind szerelhetőség, mind esztétika (esetleg a szellőzés) szempontjából, olyan meg megint nem lesz annyiért. Van-e rajta 8 pin vagy 8+4 pin, netán 2 x 8 pin EPS (adapterezés kerülendő)? Elég (és megfelelő tűszámú) PCIe? Aztán ott van még a félpasszív üzem is, amit meg az ember füle szeret (bár ezekbe amúgy is messze jobb ventiket szerelnek, mint az olcsóbb szegmensben található megoldásokba), plusz a komolyabb darabokra komoly garancia is van (a legalja 5 év, de inkább 7/10-ről beszélünk, egyes Seasonicok meg 12, azaz tizenkettő).

tl;dr: Messze nem a fényorgonás gayming baromságokért fizet az ember.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) hangacsipeti válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


hangacsipeti
újonc

Nekem is van samu és maxtor M3. Elvileg a feliraton kívül ugyan olyannak tűnik a két vinyó, de a samu nehezebb, halkabb, vannak gumilábak a ház alján, és még a csatlakozója is masszívabb. A csatlakozó hibája miatt a maxtort már át kellett tennem egy másik házba, mert sok gondot okozott. Samsungént jobb volt a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#30) koko52


koko52
veterán

Miért kellene új monitor bármilyen kimenet miatt? Főleg ezekhez a kártyákhoz. Még a fullHD 60Hz is sok nekik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) pintermiki válasza Synthwave (#28) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Bocs... Kösz a részletes okítást. Az én kva anyámat, tudom.

Mindig nevetek az ilyen embereken, akik próbálják megmondani a tutit. 93-óta van PC-m! Akkor vettem az első gépem. A legtöbb ide kommentelő abban az időben még csak gondolatban sem létezett, vagy max csattogós lepkét tolt, de nem egy jobb használt autó áráért vett PC-t! Én végigjártam a PC-s lépcsőfokokat, a nagy szopásokkal együtt, szóval pontosan tudom, hogy mekkora parasztvakítás egy ilyen táp - ennyiért! Soha nem volt gondom az olcsó tápokkal, mint ahogy egyéb olcsó összetevővel sem, tehát aki azt állítja, hogy nem használható egy olcsó táp, nem terhelhető akár 0/24-ben, az egyszerűen hazudik!

(#32) Synthwave válasza pintermiki (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem meg '95 óta (előtte csak NES volt). Azóta ezzel kelek és fekszem, a folyamatos hobbi mellett voltam az értékesítői, szervízes/bontós, most meg a körmölős oldalán a témának. És?

Két modellel ezelőtt 7500 forintos, 460 wattos, FSP belsős Gigabyte-ot használtam (ajánlott kategóriás), 4 évig non-stop, 24/7. Olyan géphez, amihez elég volt a tartalékokat/optimális hatásfokot is figyelembe vevő wattérték, az amper és az adapter nélküli csatlakozószám – az olyan, főleg kényelmi/esztétikai dolgokat, mint a modularitás, most ne is nézzük. Hibátlanul adtam el 4000 pénzért (tudtommal még mindig működik, de a venti lassan cserés), de nincs az az Isten az égben, aki rá tudna venni, hogy a mostani vasamat a 650-es RMx helyett egy ilyennel hajtsam. Igazság szerint talán még képet sem adna vele default beállításokkal, pláne most, hogy VGA váltás lesz (V56->1080 Ti), és a BIOS, illetve szoftveres feszbeállításokkal/órajelekkel is szeretek közeli viszonyba kerülni, a cuccot észszerűen kisajtolandó. És akkor hol vannak még a tartalékok. Bár az is biztos fun, amikor csóró táp állandóan fullon teker (no valahogy adott képet a cucc?), tutira pozitív hatással lesz az élettartamára...

Szóval én kérek elnézést, mester. Azért hozzáértőbb körökben (nem, nem erre a topikra gondolok) szerintem ne hangoztasd a számos fontos/konkrét hardverre mutató tényezőt abszolút figyelmen kívül hagyó véleményed ilyen svunggal, ha nem szeretsz rövid időn belül köznevetség tárgyává válni.

Písz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) tibaimp válasza pintermiki (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszönjük Emese :C :C :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) janeszgol válasza pintermiki (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Van azon az áron tartós, normális táp, amivel egy közepes konfigot is el lehet tekerni 6-8 évig.
Csak én már nem bíznám rá a gépem. 30-35 ezer környékén kapsz Gold tápot is. Az a plusz 15-20 ezer ft 6-8 évre lebontva ugye nem sok. És mellette bővíthető marad a konfig, terhelhető marad a konfig.
2005-ben vettem Chieftec-et kereken 16 ezerért. Az akkor baromi jó volt. Csak eltelt 15 év, némi inflációval stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) MeszesKPT válasza pintermiki (#31) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mondjuk úgy, hogy szerencsés csillagzat alatt születtél (legalábbis ami a tápodat illeti). :)

(#36) gzoli2 válasza tibaimp (#23) üzenetére


gzoli2
tag

Inkább a méregdrága ddr6 ram a ludas egyszerűen nem tudják olcsóbban kihozni :(

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#37) tibaimp válasza gzoli2 (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az is lehet, nem tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) Freiherr válasza pintermiki (#31) üzenetére


Freiherr
őstag

Vargáné és Tsa like this ;]

XXX

(#39) zetor2000 válasza Krugszvele (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismerek embert, aki úgy kapcsol ki PC-t, hogy Start menü / leállítás után kikapcsolja a tápot hátul, a kapcsolós elosztót kikapcsolja, és kihúzza a 230ból. Minden munkanap...
Ha használnád azt a gépet, egy rituálé, mire bekapcsolod.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) zetor2000 válasza pintermiki (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem vettél Vargánétól tápot? :D
Az tudott gondokat okozni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41) Astroboy válasza Freiherr (#38) üzenetére


Astroboy
őstag

Lehet ő volt a Tsa. :DDD

(#42) Synthwave válasza Astroboy (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Memora


Memora
senior tag

Még mindig el lehet adni ezeket a 2.1 hangszórókat? :(

Fancy quote placeholder

(#44) #31600896 válasza Krugszvele (#17) üzenetére


#31600896
törölt tag

" létezik, akik éjszakára kikapcsolja a számítógépet? " - jelen!
Kinőttem már az éjszaka is torrentezős, FTP-zős korszakot, amikor egy játék 3 nap alatt jött le... Ez 12-13 éve volt.

(#45) #31600896 válasza pintermiki (#31) üzenetére


#31600896
törölt tag

Akkor neked nem volt soha Codegen tápod? :D
Havernak valami HKC verte agyon az egész gépét.

[ Szerkesztve ]

(#46) fecke78 válasza Krugszvele (#14) üzenetére


fecke78
senior tag

:C
Tényleg komolyan
Komoly melo lehetett így összeszedni, nemhogy leírni :Y tényleg..

(#47) ricsip válasza #31600896 (#44) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem se megy. Ryzen szóval megeszik idle.is 60-70W-ot, az már jelentős fogyasztás ahhoz h. feleslegesen menjen. Nem az óriási plusz áramszámla miatt, hanem mert szimplán pazarlás. Ha csak 1millió ember bekapcsolva hagyja feleslegesen, az már +1 erőmű.

-

(#48) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

2010 végén vettem egy Chieftec Nitro 85+t 18 ezerért. Azóta kiszolgált egy i5-2300 / gtx 560, majd egy amd Fx-8350 / HD 7970 es, most meg egy Ryzen 7 3700x / RTX 2070-et hajt. Átlag napi 12-14 órában... Szerintem ezek a 30-40 ezres tápok semmivel sem jobbak, mint egy minőségi most 18-21 közt... de a feleségem gépében is 8 éve ugyanaz az FSP Hyper van, és neki is a 2. konfigját viszi...
Btw amit nem értek: hogy lehet egyáltalán kínálni asztali PC-t (vagy bármilyen konfigot/laptopot) SSD nélkül 2020 végén???

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#49) Geri Bátyó válasza Predatorr (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 80+ kivételesen nem marketing. Az EU 80+ nevezhető inkább annak. Nem véletlen, hogy a gyártók nem tolonganak a minősítésért. Ahogy fentebb írtam, a normál 80+ komolyabb feltételrendszer.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) haxiboy válasza pintermiki (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyugodtan vegyél Vargáné tápokat is, azok is a megbízhatóságukról híresek.
Anno a HKC tápom olyan halált halt mintha villám csapott volna be...Nem csak a táp, de a HDD-t leszámítva az összes hardver a szemétben landolt...ennyit az olcsó és "megbízható" tápokról. Azóta kizárólag Seasonic és FSP.
Volt még az egyik ügyfelemnél egy 1200W-os Platinum Colink, akkoriban 20k-val volt olcsóbb mint az FSP PT 1200, természetesen Colink is elhalálozott rövid időn belül a rossz minőségű műanyagból készült moduláris csatlakozóknak hála, noha papíron 1-1 csatlakozó 300W-ig terhelhető lett volna, és a két rádugott kártya a 200-at nyaldosta alulról mégis szép égési sérülések lettek a csatlakozó táp felöli oldalán.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51) Noukoum válasza haxiboy (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk azt azért gondolom tudod hogy a vargáné meg a méregdrága tápok között is vannak tápok.
Nem értem ha olcsó táp, akkor miért mindig egy hulladék példát hozunk, talán mert egy 15-20ezres márkásabb táppal már nincs ilyen tapasztalatunk? Abban meg sok logika van hogy egy olcsó "szar" táp helyett veszünk egy drágát, majd mondjuk hogy szarok az olcsó tápok. Nem inkább szarok a rossz minőségű tápok?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#52) Geri Bátyó válasza Noukoum (#51) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akkor hozok néhány "viszonylag olcsó de jó" példát:
Chieftech iArena: ipari hulladék, hiába jó nevű a cég.
Enermax: Mióta nem csinál saját beleket, az olcsó tápjai kerülendők.
Corsair: Régen csak Seasonic beleket használtak, most az olcsó kategória minimum a vagy jó, vagy nem kategória, de inkább nem.
CM: Olcsó tápot még véletlenül sem vennék tőlük, de a drágát is nagyon meggondolnám.
Még hosszan lehetne sorolni, de a vége az, hogy a középkategóriás tápok (20-25K környéke) 70%-a egy kalap kaki, hiába jó nevű a gyártó (matricázó).

Nekem minden esetre megéri az a kb. 20K felár, hogy a gépem nem fog elszállni még akkor se, ha a táp elfüstöl.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) tibaimp válasza Noukoum (#51) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, de csak részben!

A lényeg itt, az, hogy kis terhelésű irodai gépbe simán jó egy közép kategóriás nem moduláris Cooler Master/Corsair/Chieftech stb. Én anyumék gépébe egy CM tápot tettem, egy i3-8100 CPU van benne + SSD semmi több (nincs VGA).

Egy állat gémer (de tényleg, nem Tesco gazdaságos "gamer", ahol a led sor jelenti a gémert) gépből, ahol van áramfelvétel is, na oda kell a baszó táp és pont azon szoktak az emberek általában spórolni (meg a jól szellőző házon :( ).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#54) pandras83 válasza tibaimp (#53) üzenetére


pandras83
senior tag

pont ez a lényeg, ezt nem akarta direkt érteni pintermiki. termékajánló a prohardveren, tisztán látszik, hogy az adott termék mire való, de ő nekiáll magyarázni a 12.000 forintos tápról, amivel max facebookos meg word-excel irodai gépek üzemelnek. ennyi erővel kimehetne a Hungaroringre is magyarázni a pilótáknak, hogy ő a 30 éves wartburggal jár ki a telekre, mi a f#sznak száguldoznak itt és hogy ezek csak azért versenyautók, mert össze vissza vannak pingálva, nem is érnek annyit.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#55) tibaimp válasza pandras83 (#54) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó a hasonlat! :DD :DD

Ráadásul a srác stílusa is kicsit "fura"....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#56) Noukoum válasza Geri Bátyó (#52) üzenetére


Noukoum
veterán

Jó hát ha szerinted minden rossz, akkor ok. Nyugodj meg, más szívesen fogja használni gond nélkül ezeket a tápoknak jelentős részét.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#57) MeszesKPT válasza Tepsifüles (#48) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Egy ilyen Chieftec távozott nálam 8 év után nagy füstjelek közepette az örök vadászmezőkre. Szerencsére semmit nem rántott magával, szóval valahol mégis csak jól végezte a dolgát. Még egyszer azért nem kísértem meg a sorsot.

(#58) Geri Bátyó válasza Noukoum (#56) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egy szóval sem írtam, hogy minden rossz. Olvass vissza.
Én a saját bőrömön tapasztaltam meg az olcsó táp és a döglött gép esetét és azt is, amikor a minőségi táp ég el, de a gép megmarad. Lehet okoskodni és lehet szerencséd is az olcsóval, de a minőségi táphoz nem kell szerencse és emiatt én nyugodtan alszom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#59) tibaimp válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#60) Synthwave válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyetértek. Mikor az ember százezreket dob ki az ablakon, hogy valami jóság pöfögjön az asztalon, már elég észszerűtlen azt a +10-20 ezret sajnálni egy minden szempontból überkorrekt tápegységre (ami – a jó alaplap mellett – a megbízható gép alapja). Illetve jó dealeket is ki lehet fogni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) tibaimp válasza Synthwave (#60) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csakhogy sokan pont ezen a két dolgon akarnak spórolni. A 3. dolog a jól szellőző ház.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62) Synthwave válasza tibaimp (#61) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így van.

Van, amin megéri spórolni, van, amin nem. Persze minden kontextus függvénye.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#63) Noukoum válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


Noukoum
veterán

De azt írtad:
"de a vége az, hogy a középkategóriás tápok (20-25K környéke) 70%-a egy kalap kaki, hiába jó nevű a gyártó (matricázó)"
Jogos, nem minden rossz csak a többség.

Elhiszem hogy saját bőrödön tapasztaltad meg hogy hulladék táp nem életbiztosítás. Ebből nem tudom hogy jön hogy a fenti kategória egy "kalap kaki".
Az meg tipikus hogy nyilván az "olcsó táppal" (20-25k) csak szerencsével úszod meg a bajt. Ezt hívják önigazolásnak, mikor megakarod magyarázni magadnak miért is kell neked valami. Amivel alapvetően nincs is baj, csak ne erőltessük másokra és különösen ne kezeljük tényként. Hogy nyugodtabban alszol azzal sincs semmi gond, csak ez egy saját döntés. Értem én hogy ebben az országban mindenki úgy gondolja hogy amit ő vesz/tesz az a legjobb döntés, sőt ezt még muszáj terjeszteni is. De legalább itt ne csináljuk ezt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#64) Predatorr válasza Synthwave (#28) üzenetére


Predatorr
őstag

Számos ismerősömnek van gépe 10-15k körüli táppal, némelyiket én építettem, természetesen nem szemét, de jó minőségű alkatrészekből. Van, amelyik 6 éve megy jókora OC-vel gond nélkül. Persze egyik sem csúcszabáló cucc, és 5-6 éve a 12000Ft eggyel feljebbi kategóriát jelentett, mint ma.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#65) sb válasza tibaimp (#61) üzenetére


sb
veterán

A 4. a monitor, 5. a bill, 6. egér. Hűtésből is jó kell, ne morogjon.
Mi marad a végén? :)

(#66) tibaimp válasza sb (#65) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezeken azért lehet spórolni szépen, de abban igazad van, hogy ésszel!
A hűtésen én például AC cuccokat szoktam ajánlani/építeni, ha olcsóbb a konfig.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67) sb válasza tibaimp (#66) üzenetére


sb
veterán

Van nálam is, azok épp morognak sajnos.

De csak félig komoly válasznak szántam. Azért abban van valami, hogy sok mindenre az jön ki a végén, hogy nem érdemes spórolni, valahol meg kell húzni a határt. A táp mondjuk az utolsó lenne amin érdemes.

Pontosabban csak ésszel. Voltak azért régebben jobb belsős cuccok, akár oem részről. De ez ugye nem a normál eset.

Alaplapból pl. én soha nem vettem még 20-25k-nál drágábbat és maximálisan kiszolgáltak. Sőt, általában a minőséggel sem volt gond alkatrészek, tesztek alapján.

(#68) tibaimp válasza sb (#67) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az alaplappal kapcsolatban én, a számomra fölösleges Delux/Maximus Edition-okat szoktam kerülni. Tuningolni sem tuningolok, és a számomra fölösleges fícsörök sem kellenek, szóval a lappal kapcsolatban egyetértünk. Az a fontos, hogy a lehető legjobb (esetleg egyel kisebb például most a Ryzen-eknél az B550, vagy Intelnél H470) csipszet legyen. A CPU-n szoktam még. Fölöslegesnek tartom a K-s CPU-kat (hacsak marha jó áron nem jut hozzá az ember, mint én az előző gépem esetében egy i7-3960x-hez :) ).
A következő konfiogomba már "csak" egy 8700-at vettem, a K-s felára nem érte meg számomra azt a kis pluszt, cserébe sok 10.000Ft-ot spóroltam, de lehet elég lett volna egy i5-is, ez már részlet kérdés.
Illetve én 4-5 évente mindig eladom a tápot, és veszem újat. Általában ilyenkorra már a gép belseje is cserés, így egyben szoktam ezt letudni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

Mi a különbség a gigabyte új “Eagle” fantázia nevű custom hűtése, és az eddig ismert pl. Windforce közt, a kinézetén kívül?

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#70) Synthwave válasza Predatorr (#64) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, akkor meg is válaszoltad, hogy miért. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.