Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ambilight RGB ledekkel? Mondjuk a voros pulzalas amikor megsebesulsz meg immerziv is lehet. De attol meg elegge eroltetett egy gimmick.

(#2) Gdi válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

(picit) Több értelme van, mint az RGB-nek a jelen forma szerint.
És elindíthatja 2018 ledes ambilight gamer "őrületét"

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Ilyesmit már tudnak a Razer és Steelseries termékek évek óta... De legalább rájöttek, hogy ebben is van piac.

[ Szerkesztve ]

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Ez hihetetlen hogy mekkora baromság.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Severen


Severen
tag

Instant epilepszia :))

"Pain is temporary, Honor is forever"

(#6) ribizly


ribizly
veterán

Minek? Értem én, hogy jópofa, de ki a fene nézi játék közben a billentyűzetét? :Y

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

20 éve erre várok, végre.

Hogy mi kínlódás az, ami megy tényleg pár éve, nekem fáj.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Yodafon


Yodafon
senior tag

Végre lassan-lassan lecsengőben volt erre jön ez és megint agybafőbe nyomatják majd. Lassan már a CPU is led világítást kap... :W

I'm gangsta!

(#9) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt egyebkent a diablo 3 es a gtav is tudja evek ota

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) Grózi válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Grózi
veterán

Hogy tudtunk eddig enélkül élni vajon? :F :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11) Tikakukac válasza Grózi (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez tipikusan az, amikor elérünk már mindent egy adott szegmensben és muszájból mennek az alibi "fejlesztések", hogy lehessen mire dolgoztatni a marketinges osztályt. Nem fájna, ha nem ez lenne a prioritás. Pedig egy ideje az és a termékek sínylik meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Grózi válasza Tikakukac (#11) üzenetére


Grózi
veterán

De ugye el kell adni a cuccot az igazi Gémer Vérpistikének...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13) Tikakukac válasza Grózi (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Változik a piac, az tény, ezt mondjuk az elemzők jobban ismerik. A gond amit én látok, hogy közben kivéreztetnek már működő dolgokat is. Márpedig brandet építeni, nevet, sokkal könnyebb leamortizálni, mint építeni. Ebbe bukózik bele pár cég, de ők tudják én nem kapargatom senkinek az üzleti terveit :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Reggie0


Reggie0
félisten

Kene valami zigbee stick tamogatas, hogy a lakasban a vilagitast is hangolja. Hatha ugy jatszom vegig, hogy nem nezem a monitort kozben.

(#15) Grózi válasza Tikakukac (#13) üzenetére


Grózi
veterán

Mondjuk a Corsair ezt a tendenciát már rég elkezdte-véleményem szerint a minőség már csak bizonyos tápjaiban és felső kategóriás házaiban érhető tetten,jó alaposan túlárazva természetesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16) Tikakukac válasza Grózi (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem véletlen adtam el a tápomat is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Puma K válasza proci985 (#9) üzenetére


Puma K
veterán

:K

Keyboard Lights flashing during being wanted in GTA 5

Valóban tök jó, csak kár hogy én sosem pillantok a billentyűzetre.... pláne nem akkor mikor a GTA-t tolom :D

(#14) Reggie0

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Whysperer válasza Grózi (#10) üzenetére


Whysperer
addikt

Úristen ,de jo gyorsan NEM veszek belőle kettőt...

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Legalább valami értelmesre is lehet használni és nem csak karácsonyfának. Bár én nagyon bírom a fényeket és az effektjeiket.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) energy4ever


energy4ever
addikt

PS4 kontrollerje megjelenes ota tudja!
Nem nagy szam, engem inkabb idegesit jatek kozben, minthogy jopofa otletnek tartsam...

(#21) TK36


TK36
aktív tag

"speciálisan fogja kezelni a gyártó kiválasztott RGB-s perifériáit." - szóval ez akkor csak a billentyűzetre érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#22) kromatika


kromatika
veterán

Csodálatos,

(#23) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na végre! Remélem, a fejhallgatók és ventilátorok közt is mielőbb elterjed! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) XuChi


XuChi
addikt

Juhúúú ezaaaaz. Megyek és bevásárolok korsz@r cuccokból....., jah nem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Anno az OLED-es kiegészítő billentyűkben volt némi fantázia, csak persze nagyon drága volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) ncc1701


ncc1701
veterán

Must have. Lol. :)

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Egy új korszak küszöbén vagyunk. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) buherka


buherka
addikt

Mostantól így nyomjuk...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A Corsair viszont ezen változtat és a Far Cry 5 című játék indításával az egyes RGB-s beviteli eszközeik 35 előre leprogramozott interakciót tudnak majd megjeleníteni. Ez konkrétan azt jelenti, hogy az RGB LED-ek más-más színt és effektet mutatnak, ha a játékos felfedezőúton van, meglát egy ellenséget, vagy esetleg a virtuális életéért küzd."

Jaj ne, ezt a szart utáltam a Logitech G910-ben is, most hogy váltottam Corsair K95-re, jön utánam? Nekem ne villogjon összevissza idióta szinekben, nem azért állítom be a világítást mert valamivel ki kell hőzni karácsonyig, hanem hogy elkülönüljenek egymástól a megfelelő gombok, sötétben is könnyű legyen megtalálni. Erre jön ez...

(#30) gekkoXT válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nem semmi összhang van a kommentelők között.
30-ból 30 útálja az ötletet.

Bazári dolog ez a szintű villogás.
Nyilván lehetne értelmesen is, de kicsi esélyt látok rá, hogy csak bizonyos funkciógombokat világítson ki, meg hasonlók, de játék közben szerintem max perifériás látásban van benne a billentyűzet, konkrétan le nem sokat néznek.

[ Szerkesztve ]

(#31) petison


petison
tag

Úgy kell mint a púp a hátra....

Én nem értem, hogy manapság miért kell ennyi felesleges dolgot kitalálni ill. termelni. És most nem csak konkrétan erről a LED-es dologról beszélek. Értem, hogy fogyasztói társadalom van és kell a pénz. De a szemétgyártás az megy....

Ha én lennék a főmufti a földön, minden gyártót köteleznék, hogy a hibás/elhasználódott termékét környezetkímélő módon tüntesse el.Tudom, hogy ez most hihetetlenül hangzik, de nincs lehetetlen...

Ez jut eszembe a témáról:
Megy Ruhat az erdőben. Jön vele szembe a farkas. Azt mondja neki Ruhat:
- Na farkas, most megeszlek!
Azzal hamm, bekapja a farkast és megeszi. Megy tovább Ruhat az erdőben és most meg a medve jön vele szembe. Neki is mondja Ruhat:
- Na medve, most megeszlek!
Hamm, be is nyeli a medvét és megeszi. Tovább ballag Ruhat, egyszer csak szembe jön vele az ember. Ruhat ismét:
- Na ember, most megeszlek!
Mire az ember:
- Nem, én eszlek meg téged! Hamm, megeszi Ruhatot.
Mi ebből a tanulság?
Hogy nem a Ruhat eszi az embert!

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#32) nyunyu válasza Reggie0 (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehh, éppen elég volt iBuz kollégát * csütörtök hajnali csapatépítő ivászaton hallgatni, ahogy bediktálja az órájába, hogy 'Héj Sziri, törn on dö lájtsz', majd némi fáziskéséssel nézhettük a szifonxén, ahogy otthon a homekithez integrált xiaomi gateway2 felkapcsolja az ikeás okosizzóit.

Ne akarjátok még tovább fokozni az ájótít...

*: Két sör között azt is megtudtuk tőle, hogy nagy szívfájdalma, hogy a kocsija még nem hallgat a 'Kitt, gyere ide' parancsra, de pár éven belül az is megvalósítható lesz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) KAMELOT


KAMELOT
titán

Milyen baromságokat találnak ki? Legközelebb már az egész szoba fog zengeni meg villogni! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34) macilaci78 válasza gekkoXT (#30) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amúgy az Ambiligh használatának lenne értelme, ahol minden egyes dióda digitálisan címzett RGB. Úgyis a képernyőt bámulod, két oldalt lehet állapotsáv, egyik oldalt az életerő, másik oldalt a lőszer, amilyen magasságig világít, olyan százalékkal. Alul, felül pedig mondjuk egy irányjelző a cél felé.
Ambilight nem csak a Philipsnél van, egy RPi-vel például lehet építeni akármilyen megjelenítőhöz.

De neeem, világíccson az egér, amit úgyis kitakarom a kezemmel, és úgysem nézek rá, meg világíccson a billentyűzet, amire ha ránézek, úgysem azt keresem, amit a játék akar közölni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) Tigerclaw válasza KAMELOT (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Már várom a "VR edition"-os RGB billentyűzeteket. ;)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Reggie0 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Optimus Maximus-ra gondolsz?

(#32) nyunyu: Nem csoda, en is utalom a dumalgatosdit. En a mellettem ulo kollegaval is inkabb csetelek :)

[ Szerkesztve ]

(#37) noPublicFG válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Sajnos nem tudom a billentyűzeted, de a legtöbbön vannak kis bemetszések, amivel csak tapogatni kell és könnyen megtalálhatod a kívánt billentyűket. Pl WASD esetén az A és CapsLock közti nagy hézag, illetve az érdes S, vagy az ESDF-t meg könnyebb az F direkt jelzése / dudora miatt. Nem szükséges lenézni. :]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#38) Feketelaszlo válasza ribizly (#6) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Minek? Mikor a hagyományos világítótest gyártók (Philips, GE, Siemens, stb.) elkezdtek átállni a LED technológiára 2 hatalmas probléma merült fel a piacon. Az egyik, hogy világításra szánt LED fényforrást az élettartama miatt nem fognak minden évben újra vásárolni a felhasználók, hanem csak mondjuk 10 évente (bevétel kiesés). A másik, hogy megjelent az olcsó kínai konkurencia is (túltermelés), aki még le is nyomta az árakat. Magyarán valahova el kell sózni azokat a LED-eket is, amiket világításra vagy visszajelző fénynek nem vesznek meg. A számítógépes kiegészítők az egyik olyan iparág, amiben tökéletes partnerre leltek a felesleges fénykibocsátó diódák értékesítésében, pl. világítós gémer kütyükkel. Hogy egyébként van-e bármi gyakorlati haszna, az teljesen lényegtelen. Nyilvánvalóan nincs, de amíg a marketingje sikeres és pénzt lehet kérni a világító videokártyáért, memóriáért, hűtőért és fejhallgatóért, addig mindkét fél jól jár.

[ Szerkesztve ]

(#39) Tidus válasza snecy20 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Simán meg fogják venni a gemet a Uplay-on 60 €-ért. Hozzá meg a Corsair cucfcát.
Ez Nyugat Európában, és Amerikában aprópénz.

(#40) Tigerclaw válasza Reggie0 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Razer megoldására emlékszem. Most rákeresve volt neki egy Deathstalker Ultimate meg valami mini laptop koncepció OLED-es dinamikusan változó billentyűzettel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) Reggie0 válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet lattam mar, de nem emlekeztem ra. Nekem az Optimus Maximus volt az alom.

(#42) GodGamer5 válasza snecy20 (#4) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az. Bár a ps4 controller-nél jól működött.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) Frawly válasza Tikakukac (#11) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, most nem tudom miért, nagyon hasznos feature. Kellett, mint egy falat kenyér, nem is értem hogyan lehetett meglenni nélküle. Teljesen jó látni, hogy érdemi és hasznos fejlesztések is vannak :D

Már látom magam előtt lezajlani a következő beszélgetést:
- Nézd öcsém, új Cray szuperszámítógép, 361 ezer mag, 25 PFLOPS, 340 TB RAM!
- Ledje pompázik FC5 alatt?
- Milyen led?
- Jól van, hagyj már az ilyen sz@rokkal!

:DDD

(#29) Dr. Akula: gondolom le lehet tiltani ezt a feature-t, ha nem akarod, hogy a szádba villogjon és káprázzon minden színben.

[ Szerkesztve ]

(#44) Zsmester89 válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az a durva, hogy én még soha nem vettem észre Ps4-nél, mostantól néha rálesek :D
---
Amúgy én élvezném, ha minden ledem pirosan villogna, ha alacsony a heal :D

- amúgy a tv oledre cserélve, arra pedig már nem építettem vissza a home ambilightot :(

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#45) anaqer


anaqer
veterán

Mint egy falat kenyér.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Nem sok értelmét látom, de próbáljunk out of the box módban gondolkodni, hátha ki lehet találni, hogy hol lehetne használni.

- Színtévesztők, színvakok, gyengénlátók részére
- Adott munkakörökben, ahol pl. egy funkció egy billentyűhöz van rendelve és jelzi, hogy melyiket kell megnyomni adott sorrendben

- Kisgyerekeknél, oktatási, készségfejlesztési szempontból
- Kórházakban rehabilitációs céllal (mint anno volt a Kinect és tsai)

(#47) ttamashu válasza Solymi81 (#46) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Tudod hogy hívják a színvakok az RGB ledet?
LEDNEK :DD :DDD

Tea az élet!

(#48) Blackc0de válasza Yodafon (#8) üzenetére


Blackc0de
csendes tag

Már rég van LED-es világítású CPU hűtő, csak még nem szembesültél vele eddig. :D

[link]

"Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos..."

(#49) Lifer092


Lifer092
senior tag

Lehet máglyára vetnek páran, vagy megdobálnak féltéglákkal, de nekem ez a "világítson minden lósz.r" már nagyon undorító....

.... és megmondom őszintén, nekem ezek a világít a memória, a rendszerhűtő ventik, a vízhűtés, az ssd, a táp, a vga, sőt az alaplap - még akkor is ha összhangban vannak és egy színben világít mind - egyáltalán nem jönnek be. Egyáltalán nem szép szerintem ha úgy néz ki egy PC mint egy karácsonyfa. Legyen benne értelmes kábel menedzsment, akár megfelelő színű kábelekkel moddolva, vagy max világítson egy komponens pl. a VGA aztán jónapot. Az még szép is, meg igényes. De ez a minden fos világít már, sok helyen még az asztal mögé is RGB ledsort raknak... Hát... :U :U :U

(#50) Solymi81 válasza Lifer092 (#49) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Érthető a hozzáállásod én magam se szeretem ezt, de valaki meg igen és az pedig örül.
Ugyanúgy ahogy az autókat, kamionokat pimpelik meg matricázzák, így megcsinálhatják ugyanezt a PC-vel is.

Modding szempontból se egy rossz dolog, mert több mindent ki lehet belőle hozni.

Egyébként várom még a világító kábeleket, memória borítókat, amik jelzik, hogy mennyi van belőle használva, ház oldalára logót vetítő eszközöket stb. stb.

Banyek, megyek és csinálok egy KS kampányt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.