Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

na majd megint jönnek a kommentek, hogy "hát k##ög amd" stb. Az ms-nek tudok gratulálni, meg a tesztelésnek.

(#2) delacct


delacct
tag

MS OSX3 :DDD

Használjatok linuxot. :))

postázni nem postázok semmit

(#3) toimi


toimi
csendes tag

Nekem egy AMD és egy intel gépem van felraktam mind a kétgépre a frissitést.Kiváloan müködik mind a két gép azt vetem észre ,hogy gyorsablet mind a kettő.

(#4) Xpod


Xpod
addikt

Azt nem tudni, hogy az érintett alaplaphoz, alaplapokhoz érkezik-e a jövőben ezt a fajta hibát javító frissítés, a probléma azonban addig is állítólag könnyedén megoldható egy viszonylag szokatlan módszerrel: az alaplaphoz kell csatlakoztatni egy külső USB-s tárolót (merevlemez vagy pendrive), a Windows ezek után már el fog indulni.

Erre csak azt tudom írni, hogy LOL.
Ez azért milyen mogoldás?
Jó, manapság azért elég elterjedtek a pendriveok, de ez az ért nagyon gáz.

Új újraindítási módszert dolgozott ki a Microsoft, ezután a régi bevált CTRL+ALT+DEL helyett elég ha kihúzza az illető a pendriveot. Végül is 2 muzdulattal kevesebbet kell megtenni. Ellustulnak a userek. :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#5) delacct válasza Xpod (#4) üzenetére


delacct
tag

következő service packnál majd közvetlenül az Intel gyárat kell a zixpéhez kapcsolni hogy bootoljon a rendszer.
Azért komolyan mostanában az ms fiuk zsunórban eltúrják...

postázni nem postázok semmit

(#6) rdi válasza Xpod (#4) üzenetére


rdi
veterán

hardverkulcsos megoldás ....

egyébként nekem meg az egyik linuxom indul el csak akkor, ha be van dugva egy pen :))

Fej! Tor! Potroh!

(#7) #65675776


#65675776
törölt tag

Ismerve az Asus-t, soha nem lesz ilyen BIOS frissítés

(#8) delacct válasza #65675776 (#7) üzenetére


delacct
tag

Hardvergyártó+MS=Új gép új oprendszer.
Mintha ez szokatlan lenne manapság...
lassan az operációs rendszer egyenértékűvé válik valami játékkal... csicsa,fícsőr,bugz

postázni nem postázok semmit

(#9) Thrawn


Thrawn
félisten

egyes PC-gyártók
Én a HP-val kapcsolatban olvastam erről. Szegény AMD proci nem szereti az intelppm.sys-t neki a amdk8.sys kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

Nekem mindkét gépem amd. Akkor ne is tegyem fel az sp3-at?

rdi: múltkor már a célegyenesben voltunk. Mi van már vele?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) Enton


Enton
addikt

Tehát baki van ha egy inteles gépen telepítet winxpsp3-at klónozni akarunk amd-s platformra!
Szerintem nem nagy cucc!Válalatoknál szenvedősebb mert két fajta klónt kell csinálni és azt már össze is lehet keverni! ;]

Ez a pendrive-os dologmeg... hát na... ha ez kell!

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#12) Lortech válasza Vladi (#10) üzenetére


Lortech
addikt

Miért, netán intel rendszerrel telepítetted elő, vagy asus akármicsoda lapod van?

Na, kb ennyit ért ez a cikk...

Thank you to god for making me an atheist

(#13) Enton válasza Vladi (#10) üzenetére


Enton
addikt

Ja ha nincs ilyen helyzet nálad amit említenek akkor nincs para!
Mehet a SP3 felfele! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) Vladi válasza Lortech (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondasz valamit... na majd a jövő hét vége felé bebootolom és felrakom. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) delacct válasza Vladi (#14) üzenetére


delacct
tag

Majd leszoksz róla te is,amint látom jó úton jársz ;)

postázni nem postázok semmit

(#16) tkazmer


tkazmer
addikt

amd-s rendszerem nincs, ellenben a photoshop és az excel is jóval lassabb, mióta sp3-at használok. nem olyan nagyon szerencsés dolog ez az sp3, azt gondolom...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Erre csak annyit: kiiiiiii a kiiiiiiiirály hujujuj :F
Katasztrófa az egész. Remélem az eu illetékesek erre is találnak valami paragrafust és megkínálják a nagyrabecsült céget néhány tíz millió eurós büntetéssel. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) Fooler89


Fooler89
őstag

Microsoft is Intel-t használ :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Thrawn válasza Fooler89 (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

:))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) rdi válasza Vladi (#10) üzenetére


rdi
veterán

Vlad muszááj? :)) Igazából csak lusta vagyok ezzel foglalkozni :D meg amúgy is olyan elegáns :D meg egy műholdvevőt is fel kellene közben törnöm :D
majd az érettségi időszak után :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Poccre indult a rendszer az SP3 feltelepitese utan.

(#22) v.tom


v.tom
őstag

Legközelebb, amikor Magyarországon új típusú személyi igazolványt kap minden ember, egyetlen férfi sem kap majd, mert mindet kifelejtik. Azzal fogják megmagyarázni, hogy azért van, mert mindegyikünknek nő volt az anyja, és ők nem kompatibilisek velünk...

[ Szerkesztve ]

(#23) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A laptopomon már az SP2 után is jelentkezett (pedig gyárilag az volt rajta). Nekem ismerős probléma volt, de nem tudtam, hogy ez az oka.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) John Fowler


John Fowler
tag

Nekem gond nélkül megy AMD-s gépen (annyira AMD-s, hogy még a hangkártya is az benne - Interwave) az SP3, igaz nem ázusz lapom van. SP3 óta nem vettem észre, hogy változott volna a rendszer sebessége.

A hibajavítás ott van a szeren, pendrive, lol... konzisztens működés...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#25) VladimirR válasza delacct (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

irtal ma mar ertelmeset is?

(#26) Zolee11


Zolee11
senior tag

"a jelek szerint az alaplapi BIOS-szal függhet össze (erre utal legalábbis a „The BIOS in this system is not fully ACPI compliant” hibaüzenet). Felhasználói visszajelzések szerint ez a jelenség viszonylag szűk kört, az ASUS egyik régebbi csúcskategóriás alaplapjának (A8N32-SLI Deluxe) tulajdonosait érinti leginkább"

ehhez nem kell SP3, nekem az SP2-vel is ilyen hibaüzenettel száll el már a win telepítő, ha az ACPI támogatás be van kapcsolva... Ez volt az utolsó ASUS lapom... VGA-ban elmegy, de alaplapok esetében több lapban is csalódtam már, ez volt az utolsó csepp a pohárban, hangzatos szlogenek és jó reklámok helyett inkább vegyenek fel valódi mérnököket :W

Am. ez a hibajelenség Intel-nél is fennáll !!! Több ismerősöm jelezte, hogy az SP3 felrakása után érdekes dolgok történnek, mint pl az Outlook szétfagy, USB-s eszközöket nem mind ismeri fel, és Intel-es gép se indul az SP3 után, csak reset és reset...
ismét gartulálok a Microsoftnak :C, jobbnál jobb húzások...

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#27) LordX


LordX
veterán

Csak én érzem úgy, hogy az utóbbi időkben a MS programok minősége nincs éppen a toppon? (Most épp az Office 2007-el szívok: Excel konzisztensen lefagy, ha 3000-nél több adatot ábrázolok egy diagrammon)

(#28) rdi válasza LordX (#27) üzenetére


rdi
veterán

"3000-nél több adatot ábrázolok egy diagrammon"
::D ::D:DD

Fej! Tor! Potroh!

(#29) Loretto válasza VladimirR (#25) üzenetére


Loretto
veterán

Épp írni akartam...

Azért ez komoly, mivel ugye volt akinek csökkentett módban sem indult a gépe, az írja fel egy írólapra a parancsot? :U

Soirée...

(#30) drkbl válasza Loretto (#29) üzenetére


drkbl
őstag

a) ha tudja, mi az, használja a helyreállítási konzolt
b) kérje meg egy nagyobb tudású ismerősét
c) fizesse meg a tudást

;)

(#31) kola1234


kola1234
tag

Nekem nincs vele gond.
Gépem: Noti
AMD MobilTurion64x2core TL60
2*1GB DDR2 dualchanel
80GB Toshiba HDD
Nvidia chipset+6100Go.

Semmi gond vele.

(#32) kanai60


kanai60
csendes tag

Mióta feltettem az SP3-at nem működik a Cool‘n’Quiet.Mi lehet a gond? :W

(#33) Protezis válasza rdi (#6) üzenetére


Protezis
őstag

Az M$ ezt a featuret is lopta... ;]

(#34) orbano válasza #65675776 (#7) üzenetére


orbano
félisten

ne szidd az Asus-t az N4L-VM DH hoz is csináltak frissítést, mert volt vele egy probléma. Nyüstöltük őket fórumon és rendberakták. És az messze nem kavart ekkora port, sőt, sokkal jelentéktelenebb hiba volt...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) Mania válasza kanai60 (#32) üzenetére


Mania
senior tag

Nekem visszatette az energiagazdálkodást otthonira.Ott a gond szerintem.

Intel és AMD alapú gépem is van a fenti "problémán" kívűl más hibát nem vettem észre. :)

(#36) orbano válasza LordX (#27) üzenetére


orbano
félisten

Használj újabb verziót :DDD ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) John Fowler


John Fowler
tag

Ami kicsit zavar engem a cikkel kapcsolatban, hogy aki csak felületesen olvassa el, az egyből "szarazáemdé" legyintéssel továbblapoz. Aki kicsit is beleolvas, az "hülyemikroszoft" konklúzióval zárja az esetet, és csak 1-2 ember jut el odáig hogy rájöjjön, hogy valószínűleg az alaplapgyártók gyöngye, az Asus k*rt el valamit.

Volt pár ismerősömnek Asus lapja, "vegyünk valami márkásat" alapon. Egyszer régen még nekem is. Biztosan csak én vonzom a bajt, de 4-ből 3 gariidő után nem sokkal megdöglött...
Ellenben pl Gigabyte-tal, Aopen-nel, MSI-vel, meg Epox-szal sosem volt gondom. Még Abittal is kevesebb, mint a "nagy" Asus-szal. Pedig az azért nagy szó...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#38) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nem hülyeség ez a pendrive-os dolog! Még az Athlon XP-k korában megfigyeltem, hogy csatlakoztatott USB tároló mellett úgy fűt a CPU, mintha szinte teljes kihasználtsággal szaladna! Valószínűleg nem kap HALT, vagy bármilyen más energiagazdálkodási parancsot, ezért minden része kortyolja a delejt.

Amióta K8-am van, csak néhány pendrive-val jelentkezik ez, hogy nem léptet vissz a CNQ, de már jóval kevesebbel.

De az Athlon XP-s időkben ez szinte biztosan a BIOS sara volt, mert a POST képernyőnél megállítva a boot folyamatot, USB tárolót csatlakoztatva tapintásra is jobban melegedett a CPU, mint anélkül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) b0ki


b0ki
csendes tag

Nekem Intelem van, és azzal is összeakadt ez a fos! :W :W :W

(#40) Loretto válasza drkbl (#30) üzenetére


Loretto
veterán

Pont a b) c) pontra irányult az irományom tartalma, mivel elméletileg egyik sem szükségeltetik hozzá egy átlagos felhasználónak, hogy telepítse a frissítést.

Soirée...

(#41) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Én most tettem fel az SP3-mat, semmi baja az AMD procimmal :) nem akadtak össze!

(#42) Lenry


Lenry
félisten

a probléma azonban addig is állítólag könnyedén megoldható egy meglehetősen szokatlan módszerrel: a géphez kell csatlakoztatni egy külső USB-s tárolót (merevlemez vagy pendrive), a Windows ezek után már el fog indulni.

havernak Asus A8N-SLI lapja indult ugyanígy... be kellett dugni bármilyen USB eszközt, hogy induljon a windows... ő általában a Bluetooth kulcsot dugdosta

moonman, ha esetleg errejársz: azt hiszem, te jobban ismered a Windows-t mint én, kíváncsi volnék a véleményedre/magyarázatodra, mert mi nem jöttünk rá azóta se, hogy mi produkálta ezt a jelenséget

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Integra


Integra
titán

nekem semmi bajom az sp3-mal.
kicsit döcögősen rakta fel, meg sokáig tarott neki rettenetesen (relatív), de ezt betudom annak, hogy már 4ik éve ugyanaz az xp van a gépemen és már megérett egy újratelepítésre:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) ttower válasza John Fowler (#37) üzenetére


ttower
aktív tag

és mi van ha valakinek amd-je és nem asus lapja van. akkor is az asus-t kell hibáztatni? :U

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#45) kanai60 válasza Mania (#35) üzenetére


kanai60
csendes tag

Természetesen mindent amit lehetett már beállítottam (energia gazdálkodás,új AMD driver,bios-beállítás.)De mégsem működik :W Olvastam valahol hogy a registribe kellene buherálni.De nem tudom hogy mit :F Az SP2-vel tökéletesen működött :K Pedig nekem ABIT AN-8 lapom van,nem ASUS!

(#46) Zolee11 válasza orbano (#34) üzenetére


Zolee11
senior tag

Na igen, mert rágtátok a fülüket, de jelen esetben ehhez a laphoz valahogy több mint egy éve csak BETA állapotban van a legújabb BIOS. Miért? Mert tojnak nagy ívben a támogatásra.
Arról ne is beszéljünk, hogy a Helpdesk egy nagy rakás guánó, olyan szinten sötét emberek dolgoznak ebben a posztban, h nekem ég a pofámon a bőr, hogy az ASUS-nak erre telik. Valószínű ezért drágábbak az ASUS cuccok, mert jó a terméktámogatás és a minőség, más cégeknél meg rossz. Nem barátaim, hanem azért mert a skót tulajdonosoknak nem elég az az 500 milliárd dolcsi a számlájukon.
Jelen esetben olyan hibáról van szó ami több mint 1.5 éve ismert a kedves ASUS által is (csak épp nem érnek rá ilyen marhaságokkal foglakozni), és emiatt nem a Microsoft a hibás, hanem az ASUS. Ez minősíti a gyártót!

kanai60: ajánlom az előre integrált winxp telepítését, a frissített verziók az esetek kb. 70%-ban nem működnek tökéletesen. Viszont az integrált SP3-ak jól működnek azokban az esetekben is ahol a frissítés elqrta a rendszert.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#47) REDeath


REDeath
őstag

csatlakoztassál pendriveot és indul? :D ez ugynézki xp individum :D sata2 is akor indul rendes sávszéleséggel ha van egy ide kábellel rákötött darab melette :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#48) delacct válasza Integra (#43) üzenetére


delacct
tag

nekem semmi bajom az sp3-mal.

Igaz Linuxra nem nagyon megy fel,de ennélkül is stabil. :D

postázni nem postázok semmit

(#49) Jim Tonic válasza John Fowler (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hehe, Te sem olvastad el a cikket rendesen. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) moonman válasza Lenry (#42) üzenetére


moonman
titán

hirtelen fogalmam sincs, de szerintem ez valami elgányolt chipset dolog lehet. szerintem nem is az usb a lényeg, hanem, hogy egynél több storage device legyen aktív boot közben. egyértelműen valami hardveres szarság - amellett, hogy az SP3-at sem tesztelték ki úgy tűnik 100%-osan, de hát ez nem is várható el ugyebár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.