Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) geri|


geri|
aktív tag

szerintem ez elég egyszerű...
minimál mikroökonómia(hamár vagdalkozunk a marketing-el, ti -IT-sok vagytok, ehhez meg egy kicsit én értek.persze mielőtt nekem ugrik valami hattalmas expert, hangsúlyozom KICSIT értek a munkámhoz még)-szűkös jószágok.
Ami nincs az kell.Európában nincs mac-nincs starbucks-nincs BK(asszem csak pesten)
Ha megjelensz vhol egy macbook-al vagy egy starbucks-os kávéspohárral, akinek van némi fogalma róla mi az rögtön csak néz, hogy húha ;) És akármit is mondasz, ez így van. Tömegcucc a tengeren túl, itt meg nem lesz az bármennyit is vesznek belőle(ellentmondás de mégsem), és meg fognak nézni vele. Dallasban vagy Houstonban meg nem néznek meg ájfónnal, de Nokiával igen :U
Az egészben az a játék-és ez nem marketingterület annyira- hogy pont a hiánykeltéssel generálnak keresletet. Mert mondjuk amíg a Dell(asszem)szintúgy amcsi, azt biza vehetsz bármelyik MM-ben. Viszont a Mac csak pár boltban kapható, és ájfón hivatalosan Eu-ban meg nem régen csak. És pont ettől van nagy őrület, és nem attól, hogy mennyire "hypeolt", hanem hogy nem kaphattál. Mint régen a coca-cola.

Láttál te ájfón reklámot m.o-n? Nem:D Csakmár most, hogy lehet kapni, de tévében, meg más helyeken még így is ritkán. Vidéken főleg nem. És miért? Nem azért mert a "marketinggépezet"és ilyen nagy közhelyek. A marketing reklámot jelent-nem szó szoros értelmében-. Itt senki nem reklámozta a megjelenésig mint mondjuk egy bárakármilyen mobilt, mégis mindenki tudta miről van szó :) Tőletek IT-soktól.
Nem reklámoztak semmit, aztán mégis itt ez a srác, aki lenéz mindenkit meg dobálózik az idegen szavak és kifejezések szótárral és az iPhone-ról beszél.
Lehet gagyi, és még van is neki :)
De mielőtt lendületből elkezdenél oszatni, tudd, hogy nem érdekel, van jobb dolgom is mint veled vitatkozzak, tehát nem fogok reagálni.

a hírhez: Oroszországban sok ember él. attól hogy dubai-ak vesznek angol első osztályos futballcsapatokat vasárnap délutánonként, meg Robinho-kat,és mindenki temeti a chelsea tulaját vannak ott akik költenek majd ájfónra. Nagy piac az :K

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.