Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

És?

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt

Tyű.
Vajon a cirill karaktereket is ismeri? :U

(#3) FoxiestFox válasza eldiablo (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

**hye vagy, még vágólap sincs! :D
Bocs, nem tudtam kihagyni... :)

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Na ha eddig kevés volt az ájfón alkalmazás, majd a ruszki programozók/hackerek kibővítik rendesen a palettát... :D

(#5) evone válasza hemaka (#4) üzenetére


evone
őstag

mert eddig nyilvan nem volt semmi kozuk hozza ugye?

kb appstore 90%a letoltheto mar ingyen.. miattuk

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6) evone válasza Sebhelyes (#1) üzenetére


evone
őstag

megjelent a 8327498472938ik nokia. es?

A Samsung is elfogadta a Nokia ajánlatát

es?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#7) Lirion válasza evone (#6) üzenetére


Lirion
addikt

Ha szerinted egyenrangú hír az, hogy mi lesz a Symbian sorsa a jövőben azzal, hogy a gagyi telefonod oroszországban is kapható lesz (amihez nekünk, magyarokban rengeteg közünk van és biztos mindenki 3szoros hiphip hurrázik a hír hallatán), akkor veled vmi komoly probléma van.

(#8) ZoZa™ válasza Lirion (#7) üzenetére


ZoZa™
senior tag

Akárhányszor vered ki a balhét vagy akárki, mindennap lesz Apple hír, ha tetszik hanem. Ha nem vetted volna észre megváltozott a mobilpiac. Ezt ne vedd magadra feltétlen, ez mindenkinek szól, akinek nem tűnik fel miért vannak és lesznek Apple hírek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#9) joey04 válasza Lirion (#7) üzenetére


joey04
titán

Igazad van, azonban ne feledd el hogy a Mobilarénának is az a lényeg hogy sok legyen rá a klikk és egy ilyen hír bizony több kattintást hoz mint a Symbianos .Ezt el kell fogadni.Addig nincs baj amig a rendes hírek mellett vannak ezek és nem helyette.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) #16820480 válasza ZoZa™ (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, mert bulvárosodik a sajtó, és ez elérte a szaklapokat is sajnos. mert arra a hírre nem kattint annyi ember, amiben tartalom van, mint ami divatos. ha szerinted ez jó dolog, akkor arra azt kell mondjam, hogy szerintem baj.
a Motorola V3 és felkavarta a mobilpiacot, abból is divat lett, de szerencsére ott nem volt lelkes fanatikus-had, aki nekiesett azoknak, akik ezt szóvá tették.

(#11) evone válasza Lirion (#7) üzenetére


evone
őstag

jajo nem tudtam hogy a symbian az egy felsobb rendu valamit az iphone meg a nyomaba se erhet mert olyan szar. es ne is legyenek rola hirek. nem is tudom mit csinalnal ezekuta ha meglatnal egy iphone reklamot a tvben! biztos osszetortned :(

ha leszarod az iphonet, akkor ne ertem minek olvasod el es mine irsz commentet. ERRE ADJ VALASZT!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12) Oliverda


Oliverda
félisten

Nyugtassatok meg hogy San Juan-on is lesz iPhone. Bár biztos tudni fogjuk ha így lesz.

"Idehaza például a 990 forintos vételi árhoz 16.990 forintos havidíj tartozik, mely 600 perc beszélgetést, 400 hálózaton belüli SMS-t és 4 GB adatforgalmat foglal magában."

Engem spec. sokkal jobban érdekelt volna hogy az orosz MegaFon milyen csomagokban fogja majd árulni. Na de azért még reménykedek hogy majd erről is lesz egy-két külön hír. :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) asadasad22 válasza joey04 (#9) üzenetére


asadasad22
őstag

agreed.

(#14) piggy2


piggy2
tag

A görög Vodafone-nál is kapható. :DDD [link]

streccs strucc cucc

(#15) Lirion válasza evone (#11) üzenetére


Lirion
addikt

Hogy mit miért csinálok,ahhoz neked semmi közöd, mint ahogy engem sem érdekel, miért akarsz feltüntetni egy ilyen jelentéktelen hírt óriási jelentőségűnek. Biztos azért, mert legbelül tudod te is, hogy rossz vásár volt az iphone és állandóan megerősítéseket keresel, hogy ez nem így van.. :C

ZoZa: nem baj, ha vannak apple hírek, max elolvasom, esetleg megnézem a kommenteket aztán ugrok is tovább.. vagyis ugranék, ha nem jelenne meg 1-2 spawn expert, aki megmagyarázza, hogy egy jelentéktelen hír is mekkora értéket képvisel egy alma logó miatt.. Egyébként amikor a problémákról volt szó, furcsa módon az iphone-fanok írták be, hogy miért kell minden szarról írni, mikor ezek jelentéktelen hírek... :F

(#16) vehement69


vehement69
senior tag

hmm... ez a legbelül tudod hogy rossz vásár volt duma igencsak... mindegy nem személyeskedek és kész :DDD

Szóval ez a hír eléggé érdekes lenne szerintem mindenkinek, aki végig tudja gondolni a kis agyával a dolgokat. Mert az egy dolog, hogy nyilván Ruszkiában is van vindóz, de az Apple az egy másik lépcsőfoka az amcsi kultúrának (többek közt a hype miatt). Szóval szerintem egy ilyen kúltúrák/világhatalmak közti keveredés elég érdekes kis finomság :))

[OFF] Ami az iPHONE utálatot illeti azt meg nem értem. Elég jó kis eszköz, a NAGYKÖZÖNSÉG számára teljesen új technológia, a mobilpiac állóvizét eléggé megmozgatta (gondoljunk itt pl a sokak által ... direkt nem istenítettet akartam mondani ... szóval sokak által kedvelt Nokiára és az ő x+1-edik 'új' készülékére, ami annyiban tér el az x-ediktől, hogy két funkcó kimaradt, de kettő másikat, ami az x-1-edikben és xedikben sincs benne beletettek, valamint behívták a takarítónőt, hogy rajzoljon valami telefont, tökmindegy hogy néz ki, ez lesz a konszepsön).

Az meg, hogy jaj milyen gusztustalan, hogy mindenki epölt akar venni meg divat blabla: ilyenkora azért mosolygok, mert nézzük már meg az eladásokat, nézzük már meg melyikből vesznek a legtöbbet (gondolom akkor melyik a DIVATOSABB?).. Nokia?:)

És azért még egy gondolat. Én nagyon ritkán szólok hozzá nokiás hírhez, vagy samushoz (LG-t azt pl még szeretem), és szeretném azt hinni, hogy keveset is fikázódok. Viszont az elég idegesítő, hogy ti meg ide jöttök fanyalogni. Nektek sem jó (magatokat idegesítitek), nekünk se. Minek teszitek? Minek kell ilyen hót OFF hszeknek megszülteni, mint EZ is? Tök jó, hogy nem mindenkinek ugyanaz tetszik, erről szól az egész, de azért más örömét ne rontsátok már el ilyen sutyerák módon, kösz.[/OFF]

üdv mindenki!

mod: a Symbianról meg annyit, hogy szerintem igen is érdekes a sorsa, még ha nekem nem is kényelmes. Pl az érintőképernyő támogatását is ugye az iPhone hatására kezdték el beleintegrálni, kíváncsi vagyok milyen lesz, bár videokat látva szerintem nem nekem való, hogy diplomatikusan szóljak:) Illetve érdekes lenne egy Androidhoz hasonló, nyíltabb szabványú OS, pl amit ugye nemrég szó volt róla Samu is használ... Nincs itt semmi baj, megférnek az iPhoneos hírek. Főleg, hogy nem lehet emellett a telo mellett szó nélkül elmenni, akár akármit is mond.

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#17) Lirion válasza vehement69 (#16) üzenetére


Lirion
addikt

"a Symbianról meg annyit, hogy szerintem igen is érdekes a sorsa, még ha nekem nem is kényelmes. Pl az érintőképernyő támogatását is ugye az iPhone hatására kezdték el beleintegrálni"
A Sony Ericsson UIQ telefonjai is Symbianosok és már jópár éve bele van integrálva az érintőképernyő támogatás, nem baj?

"Elég jó kis eszköz, a NAGYKÖZÖNSÉG számára teljesen új technológia, a mobilpiac állóvizét eléggé megmozgatta"
Anno a RAZR is megmozgatta, sorra elkezdték nyomni a penge vékony telefonokat a gyártók és nézd meg, hol tart most a moto. Nem azt mondom, hogy az iphone is erre a sorsra jut, komoly hatása van a piacra, veszik, mint a cukrot, remek példája a jó marketingnek, de alapvetően nem egy technológiai csoda. A kapacitiv érintőkijelző előbb megjelent már a piacon a nagyközönség számára, más "újdonságról" meg nem tudok, hogy lenne benne. Ha a prada-t ugyanígy hypeolták volna, most lehet mindenki az után kapkodna...

(#18) Karma válasza Lirion (#17) üzenetére


Karma
félisten

"A Sony Ericsson UIQ telefonjai is Symbianosok és már jópár éve bele van integrálva az érintőképernyő támogatás, nem baj?"

Sőt. Ha egy kicsit visszamegyünk az időben, a Symbian őse, az EPOC R5 is támogatta az érintőképernyőket. Psion 5
Amúgy a 7710 volt a Nokia első (forgalomba hozott) érintőképernyős telefonja tudtommal.

“All nothings are not equal.”

(#19) vehement69


vehement69
senior tag

rosszul fogalmaztam.. szóval full érintőképernyős telefonra gondoltam... bár akkor meg abba köttök bele, hogy van rajta gomb... nem értem az ilyen nyomorékokat :(

a moto újítása is technikai jellegű volt, de azért az nem adott ennyit a felhasználói élményhez. áááh.. hagyjuk.. ezt a szar oldalt sem fogom olvasni kb ha ilyen gyökerekkel van tele :(

I am cancer in your bones

(#20) Karma válasza vehement69 (#19) üzenetére


Karma
félisten

Amúgy is tévedsz, több helyen:
1) Nem a Jesus Phone az első full érintőképernyős telefon. Messze nem: Alcatel 1997-ből. Ericsson R380. A 7710-es Nokia is 2004-ben jött ki.
2) A Symbianba nem kell érintőképernyőt integrálni, mivel az ősidőktől kezdve támogatja. Amire Te gondolsz, az az S60 platform, amit a Nokia épített rá: ezt (ránézésre) tényleg az iPhone hatására kezdték el. A UIQ viszont az elejétől fogva érintőképernyős... P800 például.
3) Mi vagyunk a gyökerek? Idejössz, előadod, hogy az Apple tojta a spanyolviaszt, aztán amikor jelezzük, hogy hopplá, mégse, azonnal mindenki szar-szemét-szar-alak, az oldallal együtt? Please. Get out. Egy fanatikussal kevesebb.

“All nothings are not equal.”

(#21) macikos válasza Karma (#20) üzenetére


macikos
addikt

Arról van szó, hogy az Apple csinálta meg az első olyan kapacitív elven működő érintőképernyős telefont, mely sikeres és tömegekhez elér.

(#22) Lirion válasza macikos (#21) üzenetére


Lirion
addikt

Akkor mégse olyan excluzív a cucc, ha tömegekhez elér? Egyébként kapacitív elves érintőképernyő sem iphone-ban volt először, de tény, hogy utóbbi sikeresebbé vált. De ettől még nem úttörő a készülék, csak remek marketing van mögötte.

(#23) macikos válasza Lirion (#22) üzenetére


macikos
addikt

Milyen exkluzivitásról beszélsz? Jah, arról hogyha már másnak is van rajtad kívül, akkor nem lehet vele úgy villogni? Na az ez a szánalmas :W

Nem úttörő, persze... csak másfél éve ontja a többi gyártó az érintőképernyős telefonokat... viszont azóta se sikerült megközelíteniük, de tényleg nem úttörő...

[ Szerkesztve ]

(#24) Lirion válasza macikos (#23) üzenetére


Lirion
addikt

Ontja? Szerintem közel sem annyira, mint ahogy sok iphone tulajdonos gondolja. A megközelítésbe meg ne menjünk bele, csak 3 telefont tudnék hirtelen említeni, ami simán lenyomja az iphonet és full érintős...
"Milyen exkluzivitásról beszélsz?"
Hol azt írják, hogy milyen exluzív, hol meg azt, hogy tömegtelefon, akkor most döntsd el, hogy melyik... És igen, ha sok embernek van, akkor nem fogsz vele villogni, mert csak egy tömegcikk.

(#25) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy örülnék, ha egy, csak egy iPhone-topikban nem menne el flame-irányba a téma...

Igen, tudom, nem ti kezdtétek, hanem a másik fél, de egy vitához két ember(csoport) kell... Az egyik fél (szokás szerint nekem mindegy, melyik) igazán engedhetne...

Samsung Galaxy A54

(#26) macikos válasza Lirion (#24) üzenetére


macikos
addikt

Igen, exkluzív, de azt, hogy tömegtelefon sehol sem említették, az eladások miatt lett tömegtelefon.

Egyébként ki akar vele villogni? Én például nem.

Simán lenyomja és full érintős? :D :D :D Na melyik? Olyat mondj, amelyiknek ekkora kijelzője van, hasonlóan jó fényerővel, színekkel, kontrasztal, stb. Tényleg, mondj néhányat.

(#27) Lirion válasza macikos (#26) üzenetére


Lirion
addikt

Itthon elég szegényes a kínálat, de amúgy ha neked a szemed előtt csak a kijelző számít, akkor nincs miről beszélnünk. Mindenesetre az itthon kapható érintősök közül az omnia simán jobb, amcsiban pedig kapható még az instinct és a dare is, amik jobbak.

"gen, exkluzív, de azt, hogy tömegtelefon sehol sem említették, az eladások miatt lett tömegtelefon."
Az exkluzív pont azt jelenti, hogy nem elérhető a tömegek számára. Egy tömegcikk nem lehet exkluzív.

(#28) Magnum_ válasza Lirion (#27) üzenetére


Magnum_
nagyúr

inkább ismerjük be a jó érvet...

I humbly and respectfully decline™

(#29) Béló válasza macikos (#26) üzenetére


Béló
aktív tag

HTC touch diamond pl.

(#30) Magnum_ válasza Béló (#29) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azért az nem jobb....

mod: 3,5" > 2,8"

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#31) Béló válasza Magnum_ (#30) üzenetére


Béló
aktív tag

nem a méret a lényeg :P
felbontásilag sokkal jobb, a platform ami alatta fut is bővebb/elterjedtebb stbstb.

(#32) Magnum_ válasza Béló (#31) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jo hát ezen lehet vitatkozni, hogy kinek mekkora, és miylen os kell....

I humbly and respectfully decline™

(#33) #72042496 válasza Béló (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Magyarul teljesen más a készülék célközönsége, ezért sem kéne az iPhone-hoz hasonlítani.

Annyi az egész, hogy az Apple csinált egy olyan telefont, ami elütött az eddigi piaci trendektől. Valakinek ez bejön, valakinek nem, erről szól a dolog. Ehhez képest sokszor olyan érzésem van, mintha azt képzelnék többen, hogy az iPhone nem csak egy félokos - más vélemények szerint félhülye - telefon, de legalább az emberek fele elől elveszi a levegőt és ezért rossz, rossz, rossz, meg különben is Apple, s fúj! :D
A "másik oldal" egy-két képviselője is éppolyan szánalmas, amikor olyanokat írnak, hogy az iPhone milyen egyedülálló (ez valahol igaz is), de a következő mondatban ettől függetlenül már a nokia N sorozatához hasonlítják...

Elnézést, tudom, hogy OFF, de kicsúszott. :)

(#34) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Lehet kicsit off, ha igen sorry!
Ez azért nekem olyan furcsa, hogy mindig flame van minden iPhonos topkiba! Valami van ezzel a telcsivel, hogy ilyen indulatokat vállt ki mind2 oldalról! De vajh mi :F Nem is nagyon kéne összehasonlítani más telefonokkal hiszen nincs is mivel csak ez az 1 OSX-es telcsi van a piacon! Szerintem a komolyabb Nokiák E és N kat valamint a Win.mo-k egészen mások (számomra megfelelőbbek) már csak a ha a kamerára és az 1000x elmondott iPhone hiányosságokra gondolunk! Az iPhone egy más világ! Szerintem tényleg jót tett a mobil világnak ha a sok egymást és egymás telefonjának a fikázását leszámítjuk. Nekem is szándékomban volt venni de nekem nem szimpi, hogy külön kezelik még a szolgáltatók ami viszont a legnagyobb gondom, hogy nincsen FM rádió vevő (azt már megsem merem említeni, hogy egy eléggé zeneközpontú mobilba az A2DP és FM adó iagzán lehetne szvsz! Pont tegnap voltam kipróbálni és nagyon elkeseredtem azon amit tapasztaltam. Próbáltam az 1.gent is és nem tudom mi volt ezzel a 3G-vel de kb fele olyan gyors volt mint az előd amit még annó próbáltam olyan sokat kellett várni, hogy először azt hittem nem érzékelte az érintést (természetesen nagyon tetszik még mindig a kijelző és az egész de nem bizt h számomra hosszútávon megfelelne) .Aztán olvasom, hogy hordják vissza mert "szőrös" a kijelző, oldalt kikandikál a háttérfény mert rés van! :Y Leesik a némítást kapcsoló ! Na most akkor a hájtek cuccon kapcsolóval oldják meg a némítást :F Hát ugye eddig a nagy ütőkártya az összerakás minősége volt (többek közt)! De olvastam fagyásról is! Viszont nincs is ezekkel a dolgokkal semmi baj mert minden gyártó produkál hibás készüléket, csak akkor nem kell elájulni tőle ennyire! Ez is csak egy készülék a sok közül! Elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett ez az én véleményem! ;)

Jah és tök jó h lesz az Oroszoknál is! :))

[ Szerkesztve ]

(#35) Béló válasza #72042496 (#33) üzenetére


Béló
aktív tag

nem oltom az apple-t, jomagam is ipod használó vagyok (2nd gen nano), ellentétben a többi termékükkel nekem ez tökéletes, 3 ipodom volt, lesz még több is remélhetőleg
az istenités az leginkább az iphone, vlamint a mac-ek körül zajlik,
pl. aki ilyet birtokol az menő (holott a felhasználok java része alig használja ki a telefon képességeit, mig sokan a macosx-et is lecserélik emrt azon nem megy a doom, na jo igen csak felénk kissé nehezen beszerezhetők a játékszoftverek (eredetiben)
másrészt az iphone-t leginkább fialatalok veszik: ez is a célközönsége, mig abban valoban igazad van h a diamond nem ezt célozza meg
én is okostelefon használo vagyok már a 3650 kora ota nem is volt okostelefonokon kivül más mobilom de számomra az iphone egyszerűen kevés: tul sok a zavaró korlátozás
apple üzletpolitikája valoban fujfuj: :DDD , de a termékei szépek elegánsak (más kérdés hogy nagy hibahányadban romlanak el, és itthon szivás van a garnciáztatással: ez saját tapasztalat

(#36) #72042496 válasza Béló (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak az első mondatot szántam válasznak, a többi nem Neked szólt, inkább amolyan helyzetképként írtam - talán nem a legjobb helyre.

Egyébként jórészt én is azon a véleményen vagyok, mint Te. :K

(#37) Béló válasza #72042496 (#36) üzenetére


Béló
aktív tag

ok, az enyém sem csak néked szólt hanem a többieknek is,
remek, örülök hogy egy véleményen vagyunk, reméljük ezzel a ipod-fujfuj.ipod vitát le is zártuk a többiekkel együtt :)

(#38) macikos válasza Lirion (#27) üzenetére


macikos
addikt

Az Omnianak pocsék a kijelzője, Instinctben meg nincs Wifi...

(#39) geri|


geri|
aktív tag

szerintem ez elég egyszerű...
minimál mikroökonómia(hamár vagdalkozunk a marketing-el, ti -IT-sok vagytok, ehhez meg egy kicsit én értek.persze mielőtt nekem ugrik valami hattalmas expert, hangsúlyozom KICSIT értek a munkámhoz még)-szűkös jószágok.
Ami nincs az kell.Európában nincs mac-nincs starbucks-nincs BK(asszem csak pesten)
Ha megjelensz vhol egy macbook-al vagy egy starbucks-os kávéspohárral, akinek van némi fogalma róla mi az rögtön csak néz, hogy húha ;) És akármit is mondasz, ez így van. Tömegcucc a tengeren túl, itt meg nem lesz az bármennyit is vesznek belőle(ellentmondás de mégsem), és meg fognak nézni vele. Dallasban vagy Houstonban meg nem néznek meg ájfónnal, de Nokiával igen :U
Az egészben az a játék-és ez nem marketingterület annyira- hogy pont a hiánykeltéssel generálnak keresletet. Mert mondjuk amíg a Dell(asszem)szintúgy amcsi, azt biza vehetsz bármelyik MM-ben. Viszont a Mac csak pár boltban kapható, és ájfón hivatalosan Eu-ban meg nem régen csak. És pont ettől van nagy őrület, és nem attól, hogy mennyire "hypeolt", hanem hogy nem kaphattál. Mint régen a coca-cola.

Láttál te ájfón reklámot m.o-n? Nem:D Csakmár most, hogy lehet kapni, de tévében, meg más helyeken még így is ritkán. Vidéken főleg nem. És miért? Nem azért mert a "marketinggépezet"és ilyen nagy közhelyek. A marketing reklámot jelent-nem szó szoros értelmében-. Itt senki nem reklámozta a megjelenésig mint mondjuk egy bárakármilyen mobilt, mégis mindenki tudta miről van szó :) Tőletek IT-soktól.
Nem reklámoztak semmit, aztán mégis itt ez a srác, aki lenéz mindenkit meg dobálózik az idegen szavak és kifejezések szótárral és az iPhone-ról beszél.
Lehet gagyi, és még van is neki :)
De mielőtt lendületből elkezdenél oszatni, tudd, hogy nem érdekel, van jobb dolgom is mint veled vitatkozzak, tehát nem fogok reagálni.

a hírhez: Oroszországban sok ember él. attól hogy dubai-ak vesznek angol első osztályos futballcsapatokat vasárnap délutánonként, meg Robinho-kat,és mindenki temeti a chelsea tulaját vannak ott akik költenek majd ájfónra. Nagy piac az :K

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#40) dat válasza geri| (#39) üzenetére


dat
senior tag

Ne haragudj, de ez a "nem lehet kapni" baromság. Én simán bementem a T-be, közöltem mit akarok, mondták hogy van egy csomó. Nincs belőle hiány, egyáltalán nincs az a nagy rohanás érte.

(#41) geri| válasza dat (#40) üzenetére


geri|
aktív tag

aug 22 előtt. hiány volt mert nem lehetett kapni, sem 1gen-eset sem 3g-t, pedig az usaban mar igen. erre céloztam.

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#42) dat válasza geri| (#41) üzenetére


dat
senior tag

Félreolvastam, azt hittem a készletekre írtad hogy "nem lehet" (kapni). #40 visszavonva...

(#43) geri|


geri|
aktív tag

nincs ügy. amúgy még valami, ha nem vagyok ott nem hiszem el. van aki azért vesz ájfónt mert "szép színesek rajta azok a kis izék a képen". szerintem a alkalmazásokra gondolt.
Ezt a mellettem ülő gyök2iq-s csaj mondta a nyilvánépítkezésivállakozó barátjának amikor vettem a t-mobile-nál a cuccot magamnak. szóval vannak itt ügyek ettől függetlenül, hogy jobb-e az omnia.jobb hát :)

LiveStrong

(#44) vehement69 válasza Karma (#20) üzenetére


vehement69
senior tag

hmm nem fogok személyeskedni, de egyrészt Te (Ti) válaszoltatok nem megfelelően az én szerintem kultúrált HSZemre, másrészt meg nagyon jó lenne, ha végre kijárnád az általánost, elmennél középsuliba, mert ott megtanítanának arra is, hogy ne csak olvasni tudj, hanem értelmezni is azt, amit valaki leír.

katasztrófa. ez az egész egy katasztrófa ami itt van.

I am cancer in your bones

(#45) Lirion


Lirion
addikt

geri|:
A mikroökonomiában ha vmiből kevés van, attól nem nő rá a kereslet, olyan van, hogy amire kicsi a kereslet, az drága, ha nő a kereslet rá, akkor csökken az ára (erre baromi jó példa pl. a mobilinternet, aminek bár nem az ára közvetlenül csökkent, de az adatforgalom sokszorosára nőtt a két évvel ezelőtti viszonyokhoz képest, tehát összességében jóval olcsóbb lett). Amire te gondolsz, az inkább pszichológia, amihez viszont már a marketingnek van köze és ez nem csak abból áll, hogy kirakok 10 méterenként egy plakátot meg benyomok 2-3 reklámot a tv-be, sőt.. Az iPhone esetében pl. nem tartom kizártnak, hogy 1-1 mondatot elhintettek jókor jó helyen azzal a céllal, hogy az emberek majd beszélnek róla és a bolha elefánttá nő, így önköltségen jóval kevesebbet kell reklámozni, ezért lehet pl. hogy hetente jelenik meg vmi új hír szinte lényegtelen információkkal, de ebbe nem látok bele, csak spekulálni lehet, az meg nem nagyon tartozik ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) #72042496 válasza Lirion (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez geri|-nek is szól.

Itt a kereslet és a kínálat is fixnek tekinthető olyan értelemben, hogy maguk a görbék nem változnak, csak elmozdulunk rajtuk - egészen addig, amíg a piaci egyensúly pontjába nem érünk.
Valóban nincs szó szűkösségről, ráadásul az iPone közgazdasági értelemben véve normál jószág! Akárcsak a paprikás szalámi! :D :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.