Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) bambano válasza kemotox (#17) üzenetére


bambano
titán

a szakközépben meg a ccna-n kiképeznek okleveles klikkelőnek. az egyetemen megtanítják az elméleti alapokat is, ami a klikkelés mögött van.

példa: azt, hogy hogy konfigurálj egy stp-t, de hogy mi az a kifeszítő részfa a gráfban, azt csak egyetemen tanítják meg rendesen. és nem az a valódi tudás, hogy egy switchbe be tudod klikkelni a webes felületen az stp beállításokat, hanem az, hogy azt is tudod, miért akarsz odaklikkelni.

vagy a másik példa, ami itt elhangzott: szakközépben megtanulod azt, hogy hogyan írj for ciklust C-ben vagy jávában. Egyetemen megtanulod, mi a matematikai, progmódszertani háttere az előírt lépésszámú ciklusnak, majd utána azt, hogy különböző nyelveken azt hogy írják.

(#18) Cucuska2: "ezért nincsen nagy rutinuk a tanulásban": no végre, valaki kezdi már kapizsgálni. a gimnáziumban nem az a lényeg, hogy megtanulod a kőzettant, hanem az, hogy megtanulsz tanulni.

Az én tapasztalatom: hozzáteszem, még abban az időben szereztem, amikor még nem limonádé egyetemek voltak. amikor elkezdtük a progmatot, az elején szinte csak matek volt, infó alig. Mivel jó gimiben tanultam (egy-két másik évfolyamtársammal), ezért jól elvertük a tanulmányi versenyen az összes szakközepest. Ők nagyon fogadkoztak, hogy majd ha jön az infó, akkor!. Ja, infóból is jól elvertük őket, hogy porzott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.