Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Nyíljki!!!!! :DDD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Ha már ilyen konkrét elképzelésed van a jövőre nézve, tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor szerintem kár gimire fecsérelni az időt, ott csak magolni tanul meg az ember :D

(#3) Orionhilles válasza kemotox (#2) üzenetére


Orionhilles
senior tag

:DDD
8. áltálános az kevés a mai világban :( Nekem még az sincs... :DDD :DD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#4) kemotox válasza Orionhilles (#3) üzenetére


kemotox
addikt

Úgy értem hogy valami szakközépbe menj inkább, ha tovább akarsz majd menni fősulira/egyetemre, akkor nem kis előny az, hogy már előtte tanultál szakmai dolgokat, és nem pusztulsz meg első félévben, meg hát az se mindegy, hogy ének meg rajz meg ilyenek helyett olyat tanulsz ami érdekel és amivel foglalkozni fogsz.

UI: Nemtom, hogy van-e rajz óra gimiben, de énekről már hallottam :D Gondolom iskolája válogatja.

(#5) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ajánlom esetleg a Neumannt, Bolyait. Bláthy Ottó Tituszt viszont meg se nézd, az maga a pokol ! :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Egyet biztosra tudok: A Kispesti Ganz Ábrahám SZKI-t NE! :D Még ha mazochista vagy, akkor se. A Trefortról hallottam jót is, rosszat is. A Karinthy erős, de ha célod van az életben, szakközepet nézz.

Nyugodj békében Integra!

(#7) Blasius0704


Blasius0704
tag

Pataky István szki?
van infó, illetve elektrotechnikai szak is, és elég kemény volt annó. most nem tudom mit tud :D

(#8) Joe Swanson válasza Blasius0704 (#7) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Oda jár a volt évfolyam társam. Ilyen "gyűjtősuli" jellegű most. Én a Neumannba járok(Örs Vezér tere mellett) és fasza suli. Nehéz, de megéri itt tanulni :) Sok sikert, illetve jó felvételit kívánok neked.

(#9) Orionhilles válasza Blasius0704 (#7) üzenetére


Orionhilles
senior tag

alkatraz3000: Köszi :K
Szatyor95: neked is :R
Az igazat megvallva olyanokat olvastam róla, hogy elhúzzák azt a bizonyos mézes madzagot és a fele sem igaz :(
Mazochistáról jut eszembe: [link]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#10) Szatyor95 válasza Orionhilles (#9) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez a kutya sok volt így estére. :D Melyikkel kapcsolatban hallottad a mézes-madzagot?

Nyugodj békében Integra!

(#11) Blasius0704 válasza Orionhilles (#9) üzenetére


Blasius0704
tag

Én nem oda jártam, én végül egy nevesebb gimnázium, dráma tagozatán végeztem...de mivel volt/van infós érdekeltségem, valahol a 5.vagy 6. helyen szerepelt nekem...

(#12) Orionhilles válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Patakyról.... Pedig jónak tűnt, legalábbis prospektus alapján.... :DDD

freeroam12: Köszi :R Neumann milyen kicsit bővebben??? Csupa fül vagyok, minden érdekel. :DD
Blasius0704: :)

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#13) Joe Swanson válasza Orionhilles (#12) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

A Neumannról, egy kicsit bővebben: Kb. 60 ponttal általában bent vagy. "korszerű gépek vannak". Általában Core2Duo-procival szerelt gépek, 22"-os samsung monitorokkal. Én is most kezdtem a sulit 9.-es vagyok. Első évben van: Alap érettségi tantárgyak,Ének, fizika, kémia, tesi,Információtechnológia(elmélet és gyakorlat), programozás(Ugyanúgy, elmélet, gyakorlat.) Informatikából csak gyakorlat van. Igazából a tanárok teljesen korrektek. Megkövetelik a tudást. Ha még kíváncsi vagy valamire, írj nyugodtan :D

(#14) Szatyor95 válasza Orionhilles (#12) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Áh, én meg azt hittem, hogy a Ganznak ekkora hírnevet csináltunk a sulibörzéken. :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#15) bambano válasza kemotox (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az rettenetesen súlyos tévedés, hogyha valaki egyetemre akar menni, akkor menjen előtte szakközépbe.
az iskolarendszer is arról szól, hogy akkor gimnázium, és a tapasztalat is, hogy egyetemen a szakközép egy rendes gimihez képest kevés, mint mackósajtban a brummogás.

az a "szakmai" dolog, amit szakközépben tanulhatna, az egyetemen NULLÁT ér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Buuster


Buuster
tag

"viszont melyik az az iskola ami számtech.-es és erős is???" JEDLIK!! :DDD :DDD mármint a szakközép

(#17) kemotox válasza bambano (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Még ha nem is feltétlenül azt fogják egyetemen tanítani, de akkor is, csak többet ér a kis szakmai tudás, egyfajta alapozó, mint a semmilyen, nem? Ne terjessz már rémhíreket. Vagy komolyan gondolod, hogy a több földrajz, biosz, ilyesmi sokkal jobb alapozó egy műszaki egyetem/főiskolához?

Persze nem azt mondom, hogy szakközépbe mindent megtanítanak, igazából ha jók akarunk valamiben lenni, akkor azzal nekünk kell saját önerőből otthon foglalkozni. (ugyanez igaz egyetemen is, lásd önálló laborok, szakdolgozat, stb)
De azért ez a nullás szöveg erősen túlzás. Most kezdjek el példákat felhozni, mikor a Kandón pl elsőben a gimisek vígan bemagolták az elméleti dolgokat, de később a laborokon már gondban voltak? Persze meg lehet tanulni, és meg is tanulta mindenki, de azért nem mindegy, hogy ezzel még külön foglalkoznod kell, vagy megy elsőre, magabiztosan. A sok "fölösleges" gimis tárgynak meg nem sok hasznát fogod venni (persze ki tudja mit hoz az élet). Én például már ha megdöglök sem emlékszem, hogy hol milyen kőzetek vannak, pedig négyes-ötösöket írtam föciből.

Nem arról van szó, hogy szakközép nélkül esélytelen a fősuli/egyetem, csak érted, minek nehezítse meg a saját dolgát az ember?

Eszembe jutott egy konkrét példa, még hozzá a sajátom: programozás. Volt valami kis minimális mikrovezérlő progolás középsuliban is, de háát, a tanár sem vette túl komolyan meg mi sem.. Egyetemen végülis átmentem Prog I.-en, nagy nehezen. Persze így utólag már röhögök a dolgon, hogy nem értettem a for ciklust meg az ilyen alap dolgokat. De akkor ott, hirtelen elsajátítani a másfajta szemléletet, hát kicsit nehéz volt. Aki meg hobbiból foglalkozott már programozással az egyetem előtt, az röhögve átment ötössel. Nem olyan vészes handicap, de azért jó lett volna prog tanulás helyett kockulni valamit vagy sörözni a haverokkal :D Nah, poén, de érted a lényeget.

(#18) Cucuska2 válasza bambano (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

Lényegében igazad van, de hozzátenném a saját sztorimat.
Én most BME-VIK-re járok, mérnökinfóra (...), gimnáziumból jöttem. Szép, jó, fizikából és analízisből a középiskolás anyagot vesszük immár a tizedik hete, és élek, mint Marci hevesen abból a tudásból, amit matek+fizika órán kaptam. A programozás tanulható, viszont embertelen a tempó.
Akik szakközépből jöttek, azok panaszkodnak, hogy már a hetedik héten elfogyott a négy év programozás a szakközépből, hiába járt bármilyen jó nevű helyre. Erre még az is rájön, hogy mivel ott nem kérték számon a természettudományokat, a matematikát, a 'magolós' tárgyakat, ezért nincsen nagy rutinuk a tanulásban, sorra buknak analízisből, fizikából, számításelméletből (főként ebből).
Ha van eszed, akkor ígyis-úgyis meg tudod tanulni a programozást később, de ha nulla matematika és fizika ismeretekkel mész olyan szakra, ahol kell ilyet tanulni, akkor az sokkal nehezebb lesz.
Arról nem is szólva, hogy ha szakközépbe mész, akkor nagyon nehéz kitörni abból a környezetből, akkor megvan, hogy te csak ahhoz fogsz igazán érteni, amit ott tanultál. Mindaddig, ha gimnáziumba mész, akkor sokféle dolgot megtapasztalsz, lehet, hogy amire a középiskolás éveid végére érsz, fizikus/geológus/műfordító/közgazdász akarsz lenni, viszont ha szakközépbe jársz, akkor lehet, hogy sosem gondolkodsz el azon, hogy esetleg máshoz jobban értenél, mást jobban szeretnél csinálni, és egy házsártos vénember leszel, aki sosem csinálta azt, amit szeretett, mert nem volt választása.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) bambano válasza kemotox (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szakközépben meg a ccna-n kiképeznek okleveles klikkelőnek. az egyetemen megtanítják az elméleti alapokat is, ami a klikkelés mögött van.

példa: azt, hogy hogy konfigurálj egy stp-t, de hogy mi az a kifeszítő részfa a gráfban, azt csak egyetemen tanítják meg rendesen. és nem az a valódi tudás, hogy egy switchbe be tudod klikkelni a webes felületen az stp beállításokat, hanem az, hogy azt is tudod, miért akarsz odaklikkelni.

vagy a másik példa, ami itt elhangzott: szakközépben megtanulod azt, hogy hogyan írj for ciklust C-ben vagy jávában. Egyetemen megtanulod, mi a matematikai, progmódszertani háttere az előírt lépésszámú ciklusnak, majd utána azt, hogy különböző nyelveken azt hogy írják.

(#18) Cucuska2: "ezért nincsen nagy rutinuk a tanulásban": no végre, valaki kezdi már kapizsgálni. a gimnáziumban nem az a lényeg, hogy megtanulod a kőzettant, hanem az, hogy megtanulsz tanulni.

Az én tapasztalatom: hozzáteszem, még abban az időben szereztem, amikor még nem limonádé egyetemek voltak. amikor elkezdtük a progmatot, az elején szinte csak matek volt, infó alig. Mivel jó gimiben tanultam (egy-két másik évfolyamtársammal), ezért jól elvertük a tanulmányi versenyen az összes szakközepest. Ők nagyon fogadkoztak, hogy majd ha jön az infó, akkor!. Ja, infóból is jól elvertük őket, hogy porzott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) vimes


vimes
senior tag

Szerintem igaza van az Cucuska2-nek, abban mindenféleképpen hogy ha gimibemész, nem szakközépbe, jobban hozzá fogsz szokni a tananyag mennyiségéhez. Azt azért hozzátenném, hogy nálam pont fordítva volt a dolog, régen más akartam lenni, és aztán változott a dolog (állatorvosból programtervező informatikus :D). De közgazdász ne legyél, ha jót akarsz magadnak, sőt bölcsész se ha nem akarsz a mekiben dolgozni :DDD

A lényeg az, ha gimibe jársz biztos, hogy megtanulod azt, hogy hogyan kell tanulni, vagy hogyan kell jól szenvedni. (Rám az sajnos utóbbi igaz.) A programozásról meg hadd mondjak valamit: az emelt infó érettségi programozás részére otthon készültem fel bő 4 hónap alatt (C#), segítség nélkül,m ert aki tartotta a fakultációt, az Office-hoz értett programozni nemigen tudott, amit ott tanultunk az kb. semmire nem volt elég. Ebből azt akartam kihozni, hogy ha érdekel a programozás otthon is lehet tanulni (akár szabadidődben, heti 2x1,5 óra nem sok, ennyi időráfordítással már lehet haladni széped, főleg úgy hogy neked még tengernyi időd van az érettségiig), ami meg érdekel, az minden, csak nem teher.

Ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem, erre nincs nagyon rálátásom. Infós szakközépben mennyire mennek rá a matekra? Ott van matek fekultáció? Érdemes matek fakultációra is járni annak a ki informatikai irányt választ (tök mindegy, melyik szakot, csak hogy legalább lásson olyan dolgokat amik később akár fősulin/egyetemen is előjöhetnek calculuson).

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#21) ivana válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


ivana
Ármester

Szintén VIK csak villany. :D A matek, fizika, számtud (A számítástudomány alapjai) azoknak megy akik jó gimikből jöttek. Mindegyik jó matematikai alapokat igényel, talán magához az analízishez kell a legkevesebb, a legnagyobb probléma általában a bizonyítási módszerekben való gyakorlat teljes hiánya. A fizika könnyebb mint a fakt volt anno, csak viccesen néznek ki a másodrendű diff egyenletek előadáson pedig az elvileg 3. féléves anyag...
A digitális technikát úgy kezdték, hogy akik szakközépből jöttek azok most szépen felejtsék el amit eddig tanultak belőle :)
Én hobbiból viszonylag jól megtanultam programozni gyakorlatilag megvan az 5-ös belőle.
Szerintem egy jó gimnázium szerintem a legjobb felkészítő az egyetemre, olyan hely ahonnan gyakorlatilag 100% egyetemre megy tovább. A faktok elég jók tudnak lenni és meglepően erősek az átlaghoz képest ilyeneken, és óraszámuk is viszonylag nagy pl.: 5 fizika hetente mind fakt.

(#22) kemotox válasza bambano (#19) üzenetére


kemotox
addikt

Hogy ti elvertetek pár butafejet nem jelent még semmit, tudnék felhozni példát az ellenkezőjére, de hülyeség lenne, hisz nyilván nagyban függ attól, hogy mennyire lusta, trehány emberekkel találkozik az ember. Mindenhol vannak / mindenhonnan jönnek jó tanulók meg rosszak egyaránt.

C-s példa: Pont ezt mondtam, hogy nekem az általad említett dolgokkal voltak gondjaim, ellenben azokkal, akik már foglalkoztak vele egyetem előtt.

De azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy a mérnök nem 5 oldalas matek levezetéseket fog nyomatni papírceruzaradírral, hanem "kattintgat" a Matlabban meg a hasonló programokban. Meg tervez, meg programokat ír, stb stb. Nyilván kell hozzá az alap elméleti tudás is, de azért ezek inkább gyakorlati dolgok.

A nagyon mélyen visszamenő elméleti dolgok pedig sokszor nem is fontosak. Elvetemült példa, de pl egy szoftverfejlesztő lehet nem tudja, hogy a proci tranzisztorokból áll, és hogy a tranyó milyen PN átmenetkből épül fel, és milyen fizikai folyamatok játszódanak le az elektronok rekombinációjakor ( én sem tudom, csak emlékszem ezekre a szavakra :D Na jó, azért valami rémlik..), de ettől függetlenül tud programokat írni, és megél belőle.

Azt 100%-osan elismerem, hogy a gimi által adott magolási képesség nagyon jól jön, de azért nem kell lenézni a szakközepeket sem, hülyeség azt hinni, hogy ott egyáltalán nem kell tanulni.

Szerk.: Tudjátok mit, kiszállom a vitából, én minden érvemet elmondtam, majd a kérdező mérlegel. Viszont még utolsó szó jogán leírnám az észrevételemet: a kommenteket olvasva arra a következtetésre jutottam, hogy sokat számít a suli is. Látom többetek nem hasznosította az ott szerzett tudását. Nekem nagy hasznomra vált amit szakközépben megszereztem. (Mondjuk a prog az nálunk 0 volt.) Úgy tűnik iskolája/tanára válogatja a dolgot :S Hát igen, a magyar oktatási rendszer.. Én azt tudom még így utoljára tanácsolni a kérdezőnek, hogy hallgasson meg sok véleményt, tapasztalatokat, és olyan helyre menjen ahol TANÍTANAK. (meg sok a csaj:P) A gyakorlati és elméleti tudásnak is hasznát fogja venni, a lényeg, hogy legyen valami.

[ Szerkesztve ]

(#23) bambano válasza kemotox (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

annak idején nem volt divat, hogy egyetemre rossz tanulók bejussanak.
"Pont ezt mondtam, hogy nekem az általad említett dolgokkal voltak gondjaim, ellenben azokkal, akik már foglalkoztak vele egyetem előtt.": csakhogy akik az egyetem előtt foglalkoztak vele, azok sem foglalkoztak vele annyira, hogy ne okozzon nekik gondot.
"Nyilván kell hozzá az alap elméleti tudás is, de azért ezek inkább gyakorlati dolgok.": ja, így lehet felszínes tudást összeszedni.
"A nagyon mélyen visszamenő elméleti dolgok pedig sokszor nem is fontosak.": ezt általában azok mondják, akiknek nincsenek mély elméleti tudása. A valóság ezzel szemben az, hogy a "nagyon mély" elméleti tudás szemléletet ad, amitől jobb szakember lesz az illető.

szerk: a gimiben nem magolást tanulsz, hanem értő, hatékony, rendszerezett tanulást.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nálunk az info oktatás a nullával volt egyenlő, alkalmatlan tanította a progot, a gyakorlat amugy meg nulla volt. Matek teljesen alap, de most egyetemen leszopom magam :( ! Nagyon megbántam az info szakkozepet, nem is abba az irányba mentem. A mi sulinknal nagy probléma volt mindennel...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) letepem válasza ivana (#21) üzenetére


letepem
aktív tag

VIK-en lehet jól sz##ni :DD Arató pont azt mondta még annó digit 1-ből, hogy sokkal könnyebb annak akinek volt szki-ban. IIT maguk sem tudják mit beszélnek :DDD

Én Neumannban végeztem ezelött 5 éve és az a suli szépen esik vissza mind színvonál mind oda felvett diákok tekintetében! Én nem ajánlanám már senkinek, egyszerűen nem éri már meg! Ja és a legnagyobb rosszpont: NINCSENEK CSAJOK!!!!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#26) marositech


marositech
senior tag

Najmant ne...igaz tobb, mint 10 eve hagytam ott, de amikor odakerultem lecsuszott sportdiakokat vettek fel tomegesen...pedig szamteket akartam tanulni...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#27) Szoszo94 válasza bambano (#15) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ezt ugye nem gondoltad komolyan? :U

Szombathelyi Gépipari szakközépből mentem tovább járműmérnöki szakra, az első évben a fele kihullott a szakmai tárgyak nehézségétől, sőt, most is vannak olyanok, akik az első féléves szakmaiakkal szívnak, nekem pedig csuklóból, tanulás nélkül lettek meg. Miért? Mert szakközépben szépen belénkverték...Ráadásul egyetlen egy viszonylag humán tárgyam van, amit magolni kell, az is egy félévig, mégpedig a kémia. A gimiből jöttek pedig már nincsenek sokan, akik vannak, azok meg sűrű korreplátogatás közben anyáznak. Elhiszem én, hogy egy jogi pályán könnyebb a gimisnek, na de az infón el nem hiszem...

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#28) Cucuska2 válasza Szoszo94 (#27) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hohóóó, a KJK. Egy tankörtársam onnan jött, és mondta, hogy 300 órát simán bele tudott tolni a Skyrimba az első félévben. Ott is szerintem felvesznek sántát/bénát/vakot, mint VIK-en.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#29) feedme


feedme
tag

Én most a Petrik Lajos suliba járok 1 éves okjra. Hengersorba jártam 5 évig, azt kerüld. Petrik viszont egész jól felszerelt és 1-2 tanár kivételével értelmesek és tanítani is tudnak. Bár mondjuk ez a suli már Zugló. Sok osztálytársam Neumann Jánosbol jött és hát elege le vagyok maradva hozzájuk képest. De erről az iskoláról nincs túl sok infóm, de ahogy olvasom az se a legjobb Karinthyba csak ismerős járt, ő most bukott meg Eltén programtervezön.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én a Neumannban voltam annak idején. Maga az intézmény tényleg barátságos és modern volt, de sajnos van ott néhány kirobbanthatatlan őskövület tanár, akiket rég ki kellett volna rugdosni, de valahogy nem lehet. Vagy nem értenek, a szakmájukhoz, vagy értenek hozzá, de tanítani nem tudnak. Én még az előző évtizedben jártam oda, de valószínűleg a legveszélyesebb arcok azóta se mentek onnét nyugdíjba. Állítólag azért vannak ott jó tanárok is, de nekünk csak kettő jutott belőlük és az egyik már nyugdíjba ment.

Egyébként a gimnázium vs szakközép kérdésnek sok értelme nincs. Az iskola típusának nem sok köze van ahhoz, hogy mennyire jó ott az oktatás. Minden a tanárok felkészültségén múlik.

(#31) letepem válasza Cucuska2 (#28) üzenetére


letepem
aktív tag

És itt még 370-380+ a ponthatár... Ez mérnökképzésen viszonylag magas... Mérnököket pedig azért vesznek fel ilyen sokat, mert:
1 fele kihullik egy digit1-2 miatt (1-2. félévben)
2 szerintem 300-400 emberből ha csak 30-40en vagyunk egyenesben szakirányon!

Végére szerintem 300 emberből, ha 100 marad az egyetemen, elmegy OE-re és akkreditáltat...

Visszatérve az előző kommentedhez, mindkét szakon viszonylag sokat kell programozni, amit ugye gimiben nem nagyon tanítanak! Szki-s 5 év alatt azért belédverik/rájön az ember, hogy ezt is csak meg kell érteni, a nyelv könnyebben tanulható!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#32) joysefke válasza Cucuska2 (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ott is szerintem felvesznek sántát/bénát/vakot, mint VIK-en.

A BME VIK-re vesznek fel sántát bénát vakot? Az én időmben 2000-2005 is sokan voltunk már (legalábbis az elején), de akkoriban még próbálták tartani a színvonalat...
Ha jól értem, mostanság meg középiskolás matek tanítással megy el az első félév :))

J.

(#33) tvse1995 válasza joysefke (#32) üzenetére


tvse1995
senior tag

Szintén VIK, infó, idén kezdtem.
Gimiből jöttem matek faktról és érdekes módon, analízissel és BSZ-el (Bevezetés a Számításelméletbe) szopok a legtöbbet.
Annak ellenére, hogy soha nem voltam az az ember aki otthon programozgatott volna szerintem simán teljesíthető a prog 1, nem olyan követhetetlen az a tempó.
Ami most igazán szar lett szerintem az a digitek összevonása. 4 félévnyi tantárgyat vontak össze egybe ami azért nem túl barátságos...

Kicsit a gimi v.s szakközéphez:
Én azt látom, hogy nálunk előnyben vannak aszok akik JÓ szakközépből vagy JÓ gimiből jöttek. Nem az iskola típusa számít hanem a színvonal.

bambano: a gimiben nem magolást tanulsz, hanem értő, hatékony, rendszerezett tanulást.
ez még viccnek is rossz...

[ Szerkesztve ]

(#34) peter9228 válasza tvse1995 (#33) üzenetére


peter9228
aktív tag

Én is gimiből jöttem, és szerintem a lehető legjobban csináltam: matek + fizika fakt, mellette otthon programoztam és mikrokontrollerekkel is foglalkoztam :) Szóval kb. az összes tárgyat lefedtem, bár nem tudatosan, egyszerűen csak ezek érdekeltek.
Amikor jelentkeztem a matek + fizika faktra, fogalmam sem volt hogy milyen szakra akarok menni. Programozni sem azért kezdtem, mert hogy kelleni fog. Egyszerűen csak érdekelt, és élveztem, hogy tudok programokat írni. Szerintem első két félévben nem is lesz vele bajom.
Mondjuk a bsz nekem sem megy igazán... Ez a sok bizonyítás a ZH-n valahogy nem az én világom.

Digitből nem 2 félévet vontak össze? Kicsit túl gyors nekem is ez a tempó, de ez van, azért nem teljesíthetetlen. Megyek is vissza tanulni a csütörtöki zh-ra :)

(#35) bambano válasza Szoszo94 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, teljesen komolyan gondoltam.
mindenesetre sokkal komolyabban, mint hogy valaki humán tárgynak gondolja a kémiát.

"Elhiszem én, hogy egy jogi pályán könnyebb a gimisnek, na de az infón el nem hiszem...": járműmérnökként neked nyilván több tapasztalatod van az infós képzésről, mint nekem okleveles programtervező matematikusként... ja nem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza tvse1995 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ez még viccnek is rossz...": nem. a gimid, az igen...

(#32) joysefke: "A BME VIK-re vesznek fel sántát bénát vakot?": a tavalyi társaságról van konkrét infóm, és azt kell mondjam, igen. A beugró matek/fizika zéhákon az infósok több, mint fele elhasalt. a villanytanos mérnökpalánták valamivel jobb eredményt produkáltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sánta-béna-vak téma:
370 pontos felvételi ponthatár az igen is azt jelenti. Én nem tanultam progot, de a prog ZH-n meglett a 85%, néztem is. :)
A digit pedig azért 4 félév, mert volt Méréslab 1-2, ahol a Verilogot csapatják, az elmélet pedig ugye a régi digit 1-2. A prognál sem volt nyerő 7 kredites tárgyat csinálni régen jobb volt, két tárgyként, 3+4 kreditért.
Digitből pedig 7 kreditből elmenni orosz rulettezni...
A legnagyobb hülyeség volt.
De valóban, gimi, matek+fizika+prog a legjobb választás.

Apropó, ki melyik tankör? :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38) joysefke válasza bambano (#36) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

már jóideje tömegképzés folyik. Amikor én odakerültem 2000-ben, már akkor fel volt pumpálva a létszám az idősebbek elmondása alapján...

Márpedig ha a BME VIK-re felvesznek több száz embert akkor az ország összes informatikai meg programtervező képzésére több ezer embert fognak felvenni. Ennyi értelmes emberanyag egy egy évfolyamon egyszerűen nincs az országban, aztán ez persze nyilván oda vezet, hogy első szemeszterben középiskolai matek-korepetálás megy, mert egyébként csak azoknak van szilárd középiskolai matek alapja, akik OKTV eredménnyel kerültek be... (mint pld én ;) )

J.

[ Szerkesztve ]

(#39) letepem válasza joysefke (#38) üzenetére


letepem
aktív tag

Nem nyertem OKTV-t, de nem volt bajom az Anal 1-4-gyel.
Ismerek még jó pár embert akiknek szintén nem...

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#40) Szoszo94 válasza bambano (#35) üzenetére


Szoszo94
őstag

Még mindig jobban magolós tárgy, mint a szakmaiak..
Viszont az az általánosítás, amit írtál, sehogy sem állja meg a helyét. Vita részemről pedig lezárva.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#41) ivana válasza bambano (#36) üzenetére


ivana
Ármester

A mostani évfolyamon 75% átment villanyon ezeken infon kicsit kevesebb azt nem tudom pontosan.

(#42) tvse1995 válasza bambano (#36) üzenetére


tvse1995
senior tag

Lehet, hogy abban az időben amikor te jártál gimnáziumba akkor ez így ment, de mostanra annyira felhígul a gyerekanyag, hogy örülnek, hogy ezt le tudják adni. (Szerintem ez az ország gimnáziumainak nagy részére igaz.)
Matek 0. zh-n szerintem infón is lényegesen több mint a fele átment, fizikában már nem vagyok biztos.

Cucuska2: I13, te?

[ Szerkesztve ]

(#43) Simi87


Simi87
senior tag

Nem jártam oda, de jó csajok jártak oda anno, párat meghajtottam. Nem tudom ezt hogy csinálják, de pl. a békási Varga gimibe szinte csak madárijesztők jártak. A Karinthy-ban jó a húspult. :)

(#44) Cucuska2 válasza tvse1995 (#42) üzenetére


Cucuska2
őstag

I14.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#45) beefjeez


beefjeez
senior tag

Minek erős középsuli?

(#46) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Mindenkinek köszönöm a válaszát :DD :R
Ma voltam Trefortban ilyen tájékoztató szerű dolgon, azok alapján nagyon tetszik, de majd megyek a Karinthyba is :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#47) Cthulhu Dawn válasza letepem (#25) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

"NINCSENEK CSAJOK!!!!"

Én idén végeztem a Neumannban, és bár nem ide mentem volna, pedig én még szakon belül mentem továbbtanulni. Minden nap undorral jártam be az életkedvem is elment. Na nem azért, mert szekáltak, vagy nem voltak haverok, egyszerűen csak kimész az aulába és hulladék embereket látsz. Akiken csodálkozol miért nem basztak még agyon otthon a szüleik. Csajok meg vannak (mi inkább csak diplomatikusan nem fiúknak hívtuk őket), csak 10-ből 9 olyan is. Szvsz ha nem vagy antiszoc akkor csak akkor fontold a Neumannt ha te tényleg tudod, hogy programozó akarsz lenni. Ha meg amúgy is antiszociális vagy akkor jól elleszel a többi kukával.

Az viszont hozzátartozik, hogy most ELTE IK-ra járok, és programozás/számalap tárgyakat 0 készüléssel ötösre megírom, pedig elég link diák voltam. Ha nem tanultam volna programozást most eléggé vért izzadnék. Matekkal sincsenek problémáim (igaz, a vizsgák hol vannak még ráadásul az 1. félévet tolom...), pedig pont egy olyan őskövület matektanárom volt amilyet itt említett valaki. Tanárokból vannak nagyon jók, és nagyon rosszak is, de szerintem ez mindenhol így van.

Gimnáziumba ha visszatekintek még akkor se mentem volna ha fizettek volna érte. Így is tele volt a tököm a nem szakmai tárgyaimmal a fölöslegességük miatt (utolsó évre gazdaság ftw), nem látom értelmét minek tanuljon az ember 4 évig biológiát/éneket/rajzt/etikát/drámát/földrajzt/kémiát ha tudja, hogy mérnök/informatikus akar majd lenni, a többit meg kurvára leszarja.

Ja, megtanul tanulni, mert a gimnáziumi szint biztos egy szinten van egy nehezebb egyetem vizsgáinak anyagmennyiségével...

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#48) beefjeez válasza Cthulhu Dawn (#47) üzenetére


beefjeez
senior tag

Kemény az a neumann, kell oda idegrendszer :DDD

(#49) Cthulhu Dawn válasza beefjeez (#48) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az biztos, és akkor a szpesöl need gyerekekről nem is beszéltem...

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#50) Joe Swanson válasza Cthulhu Dawn (#49) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Csak nem Schmidt Vilmos? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.