Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hajrá. :)

Live-Die-Respawn

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Igen, elvileg hivatalosan csak a közterület-felügyelő és a rendőr kérheti el. Engem életemben egyszer büntettek meg, 1 megállót akartam menni villamossal, előző nap járt le a bérletem és leszállás után rögtön vettem volna (vettem is), de hát ez van. Akkor azért nem volt pofám azt mondani, hogy nem mutatom meg, így is kurva gáz a szitu, amikor leszállnak veled együtt. Hamis címet bediktálni meg nagyon prosztó dolog, mert véletlen egyezés esetén kiküldik másnak a te faszságod miatt..

[ Szerkesztve ]

(#3) Иван


Иван
őstag

Én csak szimplán pofán verném az ellenőröket. Abból élnek, hogy engem büntetgetnek, közben a busz meg elhagyja a kerekét.

De mondjuk jól passzol a hángérien rielitibe.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) baluka26 válasza Иван (#3) üzenetére


baluka26
veterán

Inkább nem írom le a véleményem, mert ki lennék bannolva.
De annyit elmondhatok, hogy téged kellene pofán verni, nem is kicsit...

Jó lenne talán felfogni, hogy a tömegközlekedés nem ingyen van. Főleg, hogy még véletlenül sem vagy pesti.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jogról beszélsz, én viszont az erkölcsi részét feszegetném a dolognak.

Kismillió bliccelő van. Nemhogy szégyellnék magukat, lenézik azokat, akik jegyet kezelnek. Nagy garral hangsúlyozzák, hogy ők bizony ingyen utaznak.
No most ha minden utas bérlettel rendelkezne, vagy jegyet kezelne, talán nem lenne veszteséges a BKV.
No most akik bliccelnek, azok a mi rovásunkra, minket kiröhögve utaznak ingyen.

Én feljogosítanám az ellenőröket, hogy elkérhessék a személyit. Ha meg kamuzik az illető, hogy nincs nála, akkor értesítenék a rendőrséget, járőr kivonul, és az ellenőröknek jogában lenne (akár erőszakkal is) visszatartani az illetőt. A rendőröknek vagy igazolná magát a bliccelő, vagy bevinnék száradni az őrsre, és szabálysértési eljárást indítanának az illető ellen, hiszen a személyinek ott kell lennie az állampolgárnál. Természetesen az ellenőr "jegyzőkönyve" is terítékre kerülne, a bliccelést sem úszná meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Psychonaut válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

No most ha minden utas bérlettel rendelkezne, vagy jegyet kezelne, talán nem lenne veszteséges a BKV.
Ja, es ha nem utazhatna ingyen az osszes magyar es EU-s nyugdijas, az is segitene. Meg meg sok mas dolog is.

Én feljogosítanám az ellenőröket, hogy elkérhessék a személyit. Ha meg kamuzik az illető, hogy nincs nála, akkor értesítenék a rendőrséget, járőr kivonul...
Abba bele sem gondolsz, hogy ez valoszinuleg tobbe kerulne, mint a helyszinen kiszabott potdij. Ergo: tovabbi vesztesegeket okozna. Es nem, nem igazan terulne meg. Bliccelok mindig lesznek.

Kerdezonek: jol tudod, az ellenor nem kerheti el a szemelyidet, ha egyedul van.

(#7) Иван válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Иван
őstag

"No most ha minden utas bérlettel rendelkezne, vagy jegyet kezelne, talán nem lenne veszteséges a BKV."

Ezt te sem gondoltad komolyan. :U A jegyek ára éppen azért van a magasban, mert az egész céget elhordták kilóra a cimbik.

"Én feljogosítanám az ellenőröket, hogy elkérhessék a személyit."
Ilyenkor elgondolkozok azon, hogy miért működik jobban Amerika, ahol személyi sincs, nálunk meg van 6000 kártya (persze egy mágnes kártya nem lenne elég, avgy legalább párat összevonni),a minek fele fsság. Kedvencem a lakcím kártya. Aminek máig se tudom mi értelme. Kinek mi köze hozzá, hol lakom?

Baluka26:
"Főleg, hogy még véletlenül sem vagy pesti."
Még jobban felháborodok, amikor a BKV-ba az ÁLLAM tesz pénzt. De jó! Vidékről finanszírozzuk a pestiek buszozgatását....

Tudom, hogy nincs ingyen a tömegközlekedés. Ne is legyen. De speciel két embernek már drágább buszozgatni, mint autózni. Felmenni innen Pestre meg van vagy 10 grand. Két embernél már jobban megéri az autó.
Tényleg nagyon jól népszerűsítik a tömegközlekedést... A járművek közül meg néhány aztán tényleg kritikán aluli.

SZERK:
Jó, mondjuk azért az autós sarcolások se kutyák.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) baluka26 válasza Иван (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Aha, és ezek miatt a bliccelő a király, és pofán kellene vágnia az ellenőrt?:)

Képzeld, az egyetemen lévő barátaim jó része nem vesz bérletet, mert szinte csak négyeshatossal megy, az meg "kurvára ingyen van". Rengeteg a bliccelő Pesten, baromi kevés az ellenőr.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szerencsére nem kell használnom a BKV-t, de ha mégis úgy alakul, veszek egy jegyet és le is kezelem (1-2 megállót meg elsétálok, ha úgy van.. sőt, hármat is. minek szállnék fel a 75-ös prolira, végigsétálok inkább a pozsonyin :D .).

balu: mennyi most a diákbérlet? 3,5k? basszus, nem pénz érte egy hónapra..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#10) baluka26 válasza Magnum_ (#9) üzenetére


baluka26
veterán

3850. Legnagyobb biznisz a világon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) Иван válasza baluka26 (#8) üzenetére


Иван
őstag

Akkor a pesti bliccelők miatt rakják bele az én pénzem a BKV-ba. Most megnyugodtam. :DDD

Nézd, az ember így működik. Használhatom ingyen következmények nélkül? -> Igen. -> Akkor meg hajrá.

Same applies torrent. Amit megkapok ingyen, azért nem fogok fizetni. Szerintem itt nem a te barátaid a ludasok. Ők csak törekednek a lehető legkevesebb energia befektetéssel a lehető legtöbbet nyerni, mint mindenki. Leleményesek. Ennyi az egész.

Na meg aztán, a teherviselés kerülését büntetni rossz dolog egy olyan országban, ahol mindenki ebből él ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) baluka26 válasza Иван (#11) üzenetére


baluka26
veterán

Igazából ezzel, hogy ingyen használod igazából sokkal több pénzt raksz bele az állami támogatások miatt, ráadásul te, vidéki is megszopod.

Hülyeség a racionális viselkedéssel meg haszonmaximalizálással jönni egy olyan dolognál, ami tiltott, nem szabályos.

Nem azt mondom, hogy rendbe tenné a BKV-t, ha senki sem bliccelne, de nagyon megkönnyítené a dolgokat.

A torrentet meg felesleges ide hozni, mert például zene letöltése saját célre teljesen jogszerű, azért a kedvenc bandáim lemezeit én inkább megveszem :)
Ráadásul még csak közvetetten sem okozol magadnak/közvetlen környezetednek hátrányt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) SP!T válasza Magnum_ (#9) üzenetére


SP!T
addikt

A kérdés az mennyi a felnőtt! Majdnem 10k HUF! Ebből autóval bőven bejár az ember és nem kell fosásban ülnie vagy csöves nyakába kapaszkodni.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14) #51736960


#51736960
törölt tag

metróra mindig veszek jegyet, és buszra is, ha hosszabb utat megyek.
amikor csak felugrom a körúti villamosra, hogy menjek 1-2 megállót, akkor bliccelek, rövid útért kicsit sokallom a 300+ forintot... (tudom, akkor sétáljak inkább)

(#15) Иван válasza baluka26 (#12) üzenetére


Иван
őstag

"vidéki is megszopod."
Igen, de nem azért, mert a BKV szar, vagy mert bliccelnek, hanem mert Pest, mint vízfej, amin kívül csak mordor van (no offense pestiek, de itt lent a ganéban nagyon megvan ez a fíling sok embernél) :)) , kilobbizza magának és mindent elszipkáz. Sarkítottam, de nem sokat.

Én elfogadom, hogy Pest nagyváros, kezeljék is úgy, járjon ami jár neki. Csak nekem szúrja a szemem, hogy a BKV csődbe megy, mert szétlopkodják, és akkor az állam ugrik, hogy majd mi akkor dobunk nektek egy kis zsozsettát. És nem két forint húsz fillérekről van szó.

De nézd, mindegy, ne legyen ebből flém. Don't look back in anger :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#16) Magnum_ válasza SP!T (#13) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a fenét jár el 10k-ból havonta autóval... én kb 2 tankot használok akkor el, ha kb ki se mozudlok Bp-ről. az kb 45k.

most, hogy jön a jóidő és elkezdek járni ide oda (balaton minden 2. hétvégén), lesz több, mint 3 tank havonta, inkább 4...

és a munkahelyem 5km csak.

szóval 10.000Ft benzinből városon belül NEM lehet kijönni még egy 3L-t fogyasztó autóval sem.

I humbly and respectfully decline™

(#17) danih


danih
addikt

Jajj, már megint a bliccelés. Huma hol van?

(#18) baluka26 válasza Иван (#15) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem sokkal negatívabb makrokövetkezményekkel járna, ha becsődölne a BKV és egy ideig nem lenne tömegközlekedés a fővárosban, mint az, hogy az állam az adófizetők pénzéből áldoz erre. Ez csak tipp, de valószínű, ha másképp lenne már hagyták volna bedőlni.

danih: Van most más...:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) Psychonaut válasza danih (#17) üzenetére


Psychonaut
addikt

Meg nem talalt ide. Meg.

(#20) danih


danih
addikt

Ezt találtam egyelőre, elég régi

„A Rendorség Szolgálati Szabályzatáról szóló 3/1995. BM rendelet 32. § 4. bekezdése:
'Ha közfeladatot ellátó személy jogszeru fellépése körében kéri az igazoltatást, részére az igazoltatott adatai a helyszínen átadhatók, az igazoltatást kéro adatai közül azonban csak a neve és munkahelye közölheto.'

(#21) Jhonny06 válasza SP!T (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

10k-ból egy hónapig autóval, ilyen benzinárak mellett? Ez hogy jött ki?

(#22) Иван válasza baluka26 (#18) üzenetére


Иван
őstag

"Ez csak tipp, de valószínű, ha másképp lenne már hagyták volna bedőlni."

Ugyan már, az állami tevékenységnek nincs köze ahhoz, hogy mi lenne vagy praktikus vagy egyáltalán a valósághoz. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) Lauda válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Tolvajtol nem bun lopni.

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Juj mit indítottam. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25) Jhonny06 válasza Lauda (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha bliccelsz, akkor közvetetten az adófizetőktől/jegyvásárlóktól is lopsz, mivel te is használod a járműveket, amiket a bevételekből javíttatnak (a gyakorlatban persze ez nem történik meg :DDD ). Arról nem is beszélve, hogy a bevételcsökkenés miatt emelik a jegyárakat, tehát megint a becsületesen utazók fizetik meg a bliccelők faszságát.

(#26) Lauda válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Nem. Ha 1 kg sajt 1000 forint, amit Te ellopsz es 3000-ert arulod, akkor szivbaj nelkul lenyulom Toled. :DDD

(#27) SP!T válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem napi 15km oda-vissza a munka. Az kb 10k HUF összesen. Arról nem beszélve, hogy munkatársamat felveszem és beledob az összegbe. Nyilván nem X faluból Y városba ennyi.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#28) danih válasza oriic (#24) üzenetére


danih
addikt

Csak az eredeti kérdésedre választ, azt ne várj...

(#29) oriic válasza Vakegérke (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"No most ha minden utas bérlettel rendelkezne, vagy jegyet kezelne, talán nem lenne veszteséges a BKV."

Ez igaz, de azért engem az kiakaszt hogy a géppark szétesik, a metrók égnek, a vezetők meg milliós jutalmakat kapnak meg a bahamákon nyaralnak, az állam meg ezek után tolja a milliárdokat a cégbe.

Egyik ismerősöm mondta pár éve, hogy lehet hogy jobb lenne ha egy magáncég intézné a fővárosi közlekedést. Nem tudom, lehet hogy igaza van.

(#28) danih

Na hja... :U

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30) danih válasza oriic (#29) üzenetére


danih
addikt

Egyik ismerősöm mondta pár éve, hogy lehet hogy jobb lenne ha egy magáncég intézné a fővárosi közlekedést. Nem tudom, lehet hogy igaza van.
Vagyis több kisebb magáncég. A BKV már így is jópár vonalat kiadott alvállalkozásba, azt nem ő működteti, hanem pl. egy vidéki volán társaság. Ilyen buszvonal pl. a 120-as vonala.

[ Szerkesztve ]

(#31) Psychonaut válasza oriic (#29) üzenetére


Psychonaut
addikt

A masodik hozzaszolo valaszolt a kerdesedre, es en is a hatodik hozzaszolasban. :)

(#32) SP!T válasza Magnum_ (#16) üzenetére


SP!T
addikt

Ki akar városon kívülre járni? Én munkába járok. Máshova elvisz a bicikli. Ha megy nagy a szükség és valami miatt kell az autó 1x-1x kibirja az ember azt minimális utat. Hagyjuk már ezt az "autóval neeeeeeeem lehet járni" dolgot. Szar dolog ha vidéki valaki és Pesten dolgozik. De másoknak még használható városon belül.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33) Jhonny06 válasza SP!T (#32) üzenetére


Jhonny06
veterán

Oké, de akkor se jöhetsz ki havi 10k-ból napi 15km-es kocsikázással, városban (azaz többszöri megállás lámpánál, kis sebesség, stb.). Írd már le légyszi, hogy hogyan jön ez ki, mert már más is írta, hogy necces.

(#34) Psychonaut válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


Psychonaut
addikt

20 munkanap, napi 15 km = 300km
8 liter atlagfogyasztas
450 forintos benzinar
---------------------------------------------------
10800 Ft

Persze kirivo pelda, mert ritkan megy valaki ennyire keveset autoval, raadasul mar ebbol a penzbol is kijon egy felnott berlet ara, de szerintem eppen lehetseges...

(#35) SP!T válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


SP!T
addikt

Számolj 7l fogyasztással benzinből. Ezek a tényezők amit írtál annyira nem befolyásolják, hogy egyből 9l-el számoljunk. Ráadásul mint írtam nekem szerencsém van, mert reggelente ketten megyünk és egy részt belefizetnek a benzinbe. Így már egyáltalán nem üti meg ezt a szintet. Persze ez nem mindenhol adott, szerencse is kell bele, hogy így jöjjön ki.

Psychonaut: Pontosan! Nem volt kedvem nekem így levezetni, de ez a lényeg. :)

Gyalog ez az út amúgy BKV-val 3/4 max 1 óra. Autóval reggel 20 perc este 15. Ez sem elhanyagolható tényező.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#36) #43960832


#43960832
törölt tag

Érdekes információ, hogy a tömegközlekedésre jutó állami normatíva 93%-át a BKV-nak adják, a maradék 7%-on osztozik az összes vidéki város. Többek között ezért ment csődbe lakhelyemen a helyi Volán társaság, és jövőre már magáncégnek adják ki a szállítást.

(#37) szőröscica válasza #43960832 (#36) üzenetére


szőröscica
addikt

Lehet, hogy a magáncégek esetleg eredményesen fognak szolgáltatni?

(#38) #43960832 válasza szőröscica (#37) üzenetére


#43960832
törölt tag

Csak reménykedni tudunk benne.

(#39) total90


total90
veterán

Én eddig összesen egyszer blicceltem, azt is idén januárban... késő este érkeztem Budapestre és keleti mellett a 30/31-es buszra akartam felszállni. A buszon akartam venni jegyet, de a sofőr mondta, hogy nem lehetséges, használjam az automatát... nem működött :U Jött egy néni, kérdem hol lehetne venni jegyet, nem ismerem nagyon BP.-et és mondta, hogy "ott a Posta"... ami addigra bezárt. Ergó nem tudtam sehol venni jegyet. Kérdezgettem embereket, hogy hol... de a közelben nem tudott senki mondani semmit és egy felesleges eladó jegye volt senkinek. Így hát felpattantam és mondtam lesz ami lesz... másnap vettem tömböt, de mondjuk miért nem lehet venni a buszon? Én becsületes akartam lenni...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) bullseye válasza Иван (#15) üzenetére


bullseye
addikt

Nézz után, légy szíves a számoknak. Az én tudomásom szerint BP adja a GDP 35-40 százalékát, ehhez képest az idei költségvetésből, ami kb. 14000 milliárd, BP kemény 400-at kap.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#41) Huma válasza danih (#17) üzenetére


Huma
addikt

Itt vagyok.

Ha nem lenne ennyi bliccelő akkor több lenne a BKV bevétele. = Többet tudnának lopni.
Senki se higgye azt, hogy annyival jobb helyzetben lenne a BKV. A jegyek és bérletek ára sem csökkenne.
És amúgy igen. Irtó drága. Egy robogóval olcsóbban és sokkal gyorsabban tud haladni az ember.
Az meg külön vicc, hogy a tömegközlekedés drágább mint az autó, (Volán, MÁV is) ha pl jegylyukasztgatás helyett autóba ülnek páran akkor máris jóval olcsóbban kijönnek. Én is azt számolgattam régebben, hogy ha már ketten ülnek az autóban akkor bárhová olcsóbban eljut az ember.
Mégis mi az ami vonzóvá tenné a tömegközlekedést?
-Koszos
-Tömeg van
-Drága
-Várni kell rá
-Lassú

Kb csak az használja akinek nincs pénze autóra ill nem tud vezetni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) danih válasza Huma (#41) üzenetére


danih
addikt

Szólj hozzá az alapkérdéshez is, ez vastagon off volt :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Huma válasza danih (#42) üzenetére


Huma
addikt

Mint a hozzászólások 90%-a. Beleértve a 42-est is. ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) danih válasza Huma (#43) üzenetére


danih
addikt

A téma megvédése sosem off! :D

(#45) Lenry


Lenry
félisten

még egy téma, aminek 10millió szakértője van ebben az országban.

egy kis tiszta víz a pohárba, egyszerűsítve, mert a víz csak hidrogén meg oxigén...
egy töm.köz cég, ahogy a BKV is három fő forrásból szerzi a bevételeit:
- a jegybevétel - a jegyek és bérletek ára, ez tiszta, nem kell magyarázni. ez a teljes bevétel ha jól emlékszem valami 30%-a.

- állami normatíva - ez kicsit az előzőhöz tartozik: az állam minden töm.köz cégnek kipótolja a kedvezményes jegyek árát. ez már sántább dolog, mert nem 100%-ig, tehát nem az egész felnőtt jegy / bérlet áráig, plusz sokszor ez a pénz késve és nehézkesen érkezik

- magának a szolgáltatásnak ára - ez az összeg, amit Budapest Székesfőváros Önkormányzata fizet a BKV-nak, mert az szolgáltat. ez az a kifizetés, ami nem létezik. Budapest megrendeli a szolgáltatást, csak baszik azt évek óta normálisan vagy bárhogyan kifizetni, a BKV-t viszont szerződés köti a szolgáltatás teljesítésére, tehát muszáj nekik még kvázi ingyen is csinálni - ez az elsődleges oka a BKV csődjének

a másodlagos ok, hogy valahogy mégiscsak ki kell egy csomó dolgot fizetni, ezért a BKV hiteleket kénytelen felvenni, amit a mínuszos kasszájából nem igazán tud fizetni, ezért újabb hitelek, stb, stb...

szétlopkodás: divatos szó manapság, csak nehezen applikálható a BKV-ra.
a BKV-nak három fő "tulajdontípusa" van: a szolgáltatások, a járművek és az ingatlanok.
- a szolgáltatások kevés része lett kiszervezve, (kilopva, ha így jobban tetszik), így hirtelen csak a VJSZ jut eszembe, egyébként a BKV nagyon sok mindent még ma is házon belül csinál.
- az ingatlan nehezen lopható el, de eladható, erről nem tudok nyilatkozni, de a szolgáltatást érdemben nem befolyásolja
- járművek: ki a pöcsömnek kellene 600 db 30 éves csuklós Ikarus?

jah még a pénzt lehet lopni: az valóban folyik kifelé, de a BKV összbüdzséjéhez képest nevetséges összegek.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Jhonny06 válasza Lenry (#45) üzenetére


Jhonny06
veterán

"még egy téma, aminek 10millió szakértője van ebben az országban."

Annyira unom már ezt a szöveget.. adott egy téma, az emberek elmondják a véleményüket, ez mindenhol így működik. A kettő nem ugyanaz.

(#47) Lenry válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


Lenry
félisten

amíg csak a véleményüket mondják, addig oké.
de sokan a véleményüket ultimate megoldásnak beállítva mondják el, meg, hogy "szétlopták" meg "hejj, ha odaültetnék Pista bácsit a józan paraszti eszével, pikkpakk rendbe vágná az egészet" és hasonló értelmek, akkor bizony abból az jön le, hogy itt mindenki kurvára ért mindenhez, kár, hogy nulla rálátása van a dolgokra...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Jhonny06 válasza Lenry (#47) üzenetére


Jhonny06
veterán

Speciel tényleg szétlopták. :U

(#49) baluka26 válasza Lenry (#47) üzenetére


baluka26
veterán

Ezért szoktam odaírni, hogy csak tippelek :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#50) Fecogame válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

és szabálysértési eljárást indítanának az illető ellen, hiszen a személyinek ott kell lennie az állampolgárnál.

Nálam soha sincs személyi... Kivéve, ha bankba megyek, vagy épp kocsit vezetek :U :B

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.