Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

:( No comment

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Baromság b...meg! 35 év börtön? A mezei gyilkos meg megúszhatja akár 10-15 évvel... Azért ez röhej...

(#3) Dominó85


Dominó85
veterán

Amikor egy tehetséget "így" ismernek el... no comment. Szánalmas egy világban élünk. :(

* Péter - 06302461862 *

(#4) rt06 válasza Dany007 (#2) üzenetére


rt06
veterán

apa kezdodik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5) Borosz válasza Dominó85 (#3) üzenetére


Borosz
senior tag

Amikor egy tehetség törvényt szeg, ki kellene kiáltani hősnek? Nem értem... Azzal, hogy egy ország állampolgára, még rá is vonatkoznak az adott ország törvényei és azzal, hogy állampolgár ezt automatikusan el is kellene fogadnia nemde?
Még a végén az lesz a hibás a haláláért, aki érvényesíteni akarta vele szemben az aktuális törvényeket? A haláláért egyedül ő tehető felelőssé, mivel ő vitte azt véghez. Annak, hogy ez bekövetkezett persze játszhatott szerepet pl. a családi háttere, a baráti, családi kapcsolatai, a lelki világa, jelleme, de semmiképp sem a törvény vagy az a szerv, aki érvényesíteni akarta azt vele szemben.

(#6) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

..hát, figyelj, sztem simán lehet, h 10 év börtönnel is ugyanez a vége.. :F

oda-vissza érzek némi aránytévesztést..

cantante di sampietrini

(#7) Borosz válasza Dany007 (#2) üzenetére


Borosz
senior tag

Van különbség aközött, amikor egy gyilkos megöl egy embert, illetve egy hacker olyan adatokat szerez meg és tesz közzé, melyek segítségével még több és még mocskosabb bűnöket lehet elkövetni - akár több ember halálát okozni?

(#8) Agyasima


Agyasima
senior tag

Egyesekben mennyi együttérzés van. :(

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9) sinus1 válasza Borosz (#7) üzenetére


sinus1
csendes tag

Kicsit olvass utána, a fickó nem kicsit bökte a jogvédő szervezetek szemét. Nem mindenkit kergetnek meg ennyire hasonló dolgokért.

(#10) rt06 válasza Agyasima (#8) üzenetére


rt06
veterán

szorri, de aki annyira nem tartja a sajat eletet, hogy onkezevel vet veget neki, az tolem nem igazan szamithat egyutterzesre (egyetlen kiveteles esettol eltekintve, s semmi nem utal arra, hogy itt hasonlorol lenne szo)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) Dany007 válasza Borosz (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, minden elképzelhető.
Lehet, hogy fingok egyet az erkélyen, aminek hatására Floridában hurrikán keletkezik és kinyír egy fél városnyi embert.
Csak az a probléma, hogy ha mondjuk gyorshajtás miatt elütsz valakit aki meghal, akkor azért legrosszabb esetben kapsz pár év börtönt, de legtöbbször megúszhatod pár év felfüggesztettel.

Ez a srác meg "ellopott" és ingyen terjesztett pár kutatási anyagot amit pénzért cserébe amúgy is bárki megszerezhetett volna. És kapott volna érte 35 évet?
Úgyhogy ez egyáltalán nem az amit te írsz. Amire te gondolsz szerintem az a wikileaks lehet. De ez teljesen más kategória. Itt nem államtitkokról vagy nemzetbiztonságot fenyegető iratokról volt szó hanem sza@os kutatási anyagokról amit amúgy bárki megszerezhet aki akar csak fizetni is kell érte. Ennyi. Ezért 35 év? Röhej...

(#12) 7


7
addikt

Kár a tehetségéért.

(#13) Borosz válasza Dany007 (#11) üzenetére


Borosz
senior tag

Nem tényeket írtam, ez igaz. Erre jó szemléltetés a te hasonlatod. :) Annyira komplexé vált már a világ, hogy bármi megeshet és mi emberek követni sem tudjuk már az eseményeket, összefüggéseket. Pláne akkor, ha minimális időt töltünk el a témával kapcsolatos dolgok tanulmányozásával, nyomozással stb... Azt viszont tartom továbbra is: a törvény mindenkire vonatkozik. A részleteket pedig nem ismerem.
Mint embert és mint tálentumot is sajnálom, mert nagyot veszített vele a világ. Nem így kellett volna véget érnie.

(#14) 3psilon válasza rt06 (#10) üzenetére


3psilon
aktív tag

Tudod, mit jelent az, hogy "segítségre van szüksége"? Ha valaki kvázi őrülten követ el bármilyen bűnt, az rögtön felülírhatja a teljes folyamatot.

Ha öngyilkos lett, akkor valószínűleg súlyos lelki- és személyiségproblémákkal küszködött.

Ha a JSTOR olyan, mint az Elsevier, amint szintén nagy botrányok öveztek, akkor nem tudom sajnálni őket az incidensért. (Persze tény, a büntetés jár, de milyen mértékben?!)

Természetesen nem tudunk semmit az előzményekről. A "sikeres" öngyilkosság egy viszonylag ritka dolog, általában öngyilkossági kísérletek és egyéb segélykiáltások előzik meg. Olyan szinte soha nincsen, hogy valaki elsőre "csak úgy" véget vet életének, ez egyértelműen a hozzá közel álló személyek felelőssége is.

Valaki valamit nagyon nem vett észre vele kapcsolatban.
Vagy a forma nagyon beteg, gyenge és kifordult volt idegileg, mentálisan.
Vagy nem öngyilkos volt (konteó-veszély).

Mindenesetre nyugodjék békében, többet nem zargatja az igazságszolgáltatás... :(

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#15) buherbela válasza Borosz (#5) üzenetére


buherbela
csendes tag

Ez a srác olyan adatokat publikált jogtalanul, amiket később a JSTOR is ingyenesen kiadott + a szervezet eleve nem akart perelni, ezt az ügyészség erőltette. Erről ennyit.

Azt viszont komolyan nem értem, hogy miért kell ebbe a hírbe is belekeverni az anonos hülyegyerekeket, akik kollektíve nem fognak életükben letenni annyit az asztalra mint Aaron a szerény 26 év alatt. Szégyen.

http://buhera.blog.hu

(#16) MageRG válasza Borosz (#5) üzenetére


MageRG
addikt

Amikor egy tehetség törvényt szeg, ki kellene kiáltani hősnek?...
...rá is vonatkoznak az adott ország törvényei és azzal, hogy állampolgár ezt automatikusan el is kellene fogadnia nemde?

Lehetek én az első, aki zsidótörvényekkel meg nácikkal példálózik?
De felhozhatnám Gandit is, meg a "sótörvényt".

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#17) Pikkolo^^ válasza MageRG (#16) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lehetsz az első, csak nem ugyanolyan súlyú dologról beszélünk.

Az öngyilkosság sohasem megoldás.

(#18) Zedz


Zedz
addikt

Azért ez a 35 év börtön több mint röhej. Meg számomra az is, hogy ezek a maszkos majmok egy ember halálát használják fel arra, hogy na most aztán tényleg irgum burgum és lázadjunk emberek....gg.

(#19) Borosz válasza Agyasima (#8) üzenetére


Borosz
senior tag

Nem az együttérzésről akartam írni. Reagáltam egy post-ra a véleményemmel. ;) Ha meghalna Britney Spears kevesebb együttérzést tanúsítanék, mintha tegnap tudtam volna meg, hogy egy kivételes tehetségű (már-már zseni kategória) barátom kezdődő skizofréniában szenved és kezelésre szorul. De azt te nem látnád és így nem értenéd mennyit küszködnék akkor, amikor erről tudomást szereznék. A lényeg, hogy egy post-ból te nem vonhatsz le következtetéseket az együttérzésem milyenségéről. ;)

(#20) sh4d0w válasza Borosz (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A törvény mindenkire vonatkozik, kivéve a jogszolgáltatásban részt vevőket - főleg usákiában. Azt pl. tudod, hogy Kevin Mitnicket jogszerűtlenül kapták el? Azt is tudod, hogy Shimomura, aki elkapta, legalább akkora bűnlajstrommal rendelkezett, mint Mitnick? Mitnicket leültették, Shimomurát megdicsérték...

Azt is tudod, hogy az Occupy mozgalom tagjait belföldi terroristaként kezelte az FBI és engedély nélkül megfigyelték őket?

https://www.coreinfinity.tech

(#21) Ati1979


Ati1979
veterán

A 35 év börtön kilátásba helyezése szerintem is röhej.

Ugyanakkor, tudta mit csinál. A törvényeket be kell tartani, mindenkinek. Ezek objektív dolgok.
A haláláért meg sajnos csak maga tehető felelőssé. Egyszerűen nem volt elég erős hozzá, hogy végigvigye azt amit elkezdett.

(#22) buherton válasza MageRG (#16) üzenetére


buherton
őstag

Jaj hagyjuk már ezt. Már nagyon unalmas.

Valakinek bökte a csőrét, és ki akarta csinálni. Öngyilkosságba is lehet, hogy bele kergették, de azt, hogy tényleg azt történt, amit írnak azt soha nem fogjuk megtudni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

"JSTOR announced earlier the same week as Swartz's death it would make "more than 4.5 million articles" available to the public for free[52] - but capped at three articles every two weeks." :F

cantante di sampietrini

(#24) Parci válasza MageRG (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább ne legyél, ezt a vonalat most azonnal ejtsük, hiszen tiltott a szabályzatban a vallás, politika, faji nézetek stb.!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

R.I.P.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Fidel76


Fidel76
tag

Sajnálatos esemény...
Én kétlem, azt is, hogy öngyilkos lett...és itt jöhet többfajta összeesküvés elmélet.(ha valaki belepiszkál bizonyos dolgokba)
Másik meg, hogy különböző módszerekkel bele lehet valakit az öngyilkosságba kergetni.
pl:meghurcolás, hamis állítások, emberi mivoltába meggyalázni vagy kétségbe vonni a céljait, stb.

Lehet valakik segítettek abban, hogy idáig jusson ő, hogy feladja az életét is. Abban biztos vagyok, hogy egy ilyen súlyos döntés mögött, hogy valaki eldobja az életét sok időnek kell eltelni...ez nem 1-2 napos folyamat.

Szerintem semmit se fogunk megismerni a részletekről, lesz egy rövid akta és ennyi.

Még azt hozzá tenném, hogy a barátai nem vettek észre jeleket, vagy nem is voltak barátai?

[ Szerkesztve ]

(#27) #95590400 válasza Parci (#24) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem az egy szimpla erkölcs vs. jogszabály szembenállására hozott morális, erkölcsfilozófiai jellegű felvetés volt, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#28) 8th


8th
addikt

"Swartz ellen azért folyt eljárás, mivel jogosulatlanul töltött le és terjesztett ingyenesen olyan egyetemi kutatási anyagokat, amelyekhez legálisan csak előfizetéssel lehet hozzáférni." + "szükség volt-e arra, elfogadható-e, hogy a depresszióval küzdő Swartzot gyakorlatilag bűnözővé nyilvánítsák."

Sajnálom az embert mert aránytalanul magas büntetést lóbáltak a feje fölött de 1: a 35 év börtön gondolom a büntetési tétel felső plafonja lett volna 1000%, hogy sokkal enyhébb büntetéssel megúszta volna. 2: az általa lewarezolt kutatási anyagokhoz ingyenes hozzáférést biztosított bárki számára. Ezek után mégis mit várt, hogy majd megveregetik a vállát, hogy 'ecsémdejóócsinátad'? :U

(#29) BiP válasza 3psilon (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

"Természetesen nem tudunk semmit az előzményekről. A "sikeres" öngyilkosság egy viszonylag ritka dolog, általában öngyilkossági kísérletek és egyéb segélykiáltások előzik meg. Olyan szinte soha nincsen, hogy valaki elsőre "csak úgy" véget vet életének, ez egyértelműen a hozzá közel álló személyek felelőssége is."
A depresszíós, "meg akarok halni" emberek esetében én is ezt gondolom.
Viszont nem egy olyan eset van, amikor valakire akkora nyomás hárul (pl. csődbemegy a cége, elkapják sikkasztásért, börtönbe akarják csukni, stb), amivel kapcsolatban nem lát más kiutat. Ilyenkor nincs előtte "mentsetek meg magamtól" kísérletek.

Amúgy én is nagyon sajnálom a fickót, és bár nem ismerem a dolog részleteit, azért gondolni lehetett, hogy ha törvénytelen dolgot tesz valaki (itt most konkrétan lopásról van szó), annak lesz következménye. Jó, nem reális a 35év, ez tény, de gyanítom, jó ügyvéddel nem lett volna annyi.

Itt említették már, ezek az anyagok elvileg elérhetőek, csak fizetni kell érte. Nem olyan dokumentumok, amiket a kormány el akar tusolni, és titkosítja 100 évre, meg ilyenek.

Amire tudok gondolni a halálesettel kapcsolatban, hogy nem bírta el ezt a nyomást (és ilyen esetben nem feltétlenül kell über-érzékenynek lenni, 35év börtön tudata egy normális embert is megtörne, főleg, ha amúgy folyamatosan bombázzák rágalmakkal is pl., vagy ellehetetlenítik) vagy tényleg más keze volt a dologban.

(#27) avman: Én sem láttam a felvetésben vallási, etnikai problémát, lévén nem abban a vetületben lett volna szó róla. Más kérdés, hogy pont egy ilyen érzékeny témájú a párhuzam. Aztán lehet, hogy ezt valaki könnyen félreértené, és inkább jobb megelőzni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#30) keopsz válasza #95590400 (#27) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

annak a példának/párhuzamnak távolról sincs köze ehhez a hírhez, és nem szeretnénk belebonyolódni, h ki kit/mit ért mi alatt egy hasonló analógia okán, azt szeretnénk, ha ezek a konnotációk, ha csak lehet, nem színesítenék egy it szájt fórumát. :R

cantante di sampietrini

(#32) bteebi


bteebi
veterán

Nyugodjon békében! Nagy kár érte :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

keopsz jól írta: ne is emlegessünk zsidókat, melegeket, cigányokat, orbángyurcsányt, mert semmi köze a témához. aki szerint mégis van, az ne írjon, mert amint a csírája is felbukkan a kérdésnek, büntetni fogjuk az illetőt, illetve kinyírjuk a topikot. most szóltam..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) kalapaacs


kalapaacs
tag

Én is fel vagyok zúdulva :(((

Vannak itt lányok akik a nagy őt keresik? Mert szólok nekik, hogy SHIFT és az ENTER-től balra kettővel.

(#35) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nagyon mocskos dolog az a rohatt depreszio:- (
nyugodj bekeben...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) stargazerhu válasza Dany007 (#2) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

milyen 10 évvel? Megölsz egy nyugdíjas bácsit, úgy hogy gyorshajtva elütöd a zebrán és kapsz 8 hónapot felfüggesztve. Kicsit furcsák az arányok....még akkor is ha az nem előre kitervelt volt mondjuk.

(#37) maláj


maláj
őstag

méghogy öngyilkos lett - mese-mese mátka ...

(#38) emvy válasza maláj (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Szupa, ez hianyzott mar csak :)

while (!sleep) sheep++;

(#39) Parci válasza maláj (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na mesélj, milyen bizonyítékaid vannak? (csak vicceltem, inkább ne mesélj légyszi)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

JSTOR csak egy akadály a fejlődés útjában. Pénzért árullják a tudományos cikkeket. Kölcsönözni kell a cikkeket több ezer forintért, még ha te magad írtad. Akadémikusok és professzorok akik azért írják a cikkeiket, hogy hozzásegítség a világot a fejlődéshez vagy valami hasznosat adjanak azoknak itt van a cikke.
Aaron jól tette, hogy kirakta az internetre az anyagot. Példakép mindenki számára. Az ilyen információnak ingyenesnek és szabadnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#41) ati90 válasza Parci (#33) üzenetére


ati90
csendes tag

MageRG az én olvasatomban arra hívta fel a figyelmet, hogy a történelem során a hatalom résztvevői hogyan hurcoltak meg/használtak fel embereket, emberi csoportokat a saját nézeteik érvényesítése végett. Akik a létrehozott/manipulált rendszer(jogszabályi környezet, vallási nézet, erkölcsi nézet, gazdasági elv) ellen lázadtak, vagy éppen nem feleltek meg neki, azt megbélyegezték és a rendszer és a társadalom ellenségének tekintették. Ma sincs másként!
Ez a srác pl annyit tett naiv nézetem szerint, hogy közkinccsé nyilvánított kutatási anyagokat. Hol van ilyenkor a szabad információáramlás? Ez nem ugyanaz mint egy szabadalmi lopás, de annak is csak annyi értelmét látom, hogy cégek és a hozzájuk szorosan kapcsolódó államok előjogaikkal élhessenek és a kapitalizmus oltárán mindenki mást ellehetetlenítsenek és függővé tegyenek.

(#42) Parci válasza ati90 (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, értem, és ez valóban létező jelenség. ami miatt kitettük a stoptáblát, az az adott példa volt, nem azért, mert nem értettük a példát, hanem azért, mert tudjuk, hogy biztosan jön majd legalább egy ember (ahogy jött is), aki nem érti, és elkezd olyasmit írni, ami aztán lavinát indít el...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) rt06 válasza keopsz (#23) üzenetére


rt06
veterán

bar nem ismerem a rendszert, de gondolom "per fo" ertendo (bar kicsit keves igy is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) keopsz válasza maláj (#37) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

..aki felköti magát, az nem segélykiáltást rebeg, hanem kiteszi a pontot.

"At the time of his death, Swartz, if convicted, faced a maximum of $1 million[47] in fines and more than 35 years[47] in prison after the government increased the number of felony counts against him from 4 to 13.[48]"

cantante di sampietrini

(#45) sztanozs


sztanozs
veterán

Hááát, vegyes érzéseim vannak.
Egyrészt attól még, hogy valaki "nagy ember" még nem kell lopni (illetve, ha az ember belekeveredik, számolni kell azzal, hogy egyszer felelősségre fogják vonni). És igen, ha valaki kirabol egy bankot, de nem megtartja, hanem szétosztja az utcán, akkor is becsukják. És ő nem kis értékben osztogatott...

Másrészt tényleg sokat tett a fejlődésért és emaitt igazán kár érte. Nem értem viszont azt, hogy nem volt senki a környezetében aki ezt meg tudta volna akadályozni. Igazán szomorú és tragikus.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) MageRG válasza sztanozs (#45) üzenetére


MageRG
addikt

És igen, ha valaki kirabol egy bankot, de nem megtartja, hanem szétosztja az utcán, akkor is becsukják. És ő nem kis értékben osztogatott...
Azért ott is figyelembe szokták venni, hogy nem önös érdekből tette, nem tartotta meg a pénzt. Ha jól értesültem, Swartz nem pénzért árulta a letöltött cikkeket.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#47) sztanozs válasza MageRG (#46) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, erre írtam, hogy a károkozás is bűncselekmény - főleg nagy értékre.
Persze ezen lehet vitatkozni, hogy immateriális javakra milyen mértékű a kár...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48) Pikkolo^^ válasza FlekkeN (#40) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A szabványok is pénzért vannak, egy kutatási anyag amire valaki sok-sok pénzt (kutatási órát) elköltött meg legyen ingyen? Ne legyél nevetséges.

(#49) olbaidhun válasza Dany007 (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 sajnálom a srácot, de szerintem gőzünk sincs, hogy a depresszión kívül mi minden állhatott még a háttérben, ami miatt idáig jutott a dolog...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#50) emvy válasza FlekkeN (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

> Akadémikusok és professzorok akik azért írják a cikkeiket, hogy hozzásegítség a világot a fejlődéshez vagy valami hasznosat adjanak azoknak itt van a cikke.

Szerintem ne keverjuk ide a professzorok motivacioit. A lenyeges kerdes az, h kozpenzbol tamogatott kutatasok eredmenyeihez miert nem lehet ingyen hozzaferni (legalabb a tamogato orszagoknak). A JSTOR meg csak-csak rendben van, az Elsevier-banda mar kevesbe.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.