Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Noha ez em hód, hanem mormota, de azért mégis: Alan, Alan, Alan! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

:R Szépek a képek, majd elolvasom a cikket is :)

(#3) Vasinger! válasza 7 (#1) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nemár ez nagyon beteg. :DDD

(#4) Thome


Thome
addikt

Köszönöm a bemutatót! :R
Már kezd kialakulni a kép, Maryland-del szemezek... :U

(#5) fi:zi'k válasza 7 (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Megnéztem több részt is. Nagyon beteg. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) Lenry


Lenry
félisten

új kedvenc államom lett Alaszka meg Maine mellé :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) cellpeti


cellpeti
veterán

Szép hely kár hogy sose fogok eljutni ilyen helyekre :W :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8) 7 válasza cellpeti (#7) üzenetére


7
addikt

Már miért ne juthatnál? CCUSA/Camp Leaders, amíg még egyetemista vagy, és máris mehetsz Amerikába dolgozni egy nyárra. :U

@Lenry: Maine valóban nem rossz hely. :)

(#9) Geller72


Geller72
veterán

Cuki vagy abban a kalapban..;). :B

(#10) CséZé


CséZé
őstag

salmon=lazac.

(#11) Apone33


Apone33
őstag

Jó képek, főleg a hódító hódok. :C

Play Hard!!!

(#12) horush


horush
addikt

Óh, szép állam ez is :)

(#13) Thome válasza 7 (#8) üzenetére


Thome
addikt

Erről tudnál bővebben mesélni? Aktív/passzív egyetemistának kell ehhez lenni? Mi kell hozzá konkrétan? Bármely államba mehetek dolgozni, vagy vannak erre a "lehetőségre" kijelölt államok? Lehet hogy butaságot kérdeztem, de számomra így a tiszta. :R

Új kapu nyílna így meg számomra. Ezen az alternatíván könnyebben kijutnék... :K

[ Szerkesztve ]

(#14) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindenekelőtt szeretném megköszönni a kiemelést. :B :))

yetike, Bobrooney, Thome, Lenry, cellpeti, Apone33, fezlergabor, CséZé
Köszöszönöm szépen a kommenteket, helyesbítéseket, kiegészítéseket!! :R

yetike A hódok olyanok, mint a mormoták, csak nagyobbak és nem alusznak téli álmot. :B

Geller_1972 azon a képen nem én vagyok :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Szuper, lesz estere olvasnivalo! :C

Thome [link]

Volt meg egy ilyen iras, de azt a szerzo kitorolte.

[ Szerkesztve ]

(#16) 7 válasza Thome (#13) üzenetére


7
addikt

Aktív, nappali tagozatos hallgatónak kell lenned hozzá, és kőkemény munkával jár (nem vicc). Nem te döntöd el hova mész, a tábor választ ki téged.

A dolog lényege: nyári gyermektáboroztatás 9 vagy 11 héten át. Lehet jelentkezni oktatónak/gyermekfelügyelőnek, illetve tábor körüli feladatokat ellátó embernek (ezek lehetnek többek között: karbantartás, konyhai meló, takarítás, illetve táborfüggően egyebek -- azaz lényegében fizikai munka). Nem angol anyanyelvűeket főleg ez utóbbiba vesznek fel.

Heti 6 nap munka, átlagban napi 10 óra. Fizetés elsőalkalmasoknak általában 1300 USD, de hozzá kell számolni, hogy egy rakat pénz rámegy a kikerülésre is, tehát inkább élmény és tapasztalatszerzés lesz belőle, nagy pénz nem igazán -- durván 60-70ezer forintnyi plusszal jöttem ki a buliból, de nagyon keveset költöttem.

Benne van a rizikó, hogy szar helyre kerülsz, de akkor is végig kell csinálni, máskülönben irgalmatlan sok pénzedbe fog kerülni, ha idő előtt abbahagyod a munkát (akár önszántadból, akár azért, mert kirúgnak).

Tehát röviden: minimum 9 hét kőkemény munka, összességében alig valamennyi plusz pénz, cserébe pedig pár napot, esetleg hetet utazgathatsz az Államokban, ha futja a pénzedből. Önéletrajzban jól mutat, élménynek sem utolsó, de mindenképp légy vele tisztában, hogy nem leányálom.

Minimum középfokú angoltudás nagyon javallott, főleg szóbeli formában zajlik a kommunikáció.
És véletlenül se számíts arra, hogy kintragadhatsz. Ez nem az a program. :N

Bővebben pedig a ccusa.hu vagy a campleaders.com oldalon.

--- ha pedig már sikerült így elbátortalanítanom téged, megjegyzem, hogy én egyébként nagyon élveztem, és visszamennék, ha tehetném (és odaát is nagyon szívesen vennék)

És ezt itt fejezzük is be, mert off.

Szerk: A Lauda linkelte tkesy-írás is jó kiindulópont. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Thome válasza 7 (#16) üzenetére


Thome
addikt

(#15) Lauda: Köszönöm, végigolvasom, bár yetike rendesen elvette a kedvem... :)

Yetike: Köszönöm a hosszú, részletes választ! Úgy tűnik, ez sajnos nem az én "bulim"... :(
A munkával kevésbé lenne gondom, ezzel maximum egy pofont adnék a szarnak. Nagyon sokára jutnék el (Jövő nyár), bár ahhoz akkor az egyetemen nem lébecolnék, hanem vagy csinálnám, vagy hagynám (Ennyit nem ér meg nekem, pláne hogy tudom, nem sokra lesz jó az a diploma akkorra, mikorra meglenne nekem.) 100 szónak is 1 a vége, nem így fogok kijutni (még ideiglenesre sem)... :)

:R

(#18) jjtiller


jjtiller
újonc

Ha már Oregon és tágabb értelemben az USA, akkor ajánlom nektek a bowl.hu egyetemi - amerikaifocis - csapatismertetőit, ahol majdnem 100 gárdáról írtunk már, nemcsak sport, hanem egyéb vonatkozásban is.

Itt van például az állam két legnagyobb egyeteméről, a University of Oregonról és az Oregon State University-ről készült leírásunk

Oregon Ducks
Oregon State Beavers

[ Szerkesztve ]

(#19) talmida válasza jjtiller (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szépen köszönjük (mindannyiunk nevében) :B az értékes infókat!! :R

Lauda, nekted is az új linket!! :C

Yetike, neked pedig a részletes kiegészítést.

Most egy darabig nem leszek, majd az itteni idő szerint esti órákban jövök újra. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) nuke7


nuke7
veterán

A cikk írójának:
mennyi időt töltöttél amcsiban?

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) Yeffy válasza 7 (#1) üzenetére


Yeffy
veterán

Úristen, de beteeeeeeegg... :DDD :DD
Ismét egy remek útmutató, köszönjük talmida! Gyönyörűek a képek!

nuke7: jó sokat, hiszen már ott él egy ideje...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22) jjtiller válasza talmida (#19) üzenetére


jjtiller
újonc

Nincs mit, én is amerika*uzi vagyok, igyekszem minél többet írni az említett ismertetőkben is az ország kultúrájáról, ami nem csak a hamburgerből és a kólából áll

Egy kis kiegészítés még: az Autzen Stadium jóindulattal nevezhető sportcsarnoknak, az Oregon Ducks-nál az a Matthew Knight Arena (keressetek rá, olyan parkettát használnak, amit még biztosan nem láttatok :)) Az Autzen egy nyitott tetejű stadion

(#23) #27483136


#27483136
törölt tag

Nagyszerű blog.
Ez volt az első a sorozatodból amit elolvastam - bár a többivel is szemeztem korábban. Visszamenőleg pótolni fogom.

Portlandról pár hete volt a Discoveryn(?) film. Majd eldobtam magam, mennyire ember-centrikus város. A 70-es években kezdték el átszervezni az egészet. Hogy megszervezték a tömegközlekedést - főleg villamosokkal -, az embereknek nem kell 40-50km-eket autózni naponta a munkahelyig, meg egyebek.
Megnézném újra, most már az elejétől.
Szép hely nagyon.
(azt gondoltam, kicsit többet írsz a Cascade vulkánjairól)

(#24) Apone33 válasza 7 (#1) üzenetére


Apone33
őstag

Csak most néztem, nagyon ott van. :D

Play Hard!!!

(#25) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Júliusban megyek vissza látogatóba ebbe a nagyszerű államba, már várom kegyetlen :R. 1 évet éltem Oregonban annak idején és állítom hogy Kalifornia után a legjobb amerikai állam, vagy is még jobb mert nincs "sales tax". Köszönöm az emlékeztető cikket :K!

(#26) talmida válasza nuke7 (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez a 14. éve, hogy itt élünk. 1997 júniusában költöztünk ki. :B

jjtiller Minden mennyiségben onthatod a kiegészítőket! ;) Előre is meg utólag is köszönjük!! ;) De hogyhogy az adatlapodon HU van bejelölve, ha itt élsz az USA-ban? :F

ELP Igazad van, a vulkánokról többet írhattam volna. Így utólag itt egy érdekes site, ahol mindegyik jelentős hegy és vulkán kellő figyelmet kap.
Ha az egyes képekre kattintunk, bő információt találunk. ;)

Atom_Anti Köszönöm! Nagyon örülnék, ha majd beszámolnál a nyaralásodról. :K ..meg esetleg az egy éves ott töltött időszakodról is. :B Azért egy év alatt már elég jól meg lehet ismerni az országot. Neked mi tetszett a legjobban? ..és mi volt számodra a legérdekesebb, legfurcsább?

IN GOD WE TRUST!

(#27) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A faiparnál az a billió nem inkább milliárd magyarra fordítva? :)
Amúgy jó kis nyugis helynek tűnik, sokban hasonlít arra ahol lakok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) talmida válasza kraftxld (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mivel nem teljesen egyértelmű, ezért hagytam így, de igazad van, ebben az esetben valószínű, hogy a milliárd a helyes kifejezés. Javítom. :B A magyarázat szerint: "A billió magyarul és a legtöbb nyelven milliószor milliót, azaz ezermilliárdot jelent: 1012. Kiírva 1 000 000 000 000 (egybillió)...A legtöbb angol nyelvterületen – de természetesen nem mindenhol –, valamint Braziliában, Törökországban és Görögországban a billió alatt ezerszer milliót, azaz 109-t értenek (ami a magyar milliárdnak felel meg)."

Írhatnál már ismertetőt a ti kis nyugis helyetekről is. ;) Azt hiszem, hogy mindannyian szívesen olvasnánk New Zealandról. :K :B

IN GOD WE TRUST!

(#29) kraftxld válasza talmida (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna sok kavarás van vele, de ha tényleg a magyar billiót jelentene akkor nem ekkora lenne a GDP Oregon-ban :)

Én is szívesen írnék, de fogalmazásból mindig is béna voltam. Majd talán egyszer ha épp olyan hangulatom lesz meg nem kell a New Hampshire-i szervereket rugdaljam. Mert volna sok-sok témám, maga az ország, a szleng, a "megye" ahol lakunk, túrázás, helyi madarak növények, birkák :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) talmida válasza kraftxld (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja. :D

Szerintem teljesen mindegy, hogy hogyan fogalmazod, ;) csak fogalmazd. :K Jó lenne az is, ha akár csak kis bejegyzéseket is írnál egy-egy témáról, amit éppen érdekesnek gondolsz. Csak úgy, ahogy mondanád. Senki nem nézi a fogalmazást, ha a tartalom jó ill érdekes. ;) Amiket itt fölsoroltál, az mind nagyon jó téma. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) Atos23


Atos23
senior tag

Köszi, ez jó volt, ösztönző tény az angol tanulására, és az elhúzásra Magyarisztánból... :DDD :R :R :R :R

(#32) Yeffy válasza kraftxld (#29) üzenetére


Yeffy
veterán

Bizony, sokan kíváncsian várjuk a kintléted érdekes részleteit is! Örömmel venném, ha írnál róla. Majd egyszer remélem billentyűzetet ragadsz.

Atos23: jéé, te is egri vagy? :Y :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33) Atos23 válasza Yeffy (#32) üzenetére


Atos23
senior tag

Igen, sajnos nem oregoni :D

(#34) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó kis kedvcsináló ez a cikksorozat az utazásra. :R

(#35) nuke7 válasza talmida (#26) üzenetére


nuke7
veterán

jó neked (gondolom :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) Atom_Anti válasza talmida (#26) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Itt egy saját készítésű kis összefoglaló Oregonról. Ugyan én is sokat szerepelek rajta, de főleg a környékre, tájakra, eseményekre van kihegyezve.
Oregon, főképp a gyönyörű és hatalmas természetéről emlékezetes nekem, bárhová mentem mindenütt gyönyörű. De említésre méltó hogy a népesség 95%-a fehér, autót soha nem kellett bezárnom, sőt még a kulcsot is bennhagyhattam.
Legemlékezetesebb tapasztalat: Elromlott légkondi autómban és nagyon tartottam a drága javitástól. Magyar példából gondolván hogy mindent ki kell majd cserélni, kompresszort, csöveket meg ami még eszébe jut a szerelőnek. Jött is egy laza szakállas fószer Harley Davidsonnal aki elvitte autóm egy délelőtttre. Felkészültem legrosszabbra vagy 1000 dollárt fogok fizetni neki javitásra. Dél körül visszaérkezett autómmal, működő légkondival. Kérdem mennyit kell fizetni, miket cserélt. Erre feleli, a betöltőnyílásnál kicserélte a szelepet, plusz feltöltötte gázzal, munkadijjal együtt 61 dollárt kell fizetnem :R.

(#37) talmida válasza Atos23 (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! :)

fondorlatos Neked is köszönöm! :B

nuke7 Nem panaszkodom. :B De különben sehol sincs tökéletes hely l. :N Aki arra számít, az mindenütt csalódni fog. Én azért is érzem itt jól magam, mert bekalkuláltam a tökéletlen dolgokat is. :B

Atom_Anti Ez nagyon szuper!! :DD :R Köszi, hogy megnézhetjük!! :C

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#38) gaborbol


gaborbol
őstag

Talmida:Jo cikk, tenyleg szep helynek tunik, hodokat meg en is komalom :)
Vegre itt a jo ido, talan jovo het vegetol elkezdek kicsit en is kimozdulni.

Atom_Anti: Igy lehuzott az oreg? Mikor 3 dollar a szelep +$12.99 a gaz :DDD

Csak viccelek, tenyleg olcso es korrekt volt akkor a dolog, az a minimum hogy par orat ki szoktak ilyenkor szamlazni, 100 alatt nem nagyon csinalnak semmit, max raneznek es hibamegallapitas,aztan donthetsz, hogy megcsinaltatod vagy keresel mast...

[ Szerkesztve ]

(#39) talmida válasza gaborbol (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! ;) Nálunk már szinte nyár van Felétek mi újság?

IN GOD WE TRUST!

(#40) Atom_Anti válasza gaborbol (#38) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igen, szervizek mindenképp olyanok, szerencsémre az öreg szakállas egy magán veterán volt.

(#41) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a bemutatót!

Külön érdekesség volt a Klamath és Willamette földrajzi nevekkel találkozni, hála az Intel névadási szokásainak! :)

Szerk: Na meg a Columbia, mint az S3 egyik fejlesztésének a kódneve (ami a Deltachrome nevet kapta hivatalosan).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#42) rep3at


rep3at
őstag

Részletes és figyelemfelkeltő beszámoló szép képekkel (kár hogy kinagyítani már nem lehet őket).

Forward thinking. كرر

(#43) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszonom a beszamolot. Elmeny volt olvasni. :)

"There is nothing permanent except change"

(#44) talmida válasza rep3at (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Yutani, JanFe, rep3at Köszönöm szépen! ;)

Ma fölteszek egy-pár kinagyított képet is. ;) Melyiket szeretnéd? :B

IN GOD WE TRUST!

(#45) #24889344


#24889344
törölt tag

Érdekes írás, jó volt olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#46) Duree


Duree
veterán

Jó volt olvasni és egy kicsit közben ábrándozni.Köszönet a remek írásért

duree54

(#47) talmida válasza Duree (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! ;)

sanan..neked is! :)

IN GOD WE TRUST!

(#48) 7 válasza Yutani (#41) üzenetére


7
addikt

Nekem Klamath a Fallout 2 miatt volt kedves név :)

(#49) talmida válasza rep3at (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A bemutató utolsó oldalára betettem egy-pár nagyobb, akár háttérképnek is használható oregoni fotót. Sajnos a linkelési funkció valami miatt nem működött az este nálam, :W úgyhogy csak szimplán bemásoltam a webcímeket. :B Ha ilyesmikre gondoltál, akkor akár folytathatom is. :D Még van egy-pár szép kép a tarsolyomban.

IN GOD WE TRUST!

(#50) #24889344 válasza talmida (#49) üzenetére


#24889344
törölt tag

semmi, privát ment

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.