Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Helyeshelyes. Még! :)

A plébános figurája is aranyos, bár a szoknyát nemigen értem. De persze ez feltételezhetően a míveletlenségembül fakadozik :)

(#2) philoxenia válasza 7 (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Reverendája, az vót nékije. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a bakter millen fajta?
Amóllyan őrféle, vagy vasútas-é a lelkem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Igen, reverendája vót a papnak, asztat vélte szoknyának látni a bakter.

Ó, yetike, nem láttál még papot? Igaz, mostanában eléggé rejtett társadalom az övék. Gyerek koromban még lépten nyomon "dícsértessékeztünk" nekik, holott nem nézte őket jó szemmel az akkori rendszer. Akkor még nem szégyelltek reverendában járni az utcán.
Így néz ki: reverenda.

Ha most elárulnám a poént, hogy írhatnám meg a bakter történetét, philoxenia barátom? Már nem lenne érdekes. Egy biztos, szógálati bakancsa van néki.

Itt most húzok egy vonalat, mert komoly dolgokról fogok beszélni.
______________________________________________________

Nos, megkaptam első húzós kritikám. Priviben jött, és iciri-piciri igaza van is a feladónak. A szöveg lényege az, hogy milyen alapon rántom sárba a papokat, hogy mutathatok be egy pofozkodó, pálinkát ivó szerzetest.

Nyílt válaszom a feladónak.

Ez az én falum. Én álmodtam meg minden szereplőjével együtt. Ez csak egy mese.
Butuska, de jóindulatú emberekről mesélek. Bár ilyen lenne az egész társadalom.
Idézek magamtól:
"Lapogattam a púpot a fejemen, oszt elmontam ennek az idegennek, hogy jogom vóna, de mi csak asztat csinájjuk, ami az egész falunak jó."
Egymásért él ez a közösség, és az én papom pontosan bele illik a képbe.
Hogy goromba volt a bakterhoz? Majdnem megölte? A bakter él, meg lett keresztelve, vallásos, még gyónt is önszántából. Ezt pedig az én papom érte el. Emmán tisztölendő, nem?

Igen, az én papom lenyomta azt a pohár pálinkát, de utána csak bort iszik. Na és? Ettől lenne egyházat becsmérlő az írásom?
Ugyan kérem!

Az én papommal van baj?
Akkor mi a csuda van a meleg papokkal? Ők hogy szónokolhatnak tiszta házasságról, hűségről, házastársi szeretetről?
Akkor mi a csuda van a pedofil papokkal? Ők milyen jogon foglalkoznak gyermeki lelkekkel?

Ő AZ ÉN PAPOM.
És az enyém is marad.
És igenis bort fog inni, és igenis csattanósan fogja megáldani azt, aki rászolgált.
De soha nem lesz meleg, bármennyire divat ez mostanában, és nem lesz pedofil. Erre én vagyok a garancia.
Ez a falu tiszta marad koszos és buta lakóival, bort ivó papjával együtt.
______________________________________________________

Isten tartson meg mindenkit jó egészségben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Ez a falu tiszta marad koszos és buta lakóival, bort ivó papjával együtt."

Most nézem, jó kis butaságot írtam. Falubéli vagyok...

Szóval a falu erkölcsileg marad tiszta. Ezt akartam mondani. Persze az erkölcsösségbe bele fog férni némi huncutság, furmányos kihasználása olyan embereknek, akik mások rovására tömnék a zsebüket.
Lásd az uszáj "kifosztása". Lopott volt a faáru. Inkább szolgáljon nemes célt, úgymint Isten házának felépítését, mint a tolvaj legénység boldogulását.

Más.
Csökken az érdeklődés. Aki kedveli az öreg meséit, ne aggódjon, folytatom a sorozatot. Csak furcsállom. Azt hittem, hogy a tisztölendő plebános története nagy durranás lesz. Tévedtem, és nem először.
Sebaj!
Cintányéros cudar világ...

Fogalmam sincs, mennyi mese van még az öregben. Duruzsol, én írom. Arra pedig kíváncsi vagyok, hány olvasó marad hűséges az utolsó részig.

Isten tartson meg mindenkit jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Szaszati válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Szaszati
tag

No adjon Isten jó egészséget!

Hogy immáron megint csak sárbatiport közhelyekkel éljek, kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel mondom, hogy Isten hozta a következő történetet. Kedvenc öreg parasztom ismét nagyot alkotott, talán az eddigi legjobb mesét sikerült Vakegérke bátyánk fülébe súgnia.

A tisztölendő úr pediglen igencsak jó embernek tűnik, úgy vélem, hogy egy korsó bor után is igazságos marad az aki amúgy is az, nagyon eltalált a figura, igazán emberinek mutatja be a papot. Szerintem szó sincs itt sárbatiprásról, sokkal inkább emberközelinek mutatásról.

No szóval csak ilyen módon az eljövendőkben is, és csakis jó egészségben találja meg mindenki a meséket. Tisztelettel.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#7) Vakegérke válasza Szaszati (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Adjon Isten néked is.

Nagyon jól látod, de benne van a történetben is:
"...ő is csak ember, és ha pap is, ne őtet tisztőjje senki, hanem Istent."

Ha elgondolkodom, kalandos életem van. Forgolódtam papi körökben is. Volt padtársam is pap, és személyes ismerősöm volt Kozma atya is, aki a magyarországi Máltai Szeretetszolgálat vezetője.

Legyen bár pápa, ember tudjon maradni.
Jó példa rá II. János Pál pápa, eredeti nevén Karol Józef Wojtyła. Képes volt arra is, hogy népdalt énekeljen a tömegnek, mit sem törődve azzal, hogy mit szólnak hozzá a kényeskedő, tekintély elvű egyháziak.
Megemlíthetem Kalkuttai Teréz anyát is. Ebből a madárcsontú, picinyke nőből sugárzott a szeretet. Nem a cafrang volt számára a fontos, hanem az emberek.

Az igazi vezető -legyen egyházi, vagy polgári- emberből van. Önmagáért tisztelik, szeretik a hívők, a tömeg.
Az én papom is ilyen. Fene se tudja honnan jött, de otthonra lelt a falumban. Már új ruházata is van, az asszonyok varrtak neki. Természetesen ezt is el fogom mesélni. Városi szemmel nézve röhejes, de ő büszkén hordja, mert szeretettel készült, ő pedig szereti a falut, lakóit, a szamaramat, még ezt a megátalkodott baktert is. Emberből van.

Aki megkritizálta írásom jószándékúságát, csak a reverenda besározását vette észre, a benne lévő emberre oda sem figyelt. Csakhogy a világ bármely papja leveszi gyönyörű miseruháját, ugyan olyan pőre Isten teremtménye, mint egy ágyékkötőjét letevő bantu.

Jöhet a kritika, semmi gond. De jobban örültem volna, ha itt olvasható. Akkor talán mások is kifejtik véleményüket, és ha sok a felháborodás, akkor kész lettem volna akár átírni a mesét. Nem a megbotránkoztatás a célom. Szórakoztatni szeretnék.

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Játékos


Játékos
addikt

Semmivel ne foglalkozz, pláne a rosszindulatú majmokkal. Nagyon jó olvasni az öreg meséit! Ritkán érzem magam ilyen jól mostanság, mint a mesék alatt! Én is sokáig éltem falun, és sajnálom, hogy a mai világnak semmi köze nincs az emberséghez! Azt sem tudják az emberek, hogy a lépcsőházban szomszéddal, vagy idegennel mennek szembe...
Áá, nem is panaszkodok!
Tisztelet Neked! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

Gratula a Tisztölendőhöz !
Egy olyan tagja a társadalomnak, amely roszat nem taníthat(na) és ez a pap nem is fog ! Minegy, hogy milyen,mit csinált, a tettei számítanak, mint a történet többi szereplőinek is.
Lehet, hogy butának állítod be őket, de megvan a magukhoz való eszük, amivel az életben tudnak boldogulni, és ez a lényeg.

Várom a következő részt, egy piciny napsugár mindenegyes történet ebben a szürke világban.

Így tovább.
Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új hozzászólásokat.

Mindenki véleménye fontos. Aki priviben kritizált, az sem akarhatott rosszat. Súgott, és nem hangosan mondta véleményét. Felfoghatom úgy is, hogy nem akart égetni mások előtt.

Őszintén örülök, ha pár percig sikerül elvarázsolnom titeket. Élni kell a meséket, és ha sikerül, akár még a bakter lába szagát is érezhetitek, bár ezt nem kívánom senkinek.

Isten tartson meg minden igaz embert jó egészségben. A gazembereket meg áldja meg a tisztölendő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Játékos válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Játékos
addikt

Riszpekt tesvér, riszpekt!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12) saja


saja
tag

Ezek nagyon jó mesék!!! :D :C

Kár, hogy csak idén ősszel kezdtem el őket olvasni (kommentekkel együtt, azokból is találtam hasznos következtetéseket, sőt, történet részleteket is). A légy a bakter szája szélin engem is megnevettetett, már az elején.

Sok-sok ember tanulhatna az ilyen történetekből és hozzá fűzött szavakból, amiket te mesélsz. Ezt pedig nem azért írom, hogy dícsérjelek, hanem egyszerűen korrektül bánsz az olvasó közönséggel, ezen felül az ilyen olvasmányoknak felbecsülhetetlen az értékük.
Nincs szervergép ami igazán megérdemelné eme bitek, bájtok sűrűjének tárolását.

keep calm and code erlang

(#13) Vakegérke válasza saja (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Édös barátom, örömmel tőti el szívem, hogy óvastad mesém.

Nem értek én ijjen nagy szavakbul, mint felbecsülhetetlen, de az láccik, hogy szívesen ülnél le mellém a kocsmába, osztán még a bakter lába szagát is elviselnéd férfi móggyára.

Isten tarcson meg jó egésségben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.