Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Optimizmus

Hozzászólások

(#15) commanDOS


commanDOS
senior tag

Vegyes érzelmeim vannak a pesszimista emberekkel kapcsolatban.
Egyrészt próbatétel, hogy valóban képes vagyok-e pozitívan szemlélni a világot és az engem érő problémákat/megoldásra váró feladatokat. Néha eleresztem a fülem mellett a mondandójukat, néha derülök magamban egyet, ahogy hozza a helyzet.
Lehet ez önzőség, de túljutottam már azon, hogy bárkit a saját butasága miatt sajnáljak vagy próbáljak rajta változtatni. Fontosabb számomra, hogy ne idegesítsem magam olyan dolgokon, amikre nincs ráhatásom. Ez afféle mediterrán országok lakóira jellemző életszemlélet.
A másik dolog kellemetlenebb. Az ilyen pesszimista, sokszor rosszindulatú emberek, olyanok, mint az energiavámpírok. Az állandó kesergésükkel, a negatív gondolataikkal,
azzal a hozzáállásukkal, hogy mindig mindenkiben csak a hibáikat láthatják meg gyakorlatilag megmérgezik az embert. Én hiszem, hogy a mindenkori lelkiállapotunk vagy a gondolataink, a kimondott szavak felelősek lehetnek hosszútávon az egészségünkért.
Ráadásul ha már ide születtünk, erre a bolygóra, akkor ezt az időt, amit úgy is itt töltünk
próbáljuk meg kellemessé tenni. A minket ért hatásokra nincs közvetlen ráhatásunk, de a hozzáállás és annak megváltoztatása a sajátunk. Éljünk vele.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Optimizmus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.