Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <NewL>


<NewL>
addikt

a safari pont jó,amúgyis ebben sem lenne flash - ezzel se lehetne smarvillezni:DDD

viszont annyival jobb lenne ,hogy kevesebb adatforgalmat generálna

a firefoxot sem engedték ezt sem fogják

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#2) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Ez addíg ugyanannyit ér, mint a többi ilyen fullbrowser meg egyéb extra próbálkozás...semmit, hiába van nagyobb neve mint a többinek, megy a levesbe ez is.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#3) erdoke válasza <NewL> (#1) üzenetére


erdoke
titán

Azért a füles böngészés, és az asztali böngészővel a weben át szinkronizált gyorshívó és kedvencek mintha nem lenne meg a Safariban...

A legjobb aláírás a héten

(#4) <NewL> válasza erdoke (#3) üzenetére


<NewL>
addikt

a kéne még ,hogy fülek legyenek mindig és még kisebb felületen tudjak netezni:)
ez a lapozás miért nem jó?

én ezeket nem szoktam használni,gépen és iPhoneon is csak könyvjelzőket használok

egyébként jól írják,megy ez is a levesbe. van egy rakás ingyenes böngésző az AppStoreban,van olyan is ami nekem kellett ,hogy ne lássam az alsó ikonsort meg felül az oldal betöltődését. teljes képernyőt tudnék vele netezni,de 3 nap után nem is használtam,a Safarit szeretem így ahogy van. (még már gépen is^^)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#5) erdoke válasza <NewL> (#4) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ne vitatkozz úgy, hogy még sose próbáltad... A füleknek semmi köze a látható felülethez, teljes képernyős módnál csak egy átltszó gomb van lent, ami előhívja a menüt, és ott tudsz fület váltani.
Asztali gépen tipikusan 10-15 füllel böngészek, míg PDA-n csak 3-4-et használok, de ha nem lennének, megütne a guta.

A legjobb aláírás a héten

(#7) <NewL> válasza erdoke (#5) üzenetére


<NewL>
addikt

bocs,tényleg igazad van,nem próbáltam.nem tudtam elküldeni a szerkesztést.
Dia1-el annyira sokat nem neteztem ,Nokiákon netezgettem az ujabb opera minivel,azzal jött a több lapos böngészés feature.de egy E71-en teljesen más a böngészés mint egy érintőkijelzős telefonon.
de akkor is minek a Safari mellé egy opera mini,(annyival lenne jobb ,hogy kevesebb forgalmat generál) de van nekünk több lapos netezés. jól is néz ki,meg gyors is

engem nem zavar, hogy jön,jöjjön

ha az AppStore nem engedi majd a Cydiában ellessz
egyébként sem vagyok fanatikus,sem gép sem telefon terén,én csak használom. a w7-et sem utálom.

[ Módosította: bolondember ]

There's an app for that

(#8) kaller1 válasza <NewL> (#4) üzenetére


kaller1
veterán

Azért van még bőven olyan hely az országban, ahol nincs 3G lefedettség, és azért nem mindegy, hogy mennyit kell várni egy oldal betöltésére GPRS alatt... ;)

.::> <::.

(#9) erdoke válasza kaller1 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Főleg ha Voda júzer vagy, ahol az EDGE-ről és a kisvárosi 3G-ről nem nagyon hallottak...
Ismerek olyan kétezres falut, ahol a T-Mobile-nak HSDPA lefedettsége van, pedig nem is kiemelt üdülő övezet.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10) kaller1 válasza erdoke (#9) üzenetére


kaller1
veterán

Pontosan. Szóval van létjogosultsága a dolognak, jöjjön csak. :)

.::> <::.

(#11) David75


David75
őstag

Egy próbát megér.Mondjuk akik már több mint egy éve safariznak iphonon azoknak ugyis zavaró lesz.Mondjuk mobilon kívűl véletlenűl se használnék safari-t.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#12) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Én azt szerettem Opera Miniben, hogy a visszalépésnél nem tölti be újra az oldalt, és tényleg elég gyors.
.
Amúgy van pár ingyenes/fizetős böngésző Appstoreban, nem tudom, hogy miért ne engednék pont ezt?
Safari meg tényleg jó mobilon böngészni, ellenben 5800 gyári böngészőjével, vagy akár Opera minivel. Winmo-t rágen használtam utoljára, arról keveset tudok.

(#13) joey04 válasza erdoke (#3) üzenetére


joey04
titán

Füles böngészés? Lehet félreértek valamit, de a Safariban egyszerre 8 oldal lehet megnyitva... nem erre gondoltál? Én is 3-4 fület használok. ha nem, akkor én használtam eddig rosszul a füles böngészés fogalmát. A könyvjelzőket is minden szinkronizálásnál összefésüli az itunes a gépen lévő böngészővel. Igaz nem weben át, de erre soha nem is volt igényem.

De kell az OM, de nem az ilyenek miatt. Egy oka van: ahol nincs 3G, ott jóval gyorsabb lesz. Én ezért várom régóta

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) geri|


geri|
aktív tag

Nekem tökéletesen megfelel a safari. Ha jól emlékszem még a mobilarénás cikkben is dícsérték!

LiveStrong

(#15) Karma válasza erdoke (#5) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem ne magyarázz a Safariról, ha még sose próbáltad.

“All nothings are not equal.”

(#16) D@niel válasza joey04 (#13) üzenetére


D@niel
addikt

Nekem is jó lesz mert hétvégén amikor otthon vagyok falu vidéken ott ismeretlen fogalom a 3G :D

Amúgy még annyit, hogy nem tudom ki mennyire szokott netezni 3G-n út közben, én gyakran szoktam, de néha-néha akadozik a kapcsolat. Talán erre fel is jó lesz az OM.
Ha elfogadja az Apple, kb. mikorra várható az érkezése?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) <NewL> válasza D@niel (#16) üzenetére


<NewL>
addikt

2010 – Mobile World Congress (2010 02.15-18 Barcelona) keretében mutatják be az Opera Mini iPhone-ra való portolását. onnan már nem sok idő ha elfogadják

There's an app for that

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

felesleges...

(#19) joey04 válasza hemaka (#18) üzenetére


joey04
titán

a te véleményed nem számít, hülye elfogult apple fan vagy, mert nem utálsz mindent zsigerből ami Apple, ahogy azt moonman teszi ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) LA_COSTE válasza zsolidodd (#12) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Jó az WinMon is, én a Nefront browser használom még mellette. Az is jó progi.

(#21) hemaka válasza joey04 (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

LOL :D

Safari mellé nem látom értelmét, főleg úgy, hogy az Apple az appstore-ba úgyse teszi fel, max cydiából lehet feltenni. :U
De majd megtudjuk :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Jadro


Jadro
veterán

Az adatforgalom miatt lenne értelme, de ugye nehéz lesz ezt megnyitni a jól működő Safari mellett. Ott áll a júzer és gondolkodik hogy most melyikkel nézze meg az adott oldalt. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23) plus44


plus44
veterán

2 kiváló böngésző egy helyen? Sok a jóból...:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#24) <NewL> válasza plus44 (#23) üzenetére


<NewL>
addikt

csak 1 maradhat :D

There's an app for that

(#25) rakenroll válasza erdoke (#3) üzenetére


rakenroll
csendes tag

Nemtommi neked a gyorshivo meg kedvencek, de ha jol forditalak, akkor bookmarkokat realtime syncel a Safari, es 8 oldalt tudsz egyszerre nyitvatartani.
http://www.apple.com/iphone/iphone-3gs/safari.html

(#26) erdoke válasza Karma (#15) üzenetére


erdoke
titán

"a füles böngészés, és az asztali böngészővel a weben át szinkronizált gyorshívó és kedvencek mintha nem lenne meg a Safariban"

Ennyit írtam a Safariról. Ha közben belekerültek a fentiek, akkor bocs, amikor utoljára próbálgattam 3GS-t, még nem voltak benne. Amire válaszoltál, abban éppen egy szót se magyaráztam a Safariról...

(#25) rakenroll
Mivel syncel a Safari, és hogyan tudsz a lapok között váltani?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27) zsolidodd válasza erdoke (#26) üzenetére


zsolidodd
senior tag

ITunesban lehet beállítani a bookmark syncet.
Váltás: jobb alsó sarokba klikk, megjelennek az oldalak előnézetei, és ujjhúzással tudod megnázni, majd kiválasztani őket.

(#28) Karma válasza erdoke (#26) üzenetére


Karma
félisten

Van egy gomb jobb alul, ha ráböksz, akkor az aktuálisan nyitva lévő oldalak közül választhatsz. Ez echte ugyanaz, mint amit az Opera csinál.

A gyorshívó egyéni preferencia dolga, másoknak ott vannak a könyvjelzők erre.

Weben át szinkronizálásról tényleg nem tudok, de ez csak 1 a háromból.

“All nothings are not equal.”

(#29) Depression


Depression
veterán

Nem vagyok szakértő, de azt mindenki vegye figyelembe, hogy én szinte csak mobilon netezek, minivel, és havi 100MB-os csomagom elég hozzá. A szifon megvételében ez az egyetlen akadály van. Mert míg a minivel eg pH!-s oldal kb. 20kB, addig más böngészővel ez elérheti az 500-at is.
Mi itt Magyarországban élünk, nekünk nem tartozik egy alapcsomagba a korlátlan net.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) puttputt


puttputt
őstag

Ilyen kategóriájú készülékekre azért lehetne (van?) már jobb is, nem? ;] :))
(J2ME-nél még hagyján... Ott örvendetes, hogy van, ez is. :) )
Mikor Fujitsu Siemens-féle T830-ast teszteltem, ott is elég sok böngészőt...
Azon még az Explorer sem volt kellemetlen. Pláne a Thunderbird.
Vagy a már említett Safari..., bár az nekem annyira nem.
Igaz, legalább nem "komplikál túl".

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#31) erdoke válasza Karma (#28) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem lassabb, mint a fülek behívása, akkor ezt tényleg kihúzhatjuk. A gyorshívó viszont sokkal gyorsabb, mint a könyvjelzők között bogarászni, és az is baromi kényelmes, hogy ugyanazok a gyorshívóim és könyvjelzőim vannak, ami az asztali gépen és a laptopon.

A legjobb aláírás a héten

(#32) joey04 válasza Karma (#28) üzenetére


joey04
titán

Van egy gomb jobb alul, ha ráböksz, akkor az aktuálisan nyitva lévő oldalak közül választhatsz.
arról nem is beszélve, hogy ez már a kezdetek kezdetén a 2G-ben is így volt...

másoknak ott vannak a könyvjelzők erre.
pontosan. iphone előtt én is opera használó voltam természetesen, mivel ez az egy értékelhető böngésző volt (mostanra javult a helyzet, az android megjelenésével), de gyorshívókat akkor sem használtam, meg se néztem benne van-e. Mondjuk az asztali opera is fent van a gépen, de csak annyira, hogy ha jön új verzió akkor ránézzek, aztán menekülök vissza a Firefoxba. De akkor már inkább Chrome, vagy Safari asztali. Mondjuk az IE-nél jobb az igaz

#29: ugyan nem korlátlan, de a direkt iphone csomagok esetében minimum 1GB benne van, nekem a középső van, amiben 2 GB-ot kapok, de még az én extrém sok mobilnetezesémmel is bőőőven elég, úgy, hogy a böngészésen kívül ezer más alkalmazás is használja a netet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Depression válasza joey04 (#32) üzenetére


Depression
veterán

Nekem nincs pénzem iphone csomagra. Nem tartozom azok közé, akik gond nélkül fizetnek havonta kb. 10k-et csak a mobilszámlára. (sőt, szerintem a nálam jobban állók is 2x meggondolják) Nekem nem mindegy, hogy 3k-et vagy 7/10k-et fizetek. És ez csak az opera mini-n műlik. Ugye azért érzed egy apró böngésző létjogosultságát.
Szerk: És ez eddig minden mobil vs. iPhone-ra érvényes. Mert maga a telefon tetszik, vennék is, de nem csak a mobilok közti pénzt kellene összegűjtenem, hanem éveken keresztül kellene magam elkötelezni egy méregdrága cdomag mellett. (nem az ikonra gondolok, hanem arra, hogy ha a jelenlegi szokásaimat fenn szeretném tartani, akkor bizony ezzel a telefonnal megdupláznám a számlámat.)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#34) joey04 válasza Depression (#33) üzenetére


joey04
titán

1. t-nél veheted akkor más csomaggal, mobilnettel. ahol 4k 3GB pl
2. az ikon200 5k, és abban lévő 1GB is a legtöbb embernek elég.
3. hülyeség úgy iphonet venni, és netezni rajta, hogy nem a jóval kényelmesebb Safarit használod rajta. Akkor vegyél más, olcsóbb modellt, amin szintén megy a OM

ezek ellenére kellene a OM, de mint írtam nem ezek miatt, hanem a 3G lefedettség nélküli helyekre, ha nincs ló jó a szamár is alapon.

szerk: az árakról meg: az ferdítés, hogy méregdrága telefon+ méregdrága csomagot kell fizetned. Ikon400 csomagban anno 30k volt az iphone 3g. az azért nem olyan drága. Ha abból indulunk ki, hogy drágán veszed a készüléket, akkor kérhetsz mellé jóval olcsóbb csomagot, pl a már említett 3 gigásat. Ha meg abból indulunk ki, hogy túl drága a csomag, akkor viszont a telefon olcsó mellette.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Depression válasza joey04 (#34) üzenetére


Depression
veterán

Félreérted. Amit minivel elolvasok, azt safarival még nem is látnád.
Mobilnettel nem telefonálhatok, a másik már megint 2k-rel drágább.
De eleve nem is tudhatod a mini működését az iPhone-on, hisz azt még senki sem látta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#37) joey04 válasza Depression (#35) üzenetére


joey04
titán

a 3. pont továbbra is él. egyébként abban egyetértünk, hogy kell csak a miért a vita

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Depression válasza joey04 (#37) üzenetére


Depression
veterán

Nincs vita. Otthon wifi-n keresztül lehet én is átszoknék safarira (nem tudom), de útközben ez a korlátozás az egyetlen kizáró oka nálam az iphone-nak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) erdoke válasza joey04 (#32) üzenetére


erdoke
titán

Ott már elég nagy gondok vannak, ha asztalin valaki Operától bugrókához menekül. :DDD
Egyébként a Speed Dial csak most kerül bele a mobil Operákba, korábban hiába is kerested volna.
Mellesleg az új Opera gyorsabb, mint a Chrome. ;)
Nade asztali böngésző háborút ne itt indítsunk, a mobil pedig még csak most kezdődik, ahogy sorra jön majd ki a Flash-képes Opera Mobile 10, Fennec, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#40) attisx válasza erdoke (#39) üzenetére


attisx
addikt

"Egyébként a Speed Dial csak most kerül bele a mobil Operákba, korábban hiába is kerested volna."

Khm... A Miniben már 4.0 óta van Speed Dial. Csak nem az 5-ös verzióval bevezetett grafikus-rácsos kivitelben, hanem egyszerű listásan... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#41) joey04 válasza erdoke (#39) üzenetére


joey04
titán

Jó, ne indítsunk böngészőháborút, de a számok alapján (roppant alacsony az asztali opera használók száma) nem sok embernek hozna pluszt az operával való keresztbe-kasul szinkronizálás.
Az asztali operát meg sose tudtam megszokni, tényleg csak akkor használnám, ha az IE lenne az egyetlen megoldás helyette. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) sekli válasza joey04 (#41) üzenetére


sekli
addikt

elvben megoldható, hogy szinkronizálod a böngészőt, amit használsz egy opera@usb-vel, azt meg a telefonoddal, nekem több ezer könyvjelzőm van...

(#43) joey04 válasza sekli (#42) üzenetére


joey04
titán

hát mivel én gépen Firefox-Safari kombót használok, nem kell semmit varázsolgatnom, minden szinkronizálásnál frissülnek a könyvjelzők... És mivel itthon csak gépről töltöm a telefont ez a szinkronizálás minden nap bekövetkezik. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) rakenroll válasza erdoke (#26) üzenetére


rakenroll
csendes tag

Ezek mindig is benne voltak, valamit nem jol probalgattal.

gyk. a pottyok alul a nyitott oldalakat jelkepezik :D
A lapok kozott jobbra ballra scrollozassal tudsz valtani.

A "gyorshivo"-rol meg mindig fogalmam sincs, de ha nem akarsz a bookmarkok kozott turni, akkor ki tudod tenni barmeik oldal linkjet egy ikonba a springboardra:

A Safari a MobileMe-vel syncel az osszes geped kozott mar vagy 7 eve, de lehet hogy tobb (regebben .mac, azelott meg iTools volt a neve).

[ Szerkesztve ]

(#45) Depression válasza rakenroll (#44) üzenetére


Depression
veterán

Gyorshívót egy bill-el rendelkező telefonon számokhoz lehet rendelni. Azaz nem kemm menübe lépni, kilépni, semmi, csak *+szám, és már tölti is.
További előnye még a mini-nek, hogy beállítható rajta a mobil nézet (nálam alapból ez megy), mely nem csak a szöveget tördeli a képernyő méretére, hanem a képeket is ahhoz igazítja. Igy nem kell oldalra görgetni, csak le/fel. Illetve a képek minőségét is ke lehet választani (minőség, vagy inkább kis méret) Ez óriási előny, és kényelmesség. Ezt lehetetlen megvalósítani mobilon, ehhez kell egy (pár) hatalmas szerverpark is a háttérbe, amik ezeket még betöltés előtt elvégzik.
És még wifi-s kapcsolatnál is jelentősen felgyorsul az oldalak betöltése.
Ami nekem viszont nagyon hiánzik a touchscreenes böngészőből (mini 5), azok a funkció gombok. (oldal eleje/linkelt hely (pl. utolsó hsz.)/oldal vége, beállítások.), ill. pontosan egy oldal lapozása.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) rakenroll válasza Depression (#45) üzenetére


rakenroll
csendes tag

Az oldal aljara ugras a Safarinak is nagy hianyossaga...

(#47) attisx válasza rakenroll (#44) üzenetére


attisx
addikt

Opera Gyorshívó (homescreen):

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#48) rakenroll válasza attisx (#47) üzenetére


rakenroll
csendes tag

Koszi, igy mar ertem!

(#49) <NewL> válasza attisx (#47) üzenetére


<NewL>
addikt

nem bánnám ha a mobilos Safari az iPhone 4.0-nál már ilyen bookmarks-t kapna

There's an app for that

(#50) joey04 válasza rakenroll (#46) üzenetére


joey04
titán

[link]
miután ezt megcsináltad, 2 kattintás. :)
és se JB se semmi nem kell hozzá. nálam pont ez az iphone talán legnagyobb előnye (hiába apróság), sehol máshol nem oldották még meg. és nem is nagyon térnek rá ki még tesztekben sem, pedig nekem ez baromi fontos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.