Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BERGAB


BERGAB
újonc

Na, végre jó árak lesznek.

(#2) koko52


koko52
veterán

1*16-ot senkinek nem ajánlanék se Intel de főleg Ryzen mellé. Az árak mélyponton, csak drágább lesz és ha lesz egyáltalán ugyan olyan. A cl18 szintén gyengusz.
Aegis Best Buy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Ezek a VGA árak sose akarnak csökkenni.... egy 100-ast elkérni egy középkategóriás kártyáért... ami alattuk van az meg nokedli...

Papa

(#4) solfilo


solfilo
veterán

HP gépnél kis elírás: "A felszereltségben egy Ryzen 3 2200U processzor található, a hozzá passzoló Vega 8 grafikával, ami önmagában még nem túl erős"

2200U - 3CU
2300U - 6CU
2500U - 8CU
2700U - 10CU

mod: ja látom a bolt honlapján írják rosszul. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) fuwiradis válasza koko52 (#2) üzenetére


fuwiradis
tag

en egy integralt vgas, ryzen apu-t szeretnek majd desktopra, ekkor erdemes meg varni? (2200G, 2500G ha jol emlekszem) vagy ha innen mar csak felfele mennek majd a memoriak, akkor inkabb most, mint varni?

mas: jo lenne valami vezetekmentes fulhallgato, egyet mutat is a cikk, nem tudom annal van-e jobb valasztas. inkabb csak nyarra kellene mert a vezetek nelkuli fejesemben megdoglok, amikor legszivesebben meg a bort is levedlenem magamrol, mint valami kigyo..

(#6) koko52 válasza fuwiradis (#5) üzenetére


koko52
veterán

Egy ideje stagnál itt az alján. Őszre jön a suli tuti drágább lesz. APU mellé szigorúan kitet vegyél!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) qad válasza koko52 (#6) üzenetére


qad
senior tag

Végre lement a ramok ára. Az 1650Ti ára meg sem mozdult a bejelentése óta. Pont asz Msi ventus volt ami akkor a legolcsóbb volt és dual ventilátoros.

(#8) Akula


Akula
őstag

dehogy olvadnak.
a noti árak ezen a szinten vannak már egy ideje az árukereső.hu-n

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) Csapoati válasza A_Papa (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy egy 65 ezres RX580-nal is sima 60 fps van a legtöbb új játékban is maxos beállításokkal. A 1660 Ti meg jó 30%-kal erősebb az RX580-nál.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Devilstudio


Devilstudio
tag

MSI x99s Gaming 7 és egy i7 5820k mellé mennyi és milyen ramot ajánlanátok?
Videószerkesztésre és játékokhoz egyaránt használom a gépet.

:R

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#11) koko52 válasza Devilstudio (#10) üzenetére


koko52
veterán

Ne itt, van topikja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12) tibaimp válasza A_Papa (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos ez így van!

MÁS: erősen gondolkodom, hogy most kellene ram-ot bővíteni. Nem mintha 16GB nem lenne elég ma főleg játékra, de na :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) pomorski válasza BERGAB (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Nagyjából.

(#14) Noukoum válasza qad (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Már régen lement, csak itt nem nagyon volt említve.

Hiába jók az SSD és memória árak, ha cserébe a vga-k ára még mindig az egekben. Így ugyan úgy drága lesz a végeredmény ha valaki új gépet épít.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Bogyó bá' válasza koko52 (#2) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a múlt nyár végén vettem ugyanilyen G.Skill kitet - majdnem 50 ezer forintért. Sírni tudnék.... :O
(Egyébként a termék kitűnő, 2666 Mhz CL14-en hiba nélkül teszi a dolgát egy i5 8400 mellett.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16) ripla


ripla
őstag

Ezek a videokártya és memória árak nagyjából a duplája annak, amennyit amúgy fajlagosan érnek.
A maga idejében hasonló kategóriájú alkatrészeket pont így vettem, középkategóriás videókártya 64.000 huf, 8g ram 9000 huf.

(#17) Csandi válasza ripla (#16) üzenetére


Csandi
őstag

Csak a "maga idejében" évente lehetett újitani a videokártyát a mostani középkateg meg 3 évig fixen kiszolgál.

(#18) Cs1csó válasza Csandi (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

5 évig.Ha valaki nem az "ultra" "144Hz" és "4K" szavak bűvöletében él: FHD, 60Hz, magas-közepes beállítások és a világ végéig elvisznek pl. egy GTX 970-es szintű kártyák.

(#19) Krend válasza Csapoati (#9) üzenetére


Krend
csendes tag

Itt csak az a bibi, hogy vega56 már kapható annál is olcsóbban, ami méginkább erősebb, bár az is inkább 80-85ért lenne reális

R5 2600x, R9 290

(#20) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Audictus Adrenalin Silver 5 órás üzemidő? Hát az én Meizu EP52-öm bír 8-10 órát és ugyan ennyiért kapni.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#21) cigam


cigam
félisten

a bluetooth kapcsolat amúgy sem működik vízben annyira

Miért is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22) Pete55555 válasza Krend (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondjuk akkor sem vennék a 1660Ti helyett egy 2x annyit fogyasztó VGA-t. Igaz erősebb 10-15%-al, de nem mindenhol, cserébe befűti a lakást, ami ígynyáron nem hiányzik.

...Szeretem leracsniztatni...

(#23) Noukoum válasza Pete55555 (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

De télen legalább garantáltan nem fázol:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Cs1csó válasza Pete55555 (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 nevetséges egy 2x annyit fogyasztó VGA-val összehasonlítani valamit.

+ pl. egy ilyen megoldást kiváltani akár egymás fölé szerelni két ilyet:

Ez akár 4 ilyen monitort is kivált.

[ Szerkesztve ]

(#25) #22743424 válasza qad (#7) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mármint az 1660 Ti ára. Már azt hittem hirtelen, hogy megjelent az 1650Ti de csak elírtad. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) qad válasza #22743424 (#25) üzenetére


qad
senior tag

Igen, jogos, elírtam. Az 1660 Ti -ra gondoltam, köszönöm a javítást.

(#27) Csandi válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Csandi
őstag

Mondjuk a 144hz az nem egy szó bűvölete, kétségtelenül JOBB rajta játszani (meg úgy bármit csinálni kb). Én mondjuk 240-re váltottam már ami nem volt akkora ugrás mint 60ról a 144, de 144 alatt ma már nincs játék véleményem szerint, egyszerűen túl jó :)

(#28) Cs1csó válasza Csandi (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R talán erősen fogalmaztam de aki nem fél kompromisszumokat kötni az sokáig el tud lenni egy konfiggal.

A FHD 60Hz nem rossz opció, a konzol sem tud mindig ennyit.

(#29) HUfantom


HUfantom
őstag

Én nem értem azon árakat, hogy a DD4es ramok legalja olvad, mert lassan eladhatatlan.
Ryzenhez már 3200 vagy az újhoz 3600-3733assal felfelé szépen skálázódnak...

Ennek tükrében milyen jó, hogy a 2666 és a 3000 ment le :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#30) Dragon3000 válasza HUfantom (#29) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden ram ára lejjebb ment, 16GB kit 3200-as cl16-os hyperx fél éve közel 50e volt, most 30 körül kapható, és feljebb lépve is ugyanígy csökkentek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chaser


Chaser
titán

ikább' azt írjátok, mért 3 év gart adnak a gskillre mindenhol, 1,5-2 hónapja vettem 5 év garral, most sehol nem találok, se 8-ast, se 16-ost

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) M@cika válasza koko52 (#2) üzenetére


M@cika
őstag

Légyszi ne rémisztgess, hogy nem esnek tovább a memória árak, mert még rájuk férne jócskán. Mondjuk 2x8 giga 18k vagy 2x16 GB 35k. Nem sürgős, mondjuk, ha jövő ilyenkor lenne ennyi amit írtam akkor bővítenék. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#33) Noukoum válasza M@cika (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem az is elég ha a nagy mhz-es ramok olcsóbbak lesznek ugyanis az kell a ryzenhez:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Cserélném lassan az intel i7-5600u +GT 840M grafikával szerelt laposomat, de a mostani felhozatal még nem elég meggyőző... Alighanem várok még egy generációt (AMD 7nm/intel 10nm).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Cs1csó válasza t72killer (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom mikor fog notebook fronton is alkotni valamit az AMD.

(#36) Noukoum válasza t72killer (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért szerintem egy i5 8250u+mx250 kombó fejlődés lenne. Persze kinek mi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) Aprósólyom válasza cigam (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A mikrohullámokat különböző mértékben nyelik el az anyagok. A víz ebben nagyon jó. Ezért is használunk mikrosütőt, ami víz melegítésére elég hatékony. A Bt- nek közel azonos frekvenciája van a sütővel, ergo a Bt. nagyon rosszul terjed a vízben.

Jevons paradox

(#38) cigam válasza Aprósólyom (#37) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a kiigazítást, de eszembe nem jutott a búvárkodás. A "vízben" kitételt én úgy értettem, hogy tulaj van a vízben, nem az eszköz. pl. a strandon/otthon/medencében pancsolás közben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39) Dragon3000 válasza Cs1csó (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem az amd-nek kell, mert van értelmes megoldása, de a gyártók még mindig mindenbe intelt raknak.

(#40) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Szép lassan elfogadható áron lesznek

(#41) t72killer válasza Noukoum (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abban reménykedem, hogy a következő generációban már vékony, 8+óra valós üzemidejű laposban is értelmesen megoldható lesz a 4mag - ez ma még erősen határeset.

#35: A 3500U/2700U annyira nem rossz cucc azért, viszont durván kell fizetni akksiidőben az erősebb grafikáért:(. Talán a 7 nanós sorozat már hozza az elvárhatót, de lehet igazad van és az AMD grafika IDLE wattzabálása tönkrevágja az egészet:(((

#39: akad azért pár Ryzenes lapos, de akinek a mobilitás (üzemidő!) is fontos, azoknak nem opció. Ráadásul nemigazán olcsóbbak az inteles cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Dragon3000 válasza t72killer (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy a gyártók direkt szart csinálnak, azzal nem tud mit tenni az amd, mert van jó megoldása, de azt nem használják.

(#43) t72killer válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok 100%-ban biztos benne, hogy pl egy Thinkpad T495 szándékosan el lenne b.va, azt viszont tudom, hogy az AMD képtelen energiatakarékos GPU-kat csinálni, pláne amikor a grafikus egység idle fogyasztásáról van szó. Az akksiidő főleg ettől függ, ergo amíg nem hoznak ki olyan idle fogyasztású IGP-t, mint az intel, addig mobil gépbe nem lesznek jó megoldás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) SEB111


SEB111
csendes tag

Kezdenek alakulni az árak :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#45) t72killer válasza t72killer (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#46) solfilo válasza t72killer (#45) üzenetére


solfilo
veterán

nem olvastam el, de cím alapján fordított eredmény is akad.

AMD strikes back: Ryzen 5 3500U in the ThinkPad E495 much faster than the Core i5-8265U in the ThinkPad E490

solfilo

(#47) t72killer válasza solfilo (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak az utóbbiról kiderül, hogy magasabb fogyasztással sikerült a jobb eredményt elérni. Valszleg kell még pár teszt, amihez jó lenne pár minőségi AMD-s lapos a tesztelőknek.

Amúgy elsősorban már nem is a teljesítmény a bajom a Ryzenekkel, hanem az akksiidő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) solfilo válasza t72killer (#47) üzenetére


solfilo
veterán

Kíváncsi lennék, mi az oka ennek, meg hogy mennyire foglalkoznak vele, ha a második eresztésre (3xxxU) sem jöttek fel ebben a konkurencia mellé.

solfilo

(#49) t72killer válasza solfilo (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fő gyanúsítottam az IGP idle fogyasztása, ami évtizedes probléma az AMD-nél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) solfilo válasza t72killer (#49) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt sejtettem, arra lennék kíváncsi, hogy idle miért eszik többet, mint a többiek. :)

Desktopon kb pariban vannak idle, fura hogy alacsonyabb TDP-nél lemaradnak.

[link]

De nyilván erre nem mi fogunk rájönni. 7nm biztos lendít majd valamit. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.