Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Martzi


Martzi
csendes tag

Ezzel már a Lenovo is próbálkozott az X1 carbonnál több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel.... kíváncsi vagyok így, hogy Apple, milyen lesz a visszhangja a dolognak

(#2) kleinguru válasza Martzi (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Az Applenek megvan az az előnye, hogy a software és a hardware fejlesztés is a saját kezében van.

Ezzel együtt, én a dedikált gombokat szeretem. Kár a funkció billentyűkért.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) r4z


r4z
nagyúr

Ha ez ilyen lesz, inkább maradok a 2015-ös Promnál. Nem hoz lázba.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

En egyszeru ember vagyok. Ha filmnezes kozben tudja mutatni a csikot, hogy hol tart a lejatszas, engem kilora megvettek.

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

Konkretan azert kattintottam csak a cikkre, mert nem ertettem a focimet:
"MacBook kijelzos gombokkal"

(#6) SMartin-HU válasza Martzi (#1) üzenetére


SMartin-HU
tag

Mondhatnánk azt is, hogy egyszerűen nem szerették a felhasználók.

Vissza is kerültek a dedikált gombok.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#8) SMartin-HU válasza #32839680 (#7) üzenetére


SMartin-HU
tag

Ez tény.

Kíváncsi vagyok, hogy fogják tálalni a spanyolviaszt.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#9) M@trixfan válasza #32839680 (#7) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ilyen soha nem volt, csak sokan szeretnék ezt hinni. Mindig ott van mögötte valamilyen hardveres különbség, vagy felhasználásbeli különbség. Aki huzamosabb ideig használja ténylegesen a cég termékeit és nem csak közvetett "megmondásokból" értesül az pont érti mire gondolok. A MacBooknál sincs másképp, az egyéb kvalitások és az egyediség miatt ússzák meg a felháborító 480p-s webcam-et, az egy darab USB-C portot. Ezek egyébként nem nagy megfejtések, csak olyan alap dolgok mint pl. a trackpad és scroll implementálása, az ablakkezelés, a HiDPI kezelése, stb... Notebook fronton mondjuk pont nagyon egyszerű a helyzet, mindig elképedek milyen gagyi hardveres megoldásokat és hibás termékeket látok 500K+ kategóriában, tele van gyárilag szeméttel a gép, stb...

Nagyon vártam frissítést, de most szigorúan vett WWDC volt. Kéne újítanom és lehet átnyergelnék notira mac fronton, bár jó lenne látni már valamit. Én sem fogadom kétkedés nélkül a hardveres gombok eltűnését, bár abban látatlanban fogadni mernék, hogy nem Lenovo minőségi szinten lesz megoldva. Bevallom őszintén amikor először olvastam pár hete külföldi cikkben erről megdobbant a szívem a címen, mert azt hittem OLED kijelzős gépek jönnek. Én már iPhone-on is cikinek érzem a hiányát a jelenlegi hibák ellenére.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) r4z válasza #32839680 (#10) üzenetére


r4z
nagyúr

A hardver egyenlő a nullával kb. az 500.000-es belépő MBP-ban.

Ennek ellenére videórenderelésben asztali workstationöket is megszégyenít még a Core M-es MacBook is. A Maceket nem a hardver adja el, akinek nyers számítási teljesítmény kell, az úgyis mást vesz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12) .DLL


.DLL
veterán

Szeretem az ilyen plusz funkcionalitást adó megoldásokat. Persze nem valami helyett, pl. a Lenovo ahogy megoldotta az tényleg vakvágány. A Funkciógombsor legyen meg fizikai valójában, ez pedig egyen egy szabadon szarrá konfigurálható értesítési és funkcióterület.

Régebben használtam LTP portra kötött karakteres kijelzőt, óra, CPU, RAM, hőmérsékletek és médialejátzás alatt különböző kijelzésekre, amit magam konfiguráltam, nagyon szerethető featúra volt (aztán az LTP port eltűnt, én meg lusta voltam USB-síteni a cuccot) de ha ezt még érintőfelülettel megspékelik, az tuti jó lesz.
Csak Epöl-től nem várhatunk sok szabad kezet és testreszabhatóságot... :/

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#13) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Kíváncsi vagyok, mit fakítanak ősszel. Ha tetszik a dolog, akkor must buy, ha nem, akkor pedig a kifutót vehetem meg olcsóbban :DD

(#14) Hobbbyt válasza r4z (#11) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Ennek ellenére videórenderelésben asztali workstationöket is megszégyenít még a Core M-es MacBook is."

Hátőő.. erre azért szívesen látnék pár adatot, mert így elég nevetséges bullshitnek hangzik. :D
Hogyan is lesz egy Intel Core M-es proci erősebb mint bármelyik asztali Intel, sőt.. mivel asztali munkaállomásokat említesz, leginkább az i7 és Xenon..
..Na nem már, ezt Te komolyan elhiszed? :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15) nuke7 válasza SMartin-HU (#6) üzenetére


nuke7
veterán

mondjuk az X1 billentyűzetén több olyan megoldás is volt, amit nem biztos, hogy rendesen átgondoltak kiadás előtt / megfelelő emberekkel tesztelték volna... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#16) buvartacsko válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


buvartacsko
addikt

YouTube-on vannak videók, a saját szemeddel láthatod. Egyébként a final cut pronal igaz ez, durván jol van optimalizalva.

(#17) Hobbbyt válasza buvartacsko (#16) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tudnál mutatni párat? Mert én nem találok..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#18) totron válasza .DLL (#12) üzenetére


totron
addikt

Csak Epöl-től nem várhatunk sok szabad kezet és testreszabhatóságot... :/
Nem mindenkinek való. Emlékszem, nekem az utolsó koporsószög az volt, mikor értekeztek valahol az asztali ikonokról. Hogy az előre megálmodottat preferálják tipikusan a Mac-felhasználók. Köszi, nem, más világ, mások világa. Átellenes pont a te LTP-s ügyködéseddel is.
Parasztvakítás ez az OLED. Mely parasztvakítás mesterien illeszkedik a többi vakítás közé, így csudálatos módon koherens, eladható egészet alkotva közösen. :K Nem mindegy, hogy picsányi felületen mi adja az infót? RAM kijelzésre, miegyebekre, animációkra ideális, csak a betekintési szöge legyen jó. Aztán hogy a felhasználók és a konstruktőrök agya mi felé forog, az kiderül. Filmjejátszás közben én mondjuk pont nem szeretem tudni épp hol járok.

(#19) kenwood válasza #32839680 (#7) üzenetére


kenwood
veterán

Nem tudom,melyikre gondolsz konkretan,de a 2011-es macbook pro billentyuzetet ha 10-re ertekelem a 10-es skalan,akkor a masodik legjobb (pc-s),amit probaltam olyan 5-6ot kap max :)

Egyebkent az otlet jo,latok benne fantaziat,a kivitelezesen,es a marketingen mulik a sikere.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Nem tudom, mennyire elterjedt Maceken a funkcióbillentyűk használata, hogy ilyen simán kihajítható a rendszerből, pár olyan (windowsos) notebookot telepítettem már, amelyeken szembetalálkoztam azzal, hogy a gyártó alapértelmezés szerint a média stb. gombokként definiálta a funkcióbillentyűket, és Fn gombbal jött elő az F1-F12 (Alt-F4: Fn-Alt-F4...), na, igen sebesen változtattam meg a BIOS beállítást ellenkezőjére.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#21) rudi válasza scarabaeus (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

És megkérdezted előtte a gép tulajdonosát, hogy szokott-e total commanderezni, helpet hívni, és tudja-e, mi az az "alt-efnégy"? Mert én meg azzal találkozom mostanában egyre gyakrabban, hogy a júzerek nem is nyomogatják az F-es sort.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) kleinguru válasza scarabaeus (#20) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan ez az én bajom id ezzel, hogy a gép maga nagyon tetszik, de OS-nek (legyen bármekkora "szentségtörés" is) én windows-zal szeretném használni... Oda kellenek a funkció billentyűk.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) r4z válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem a proci miatt, hanem a szoftver miatt. Két videó, a hardverek ismeretében ollózd össze a konklúziót: [link1] [link2] (A 12" MacBook videó még az első generációs Core M volt, a mostani Skylake kb 20%-kal erősebb)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24) scarabaeus válasza rudi (#21) üzenetére


scarabaeus
őstag

Felhívtam rá a figyelmüket, hogy miről van szó, és ők is úgy akarták. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) waslaw


waslaw
tag

Hat nekem errol a regi HP probookok jutnak eszembe, es nem jo ertelembe

(#26) WiZARD válasza buvartacsko (#16) üzenetére


WiZARD
addikt

Na de attól, hogy van egy jól optimalizált videóvágó software, attól még nem lesz jobb a notebook.
Mellesleg megnézném, hogy a 12"-13" notebook vásárlók mekkora része veszi videóvágásra a gépet...

12"-es macbook billentyűzete attól még szar marad. Ha valakinek több port kell, azon se sokat segít, ha a videóvágás q gyors.
Persze vagány gép, meg minden, de azért bőven megvannak a hibái.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#27) bdlackoo


bdlackoo
tag

such innovation. wow

dinosaurs are jesus ponies

(#28) Hobbbyt válasza r4z (#23) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jó, ez egyetlen egy program (ami más platformon nem is létezik) de rögtön utána ott van ez meg ez is. Másrészt meg.. amennyire sikerült utána járnom, a Final Cut Pro-nak alig 20%-os piaci részese a 60+-os Adobe mellett, szóval ebből nem lenne szabad kiindulni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#29) Béééla


Béééla
őstag

Fikázásnak annyit kap, hogy remélhetőleg nem felejtik el egy ALS-el állítani a fényerejét, nem is lenne annál szebb, amikor "ordít" a kijelző, hogy "hahó, itt tart a zenelejátszásod", de nem érdekel.
Másik: kéretik ezt "szabvány-baráttá" tenni, mert rossznak nem rossz, csak nem láttam még jól működő univerzális második kijelzős megoldást. Ha újra előremutató akar lenni, nem szúr ki a fejlesztőkkel.

Bélabá

(#30) r4z válasza Hobbbyt (#28) üzenetére


r4z
nagyúr

Az a harmad akkora részesedés nem rossz arány, ha azt nézzük, mennyivel kisebb az OS X piaci részesedése a Windowshoz képest. Nem véletlenül van szinte minden zenei- és/vagy filmstúdióban legalább egy Mac. Az elektronikus zenészek hatalmas többsége élő fellépéseken szintén MacBook Prokat használ. Mindezt az AV munkára specializált OS miatt, nem pedig egy-egy program kedvéért. Akinek kell az a plusz, amit az OS X ad, az kénytelen megbékélni a teljesítményéhez mérten drága hardverrel.

Akinek meg nem munkára kell, annak meg az egyszerű használat és az Apple ökoszisztéma összehangoltsága adja a pluszt. Nekem is megváltás volt hosszú évek windowsozása után az OS X.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31) pepeno1 válasza rudi (#21) üzenetére


pepeno1
tag

Alt+F5 és ALt+F7 is hasznos Total Commanderben. ;)
Illetve az F5, F6, F7, F8 magában. ;)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#32) kenwood válasza r4z (#30) üzenetére


kenwood
veterán

Zeneszek azert hasznalnak macet a fellepeseken,mert az W98 es az Xp nem volt eleg stabil ahhoz,hogy barhol,barmikor orakon at menjen a lefagyas eselye nelkul.
A szoftverfejelesztok latva,hogy mindenki macet hasznal,sok programot nem,vagy kesobb adtak ki pcre,es ez megmaradt a stabil w7,8,10 korszakra is.
Manapsag mar inkabb megszokasbol hasznalnak macet,kozel sem annyira indokolt mint 10 eve.

Az egyebkent vicces,hogy a pajti macbook proja es az ableton teljesen osszeomlott egy pendrivetol,amit pcn megpakoltam mp3 fileokkal.
Ket alkalommal is ujra kellett inditani a gepet,amire o azt mondta,hogy szinte sose csinalt meg ilyet.
Harmadikra gyanus lett a pendrive.
Kihuztam, es azonnal eletre kelt a gep.
Az eszkoz azota is tokeletesen mukodik pcbe dugva.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) kleinguru válasza pepeno1 (#31) üzenetére


kleinguru
addikt

TC-ben minden funkcióbillentyű hasznos.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34) arn válasza r4z (#11) üzenetére


arn
félisten

max hasonlo sebesseget tud, mint a tobbi hasonlo pcs hw :) vagy mivel is szegyenitene meg oket?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) r4z válasza kenwood (#32) üzenetére


r4z
nagyúr

A Core Audiot ne felejtsd el. Egyrészt megkíméli a júzert a nettó szopástól, amit a driverek összehangolása és beállítása jelent, másrészt hatékonyabban tudnak vele működni a DAW programok, jobban terhelhetőek.

arn: Olvass tovább, ott a válasz.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#36) Hobbbyt válasza r4z (#30) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem tudom, hogy az a szám amit találtam (~20%) az az egész piacra értendő, vagy csak az Mac piacán.

Ez azért vicces mert nekem munka, illetve szakmai gyakorlat miatt kellett kiadvány szerkesztenem OS X-ben (azon belül Tiger vagy Leopard volt, nem emlékszem már rá pontosan de a lényeg, hogy nem most volt)
Minden percét megszenvedtem.. a számítógép házát irigyeltem egyedül, minden mással csak a bajom volt. Bár tény, hogy Windowson nőttem fel, az Ubuntut is meg tudtam szokni.. de az Apple OS-e egyszerűen nem. A bajok már ott kezdődtek, hogy csak 1 gombja volt az egérnek. :D
De teljesítményben se hoztak semmivel se többet az Adobe termékekkel (PS és inDesing) mint a másik soron lévő ~azonos felépítés PC-k. A Plottereket ugyan úgy eldobták időnként mint a Win-es gépek szóval még stabilitásban se volt jelentős eltérés.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37) arn válasza r4z (#35) üzenetére


arn
félisten

hat ha te az osxtol varod a megvaltast sebessegugyben, eleg rossz uton jarsz, a belseje meg egy pc :) egy dekaval sem jobb/stabilabb, mint a win. ellenben van egy csomo olyan okorsege, amit vagy megszoksz, vagy megorjit.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) r4z válasza arn (#37) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt próbáljuk meg még egyszer, ha majd figyelmesen elolvastad azokat, amiket írtam, és nem olyan állításokat próbálsz cáfolni, amik elő sem kerültek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39) arn válasza r4z (#38) üzenetére


arn
félisten

ebbol indultam ki. ha ket szamitogepet hasonlitasz, a szamitogeppel jaro dolgokon kivul ugye minden mas megegyezik, hogy legyen vmi osszehasonlitasi alap. amugy kortet hasonlitasz almaval.

vagy mi tortenik, ha portolod az adott programot pcre? hirtelen megall a fejlodesben, mert olyan szuper az osx? ez nem az apple erenye, hanem a programfejlesztoke.

Ennek ellenére videórenderelésben asztali workstationöket is megszégyenít még a Core M-es MacBook is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) rudi válasza arn (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Pedig az Apple cuccok kulcsa lényegében a zárt ökoszisztéma. Nem kell Intel vs AMD vs NV csatát vívni és MS elképzeléseket követni egy-egy GPU fícsör megvalósításánál, nem kell ezerféle hardverre optimalizálni nem kell Khronos gruppokra várni meg ilyenek, Googleről nem is beszélve. A Metal API-t kb. úgy csinálták meg, hogy gondoltak egyet és pukk, míg a DX12 és Mantre körül sokkal körülményesebben mennek a dolgok, Android kapcsán meg fene se tudja, lesz-e valaha olyan hardverközeli grafikus motor, amit megesznek az egyes gyártól grafikus gyorsítói.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) rudi válasza arn (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Az idézet csak abban sántít, hogy nem csak az új Core M-es, hanem az összes (és majdani) Skylake alapú modellre vonatkozik. Azok az új CPU, de géként grafikus mag finomításai és szoftveres támogatása miatt jelentősen ráverhetnek az előző generációs modellekre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) r4z válasza arn (#39) üzenetére


r4z
nagyúr

Épp ez az, hogy Windowsra nem létezik olyan program, ami ennyire jól kihasználná a vasat. Ehhez kellenek az OS X-be épített Core frameworkök, amikből az összes OS X-re írt/optimalizált program profitálni tud, és PC-n a hardveres diverzitás miatt nincs is ennek megfelelője. Ezzel időt spórol a fejlesztőknek, és erőforrásokat a programot futtató gépnek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43) arn válasza rudi (#40) üzenetére


arn
félisten

ertem en az alapelvet, de egyreszt ennyire nem rozsas a vegeredmeny, a masik, hogy mutass ugyanolyan swt, ami sokkal gyorsabban fut apple gepen, mint pcn.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) arn válasza r4z (#42) üzenetére


arn
félisten

ez a fejlesztokon mulik - felmerik a lehetseges felhasznalasi kort, es arra fogjak fejleszteni, ahol a legeladhatobb. ha applet hasznalnak (akarmilyen okbol) az adott teruleten, nem allnak neki windowsal mokolni. viszont, ha a windowsos piacot celozzak, akkor nem fognak csak azert macre fejleszteni, mert nekik az szimpatikusabb.

a pc elonye es hatranya is epp a diverzitasban rejlik, ennek koszonhetoen fejlodik (vagy inkabb fejlodott) ilyen leptekben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) totron válasza scarabaeus (#20) üzenetére


totron
addikt

Gesztusokkal (a touchpadon) és hotkeyekkel bőségesen el van látva a rendszer, így tényleg simán kihajítható, most, hogy mondod. Egy oldalról, animálódva beúszó, egyéni, a szoftverre jellemző funkcio-sort el tudok képzelni egyfajta újmódiként majd.

(#46) buvartacsko válasza scarabaeus (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

Semmire nem használom, soha. :)

(#47) buvartacsko válasza WiZARD (#26) üzenetére


buvartacsko
addikt

fél millió feliratkozó elég?

Kit erdekel milyen CPU van benne ha az amire használom gyorsan megy rajta ? Ezek utan nem erdekel hogy nem Core i7 van alatta bocsi. :)

(#48) atok666 válasza pepeno1 (#31) üzenetére


atok666
őstag

Egy atlaguser azt se tudja mire van az F-akarmennyi es hasznalni se fogja. Retegigeny.

Atok

(#49) kleinguru válasza atok666 (#48) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon szomorú ez rám nézve, remélem nem lesz belőle divat, mert akkor most kell vennem egy valamilyen gépet. Azt is remélem, hogy az új air csak a retina kijelzőt kapja majd meg (nem fogja tudom, de a remény...)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.