Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dexar007


Dexar007
veterán

,,Normál beállításoknál egyébként 170,2 cd/m² fényerő mellett 0,0596 cd/m² feketeszintet mértünk, ami azt jelenti, hogy a valós kontrasztarány 2856:1, "

2010: 50VT20 : Calibrated black level: 0.009 cd/m2

Hova süllyedsz Panasonic? Csinalj inkabb ocso oledet! ;]

Give me your cum,bull!

(#2) szeky81


szeky81
tag

De az plazma volt, nem?

szódabikarbabónábó'

(#3) Ispy válasza Dexar007 (#1) üzenetére


Ispy
veterán

Egyrészt tök fölösleges idecibálni a plazmát, egy lcd sohasem veszi fel a versenyt feketében még egy belépő szintű plazmával sem.

Másrészt arra várhatsz, hogy a panasonic jó áron adjon tévét, sohasem tartoztak az olcsón gyártók közé, leszámítva a plazma utolsó 3 évét, de még ott is sikerült 100k+-t elkérniük +5 colért anno az 55-ös plazmánál...ezért is vettem 50-est (így 5 év után már sajnálom ugyan :DDD ).

Nálam ez a tévé ennyi pénzért már ott megbukott, hogy felhők vannak rajta, ezt azért már elég sok lcd-nél ki tudták küszöbölni.

Egyébként dekoratív darab...

Most látom. lejárt a bünti? ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4) elefant válasza Ispy (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Igazából a felhőket én sem értettem....
Lehet, hogy az volt a baj, hogy ez egy tesztkészülék, amely már bejárta egész európát, és kapott gondolom rendesen az utazások alatt, ami nem biztos, hogy kifejezetten jót tesz neki.

(#5) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Elég gyengék ezek a kontraszt értékek egy VA-hoz képest, főleg ennyiért.

(#6) Dexar007 válasza Ispy (#3) üzenetére


Dexar007
veterán

Miert lenne folosleges? Egy plazma lcd vita mindig jot tesz a latogatottsagnak. :D

Egyebkent akkor lenne folosleges ha robogot hasonlitanek autohoz,vagy kecsket kaposztahoz. De mivel ket tv-röl beszelünk,amiböl az egyik raadasul 8 evvel ezelött jelent meg,nem felhös,es alazza kepminosegben ezt a csilivili darabot..

Ja,lejart a tiltas. Indulas a mulatas(i). ;]

Give me your cum,bull!

(#7) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nem is értem ezzel az árral mit akarnak basszus... 200K-t max adnék érte... de fájó szívvel.

(#8) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

Nem sokkal többért már kapható 55"-ös OLED tévé is. Persze nem Panasonic.

(#9) HookR


HookR
addikt

"Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy ez a liftezés több emberes munka: amíg ketten finoman tartják a képernyőt alulról, addig harmadik társuknak azt masszív csavarok segítségével rögzíteni kell a nyakon. "
Vagy asztalra fektetve megcsinálja az ember egyedül.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Épp most nézegettem LG OLED tv-ket 4-500 ezer között már 55" UHD-t lehet venni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) Márk


Márk
senior tag

"OLED helyett?"

Hát nem tudom, szerintem már a kérdés feltevése is sértő. :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#12) Márk válasza Dexar007 (#1) üzenetére


Márk
senior tag

2008: Pioneer PDP-LX5090: Calibrated black level: 0.0031 cd/m2. :DDD ;]

Száz szónak is egy a vége.

Nem kéne ezt az LCD-t erőltetni, tessék megfizethető árú OLED-et csinálni.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#13) a2d2


a2d2
addikt

Ennyibe került BF-ben az 55-ös LG OLED is.
Ez max 300-ért lehet versenyképes.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Első bekezdés

mit is tud nyújtani a cég az alső kategóriában

Gyerekek, miért nincs helyes írás ellenőrző szoftver ha cikket írtok?

(#15) kalimist


kalimist
aktív tag

HDR: "... de egy természetfilmhez vagy egy, a valós világhoz közelebb álló alkotáshoz már nem passzol annyira." Ezt komolyan gondolja a cikkíró egy 'szaklapban' vagy vicc akart lenni? Világos, hogy pár készülékgyártó HDR demóján kívül mást nem látott még. Természetfilmnek ott a Planet Earth 2 és a Blue Planet 2, amelyekre mindenhol referencia minőségként tekintenek és több HDR természetfilm nem is nagyon van talán még a Flight of the Butterflies ami szintén gyönyörű. 'Valós világhoz közelebb álló' filmnek ott a Dunkirk, Lucky Logan, Hitman's Bodyguard, Kingsman 2, Atomic Blonde a frisebbek közül és a sort lehetne folytatni jó pár régebbi filmmel.

(#16) a2d2 válasza a2d2 (#13) üzenetére


a2d2
addikt

Bocs, hülye vagyok, az 490 volt.
Ettől függetlenül ez még mindig drága.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17) gerii


gerii
addikt

Az árig jutottam, 500-ért lehet 55-ös oledet venni, ennek így semmi értelme.
Egy tényleges 2-300k-s alternatíváról szívesen olvasnék tesztet.

(#18) elefant válasza gerii (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

jelenleg 550 000 a legolcsóbb LG 4K HDR OLED tv a B7, 35 százalék az árkülönbség

(#19) b. válasza elefant (#18) üzenetére


b.
félisten

elefant: hatalmas plusz pont az inputlag mérésért.

Ez egy jó LCD tv. Nézegettük a képét és kiemelkedett a többi közül, teljesen beleszerettünk.Az ára miatt nem ez, hanem megint Samu lett,de most már bánom, hogy nem ezt vettem, mert most olvasom, hogy támogatja a 3D-t végre és ez felett meg elsiklottam anno a vásárlásnál...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) elefant válasza kalimist (#15) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

elég sok HDR természetfilm van... és komolyan gondoltam, ez a véleményem. Nekem nem jön be ott a képi világ, mesterkéltnek érzem

a te véleménye nyilván lehet más, ettől még nem fogok személyeskedve neked ugrani.

(#21) elefant válasza b. (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

már egy ideje mérjük :D (biztos te voltál az egyik aki kérte :D)

és igen, szerintem ez az egyik utolsó 3D tévé, állítólag a német piac nyomására került be a kínálatba ez a funkció

(#22) Zanik válasza b. (#19) üzenetére


Zanik
addikt

3D miatt én is venném, de nekem elég lenne egy kisebb is belőle.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) b. válasza elefant (#21) üzenetére


b.
félisten

Igen , én ezt mindig hiányoltam, és köszönöm ! :R :R

hatalmas hülyeség egyébként egy meglévő és működő szolgáltatást ( 3D)kivenni a TV ből. Most erősen gondolkodok, hogy a 1.5 hónapos tv-t eladom és megveszem ezt a 3D miatt. Meg amúgy is...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) Csabesz1


Csabesz1
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit. Segítséget szeretnék kérni, hogy a Panasonic 58ex780e Tv.-hez milyen típusú aktív 3D szemüveget használhatok. Gondolok itt pl. a Samsung ssg 510 szemüvegre vagy stb. Gondolom bluetooth-os kell hogy legyen, de milyen típus jöhet szóba? Köszönöm.

Üdv:Csabesz!!! :)

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Monitorban kéne már egy ekkora. Az első 32"-esemre is azt hittem felét nem fogom tudni átlátni, most meg már fel se tűnik hogy nem a melős 24" előtt ülök. A jót könnyű megtszokni, most már ez is kicsi, jöhetne vmi nagyobb. :) Tudom, van 43", de azok meg kivétel nélkül szarok (PWM, AFR, stb).

(#26) weiss


weiss
addikt

Csak azt nem értem, miért aktív a 3D. UHD a cucc, a 3D-s filmek meg tudtommal max. FHD-sak, passzív 3D-vel pont szépen kijönne.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27) Hachiko95 válasza a2d2 (#16) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

335K volt novemberben az 58EX780.

#24 Csabesz1: Samsung SSG-5100GB szemüveggel próbáltam, azzal tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#28) stilo18


stilo18
addikt

Érdekes amúgy mennyivel jobb véleménnyel vannak róla más tech lapok.

Konkrétan a Sony XE9005 mellett a középkategória legajánlottabb vétele.

A kontrasztarány is meglepően alacsony itt.
Csak nem "Magyar piacra gyengébb panel" itt is? :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#29) MaUser válasza elefant (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Akkor mar A7 350ert. Ugyan nem 4K, de ha nincs eleg filmed hozza vagy nem ket meteren belulrol tervezed nezni (atlagos latasnal) a tvt akkor nehez lenne barmi ervet felhozni a Pana mellett. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) Csabesz1 válasza Hachiko95 (#27) üzenetére


Csabesz1
csendes tag

Köszönöm a segítségedet. :R

Üdv:Csabesz!!! :)

(#31) Ren Hoek válasza elefant (#18) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elég sokan 485-500 között vettük. Csak szerintem hirtelen annyit vettek, hogy nem akarnak árat csökkenteni. Pedig ennyi a reális árs a B7-nek.

(#32) Zsmester89


Zsmester89
őstag

476e volt Telekomnál a B7 a 2+3 év garanciával. Így ez a pana nem rossz, de túlárazott.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#33) katona84


katona84
tag

Ha vennem kellene Oled helyett LCD-tvt, akkor már direct-led háttérvilágítással tenném...edge felejtős. Nem véletlen ajánlgatják sok helyen a Sony 9x szériát.

(#34) Bence01


Bence01
tag

Szomorú, hogy ilyen eredmény jött ki, mikor a Milyen TV-t vegyek topikban elég sokszor ajánlott vétel és szinte mindenki dícséri. Ott említés sem esett felhősödésről.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#35) a2d2 válasza Hachiko95 (#27) üzenetére


a2d2
addikt

bocs, nem írtam de én ezt néztem ki: LG OLED55B7V

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36) Tüzi

Ex700-am van 50"-ban, tavaly nyáron vettem amikor a mediamarkt fél órára elárazta a tv-t :)

Jobb felső sarokban van egy világosabb folt, ezt már én is megfigyeltem.
De.
Azótra rengeteg filmet megnéztem, játszottram rajta hdmi-n keresztül, youtube videók garmadája, 4K-s promóanyagok, stb. Sose láttam/vettem észre működés közben azt a kicsivel világosabb foltot.

Személyes tapasztalatom ebben a fél évben az, hogy:
1: színekben nagyon jó, rendesen kódolt 1080p-s filmek/anime-k könnyfakasztóan szépek rajta.
2: Menüje gyors, akadás nincs (hajszálnyi se), átlátható.
3: "Okostévé" funkciókból nem sokat használok, időjárás, reggeli hírek, youtube, kb ennyi. Ezek hibátlanok szerintem.
4: Hangja "jó", igaz kiegészítettem egy samsung külső hangszóró izéval, így a kettő együtt már egész vállalhatóan szól. Amúgy pedig gépről megy a hang egy viszonylag jó marantz-b&w rendszerbe.

Még nincs kalibrálva (meló miatt elmaradt), de hamarosan sort kerítek rá egy PH-s tag segítségével, akkor gondolom még jobb lesz.
Ez szerintem még jópár év múlva is jó tv lesz.

Ennyi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) cujo69 válasza Bence01 (#34) üzenetére


cujo69
tag

Én kb 2 hónapja vásároltam,és a Pana topicban említettem a felhősödést,még képet is tettem fel róla.Viszont azóta sikerült úgy beállítanom,hogy egyáltalán nem látszik,és valóban mindenki dicséri.Nyilván nem egy Oled B7 el kell összevetni,én is azt szerettem volna,de az anyagiak nem engették,ezért maradt a Pana.

(#38) TaaT


TaaT
veterán

Oled helyett a local dimming-os LED LCD jó lenne, csak az nem lenne vékony azaz nem elég divatos.

Give them hell Ukraine!

(#39) Ren Hoek válasza TaaT (#38) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kíváncsi lennék egy local dimminges LCD-n pl a HDR hogyan fest, amikor ezer nittel világít a local led, és egy paca lesz a HDR forrás körül.

Amilyet láttam boltban ilyen volt kicsit.

Fura, hogy a Samsung is kidobta a local dimminget a félmilliós QLED-ből.

(#40) Partz válasza TaaT (#38) üzenetére


Partz
senior tag

Samsung és az LG is full array local dimminges lcd tévékkel készül idén a felsőbb kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ren Hoek válasza Partz (#40) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez akkor egy enyhe célzás, hogy az OLED-et megtartják a prémium kategóriába 500K felett, míg a toldozott-foltozott marketingdumákkal tuningolt LCD-k meg mehetnek alább...

Sajnos ez még évekig így mehet, míg az LG-nek olcsóbb nem lesz tonnákban nyomtatni az OLED paneleket az LCD-nél. Na akkor 20 coltól 100-ig OLED letámadás lesz

(#42) TaaT válasza Ren Hoek (#39) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom ez attól függ mekkora blokkokra osztják fel a háttérvilágítást :)

Partz: Helyes, bár az alsóbb kategóriákba is leszivároghatna :(

Give them hell Ukraine!

(#43) adalbert1 válasza elefant (#18) üzenetére


adalbert1
veterán

A kérdés szerintem az, hogy ki adna ezért 410k-t, ha 550-ért már megkapja a B7-et? Legalábbis ha már 410k-t hajlandó lennék TV-re költeni, akkor inkább adnék ennyivel többet, hogy OLED-et kapjak az elköltött pénzemért (főleg, ha mondjuk 5-7 éves időtávra veszem), LCD-re személy szerint max. 250-300k-t költenék (de lehet, hogy inkább annyit sem).

(#44) Ren Hoek válasza TaaT (#42) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy csillagos égbolt szerintem reménytelen FALD-al... még ha 1 cm2 blokkok is vannak.

Nem tudom melyik a legkisebb zónás FALD, de szerintem ez már lassan olyan bonyolult lesz (amint csökkentik a zónák méretét), hogy az OLED-et egyszerűbb gyártani.

Eleve az, hogy 400 felett ma már nem lehet rásózni az emberekre lassan...

(#45) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A középkategória miatt néztem be, amiről azt hittem, hogy max 300-350 a felső határ, hát ez 410-ért szerintem túlzás, bár vannak benne extrák. Én ráérek, megvárom az olcsóbb OLED TV-ket.

Finn the human

(#46) bteebi válasza elefant (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Ez ugyan igaz, de ezzel együtt is sokkal inkább az OLED. Ha valaki rá tud szánni 400k-t egy TV-re, akkor valószínűleg a maradékot is ki tudja termelni, ha akarja. Ha meg nem kell a HDR baromság, meg az ebben a méretben még nem létszükség 4K, akkor már 355k-ért is van OLED, ami meg kb. 14%-kal olcsóbb ettől, képminőségben meg...

De komolyan, 58"-os TV-be Edge LED? Nem merült fel, hogy esetlegesen felhősödhet? :U Fail.

#6: "Miert lenne folosleges? Egy plazma lcd vita mindig jot tesz a latogatottsagnak. :D"

Na ez az ;] :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) Interceptor válasza Tüzi (#36) üzenetére


Interceptor
addikt

"tavaly nyáron vettem amikor a mediamarkt fél órára elárazta a tv-t" Ezt kifejtenéd bővebben? Érdekelne :) Amúgy grat hozzá.

(#40) Partz : Csak egy kérdés, ezeknek a FALD megoldásos tv-knek pc-re kötve játék közben lesz bármilyen valós haszna, egyáltalán működni fog ez a funkció rendesen ebben az esetben? A logika azt diktálná, hogy a bevilágítás technikája mindenhol ugyanúgy érvényesül. Tényleg érdekelne, bár nem valószínű, hogy költenék ennyit.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#48) Interceptor válasza adalbert1 (#43) üzenetére


Interceptor
addikt

Azért szerintem és sajnos nem olyan egyszerű a dolog. Nekem pl nem csak időnkénti filmnézésre, hanem folyamatos nyúzásra kéne az új tv(ahogy a mostanit is használom lassan 10 éve), napi 12-14 órát megy dolgozok, filmet nézek és játszok rajta és nem 3 évre akarom venni hanem minimum 6-7. Vajon bírná ezt az oled? Mármint a panelre gondolok itt első körben. Bár én saját pénzből 250k-nál többet nem költenél lcd-re most.

(#44) Ren Hoek: Itt jönne képbe az igazi LED tv :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#49) csumpa93


csumpa93
tag

Középkategória 410.000-ért???? Akkor az én Samum hol versenyez 170.000-ért 😂😂😂😂

(#50) Ren Hoek válasza Interceptor (#48) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, de szerintem amire értelmes méretben sikerül miniatürizálni és gyártani a mikroLED mátrixos kijelzőket, az OLED vagy a natív QD űrtechnológia szintjén lesz.

Jelenleg ettől nagyon távol vagyunk, és jelét se mutatja. Végülis az OLED és a Quantum Dot is LED.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.