Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Csinos darab :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) PH-User válasza total90 (#1) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem is tetszetős kis cucc. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Manapság már az 50K is olcsó... micsoda időket élünk. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) orbano válasza Oliverda (#3) üzenetére


orbano
félisten

neeem ez cak olcsóbb :DDD egyébként tényleg szánalmas. inkább neveznék nem annyira b*$zottul drágának. emlékszem régen óriási, eszetlen kiadásnak számított egy csúcs asus alaplap 32 ezerért... bah...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) .mf válasza Oliverda (#3) üzenetére


.mf
veterán

Ha még csak annyi lenne :DDD
60k fölé tippelem, mire ideér (a szokásos $ --> =€ átváltás, valamint a +20% áfa, árrés, stb)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) JColee válasza Oliverda (#3) üzenetére


JColee
őstag

elég vicces, de nem csúnya darab az tuti

más: 6 fázis elég egy i7 nek? ha kis tuning is játszik, sokat tud zabálni

(#7) bolvar


bolvar
senior tag

attakúvadejónézki:Dnemrosz gép:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

Elsőre Blaming Flame-nek olvastam a nevét.

A SATA aljzatok elkezdtek felfelé vándorolni. Helyes.

[ Szerkesztve ]

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"a mérnökök a tervezésekor a költséghatékonyságot helyezték előtérbe."

Aham: 2 PCIE x16 + 1 x4, floppy csati, ide csati, 6 sata, POST bigyula, gombok, 2 LAN, stb... :U

Nálam a költséghatékonyság azt jelenti, hogy jórészt csak az van rajta a mi feltétlenül kell, itt meg jó sok átlagjúzernek felesleges cucc maradt rajta.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Thrawn válasza lezso6 (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Ehhez képest igencsak spóroltak rajta: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) lezso6 válasza Thrawn (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát akkor ezek szerint relatív költséghatékony, pl nem heggesztettek rá SAS csatit... :W

Oké, nem nekem találták ki. Mármint az árát nem... ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) orbano válasza lezso6 (#9) üzenetére


orbano
félisten

hatékonyan szedhetik be ezzel is a pénzt maguknak a sok marharépától aki ennyit kiad egy alaplapért :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

floppy csatlakozó :F mikor felejtik már el végleg? otthoni felhasználás szintjén eljárt felette az idő. pata-t se hiszem, hogy túl sokan pakolnak a gépükbe egy pár éve.

(#14) bacsis válasza lezso6 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

X58as cuccot nem az átlag póór nép veszi ;)

(#15) lezso6 válasza bacsis (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig nagyon örülnék egy olyan x58-as lapnak, amin nincs 70 millió felesleges kütyü. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) bacsis válasza lezso6 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lássuk csak... neked egy olyan alaplap kell ami nehalem prockót tud, mondjuk 3RAM foglalattal 1PCIe csati, meg mondjuk 6sata ugye?
hmmmmm.... felejtős :W

(#17) WD40


WD40
aktív tag

Költséghatékonyság... Költséghatékony alaplap az, ami már 15ezer HUF-tól megvehető, és akármire elég, Core 2 extreme-re, quad-ra is... Igaz, "csak" 8Gb memóriát lehet belepakolni. Bőven elég, minek 2 LAN, floppy connector, meg "már csak két tizenhatszoros PCI Express 2.0 foglalat". Hát micsoda szar, csak kettő. :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#18) lezso6 válasza bacsis (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Yep, csak hát teret kell hagyni az LGA1160-nak is... :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) JColee válasza Thrawn (#10) üzenetére


JColee
őstag

vicces, mert amit linkeltél ott a 3 way SLI alatt is 3 db radeont látok (talán 2900 XT?)

[ Szerkesztve ]

(#20) Crytek


Crytek
veterán

Majd ha Core i7-es procikhoz is lesz 30 ezerért alaplap majd visszatérhetünk rá!

Next PC Upgrade: 2022

(#21) Morden24 válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezen már én is gondolkodtam. Pata, floppy, ps2 port mehetne a sunyiba. Feltételezem, nemhogy centeket, de akár dollárokat lehetne spórolni velük.

Sectumsempra - For Enemies

(#22) keIdor


keIdor
titán

Hát szerintem elég ronda, semmi szín, csak ez a feketeség... BloodRage az szép, de ez...
Mondjuk mind1 lenne a kinézet, de ez nálunk lesz 60k, szóval felejtős, mert ez is drága alaplap.:( Meg én inkább Gigabyte X58-UD3R, DS4, UD4, UD4P-t vennék ilyen áron. :U

Crytek: 2011 akkor is használtan...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) bsh válasza ngabor2 (#13) üzenetére


bsh
őstag

te ezeket honnan veszed?

(#25) total90 válasza JColee (#19) üzenetére


total90
veterán

Jobb szélen meg ott az ATI-s címke,tehát szvsz arra akarnak célozni,hogy mindkét gyártó többkártyás verziója is használható :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) leviske válasza JColee (#19) üzenetére


leviske
veterán

Hát figy... így egységesebb. :DDD Bár igaz, hogy ennyi erővel használhattak volna 8800Ultra-t is.

(#27) ngabor2 válasza bsh (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a környezetemből. talán 1 emberkét ismerek, akinek van floppyja otthon, és akinek 2 évnél fiatalabb gépe van, annak már csak sata cuccai vannak. a tévedés jogát a kis minta miatt fenntartom, de az biztos, hogy jelenleg erre tart a világ.

(#28) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ide csati felesleges, floppy szintén. xp x64 kuka (ez csak hallomásból info, 64es vista és win7 már stabil), a jövő pedig a 64bité.

6 sata annyira nem sok, 8 jobb lenne ja már az idet kidobtuk. kevesebb szál is kell nekik.

tavaly ez még 35-40 körül mozgott volna, annyiért csak simán drágának minősült volna. nos, azért 60k az meg simán két árkategóriával fölötte van, szal nemhinném, hogy nagyon el fog terjedni:)

15ért meg max olyan lapot kapsz, ami támogatja a quad és extreme procokat, de járulékos problémákra (pl vrmhűtés megoldása és szürke szamár a ködben típusú feszállítás a horror drop miatt) fel kell velük készülni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) kariad


kariad
senior tag

Komolyan nézz ki! :K

(#30) dezz válasza JColee (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

Van azon az oldalon még 1-2 vicc:
- "Quick Path Interface" -> helyett Interconnect a becsületes neve.
- Előző olyan ábrázolása, mintha ezen múlna a teljesítmény, ez lenne az FSB, IMC meg kit érdekel.
- "Operating Life ['000hrs]"
- "LED Debug" (mióta bug a hibás ram, stb.?)
- "ENGINEERED FOR PERFORMANCE COMPUTING AND RELIABILITY" x20
- ...

Ez az oldal valahogy nem hozta meg a kedvem a Foxconnhoz. :DDD

(#31) Morden24 válasza bsh (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aki új gépet vesz, annak nem hiszem, hogy szüksége lenne akármelyikre, aki pedig ennyiért vesz csupán alaplapot, annak egy pendrive, satás vinyó, usb-s periféria sem jelenthet gondot.

Ezek elavult technológiák, totál feleslegessé kezdenek válni, ergo nyugodtan kezdhetnék leépíteni őket - és kezdhetnék a felső árszegmensben, mert ott aztán tuti nem fáj senkinek a hiányuk.
Alsó kategóriában meg úgyis mindent sokáig be lehet szerezni, akinek valami miatt musthave az ilyesmi, az meg tudja oldani (de léteznek egyéb megoldások is, usb-s floppy stb., szóval semmi nem megoldhatatlan, viszont felesleges megfizettetni egy új gép vásárlásánál azokat a cuccokat, amik aztán csak a helyet foglalják a lapon).

Sectumsempra - For Enemies

(#32) ixtom válasza kariad (#29) üzenetére


ixtom
tag

Hova? :DDD

(#33) X@b3e


X@b3e
addikt

Olcsóbb Foxi alaplap várható, de még a drágábbat sem gyere be beszerezni itthon...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#34) bsh válasza Morden24 (#31) üzenetére


bsh
őstag

nekem 2 ide vinyóm van, 2 ide optikai meghajtó, 4 sata vinyó, floppy (+kártyaolvasó benne)ps2 billentyűzet és egér, összes pci+pcie slot tele, összes usb tele (az alaplapik is ki vannak vezetve), plusz még egy 7-es usb hub félig. és ezeket mind használom is.
ha új gépet veszek (lassan már kéne...), az csak olyan lesz, amin van min. 3 pci slot, 2 ps/2, sajnos a 2 idéről már le kell mondjak :-(
nem azért, mert nem tehetném meg. hanem mert az usb billentyűzetek szarok, usb egerek szarok, usb vinyók vicc, usb floppy vicc (meg úgy általában az usb cuccok), sata optikai meghajtók vicc. mezei usernek jó, de ha az ember valami speckó dolgot akar csinálni, arra nem.
szerintem ne tegyél már ilyen kijelentéseket, hogy mi az elavult (szerinted) meg mi a felesleges (szerinted).
az ide és floppi és ps/2 vezérlők benne vannak a déli hidakban, semmit nem spórolnának, ha a 2-3 2 filléres csatlakozót lehagynák. szóval nem tudom miért fáj ez neked. te akkor vegyél olyat, amin nincs, de ne akard már megszüntetni őket.
bocs, ne haragudj, hogy kifakadtam, de nem bírom az ilyen "maj én megmondom a tutit" hozzáállást. pl. az egyik amd topikban valami nagyon okos megmondta kerek perec, hogy az összes amd proci visszamenőleg bugos, mert egyik sem megy 4 memóriamodullal, hanem automatikusan visszaveszi az órajelet, hogy ne bugzon. hát körbenézek és itt van 8 gép, mind amd (socket a-tól az am2+-ig bezárólag), és mindben 4 ram van és semmi nem bugzik és semmi nem vesz vissza semmit. szal bírom az ilyen megmondóembereket, na.
szerk.: ja és ebben a környező 8 gépben mindben ide optikai meghajtó van és mindben van floppy is és mind ps2 bill+egeres.

[ Szerkesztve ]

(#35) bsh válasza Morden24 (#31) üzenetére


bsh
őstag

(lejárt a szerkesztési idő)
azt el is felejtettem mondani, hogy én még soros perifériát is használok, és sajnos van olyan gépem is a cégnél, amin már nincs soros port, így egy pci kártyát kellett beraknom, mert az usb->com az nem viszi, nem ad neki elég áramot... és mivel a pci portok száma is véges (és egyre kevesebb van már abból is) ez sem túl jó.
szóval csak arra szeretnék rámutatni, hogy home user szinten lehet hogy nincs rá igény, de nem csak home userekből áll a világ, ipari felhasználás is van a világon, és ott még igenis használnak ilyen szerintetek felesleges meg elavult technológiákat.
úgyhogy please óvatosan azért az ilyen kijelentésekkel. :)
na nem flamelek, peace.

[ Szerkesztve ]

(#36) Morden24 válasza bsh (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

az usb billentyűzetek szarok, usb egerek szarok

He? :F

usb vinyók vicc

Vegyél sata-sat, ne pedig pata-sat, ennyi. Most még van IDE a lapodon. Senki nem mondta, hogy dobd ki a vinyódat.

usb floppy vicc

He? Mi is a gond vele? :F

úgy általában az usb cuccok

He?

sata optikai meghajtók vicc. mezei usernek jó, de ha az ember valami speckó dolgot akar csinálni, arra nem.

Mit szeretnél speckózni? Csak azért, mert több éve sata-s íróm/olvasóm van, soha semmi hátrányát nem tapasztaltam. De érdekelne, mi a gondod.

szerintem ne tegyél már ilyen kijelentéseket, hogy mi az elavult (szerinted) meg mi a felesleges (szerinted).

De alaptalanul leszarozni mindent, ami egyébként az emberek nagytöbbségének jó, de szerinted "speckó" dolgokra nem, na azt lehet.

te akkor vegyél olyat, amin nincs, de ne akard már megszüntetni őket.

Vagy fordítva: te akkor vegyél olyat, amin van, ne akard másra ráerőltetni. Mellesleg ezt a piac fogja eldönteni, nem te vagy én. Szerinted mennyi pata vinyó fogy, és mennyi sata?

nem bírom az ilyen "maj én megmondom a tutit" hozzáállást

Na tudod kivel szórakozz. Én mondom meg a tutit, amikor ilyennel jössz: "az usb billentyűzetek szarok, usb egerek szarok, usb vinyók vicc, usb floppy vicc (meg úgy általában az usb cuccok)"

Mellesleg leszarom az AMD-s nyűgödet, éld ki azon, akivel bajod van.

szerk.: ja és ebben a környező 8 gépben mindben ide optikai meghajtó van és mindben van floppy is és mind ps2 bill+egeres.

Erre most mondjam azt, hogy az én környezetemben meg nem?

Sectumsempra - For Enemies

(#37) #72042496 válasza bsh (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az IDE vezérlő az ICH8 óta nincs benne a déli hídban, külön chipet integrálnak a lapokra. Volt is vele szívás a kezdetekben, a JMicron vezérlővel legalábbis jól megjártam.

Ezt a lapot otthonra szánják, hogy Béla olcsóbban válthasson Nehalemre, oda viszont nem igazán kell PATA, PS/2, LPT port, meg hasonlók. SATA, USB, eSATA és FireWire kell, mert ők azt használják. Még ha egy vicc is az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) dezz válasza bsh (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

"pl. az egyik amd topikban valami nagyon okos megmondta kerek perec, hogy az összes amd proci visszamenőleg bugos, mert egyik sem megy 4 memóriamodullal, hanem automatikusan visszaveszi az órajelet, hogy ne bugzon. hát körbenézek és itt van 8 gép, mind amd (socket a-tól az am2+-ig bezárólag), és mindben 4 ram van és semmi nem bugzik és semmi nem vesz vissza semmit."

Nem tudom, itt konktétan kire gondolsz, de speciel én is írtam hasonlót. Csak nem ezt!!! Hanem azt, hogy korábban sem volt annyira szokatlan, hogy bizonyos modulszám fölött a BIOS visszavette a memória órajelét, -- és a lényeg: -- ebből nem csinált senki semmilyen problémát, főleg nem olyan felhajtást, mint most a Phenom II AM3 esetén (amiről kiderült, hogy nem is hw probléma).

Hogy példákkal is alátámasszam:
- Egyes Socket A-s lapoknál, chipsettől függően (tehát nem is a CPU-tól függött, hiszen itt még nem volt benne a memóriavezérlő) ilyen megkötés volt:
"3 x DDR DIMM Sockets
Max. 3 GB unbuffered *PC3200 /PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC SDRAM Memory
(Note: PC3200 Max. to 2 banks only; PC2700 Max. to 4 banks only)"
Lásd itt.
Mellesleg nem is emlékszem Socket A-ból 4 memória-slotosra.

- Minden s.754-es lap gépkönyvében benne volt egy ehhez hasonló táblázat: [link]

- Aztán, egy s.939-es példa:
"- When you install four double-sided 400 MHz DDR DIMMs, the frequency of each module downgrades to 333 MHz." Lásd ebben a gépkönyvben.
Hozzáteszem, más s.939-es lapok gépkönyvében (már amit láttam), nem találtam ilyen korlátozást. Valaki meg azt írta, egy bizonyos stepping előtt volt ilyen korlát a procikban.

- Egyes Intel chipsetes lapoknál is előfordult ilyen korlátozás, ugyancsak a DDR-es időkben. Bár nem volt gyakori, mert ilyen esetben az Intel inkább nem is támogatott hivatalosan több modult, mint amennyi a max. sebességen működött. (Ezt most nem keresem újra elő.)

- Emlékeim szerint az SDR-es időkben is gyakori volt, hogy a modulszámtól függött a max. memória-órajel.

(#39) Gyuri27 válasza dezz (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gp31-s chipset az elején (most nem tudom mit változott, és nem mindegyik gyártónál) 4 modullal nem ment csak ha azok egy oldalasak voltak. Nem kell itt meszzire menni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) orbano válasza ngabor2 (#13) üzenetére


orbano
félisten

floppy: raidhez néha jól jön, ha nem akarsz/nem tudsz nLiteozni
ATA: 4 sata csati nekem mondjuk kevés lenne: 2xSSD, 2xHDD ... éééés hova dugom a CDt?

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) orbano válasza bsh (#34) üzenetére


orbano
félisten

erre te is teszel ilyen baromállat kijelentést hogy az USB-s egerek szarok? gyere papám szívese nemgmutatom neked CS-ben mennyire sz@r egy USBs intellimouse 1.1a. vagy netán hiányzik valami szolgáltatás amit a PS/2 tud, az USBmeg nem? :D lolmár.
a többivel meg egyetértek. bár a PCItól már szívesen megszabadulnék, illetve a floppytól is, de nem tudok amíg hülye XP van. IDE is pont addig kell, amíg nem lesz alap a 6 vagy 8 darab sata csati. bár olcsó alaplapoknál maradni fog szerintem a 4, vagy max 5-6, elvégre IDEs korszakban is egy átlag lapon 2 IDE volt ami = 4 meghajtó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) Rossi


Rossi
addikt

Foxconn-ból még csak házam volt, de erre a lapra beneveznék. Bár az árát sokallom, ennyit nekem nem ér az X58...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#43) orbano válasza dezz (#38) üzenetére


orbano
félisten

ez tök természetes dolog, hogy ha 2 modul a technológia határának a közelében megy, akkor a 4 modul instabilabb lesz ugyanazon beállítás mellett. ez 5 év múlva is ugyanígy lesz, nincs benne semmi extra. anno az én lapjaimban is volt ilyen korlátozás, emlékszem a manualban le volt írva. nem véletlen hogy minden tuninger 2 modult használt amd és intel oldalon is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) adorjant


adorjant
senior tag

én részben egyetértek bsh kollegával,az hogy elavult technológiákat építenek be az új alaplapokba,annak oka van,mégpedig az,hogy sokan használják,többek között én is.
azt meg kötve hiszem,hogy ezer féle változatban adnak majd ki ugyanolyan lapokat,csak az egyiken lesz párhuzamos-soros port,p2,floppy,míg a másikon helyette ötmillió sata :)

a brand gépeknél persze ráfér mindenből sok...igaz az kicsit többe jön :)

(#45) szacsee válasza adorjant (#44) üzenetére


szacsee
nagyúr

Giga lapokból ne is hagyják ki a flopy-t. Még az egy biossal rendlekező lapokkal is vissza lehet hozni a biost, ha nem post-ol az alaplap... Kell csinálni egy bootflopy-t autoexec.bat-el és rátenni 1-2 dolgot, így magától ráflesheli a lapra a biost. Sokaknak ez hozta vissza az alaplapját, elszállt biosfriss után, gyártó által támogatott megoldásról van szó.
Asus még azt is titkolja, hogy miképp lehet downgradelni, nem hogy az ilyen műveleteket.
Na meg hogy játszon az ember BC4000-el. :DDD

(#46) rootkiller


rootkiller
őstag

Hmm, nem rossz.

Artengo TR 990 Pro

(#47) bsh válasza orbano (#41) üzenetére


bsh
őstag

én nem baromállatoztalak le vazze, nem őriztünk együtt libát, ugye? úgyhogy kúltúráltabban légyszíves.

nem akarok minden egyes állításom mellé tapasztalatot írni, akit érdekel, jelentkezhet privátban, csak vegyük ezt az usb egeret. lehet, hogy faszán tudsz vele cs-ezni, de én nem kevés gépet telepítettem/tartottam már karban, és mondjuk egy csomó xp-nél volt olyan gond, hogy valami driver telepítés úgy zajlott le, hogy közben újraindította a gépet, majd mikor az újraindult, csinált egy plug'n'play hardverek keresését, majd feljött a telepítő varázsló, hogy akkor kattintsak a tovább gombra, hogy telepítse a hardvert. csakhogy a hardverdetektálás során kikapcoslta az usb portokat, gondolom a telepítés végén bekapcsolná őket ismét, de hiába, az egér nem működik, sem az usb-s billentyűzet, entert sem lehet nyomni meg semmit. hiába húzod ki és dugod vissza, nem javult meg. marad ilyenkor a reset gomb és egy ps2 egér vagy bill vadászása. már persze ha van az alaplapon ilyen kivezetés.
ez csak egy példa volt, amivel számtalanszor megszívtam már. nekem egy ilyen eset is elég, hogy menjen a jó kis usb cucc a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#48) bsh válasza Morden24 (#36) üzenetére


bsh
őstag

usb egér, bill: lásd itt
usb vinyók: sata-sat veszek, de már nincs szabad sata portom, akkor hová rakjam? "snki nem mondta, hogy dobd ki az ide vinyódat" - de, a gyártók ezt "mondják" azzal, hogy már csak 1, vagy 0 ide csatlakozót raknak az alaplapokra.
usb floppy: telepíts egy _gyári_ (mondjuk oem) xp lemezről scsi-ra, raidre vagy valami újabb sata vezérlőre windows xp-t egy usb floppy segítségével.
sata optikai: telepíts _gyári_ xp lemezről egy újabb vagy éppen ritkább sata vezérlőn lévő optikai meghajtóról xp-t. nekem már sokszor kiírta telepítés közben, hogy nincs optikai meghajtó, mivel a satán nem ismerte fel driver nélkül. volt sata dvd íróm is, nero 7-tel hazsnáltam. mondjuk 20 lemezből 5-öt elrontott, egyszerűen megállt írás közben meg hasonlók. visszatértem a régi jó ide cuccaimhoz. rontott lemezek: mondjuk 500-ból 0.

"Vagy fordítva: te akkor vegyél olyat, amin van, ne akard másra ráerőltetni."

hehe, tán én írtam azt, hogy ne gyártsanak már olyan lapokat, amin még mindig van ide meg ps2 meg ilyenek?! én írtam ilyet? vagy valaki más? akkor ki akar másra ráerőltetni bármit?

(#49) Morden24 válasza bsh (#48) üzenetére


Morden24
nagyúr

usb egér, bill: lásd itt

Ilyen gondom sem volt soha, de hozzá kell tenni, hogy általában normális, márkás cuccokat vettem, nem tudom mi a pálya az 500 forintos USB egérrel. Ellenben már 2003ban vezetéknélküli USB-s billentyűzettel raktam fel XP-t, és hát nem kellett sok ész hozzá. Nem állítom, hogy nem lehet igazad, vagy nem reális a problémád, de ne fárassz már ezzel a "minden usb-s akármi szar" dologgal, mert konkrétan valótlant állítasz.

usb floppy: telepíts egy _gyári_ (mondjuk oem) xp lemezről scsi-ra, raidre vagy valami újabb sata vezérlőre windows xp-t egy usb floppy segítségével.

Erre mondhatnám azt, hogy hova lepődjek meg egy 7 éves, mára elavult oprendszer esetében?

sata optikai: telepíts _gyári_ xp lemezről egy újabb vagy éppen ritkább sata vezérlőn lévő optikai meghajtóról xp-t.

Ez viszont párszor nekem is összejött, ilyen gondom soha nem volt. Bár nyilván nem is túlzottan egzotikus hardverelemeket használtam.

nero 7-tel hazsnáltam. mondjuk 20 lemezből 5-öt elrontott, egyszerűen megállt írás közben meg hasonlók

Szerezz be jobb íróprogramot. Mellesleg ha 25%-ot ront valami, azt szokás visszavinni garis eljárásra. Még egyszer mondom, évek óta van SATA-s íróm, és nincsen ilyen gondom.

hehe, tán én írtam azt, hogy ne gyártsanak már olyan lapokat, amin még mindig van ide meg ps2 meg ilyenek?! én írtam ilyet? vagy valaki más? akkor ki akar másra ráerőltetni bármit?

Olvasás óra asszem általános első körül van. Azt írtam, hogy lassan elkezdhetnék kivonni ezeket a technológiákat, és hol máshol kéne kezdeni, mint a vadiúj, méregdrága cuccoknál? Hehe. És mellesleg ha még egyszer ilyen stílusban szeretnél kommunikálni, akkor a sarki késdobálóba menj, hozzám meg ne szólj, mert - a legmélyebb tisztelettel - elküldelek a picsába, főleg, ha utólag még szavakat is adsz a számba.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#50) X@b3e válasza orbano (#4) üzenetére


X@b3e
addikt

No offense, de ezek szerint nem követed nyomon olyan rég az eseményeket.
Egy Epox 8RDA+ vagy Asus A7N8X lap a Socket A-s Thunderbird procikhoz vastagon 50k felett volt a megjelenésekor. És ez az ezredforduló környéke időben. Ez a rendszer, hogy a proci drágább, mint a lap, csak az elmúlt néhány évben alakult így.

A lapról : letisztult az X58 lapok "extráiból" tényleg leszedték, ami nem kell mindnekinek: 2 PCi-E x16 maradt a 4 helyett, ami már tényleg nem extra mennyiségnek számít. Gondolom az X-Fi kártya sem kerül a csomagba, mint a nagytesónál. A floppyt tényleg meneszthették volna még, de valszeg az sok vizet nem zavar a költségek terén, gondolom ezért is maradt. Én személy szerint inkább venném ezt, mint a hasonló árú Giga UD3R-t, vagy az MSI X58 Prot.

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.