Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peti85


peti85
senior tag

Android TV: Rendszeresen megy a fikázása, pedig megint bebizonyosodott, hogy a vas kevés alatta. Az meg nem - feltétlen - a Google hibája. Ha már ki akarjátok emelni hogy milyen sz@r, akkor azt írjátok le hogy miért akadozik, miért lassú ezen a TV-n, ne a rendszert szídjátok! Én pl. kifejezetten szeretem az egyszerűségét és főleg az alkalmazáskínálatot (ez viszont szerepelt a cikkben is).

Médialejátszó: Ha már Google TV van a TV-n, akkor egy szakmai portálon elvárnám a tesztelőtől, hogy ne csak a gyári médialejátszóval tesztelje a szokásos videopakkot, hanem valamilyen elterjedtebb, áruházból letölthető alkalmazással is (pl. VLC, Kodi,...). Így kiderülne, hogy esetleg a készülék alkalmas többféle formátum lejátszására mint ami a cikkben szerepel és a leendő vásárlónak igen hasznos információ lenne ez.

A két távirányító - bár szerintem is felesleges - de abból hogy az egyikben van mikrofon és hangasszisztens gomb, a másikon pedig nincs, ezért azt gondolom hogy egyik infrás, a másik pedig rádiós. Ennek is lehet jelentősége a potenciális vásárlónak, ha így van ezt is érdemes lenne megírni. De a szemét gyártásával egyetértek, legyen egy all-in-one távirányító!

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#2) Duree válasza peti85 (#1) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van, nekem Androidos a Philips tévém és soha nem tapasztaltam gondot vele, gyors nem fagyogat, igaz komolyabb vas van alatta. Szóval ne a Google fikázzák hanem inkább a tévé gyártóját.

duree54

(#3) Deske89


Deske89
csendes tag

Én most csak az árra reflektálnék, jelenleg a (forgalmazó?) honlapjukon 140-ért megy, annyiért ekkora méretben még jó is :)

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én láttam élőben még a boltnyitó kapcsán ezt a modellt, megmondom őszintén, ha most döglene be itthon a TV-m, akkor nem sokat variálnék.
140 ezer forint most a webshopban, annyiért meg nagyon jó vétel szerintem.

170-ért vettem 3 éve az LG-t, és az se volt világszám.

A régin meg már minden app megy a kukába sajnos, mert nem fog frissülni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Márton


Márton
nagyúr

Akkor ez a VA paneles Hisense-ek ellenfele?
Nem rossz, nem rossz. Mármint a kontraszt. :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Wolverine válasza Márton (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Nagyjából. Ennyi pénzért szerintem ez a mostani piacon teljesen vállalható darab.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) Márton válasza Wolverine (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, főleg ha maga a tv része nem akadozik (csatornaváltás, hangerő, beállítások menü..), lejátszásra meg vesz az ember 10 ezerért egy sticket.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) jeni


jeni
félisten

Mit értünk azon hogy olcsó tv?

(#9) rankesz


rankesz
veterán

2007 kéri vissza a killa sample-jét...

(#10) Solten


Solten
addikt

Minek ket taviranyito...?

Saor Alba

(#11) elefant válasza peti85 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia Peti!

1: Köszönöm az észrevételeket!
2: Az Android TV-t én személy szerint nem szeretem, leírtam itt is (meg párszor már korábban is), hogy mi a bajom, de értelemszerűen ez nem tragédia.
3: A második számú távirányítóval kapcsolatban igazad van, hogy a mikrofont arra pakolták.

üdv
Péter

(#12) emzeperix


emzeperix
tag

Képminőség tekintetében ez a TV felveszi a versenyt a hasonló árazású Qled TV-kkel (A7GQ, C725)?

(#13) Wolverine válasza emzeperix (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Látatlanban azt mondom, hogy nem, mivel ez sima LED.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek! :B
Ha az ember vesz egy ilyet, vagy hasonló TV-t, és az a teszten a gyári média lejátszó szoftverével nem játszik le bizonyos állományokat, de az Android rendszerű, és feltelepítek rá másik média lejátszót például a Kodi-t, akkor már le fogja játszani a korábban nem játszott állományokat, vagy nem?
Tehát az a dolog szoftveres vagy hardveres hiányosság? Vagy ez totál TV függő?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Wolverine válasza tibaimp (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem tévéfüggő. A fájlokat másik lejátszó valószínűleg megoldja, de a hang esetében lehetnek gondok, ha az adott készülék nem támogat bizonyos formátumokat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) tibaimp válasza Wolverine (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R Rákérdezek a fórumán is, eleve ott kellett volna :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) peti85 válasza tibaimp (#14) üzenetére


peti85
senior tag

Pont erre irányult a kérésem, hogy egy okosTV-n ez is legyen tesztelve a jövőben.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#18) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Teljesítményfelvétel: 92 watt

Pár nappal ezelőttig pont les*artam volna ezt a paramétert. :D

(#19) jancsiszeg80


jancsiszeg80
csendes tag

Nekem is volt már Androidos TV-m, és sajnos egy idő után használhatatlanná lassult.

Egyrészt a hardware alatta szánalmasan gyengének bizonyult. Ezen tudna segíteni - ha maga a "vas", amit én egy mobil telefon méretű modulnak képzelek el - szabadon lenne cserélhető.

Másrészt viszont igenis a szoftver hibája, mert lehetővé teszi a letörölhetetlen vendor alkalmazások telepítését, amik csak a helyet foglalják, és egyre csak híznak minden frissítéssel, amíg végül már nem marad szabad hely. Aki Kodi-t használ lokális adatbázissal (a távoli media könyvtár adatbázist nem triviális beállítani), az hamar az látja, hogy elfogy a hely, nincs elég memória és már a hangerő állítás is másodperces folyamat.

Ezen remélhetőleg egy EU-s szabályozás fog segíteni, aminek a bevezetése elvileg már folyamatban van, ami tiltani fogja az ilyen letörölhetetlenséget a nem rendszerkritikus alkalmazások esetén.

Addig is úgy vagyok vele, hogy a lehető legbutább, de korszerű TV a legjobb. Csak TV adást kell rajta nézni, minden másra meg tökéletes a HDMI-portba dugott Amazon Fire TV Stick.

(#20) ttt


ttt
senior tag

140ért még talán, de 160-ért már samu meg lg van ebben a kategóriában.

A cikkhez:
Alapvetően a tesztben a vasat is illene feltüntetni, ergo milyen proci húzza az igát, mert az már alapból adhat támpontot a hozzászóló szakértőbb emberkéknek. akik pl elmondhatják, hogy pl a Kodi-t érdemes-e rajta futtatni...
Jó tudom, ha a gyártó ezt nem tünteti fel...akkor pl egy gúgli tv-re fel kell dobni egy teszt programot (nem reklámnak: pl Aida ) és mindjárt tudjuk mit rejt a zsák.

Amúgy a paraméterei alapján még 120-ra áraznám be, annyiért vinnék még a szőrösebb szívűebbek is. (Én nem, én csak személyes tesztek után, miközben az eladó már furcsán méreget, hogy akkor mit szeretnék még vele tesztelni ;] )

Kérdésem még annyi: PVR müxik rajta? (Mostanában egyre többnél ez lemarad az adatlapokról és a tesztekből is (!) )

(#21) peti85 válasza jancsiszeg80 (#19) üzenetére


peti85
senior tag

Lokális adatbázissal használom a Kodi-t Nvidia SHIELD TV-n (Android TV) és én is belefutottam már, hogy elfogy a hely, de a Rock Cleaner kiegészítővel ezt a problémát szépen ki lehet küszöbölni. [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#22) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Elég jó ennyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.