Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

Rendben van az ára szerintem, de a 2017es iPademhet kepest nem tud sokkal többet. :U Talán, ha kapott 3gb RAMo-ot, megérheti ezt választani.

(#2) vicze


vicze
félisten

Hm, Apple pánikol a Chromebookok miatt. :) Legalább sokak kapnak olcsóbb iPad lehetőséget.

(#3) #16820480 válasza Ádám16 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem rossz ajánlat, bár kicsit reménykedtem, hogy ez még olcsóbb lesz a tavalyinál, de hát nem nagyon. Előbb utóbb kell majd egyet szerezni az anyukámnak, mert a mostani ipad 4 már nem a régi... Igaz, hogy elég sok évig bírta azért, 5 éve van használatban.

(#4) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jól látom, hogy az új iPad támogatja a ceruzát?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) vicze válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


vicze
félisten

"Adott az Apple Pencil-támogatás, amihez egy új iWork szoftvercsomag is érkezik, a Pages, Numbers és Keynote programok új verzióival, illetve képernyőmegosztással és ARKit-kiterjesztett valóság funkciókkal."

Még olvashatod is.

(#6) Dr. 444Hertz válasza vicze (#5) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nye, valamiért kimaradt az a bekezdés.
Köszönöm :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#7) Greentea válasza #16820480 (#3) üzenetére


Greentea
senior tag

Nálam az első Retinas iPad teszi a dolgát már 6. éve minden gond nélkül! :) Lassabb már nyilván, és lassan érik is a csere, de azért a 6 év nem rossz. :)

2x2 néha 5

(#8) Luck Dragon válasza vicze (#2) üzenetére

Chromebook nagyon jönnek, kis hazánkat is szépen kezdi körbe keríteni. Egy iPad 10,5 pro árából egy HP G1 chromebook 13" (8GB) verzió kijön. Így nagy a verseny.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) T_Stark válasza Ádám16 (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Én is így gondolom.
A pencil támogatás pont nem izgat, azon kívül meg csak megkapta a "kötelező" SoC frissítést, a többi a régi.
Aki most vesz, annak jó ilyen áron, de a 2017-est nem érdemes erre cserélni.

(#10) #88470784 válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


#88470784
törölt tag

Itthon hol tudok chromebookot venni. Komolyan érdekel mert szeretnék egyet, csak netezésre kéne. (Nálam nagy + a hosszú üzemidő)
Eddig a német amazonon láttam, de ha van itthon is szívesebben venném itthon, persze normális áron.

(#11) -secret- válasza vicze (#2) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ez nem is baj.

(#12) Jeanne d'Arc

Lassan árban elérhető lesz mindenki számára.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) Luck Dragon válasza #88470784 (#10) üzenetére

Írtam privit. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) anulu


anulu
félisten

nem láttam a cikkben, mikortól lesz elérhető? páromnak úgyis tablet vétel előtt vagyunk, tökéletes választás lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

:C

(#17) joey04


joey04
titán

ezzel párhuzamosan a 9,7-es iPad Pro eltűnt a listáról.

azt már leváltotta a 10.5-ös tavaly. ez a sima iPad frissítése.

btw ezzel megint tarolnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) vicze válasza anulu (#14) üzenetére


vicze
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#19) Decske


Decske
aktív tag

Végre, úgy is akartam már régóta, relatíve olcsón egy toll képes tabot. Le is fogok még a nyár előtt csapni egy 128 gigás WiFis verzióra.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#20) sztanozs válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem már a régi Pro is támogatta a ceruzát.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) smc


smc
addikt

Jujj, ez csábító, de azért várjuk meg a teszteket. Engem csak a ceruza érdekel, minden másra ott a.. Surface. :)
Mi éri meg jobban? 120-ért egy ilyen vagy egy 9.7 Pro használtan?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22) Straw


Straw
senior tag

"viszont az biztos, hogy 32 és 128 GB-os tárhellyel ellátott változatokkal indul a forgalmazás." ez tényleg komoly hogy 32GB-s az alapmodell?
Azért a tableten az ember néz filmet, hallgat zenét, és nem utolsó sorban képeket is tárol, nem hiszem el hogy ilyen picsányi tételen kell spórolni, minden dzsunka kínai is 64GB-vel kezd már sőt, ha valakinek meg több kell úgyis megveszi a nagyobbat.
Ez megint csak a sz*patás, még akkor is ha jó áron adják.

42

(#23) anulu válasza -secret- (#15) üzenetére


anulu
félisten

ohh, tényleg, köszi! 128 Wi-Fi + Cell-re 3-5 napot írnak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) anulu válasza Straw (#22) üzenetére


anulu
félisten

hát, Plex és Hulu mellett eszembe nem jutna a tableten filmet tárolni...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez egy normális tablet, normális áron. Nekem bejön. Lehet, hogy most először az első szériás mini után veszek is egyet. :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) BoC1ka válasza Straw (#22) üzenetére


BoC1ka
senior tag

16 gb os airem van 3+ eve es egyszer nem volt keves a tarhely. 2018 ban nem tarolok en semmi filmet sem zenet tableten. Netflix, hbogo, mytelenor tv, spotify, youtube.

YNWA

(#27) #16820480 válasza Straw (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, streaming mellett olyan nagyon nincs szükség tárhelyre. Ezzel úgyse fog fotózni-videózni az ember, amúgy meg ott a Netflix, Spotify és társaik. Plusz akinek még erre se kell, csak híreket olvasni, esetleg egy-két játékkal játszani, annak tökéletes.

(#28) smc válasza #16820480 (#27) üzenetére


smc
addikt

Nekem is elég lenne. Egyébként ipadeknél hogy alakul a tárhely?
32-ből még lejön a rendszer? Mennyi hely marad így?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29) Straw válasza #16820480 (#27) üzenetére


Straw
senior tag

@(#24) anulu (#26) BoC1ka teljesen igazatok van a streaming szolgáltatásokkal, de ma Magyarországon, és itt lehetne kelet EU-t is írni, (tudom hogy nem ez a régió a célközönség) még mindig az van hogy szeretik az emberek birtokolni a dolgokat, legyen az materiális vagy digitális.

De tény hogy a streamingekkel, elég lehet a 32GB. Saját magamból indultam ki, a telefonom 64GB-s, és bizony 33GB foglalt, mondjuk javarészt appok. És nem, nem játékok.

42

(#31) juiced válasza smc (#28) üzenetére


juiced
csendes tag

Nekem a 32 gigás pro (9,7”) 27 gb-t enged használni.

(#32) smc válasza #20749568 (#30) üzenetére


smc
addikt

És (#31) juiced :

Köszi! Untig elég az nekem. Ahogy írták többet is, filmet nem rakok rá, appoknak és doksiknak elég ez.
Ahogy mondtam, második gépnek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33) T_Stark válasza smc (#32) üzenetére


T_Stark
őstag

Én sem tartok rajta filmeket, most is 14 GB szabad, és minden fent van amit használok.

(#34) Dr. 444Hertz válasza sztanozs (#20) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igen, azt tudom.
Csak mondjuk nem rossz hír, hogy egy mérsékeltebb nyitóárú modell is megkapja ezt a funkciót :)
Ha két hónappal korábban jelent volna meg, valószínűleg beruháztam volna egy ilyenre, hogy legyen egy hordozható rajztáblám.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#35) sztanozs válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére


sztanozs
veterán

"Az új gépet egyszerűen iPad 9,7"-nek nevezik, méretben a kiöregedő Mini 4 és a jóval drágább, 10,5"-es Pro közé ékelődik, hiszen ezzel párhuzamosan a 9,7-es iPad Pro eltűnt a listáról."
Gyakorlatilag ez egy ráncfellvart 9,7 Pro...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) mattheus


mattheus
őstag

Azt lehet tudni, hogy hangszóró csak az egyik vagy mindkét oldalán van ?

[ Szerkesztve ]

(#37) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Megnéztem a Telekomnál, ezek hülyék, a régi 9,7-st adják valami 180e-ért. :O :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#38) penge111


penge111
addikt

Szerintetek, érdemes egy Ipad Air 2-t erre lecserélni, anno évente le tudtam cserélni az Ipad-eimet, de a prok megjelenésével irgalmatlanul magas lett a tablet kezdőára, ez most barátibbnak tűnik sokkal. Kérdés mennyire erősebb egy Air 2-től?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#39) Dr. 444Hertz válasza sztanozs (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De a Pro 9,7" sokkal drágábban nyitott.
Emlékeim szerint.
Szóval ilyen szempontból jó hír, szerintem.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#40) smc válasza penge111 (#38) üzenetére


smc
addikt

Kb olyan erős mint egy 7-es Iphone: A10 Fusion

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41) moleculez


moleculez
veterán

Korrekt vas, megfizethető áron, így kell ezt csinálni!
Apple Pencil támogatás meg óriási plusz pont, oktatásban igencsak jól jöhet!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42) penge111 válasza smc (#40) üzenetére


penge111
addikt

Hmm, akkor nyers erőt tekintve 2* gyorsabb mint az air 2, ha jól látom a táblázatot.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#43) Fryskitt válasza penge111 (#42) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az a kérdés, hogy amire használod, arra mennyire jó az, ami van. De ha eladod a régit és jó az ára (és nagyjából rendben is van, esetleg érdekel). :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#44) NGA


NGA
addikt

Na azthiszem erre lecserélem a 64GB-os Air-t. Nekem a toll, és a 4:3 a fontos.

(#45) sztanozs válasza Dr. 444Hertz (#39) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen jó hír mindenképp. Egy kis rebranding és egy komolyabb áresés :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) Rothmanakos válasza Straw (#22) üzenetére


Rothmanakos
tag

Ez taktika. Így tudják mondani, hogy "kedvező árú" a gép, hiszen $329-ért már megveheted. (Kb mint amikor egy pendrive-ot úgy reklámoznak neten, hogy 1000Ft-tól, és aztán kattintasz, és 1000-ért vehetsz egy 4 gb-osat...) A helyzet pedig hasonló, mint anno az 5s-5c párossal. Kiadták az 5c-t "nyomott áron", ami ránézésre egy játéktelefon volt, és kicsivel drágábban pedig az 5s-t, (abban az időben az rekordmagas áron volt, mint most az X). Egyszerű trükk ez, hiszen ha iPhone-t akarsz, vagy megveszed a drága 5c-t, és lesz egy játék iPhone-od, vaaagy kicsit rádobsz, és megveszed az S-et, az a pár tízezer Ft már ugye úgyse sok, egy ilyen árkategóriában. Ugyanez a helyzet kb most is, az iPadnél, van 32 Gb-os, azt megveheted, használhatod, majd megtelik... 64-es (direkt) nincs, ha nem akarod, hogy megteljen, akkor fizess rá marha sokat, és lesz egy 128-asod, ami viszont tényleg sokáig elég. Használható a 32-es is, de ha igazi élményt akarsz, akkor inkább a 128-ast veszed. (Hasonló példa lehetne az is, mikor látsz egy autószalon reklámot, hogy itt már 300ezerért lehet autót venni. Egy kicsit beleéled magad, hogy ilyen olcsón vehetsz autót, aztán elmész, és látod, hogy van egy tragacs 300-ért, a többi, ami használható az pedig 600-tól kezdődik, de addigra annyira beleélted magad, hogy megveszed 600-ért is, [vagy legalábbis erősen elgondolkodsz]. A cég pedig jól jár akkoris, ha a 300-as tragacsot veszed, és akkoris, ha a 600-ast.)

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#48) NGA válasza Rothmanakos (#46) üzenetére


NGA
addikt

Azért ez eléggé sántít. A 32 GB-os és a 128 GB-os pont ugyanakkora élményt nyújt. Aki nem ezen tárolja a filmjeit, hanem mondjuk pdf-et nézeget rajta, akkor a 32 gb is igen sokáig elég. Nekem pl fentvan rengeteg lego összerakási, 4-5 év komplett francia PIF, és kb 2 évnyi lakberendezés 3-4 kiadótól. És simán felférne mellé 20 évnyi playboy is :-)
De nincs rajta film, mivel azok otthon vannak hdd-n és plex-el simán lejátszhatók. Ha meg mindenáron valamit nézni akarok és nem vagyok otthon, ott a Horizon Go is.
Az 5C ha jól tudom az 5 vasát kapta meg, nem az 5S-ét, így abszolúte nem releváns. Itt a 32-es és a 128-as ugyanazt a procit, kijelzőt stb kapja.

Ha meg betelik az ipad, van egy varázsszó: törlés. Nem hiszem, hogy valakinek állandóan minden ott kell legyen rajgta.

[ Szerkesztve ]

(#49) penge111 válasza Rothmanakos (#46) üzenetére


penge111
addikt

Osztom előző kollégák véleményét, kinek mire kell. Nekem is vígan elég évek óta 16gb tárhely. 32 Gb már nekem bőven sok!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#50) mark!


mark!
őstag

116k-ért nem is vészes 🤔

>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.